Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Śląsk -> Wiedeń

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZebAg
Turysta
Śląsk -> Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 17.02.2020 10:43

Poniekąd off-topic, ale gdzie miałbym zadać to pytanie, jeśli nie tu? :wink:
Przepraszam, niewykluczone, że mój post będzie podszyty jakąś elementarną niewiedzą.

Żeby nie "wyważać otwartych już przez kogoś innego drzwi" mimo wszystko spróbuję pokonać tremę i zasięgnę wiedzy:

Na Południe zwykle podążam o zupełnie innej porze roku 8) , a przez okolice Wiednia przemykam jedynie tranzytem.
Odruchowo wybieram (z różnych, niekoniecznie praktycznych względów) wariant "słowacki" i wjeżdżam do Austrii od strony Bratysławy.
Jeszcze nigdy nie jechałem do Wiednia przez Czechy.

Tym razem stolicę Austrii odwiedzam w celach bynajmniej nieturystycznych, na dodatek do celu muszę dotrzeć nie tylko bezpiecznie, ale też sprawnie i punktualnie, w dzień powszedni przed południem.
Internet podpowiada mi – jako domyślne rozwiązanie – trasę przez Ostrawę, Ołomuniec i Brno.
Z winietami się pogodziłem.

Mam pytania do grona Ekspertów-Praktyków:

1. Czy według Was to faktycznie lepszy wariant (biorąc pod uwagę również porę tygodnia i doby)?
2. Czy ktoś z Was ma z pierwszej ręki jakąś wiedzę o (sygnalizowanych w internecie) aktualnych robotach drogowych, utrudnieniach na tej trasie?
3. Czy są tu jakieś zagwozdki albo triki?
4. Czysto ciekawostkowo dopytam (tym bardziej, że przyjemniej mi się jeździ drogami bardziej "krajoznawczymi"): czy dużo czasu stracę, "skracając" sobie odcinek z Cieszyna do Ostrawy "jedenastką" przez Hawierzów?

Z góry dziękuję za pomoc i liczę na Waszą wyrozumiałość.

Z poważaniem,
ZebAg.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2020 11:34

Jeżeli jedziesz w poniedziałek to będzie w Czechach ciaśniej, ciężarówki wracają na drogi :mrgreen: Przed Ołomuńcem budują drogę i jej łącznik ale jedzie się płynnie. Potem aż Mikukov i most przez zbiornik Nové Mlýny - ten zamykają z początkiem marca. Lepiej jechać albo przez Znojmo albo Břeclav (skoro będziesz mieć winietę, to z D1 na D2). W Ostravě zniknęły zwężki ale cześć muld została :mrgreen: Droga nr 11 jest obciążona tranzytem E75 ale jedzie się znośnie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019