Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śląsk -> Wiedeń

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZebAg
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Śląsk -> Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 17.02.2020 11:43

Poniekąd off-topic, ale gdzie miałbym zadać to pytanie, jeśli nie tu? :wink:
Przepraszam, niewykluczone, że mój post będzie podszyty jakąś elementarną niewiedzą.

Żeby nie "wyważać otwartych już przez kogoś innego drzwi" mimo wszystko spróbuję pokonać tremę i zasięgnę wiedzy:

Na Południe zwykle podążam o zupełnie innej porze roku 8) , a przez okolice Wiednia przemykam jedynie tranzytem.
Odruchowo wybieram (z różnych, niekoniecznie praktycznych względów) wariant "słowacki" i wjeżdżam do Austrii od strony Bratysławy.
Jeszcze nigdy nie jechałem do Wiednia przez Czechy.

Tym razem stolicę Austrii odwiedzam w celach bynajmniej nieturystycznych, na dodatek do celu muszę dotrzeć nie tylko bezpiecznie, ale też sprawnie i punktualnie, w dzień powszedni przed południem.
Internet podpowiada mi – jako domyślne rozwiązanie – trasę przez Ostrawę, Ołomuniec i Brno.
Z winietami się pogodziłem.

Mam pytania do grona Ekspertów-Praktyków:

1. Czy według Was to faktycznie lepszy wariant (biorąc pod uwagę również porę tygodnia i doby)?
2. Czy ktoś z Was ma z pierwszej ręki jakąś wiedzę o (sygnalizowanych w internecie) aktualnych robotach drogowych, utrudnieniach na tej trasie?
3. Czy są tu jakieś zagwozdki albo triki?
4. Czysto ciekawostkowo dopytam (tym bardziej, że przyjemniej mi się jeździ drogami bardziej "krajoznawczymi"): czy dużo czasu stracę, "skracając" sobie odcinek z Cieszyna do Ostrawy "jedenastką" przez Hawierzów?

Z góry dziękuję za pomoc i liczę na Waszą wyrozumiałość.

Z poważaniem,
ZebAg.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2020 12:34

Jeżeli jedziesz w poniedziałek to będzie w Czechach ciaśniej, ciężarówki wracają na drogi :mrgreen: Przed Ołomuńcem budują drogę i jej łącznik ale jedzie się płynnie. Potem aż Mikukov i most przez zbiornik Nové Mlýny - ten zamykają z początkiem marca. Lepiej jechać albo przez Znojmo albo Břeclav (skoro będziesz mieć winietę, to z D1 na D2). W Ostravě zniknęły zwężki ale cześć muld została :mrgreen: Droga nr 11 jest obciążona tranzytem E75 ale jedzie się znośnie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone