Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Święta - Krk czy Baśka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009
Święta - Krk czy Baśka

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.11.2015 15:03

dzień dobry,
proszę o pomoc w wyborze miasteczka na świąteczny wypoczynek. w ub. roku w ciszy i bez tłumów podziwiałam o tej porze piękny Pag, w tym padło na Krk. Waham się pomiędzy miejscowościami jak w tytule..
zależy mi na pięknych widokach, starym mieście i krętych, spacerowych uliczkach :) będę wdzięczna za podpowiedzi..
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.11.2015 15:19

Według mnie to jeśli widoki to Baśka, a jeśli stare miasto i uliczki to Krk :mrgreen: ,
wiem, że bardzo Ci pomogłam :oczko_usmiech: :smo: .
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.11.2015 15:23

oczywiście będę się przemieszczać, mam w planach zobaczyć Baśkę, Krk i Starą Baśkę.
fotografia jest moim b.poważnym hobby stąd takie dylematy :)
z drugiej strony jedziemy w 4 osoby dorosłe, jedno dziecko, więc musi być sporo przestrzeni do spacerów i knajpek do sączenia Plavaca itp ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.11.2015 15:27

Ja chyba wybrałabym Krk 8O ,
starówka jest całkiem spora i ładna :D ,
knajpek sporo i jako miejsce wypadowe jakby lepsze :D .
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.11.2015 15:29

dzięki, może ktoś jeszcze się wypowie :D
planuję pobyt w terminie 23-26.12
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2015 21:25

B_Magdalenka napisał(a):dzień dobry,
proszę o pomoc w wyborze miasteczka na świąteczny wypoczynek. w ub. roku w ciszy i bez tłumów podziwiałam o tej porze piękny Pag, w tym padło na Krk. Waham się pomiędzy miejscowościami jak w tytule..
zależy mi na pięknych widokach, starym mieście i krętych, spacerowych uliczkach :) będę wdzięczna za podpowiedzi..


Świąteczny wypoczynek :?: :roll: W czasie świąt Bożego Narodzenia :?:

Ja bym wybrał Opatiję, jest tam najładniej, a na wyspę Krk można zrobić jednodniową wycieczkę.
Poza ścisłym centrum w Opatiji jest spokojnie 8)

Jak koniecznie ma być wyspa Krk, to prześliczny jest Vrbnik i tam są najfajniesze widoczki
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.11.2015 23:00

Lednice napisał(a): ... Jak koniecznie ma być wyspa Krk, to prześliczny jest Vrbnik i tam są najfajniesze widoczki
Ale czy o tej porze to dobry wybór? Z uwagi na termin wyjazdu i wymagania
B_Magdalenka napisał(a):... zależy mi na pięknych widokach, starym mieście i krętych, spacerowych uliczkach :) ...
to raczej Krk. O spokój bym się nie martwiła w grudniu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2015 23:31

gusia-s napisał(a):
Lednice napisał(a): ... Jak koniecznie ma być wyspa Krk, to prześliczny jest Vrbnik i tam są najfajniesze widoczki
Ale czy o tej porze to dobry wybór? Z uwagi na termin wyjazdu i wymagania


O tej porze bym nie jechał do Chorwacji, a jak już o do Opatiji, która jest najbardziej zielona :roll:
Stare miasto też jest pod ręką, nawet dwa, w Lovranie i Volosko 8)
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.11.2015 23:45

a czemu nie o tej porze ?
w sensie do Cro w ogóle czy akurat na wyspę ?
tak jak wspomniałam, byłam tam w okresie świątecznym w ub. roku (Zadar/Pag) i byłam zachwycona :lol:
wyludniony Pag był obłędny, a park narodowy Krka zwiedzałam z pięcioma osobami na krzyż, bo w okresie świąt jest teoretycznie zamknięty, a praktycznie to jak ktoś podjechał to pan na bramce szlaban podnosił za uśmiech :mrgreen:

zwróciłam uwagę na Vrbnik, dziękuję za podpowiedź. w tej chwili jestem bardziej za Krk, ale i tu spojrzę na kwatery.

ps. Opatiję widziałam w 2007, zjeździłam wtedy całą Istrię. Zależy mi na wyspie Krk :)
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.11.2015 23:56

Lednice napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Lednice napisał(a): ... Jak koniecznie ma być wyspa Krk, to prześliczny jest Vrbnik i tam są najfajniesze widoczki
Ale czy o tej porze to dobry wybór? Z uwagi na termin wyjazdu i wymagania


O tej porze bym nie jechał do Chorwacji, a jak już o do Opatiji, która jest najbardziej zielona :roll:
Stare miasto też jest pod ręką, nawet dwa, w Lovranie i Volosko 8)



nie szukam zieleni w grudniu :D
uparłam się w końcu zobaczyć Starą Baśkę i Baśkę.

mój Pag sprzed roku:
ObrazekUntitled
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2015 00:01

B_Magdalenka napisał(a):a czemu nie o tej porze ?
w sensie do Cro w ogóle czy akurat na wyspę ?


Bo za zimno 8)

A to że widoki obłędne, to nie zaprzeczam.
Latem są tak samo obłędne, tylko jest więcej ludzi :wink:
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 19.11.2015 00:07

oj wiem :mrgreen: latem też byłam :mrgreen:
w tym roku Promajna, imo bezpośrednie okolice Makarskiej to jakaś masakra :roll: na mapie małe mieściny, a tłum :!: wszędzie.
jak dotąd wszędzie indziej w Cro było lepiej niż tam :lol:

pozdrawiam :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.11.2015 00:15

B_Magdalenka napisał(a):a czemu nie o tej porze ? ...

Ja miałam na myśli, że Vrbnik nie o tej porze, wydaje mi się, że tym terminie KrK będzie lepiej spełniał Twoje wymagania, to stolica wyspy więc jest szansa, że i po sezonie coś tam funkcjonuje. Starówka jest, turystów brak o tej porze to i spokój będzie.
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 19.11.2015 09:46

dzięki Gusia, chyba zdecyduję się na Krk wobec tego.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 19.11.2015 11:29

B_Magdalenka napisał(a):dzięki Gusia, chyba zdecyduję się na Krk wobec tego.


Magdalenko, ja osobiście też o tej porze roku wybrałabym KRK (miasto). Starówka jest bardzo klimatyczna i faktycznie jak już tu pisano będziesz miała gdzie coś zjeść, wyjść, poszwędać się. Baśka jest fajna, gdy jest cieplej, ale też nie w sezonie. Właściwie do wszystkich miejsc, które warto zobaczyć, z Krk jest taka sama odległość. W Wrbniku koniecznie zrób sobie zapasy wina (przed miasteczkiem po prawej stronie jest świetna winiarnia - choć nie wiem czy o tej porze czynna), na starówce też mają dość dobre wino. Strasznie zazdroszczę takich Świąt - moja rodzina obraziłaby się gdyby nas nie było z nimi. Krk to moja pierwsza miejscówka w Chorwacji i choć teraz ciągnie mnie coraz dalej i w inne piękne miejsca, na pewno kiedyś wrócę na tę wyspę.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone