Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylijska przygoda krakusów

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 22.06.2014 21:29

Dobrze Aniu, że Twoja niedyspozycja zdrowotna zakończyła się po jednym dniu, bo zwiedzanie jest wtedy mało komfortowe, o ile nie jest udręką.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.06.2014 12:40

fiolek napisał(a):Kilka zdjęć z przejazdu na Etnę i parkingu na wysokości ok 2000 m.
Dalej ( wyżej ) z różnych względów nie wybraliśmy się :roll:


No szkoda że nie daliście rady, bo warto.
Ale domyślam się dlaczego :(
Krzysztof
jolek.d
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek.d » 23.06.2014 14:12

Edyta_B napisał(a):
krakuscity napisał(a):
fiolek napisał(a)::lool:
Edyta_B napisał(a):byłam z rodzinką od 1 czerwca 8) w Cefalu

Edyta_B napisał(a):Santa Lucia :smo:

wczoraj po zgaszeniu kompa :D zaskoczyłam, że przecież byliśmy w Santa Lucii w tym samym czasie :D pewnie mijaliśmy się w restauracji czy też na plaży?
szkoda, że nie wiedzieliśmy wcześniej, zorganizowałoby się jakiś "wieczór chorwacki" :wink: :D

Ano szkoda, może gdybyś Edyto_B wpisała się w Kalendarz wyjazdowy na PW zapytalibyśmy gdzie jedziesz .


Szkoda,szkoda tym bardziej że mielibyśmy okazję wymienić się spostrzeżeniami :smo: nam Sycylia się bardzo nie spodobała, ale trzeba było pojechać tam i zobaczyć to własnymi oczyma 8)


Widzę, że mamy takie same odczucia co do Sycylii.
My też byliśmy w Santa Luci w czerwcu, ale rok temu.
Codziennie obserwowaliśmy powiększającą się z dnia na dzień górę śmieci przy schodach na plażę.
Sycylia to wielka bomba ekologiczna, "Cosa nostra" wymarła, a teraz rządzi tam mafia śmieciowa :(
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 17:19

Sara76 napisał(a):Dobrze Aniu, że Twoja niedyspozycja zdrowotna zakończyła się po jednym dniu, bo zwiedzanie jest wtedy mało komfortowe, o ile nie jest udręką.

oj dobrze,dobrze :D
gdyby nie pisałabym relację "w poszukiwaniu sycylijskich kibelków" :wink: :lool:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 17:25

kw napisał(a):No szkoda że nie daliście rady, bo warto.
Ale domyślam się dlaczego :(
Krzysztof


Witam Pana Krzysztofa :wink: :smo:
nasza sycylijska podróż została zainspirowana m.in Waszą wyprawą :D
a Etna, no cóż pewnie szkoda, ale w moim przypadku bliskie obcowanie z dymami i wyziewami nie jest dobrym pomysłem.
pozdrowienia i całuski dla Was :hearts:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 17:30

jolek.d napisał(a):Widzę, że mamy takie same odczucia co do Sycylii.
My też byliśmy w Santa Luci w czerwcu, ale rok temu.
Codziennie obserwowaliśmy powiększającą się z dnia na dzień górę śmieci przy schodach na plażę.
Sycylia to wielka bomba ekologiczna, "Cosa nostra" wymarła, a teraz rządzi tam mafia śmieciowa :(

masz rację, w różnych miejscach Sycylii widzieliśmy wielkie sterty śmieci. :evil:
A w Mazara del Vallo w parku, późnym popołudniem widziałam dwa dorodne spacerujące szczury :twisted:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.06.2014 18:24

fiolek napisał(a):
kw napisał(a):No szkoda że nie daliście rady, bo warto.
Ale domyślam się dlaczego :(
Krzysztof



a Etna, no cóż pewnie szkoda, ale w moim przypadku bliskie obcowanie z dymami i wyziewami nie jest dobrym pomysłem.
pozdrowienia i całuski dla Was :hearts:

Właśnie tak myślałem.
A my znowu na walizkach :lol: W piątek lecimy.
Jak wrócimy 4-go to opowiemy co i jak. :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2014 19:05

Widzę Aniu, że mieliście dokładnie tą samą imprezę co my w 2009 roku :) Te same hotele i widoki :) Jestem ciekaw czy woda w basenie na pobytówce była też taka zimna jak u nas :) I czy zaliczyliście La Rocce :) I czy trzeba było sie ścigać do posiłków :) Hotel i widok na Etnę w Taormine jak i samo miasteczko, wspaniałe
Pozdrav.
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 23.06.2014 19:54

Ciekawa przygoda. Szkoda tylko, że tego serwetkującego rybaka nie zoomowaliście. :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 20:14

kw napisał(a):A my znowu na walizkach :lol: W piątek lecimy.
:papa:

Tacy to pożyją :oczko_usmiech:
szczęśliwej podróży :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 20:16

Bocian napisał(a):Widzę Aniu, że mieliście dokładnie tą samą imprezę co my w 2009 roku :) Te same hotele i widoki :) Jestem ciekaw czy woda w basenie na pobytówce była też taka zimna jak u nas :) I czy zaliczyliście La Rocce :) I czy trzeba było sie ścigać do posiłków :) Hotel i widok na Etnę w Taormine jak i samo miasteczko, wspaniałe
Pozdrav.

Witaj Sławku!
Mam nadzieję, że na wszystkie Twoje pytania odpowiem w dalszej części relacji :wink:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.06.2014 20:25

Paulka napisał(a):Ciekawa przygoda. Szkoda tylko, że tego serwetkującego rybaka nie zoomowaliście. :D

szkoda :(
sama doszłam do takiego wniosku, jak już w domu oglądałam zdjęcia :roll:
Witaj na sycylijskim szlaku :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.06.2014 20:55

Zasapalam sie troszke goniac Was po Sycylii, ale juz dobrze..:)
Jestem na biezaco :D
Widoki powalaja..pieknie..!
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.06.2014 08:38

Basiulinek napisał(a):Zasapalam sie troszke goniac Was po Sycylii, ale juz dobrze..:)
Jestem na biezaco :D
Widoki powalaja..pieknie..!

Witaj Basiu! Miło Cię widzieć :D
Nam podczas sycylijskiej przygody też "udało" się zaspać :twisted: , i też trochę goniliśmy :mrgreen:
wszystko na szczęście skończyło się dobrze :lol:
Mam nadzieję, że dziś po pracy ruszę dalej do Noto i Katanii :roll:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 24.06.2014 09:18

Dopiero dzisiaj tu trafiłam... na szczęście zdążyłam przed końcem:))
Bardzo fajnie się czyta i ogląda Waszą relację - miło powspominać - na Sycyli byłam w podróży poślubnej:)
pozdrawiam serdecznie :papa:
Gośka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Sycylijska przygoda krakusów - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone