Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prosze O Pomoc

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Podróżnik92
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.11.2009
Półwysep Istria,gdzie?Prosze o podpowiedźi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Podróżnik92 » 10.11.2009 21:15

Wiatm ;)
W lipcu 2010 chcialbym jechać po raz pierwszy do Chorwacji samochodem na Półwysep Istria.(Upatrzylem sobie Poreć oraz Rovinj).
Podróż własnym autem 5 dorosłych osob i dwoje dziecie w tym jedno 4 miesieczne.Którędy jechać?Gdzie potrzebne są winiety?I jakie miejscowości byście mi polecali najlepiej Istra.
Jakie tam sa ceny jeśli chodzi o zakwterowanie,czy jest możliwość wynajęcia całego domku i jakie to są koszty?
Dobrze by było tez gdy ktoś podał informacje o plaży,zabytkach,klubach i innych rozrywkach.

Z góry dziękuje ;)
Jeśli taki temat już był z góry przepraszam,ale na forum jest dużo wątków.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: Półwysep Istria,gdzie?Prosze o podpowiedźi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 10.11.2009 21:23

Podróżnik92 napisał(a):Jeśli taki temat już był z góry przepraszam,ale na forum jest dużo wątków.


Ale wszystkie te odpowiedzi znajdziesz w FAQ :wink:

Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ISTRIA   

Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe

Trasa przez zachodnie Węgry

Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji

Uszanuj kogoś wysiłek przy tworzeniu tego działu i myślę że od niego powinieneś zacząć przygodę z cro.plą :D

A po za tym witamy na forum :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Półwysep Istria,gdzie?Prosze o podpowiedźi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.11.2009 22:13

Podróżnik92 napisał(a):Dobrze by było tez gdy ktoś podał informacje o plaży,zabytkach,klubach i innych rozrywkach.

Z góry dziękuje ;)
Jeśli taki temat już był z góry przepraszam,ale na forum jest dużo wątków.


Oprócz FAQ watto poczytać "Nasze relacje z podróży"

Istria 2008 :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.11.2009 10:38

Możecie tez skorzystać z oferty np. Eurocamp-u.
Namioty bardzo dobrze wyposażone.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24153
Klik

Poreć, Rovinj, Pula, Umag na wyciągnięcie ręki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.11.2009 11:30

Szukajcie a znajdziecie - i kolejna dawka informacji o Istrii w relacji caal -
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19038&highlight= :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.11.2009 11:37

Nawet nie trzeba się ruszać z tego działu - tu facet chętny :lol: i aż się prosi o pociągnięcie (o pytania znaczy się).
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25964
aniaCi
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 11.11.2009
Re: Półwysep Istria,gdzie?Prosze o podpowiedźi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaCi » 11.11.2009 21:05

Podróżnik92 napisał(a):Wiatm ;)
W lipcu 2010 chcialbym jechać po raz pierwszy do Chorwacji samochodem na Półwysep Istria.(Upatrzylem sobie Poreć oraz Rovinj).
Podróż własnym autem 5 dorosłych osob i dwoje dziecie w tym jedno 4 miesieczne.Którędy jechać?Gdzie potrzebne są winiety?I jakie miejscowości byście mi polecali najlepiej Istra.
Jakie tam sa ceny jeśli chodzi o zakwterowanie,czy jest możliwość wynajęcia całego domku i jakie to są koszty?
Dobrze by było tez gdy ktoś podał informacje o plaży,zabytkach,klubach i innych rozrywkach.

Z góry dziękuje ;)
Jeśli taki temat już był z góry przepraszam,ale na forum jest dużo wątków.


Za dużo chciałbyś wiedzieć...aby odpowiedzieć na Twoje pytania musielibyśmy napisać nowy przewodnik:)
O Istrii i miejscach, które trzeba tam zobaczyć można mówić i mówić... wg mnie obowiązkowo:
HUM, PAZIN, MOTOVUN, IPSI, LIVADE, GROŻNJAN, VIŹINADA, NOVIGRAD, VIŚNJAN, POREĆ, VRSAR, LOVREĆ, ROVINJ, BALE, VODNJAN, FAŻANA ( i wycieczka na Archipelag Brijuni = koszt w X dla 2 osób to ok.340 kun), Limski Fiord, PULA, LABIN, RABAC, BRSEĆ, LOVRAN oraz OPATIJA, RIJEKA oraz mały port BAKAR
gadarek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 16.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadarek » 16.11.2009 14:26

Pytanie do typowych "cromaniaków" - napiszcie proszę, czy na początku lipca na Istri można trafić pogodę "w kratkę" ????
Juz spotkałem sie z różnymi doświadczeniami ze strony przebywających w tym okresie i (prawie) wszyscy woleli jechac głębiej, np. Dalmacja, aby mieć zapewnione 100% słońca i temeperatury takie typowo - chorwackie. Ja mam dylemat i nie wiem, jak z rodzinką zaplanowac tej pierwszy nasz - wspólny rodzinny wyjazd :? ?
I jeszcze jeden temat: z informacji jakie znalazłem na tym EXTRA forum - dla mnie osobiście swoista kopalnia wiedzy i wszelakich informacji - chwała WAM Twórcom i chwała opiekunom, którzy śledzą strony, wpisy i systematycznie odpowiadają :D :) :D takim, np jak ja. Wiekszośc twierdzi, że lepiej pojechac ciut dalej, bo i cieplejsze jest morze i "lepsza" pogoda, ale i PRZEDE WSZYSTKIM ceny apartamentów są NIŻSZE ??? Czy to prawda ? Bo na Istri jest fuuul Niemców i "Tulipanów" z Beneleluxu, a przez to i ceny są wyższe ? Planuje pobyt na Istri, aby m.in. pojechać do Wenecji, Puli ....

poradzcie proszę i z góry WIELKIE DZIEKI za odpowiedzi 8)
gadarek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 16.10.2009
Re: Półwysep Istria,gdzie?Prosze o podpowiedźi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadarek » 16.11.2009 14:29

pytanie do "podróżnika92"

Ja planuję równiez w lipcu z Zielonej Góry - na Istri okolice UMAG lub NOVIGRAD - chetnie nawiąże kontakt bezpośredni adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - może nam się uda spotkać przed lub w trakcie - ja jadę 2 + 3 dzieci (16,14 i 5 lat)
gadarek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 16.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadarek » 16.11.2009 15:03

Mam jeszcze krótkie pytanie:
czy jadąc do Umagu lub Nivigradu na 1-2 tydzień lipca można jechac w ciemno i znajdzie sie jakiś aparatament, czy jednak jadąc z rodzinką 2 + 3 dzieci warto jednak mieć coś "zaklepane" ???

proszę odpiszcie :wink:
ja zastanioawiam się nad jakąś rezerwacją, ale będąc np. juz na miejscu może się okazać, że będzie aparatament ciekawszy i tańszy ?
A może ktoś ma sprawdzony namiar na taki aparatement ??? - będę baaaaaaaardzo wdzięczny za info :lol:
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 16.11.2009 15:13

Witam !
Jak z dzieckiem to idealny będzie ośrodek Lanterna k.Poreca.
Ma wszystko co potrzeba i jest niedrogo. Byłem tam osobiście i polecam
Sławek
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 16.11.2009 15:15

gadarek napisał(a):Mam jeszcze krótkie pytanie:
czy jadąc do Umagu lub Nivigradu na 1-2 tydzień lipca można jechac w ciemno i znajdzie sie jakiś aparatament, czy jednak jadąc z rodzinką 2 + 3 dzieci warto jednak mieć coś "zaklepane" ???

proszę odpiszcie :wink:


Jedni jeżdżą tylko w ciemno, inni bez rezerwacji się nie ruszą :wink:
Ja należę do tych z rezerwacją :)
Podróżnik92
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Podróżnik92 » 16.11.2009 16:02

gdzies czytalem ze ponoc w ciemno jest lepiej jechac bo mozna obejrzac na wlasne oczy wszystko i gospodarze nawet z ceny zejda zeby tylko zostac.
Mnie interesuja tylko apartamenty bo siostra jedzie z 4 miesieczym dzieckiem wiec musi byc ciepla woda mikrofala itp.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.11.2009 16:03

kawa napisał(a):Witam !
Jak z dzieckiem to idealny będzie ośrodek Lanterna k.Poreca.
Ma wszystko co potrzeba i jest niedrogo. Byłem tam osobiście i polecam
Sławek

Ale z tego co zrozumiałem kolega pyta o apartmany.
Podróżnik92
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Podróżnik92 » 16.11.2009 16:04

jorgus111 wlasnie to samo czytalem i przedstawilem sytuacje wyzej ;)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone