Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Rijeka-Hvar (Stari Grad)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004
Prom Rijeka-Hvar (Stari Grad)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 05.06.2004 21:44

Ukłony wszystkim.
Mam pytanie: wyjeżdżamy w czerwcu 26 i chcemy promem dotrzeć z Rijeki na Hvar. Czy zaryzykować pokład z dwójką dzieci (8 i 12)? Jakie tam są warunki i dostęp do sanitariatów? (jakby nie było to 12 godzin). Czy ktoś z państwa jechał samochodem z bagażnikiem?(Jadrolinija za auta > 180 cm każe sobie płacić, ale czy łapie się w tym bagażnik... ) :papa: Pozdrowienia - i może do zobaczenia na Hvarze
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 07.06.2004 08:36

Płynięcie z Rijeki na Hvar to b. dobre rozwiązanie - mimo że trochę kosztuje to oszczędzasz na noclegu i na drodze, o atrakcji samej w sobie nie mówiąc a do tego na Hvar i tak trzeba dostac sie promem. Do tego czas rejsu jest idealny-tylko noc/na Korculę czy do Dubrovnika jest już gorzej bo tracisz też dzień i impreza już się dłuży/. Co do warunków spoko można płynąć na pokładzie-nigdy nie zapomnę nocki w śpiworze-przy szumiącym morzu :) Ty płyniesz z dziećmi więc musisz tak to rozplanować by zająć kanapy. Ja płynąłem stosunkowo najgorszym promem/od tego wiele zależy/ Liburnija i nawet tam było kilkanaście wygodnych kanap ze stolikami/takie akurat na 4 osoby/ jednak by je zająć musisz użyć sposobu/ja niestety o tym nie wiedziałem. Otóż w porcie w Rijece panowie wpuszczają samochody tak by bezkolizyjnie mogły one zjechać na kolejnych przystankach. w praktyce oznacza to że Hvar wjeżdżą prawie na końcu. Jeśli kupisz jeden bilet na samochód i 4 osoby będziesz musiał na pokład wjechać ze wszystkimi czyli z kanapy nici :). Możesz sobie jednak łatwo z tym poradzić kupując bilet np. dla żony i dzieci i oddzielnie dla Ciebie i na samochód. Piesi wchodzą do razu czyli miejsce mogą zająć - a Ty spokojnie czekasz na swoją kolejkę. Jak zarezerwujesz kanapę to spokojnie wytrwasz z dzieciakami. Nawet na tym najgorszym promie jest co robić-2 bary, 2 "poczekalnie" pod dachem + miejsca na pokładzie. Co do bagażnika to Ci nie poradzę- bo nie miałem. Jak znam jednak życie i Chorwatów to kup normalny bilet i wjedziesz-nie widzaiałem by się specjalnie biletom przyglądali :)
Miłych wrażeń podczas rejsu :D
PZDR
daisy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2004
rijeka-hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisy » 07.06.2004 09:45

A ile kosztuje bilet na prom z Rijeki na Hvar: samochod plus 2 doroslych i 2 dzieci-nastolatki?
Dzieki.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 07.06.2004 10:37

Dokladnie sie dowiesz na stronie
www.jadrolinija.hr
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004
Re: rijeka-hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 07.06.2004 10:37

daisy napisał(a):A ile kosztuje bilet na prom z Rijeki na Hvar: samochod plus 2 doroslych i 2 dzieci-nastolatki?
Dzieki.

Witaj :)
Samochód 67E, ale pow. 180 cm. 93E (niestety obawiam sie że osobówka z bagażnikiem może być większa. 25E za osbę za pokład, dzieci do 3 lat darmo, 3-12 lat 50%. Jeżeli tam i z powrotem to powrotny o 20% tańszy. Ceny: http://www.jadrolinija.hr
Maciej - dzięki za super info :)
Pozdrowienia
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.06.2004 21:18

:( www.jadrolinija.hr od dwóch dni u mnie "nie wchodzi". Czy tylko mnie???. Analizujemy proponowaną wersję nocnej przeprawy Rijeka-Stari Grad. Nie jest to tani "geszeft" ale za noc bez kierownicy płać urlpowiczu . Ponieważ nie mogę wejść na stronkę powiedzcie proszę, o której wypływa prom z Rijeki??Miłego wieczoru życzę:-)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 23.06.2004 08:36

Zooha-myślę że to się nie zmieniło - większość promów wypływa o 20-ej, tylko najgorszy i najwolniejszy Liburnija o 18-ej. Na Hvarze jesteś około 8-ej rano. Naprawdę polecam - nocna panorama Zadaru, czy Split o świcie to niezapomniane widoki i sam rejs naprawdę ekstra. Pokład, gwiazdy, winko :mrgreen: co tam będą pisał po prostu miód malina.
A finansowo-no cóż przyjemnosci kosztują szkoda ze Jadrolinija nie robi jak inne linie promowe np. włoskie czy francuskie tzw. Jackpotów-pula tanich biletów na każdy rejs/ na Korsykę czy Sardynię można popłynąć za śmieszne pieniądze/. Ale i tak IMHO sie opłaca-bo: nie płacisz za jeden nocleg, nie tracisz energii i paliwa tylko odpoczywasz, no i na Hvar i tak trzeba skorzystać z promu a ten ze Splitu do tanich przecież nie należy.
Polecam i miłego rejsu :D
PZDR
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.06.2004 09:00

No tak ze Splitu nie jest tani ale np z Drvenika płacisz 8 E za samochód i po 1E od osoby. To też nie tanio ale też nie drogo
amalik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amalik » 23.06.2004 09:07

ally napisał(a):No tak ze Splitu nie jest tani ale np z Drvenika płacisz 8 E za samochód i po 1E od osoby. To też nie tanio ale też nie drogo

A ile konkretnie kosztuje prom ze Splitu do Starego Gradu?
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 23.06.2004 11:25

Maćku, dziękuję za informacje. Zobaczymy co da się zrobic z buchalterią, zobaczymy...... . Ciekawa jestem, jeśli będzie decyzja na "tak" , czy jest mozliwa rezerwacja mailowa?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 23.06.2004 11:36

Ja kupowałem na miejscu ale to był wrzesień i mogłem to zrobić kilka dni przed rejsem. Jeśli jedziesz prosto z Polski to kup wcześniej bilet w Polsce. Mój kolega tak zrobił w biurze Croatia z Rybnika. Rezerwujesz u nich telefonicznie, płacisz kasę i bilecik przynosi listonosz. No chyba że mieszkasz na Śląsku to szybciej będzie podjechać. W kazdym razie nie mają prowizji-ceny jak w kasie Jadrolinji w HR/adres biura jest na stronie Jadrolinji w agentach/.
PZDR
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.06.2004 13:43

Ze Splitu za sam samochód 20 E plus za osobę 3E( z tego co pamietam) Ja płynę z Drvenika!
amalik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amalik » 23.06.2004 13:49

ally napisał(a):Ze Splitu za sam samochód 20 E plus za osobę 3E( z tego co pamietam) Ja płynę z Drvenika!

To faktycznie nie jest to wielka różnica cenowa w porównaniu z podróżą z Drvenika, jeżeli weźmie się jeszcze pod uwagę czas i zmęczenie podróżą.
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 23.06.2004 17:46

zoohha napisał(a)::( Analizujemy proponowaną wersję nocnej przeprawy Rijeka-Stari Grad. Nie jest to tani "geszeft" ale za noc bez kierownicy płać urlpowiczu . :-)


Hej :D
Liburnia (niestety, Macieju - trafiłem właśnie na niego :)) wypływa o 18. Zgodnie z Twoimi zaleceniami - mam dwa bilety :wink: Koszt za 4 duże + jedną połówke + samochód - 850 zł (bilet kupiony u polskiego przedstawiciela, kurs E bankowy).

A poza tym - kierowiec też człowiek i napić sie może...

Pozdrowienia - Michał
PS - to już pojutrze... :twisted: :devil: :hearts:

PPS - Amalik - jeżeli jedziecie na Hvar - może piwo???
(kontakt SMS 600032556)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 23.06.2004 18:10

Podaję aktualne ceny(info z B.P"Croatia"-Rybnik)promu Rijeka_Stari Grad na Hvarze:
1) z Rijeki prom wypływa w rózne dni o róznych godzinach . Raz o 18 h. a raz o 20 h. ten o 18 to ten starszy typ promu.
2) do Starego Grada podróz trwa 12 h 05 minut.
3) Koszty:
- cena za samochód uzależniona jest od jego wielkości. Przykład:
Renault Megane/combi: 67 E
- kabina pasażerska 4-osobowA (np.typu 4BB, czyli kabina wewnetrzna
z wc): 52,5 E/osoba
- kuszetka: 38 E/osoba
- pokład :D : 25 E/osoba

W przypadku zakupu biletu na drogę powrotną upust : 20%.
Wyliczylismy, że impreza na w/w trasie ( 4 dorosłe osoby)w stosunku do trasy Gorican_Split_prom Stari Grad jest droższa o ok. 100 zł / osobę(uwzględniając:km, ceny autostrad, oraz cenę promu Split_Stari Grad)
Decyzję CHYBA podjeliśmy :NOCNY REJS PROMEM :D
MACIEJU_DZIĘKUJĘ ZA POMOC I INFORMACJE. :hut: :papa: [/b]
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Prom Rijeka-Hvar (Stari Grad)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone