Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Proszę o szybką radę - cel podróży

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dalala
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) dalala » 31.08.2016 17:51

Witam wszystkich forumowiczów! :)
Jestem nowa i na forum i jeśli chodzi o podróże do Chorwacji. Jeśli temat mojego wątku był już poruszany, to z góry przepraszam.
Bardzo Was proszę o radę. Razem z narzeczonym wybieramy się do Chorwacji 9. lub 10. września (pierwszy raz). Mieliśmy już wybrany cel - Makarska. Zdecydowaliśmy się na Riwierę Makarską, bo naczytaliśmy się, że tam jest większe prawdopodobieństwo ładnej pogody we wrześniu. Teraz jednak mam wielkie wątpliwości jeśli chodzi o samo miasto Makarska. Chcemy wypocząć, mieć w pobliżu ładną plażę, raczej żwirkową, nie kamienistą. Nie zależy nam na imprezach, na gwarze przez cały dzień i noc, ale jednak chcielibyśmy, żeby miejscowość, do której się wybierzemy, żyła. Chcemy pięknych widoków, pięknej plaży, dobrej pogody i dobrej bazy wypadowej do innych miejsc, które są warte zwiedzenia. Myślimy o: Tucepi, Igrane, Brela, ale narzeczonemu marzy się też wyspa. Czy w tych miejscowościach będzie się jeszcze coś działo od 10. września? Nie trzeba mieć obaw, że wszystko będzie pozamykane? A może polecacie jeszcze inne miejsca/wyspę, które spełniłoby nasze oczekiwania?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2016 18:47

Tak na szybko , Tucepi jest THE BEST!
shira22
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 31.08.2016 18:56

Z całą pewnością polecam rejony Makarskiej, może nie samą Makarską -jak dla mnie mało urokliwe miejsce. Polecam wieczorem, bo dużo się tam dzieje. Jeśli chodzi o bardziej ciekawe miejsca to ładniejsza jest Brela, Tucepi lub Podgora. Igrane to malutka miejscowość i nawet w sezonie nic się tam nie dzieje, także nie będę specjalnie polecać. Ja zawsze jeżdżę do Chorwacji co prawda w sierpniu, ale z opowiadań znajomych, którzy byli we wrześniu wiem, że spokojnie można jechać. Nie będziecie mieć tłumów, ale turyści jak najbardziej jeżdżą. Okolice Makarskiej to też bardzo fajna baza wypadowa, z wyspy już trudniej się wydostać, choć są naprawdę piękne. Będąc na lądzie możecie sobie wykupić rejs na Hvar/Brać lub Korculę i też zwiedzić. Chorwacja jest piękna także będziecie zadowoleni. Zazdroszczę i życzę miłego pobytu. :papa:
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2016 19:18

Teraz mogę wolniej , bo dorwałem się do laptopa , na tablecie się do doopy pisze.
dalala napisał(a): Chcemy wypocząć, mieć w pobliżu ładną plażę, raczej żwirkową, nie kamienistą.

W Tucepi masz długą i żwirową piękną plażę z lazurową wodą.
dalala napisał(a): Czy w tych miejscowościach będzie się jeszcze coś działo od 10. września?

Będzie się działo , to jeszcze nie koniec sezonu.
dalala napisał(a): Zdecydowaliśmy się na Riwierę Makarską, bo naczytaliśmy się, że tam jest większe prawdopodobieństwo ładnej pogody we wrześniu.

Bingo!

W innym wątku dałem fotkę z Tucepi w 2011 r.

wrzesien-w-petrcane-zadar-t51290.html

Tucepi 2015 r. wrzesień 10 dni od 8-18 , bite 10 dni lampa non stop.

Ponadto z Tucepi masz w miarę blisko do Dubrovnika czy do Mostaru.
Jacck77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 31.08.2016 21:26

dalala napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów! :)
Jestem nowa i na forum i jeśli chodzi o podróże do Chorwacji. Jeśli temat mojego wątku był już poruszany, to z góry przepraszam.
Bardzo Was proszę o radę. Razem z narzeczonym wybieramy się do Chorwacji 9. lub 10. września (pierwszy raz). Mieliśmy już wybrany cel - Makarska. Zdecydowaliśmy się na Riwierę Makarską, bo naczytaliśmy się, że tam jest większe prawdopodobieństwo ładnej pogody we wrześniu. Teraz jednak mam wielkie wątpliwości jeśli chodzi o samo miasto Makarska. Chcemy wypocząć, mieć w pobliżu ładną plażę, raczej żwirkową, nie kamienistą. Nie zależy nam na imprezach, na gwarze przez cały dzień i noc, ale jednak chcielibyśmy, żeby miejscowość, do której się wybierzemy, żyła. Chcemy pięknych widoków, pięknej plaży, dobrej pogody i dobrej bazy wypadowej do innych miejsc, które są warte zwiedzenia. Myślimy o: Tucepi, Igrane, Brela, ale narzeczonemu marzy się też wyspa. Czy w tych miejscowościach będzie się jeszcze coś działo od 10. września? Nie trzeba mieć obaw, że wszystko będzie pozamykane? A może polecacie jeszcze inne miejsca/wyspę, które spełniłoby nasze oczekiwania?

Idealna po 10 Września będzie Baśka Voda. Ale to tylko moje subiektywne zdanie-). Dwa razy byłem tam po 10 Września i było świetnie.
dalala
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) dalala » 31.08.2016 21:45

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Czytam i czytam o Chorwacji i jest po prostu za dużo pięknych miejsc, człowiek nie wie na co się zdecydować, żeby było jak najlepiej. Bardzo mi pomogliście! Wybieramy Tucepi. :)
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.09.2016 11:54

Baška Voda - zdecydowanie :)
To na zasadzie "każda pliszka..." bo byłem w tym roku i bardzo mi się podobało.
No i przewaga nad Brelą - brak schodów :) Odległość 100m od morza to 100m w poziomie, a nie w pionie :mrgreen:
A na poważnie Brela też jest fantastyczna.
reni86
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) reni86 » 01.09.2016 12:51

Co powiecie o Rogoznicy we wrześniu? tak od 10? chodzi o to czy pogoda może być "w miarę" (nie chodzi o upały, bo wiadomo, że to już połowa września jest). i w jakie ceny za apartament - tak żeby nie przepłacić? też jedziemy pierwszy raz i w ciemno - będę wdzięczna za jakieś informacje bardziej doświadczonych:)
19Gumis20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 01.09.2016 13:48

1. Baska Voda - w tym terminie jeszcze będzie się coś działo ale już nie będzie tłumów, także wypoczniecie. Spędziłem tam wakacje 2012r jedne z lepszych
2.Tucepi - będzie tak jak w Baska Voda z tym, że mnie osobiście bardziej Baska przypadła do gustu.
z resztą na Riwierze Makarskiej znajdziecie na pewno jakąś miejscowość która spełni wasze oczekiwania :papa:
bigi121
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigi121 » 03.09.2016 18:29

Witam, wybieram się spontanicznie we wtorek na 2 tyg do Cro z żoną. W ubiegłym roku byliśmy w Baska Voda, miejsce to bardzo nam odpowiadało. Chętnie pojechalibyśmy tam raz jeszcze, ale może już tylko na jeden dzień - w końcu Chorwacja to nie tylko BaśkaV..
Chodzi mi po głowie cel Podgora i Tucepi, a dokładniej jeden tydz tu, drugi tam - czy miejscowości te spełnią moje oczekiwania? Dzieję się tam coś wieczorami? Być może polecacie coś jeszcze?

Z góry dziękuję za wskazówki. :papa:
nelka1
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) nelka1 » 03.09.2016 20:13

Brela jest piękna. Polecam
marko350
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 03.09.2016 21:27

nelka1 napisał(a):

Brela jest piękna. Polecam

Popieram :D
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 03.09.2016 23:05

bigi121 napisał(a):Witam, wybieram się spontanicznie we wtorek na 2 tyg do Cro z żoną. W ubiegłym roku byliśmy w Baska Voda, miejsce to bardzo nam odpowiadało. Chętnie pojechalibyśmy tam raz jeszcze, ale może już tylko na jeden dzień - w końcu Chorwacja to nie tylko BaśkaV..
Chodzi mi po głowie cel Podgora i Tucepi, a dokładniej jeden tydz tu, drugi tam - czy miejscowości te spełnią moje oczekiwania? Dzieję się tam coś wieczorami? Być może polecacie coś jeszcze?

Moim zdaniem proponujesz powtórkę z rozrywki. Baska, Voda, Podgora, Tucepi itd....wszystkie te miejsca są blisko siebie i niewiele się różnią, te same widoki, te same klimaty, ale co kto lubi.....

Chcąc zobaczyć coś więcej wybrałbym tydzień na wyspie i tydzień gdzieś powyżej Splitu, a jeśli ma się coś dziać, to we wrześniu to na pewno jakieś większe miasteczka np. Hvar na Hvarze i Rogoznica/Primosten/Biograd.
pyton
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 03.09.2016 23:08

bigi121 napisał(a):Witam, wybieram się spontanicznie we wtorek na 2 tyg do Cro z żoną.

Chodzi mi po głowie cel Podgora i Tucepi, a dokładniej jeden tydz tu, drugi tam - czy miejscowości te spełnią moje oczekiwania? Dzieję się tam coś wieczorami?

Ja nie wiem ale
maniust napisał(a):W Tucepi masz długą i żwirową piękną plażę z lazurową wodą.
dalala napisał(a): Czy w tych miejscowościach będzie się jeszcze coś działo od 10. września?

Będzie się działo , to jeszcze nie koniec sezonu.

Udanych wakacji życzę :papa:
bigi121
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigi121 » 04.09.2016 17:33

valdemar napisał(a):
bigi121 napisał(a):Witam, wybieram się spontanicznie we wtorek na 2 tyg do Cro z żoną. W ubiegłym roku byliśmy w Baska Voda, miejsce to bardzo nam odpowiadało. Chętnie pojechalibyśmy tam raz jeszcze, ale może już tylko na jeden dzień - w końcu Chorwacja to nie tylko BaśkaV..

Moim zdaniem proponujesz powtórkę z rozrywki. Baska, Voda, Podgora, Tucepi itd....wszystkie te miejsca są blisko siebie i niewiele się różnią, te same widoki, te same klimaty, ale co kto lubi.....

Chcąc zobaczyć coś więcej wybrałbym tydzień na wyspie i tydzień gdzieś powyżej Splitu, a jeśli ma się coś dziać, to we wrześniu to na pewno jakieś większe miasteczka np. Hvar na Hvarze i Rogoznica/Primosten/Biograd.

Kolego chyba mnie namowiłeś, bardzo Ci dziękuję. Pierwszy tydz na Rogoznica, a drugi Hvar. Jak wygląda tam z pogodą we wrześniu? Jak dostać się najlepiej na Hvar?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019