Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Rijeka-Hvar (Stari Grad)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amalik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amalik » 24.06.2004 09:16

Mniejszy, a w jakim okresie tam będziesz?
Może faktycznie będzie okazja na piwko.
Odezwij się na GG.
Pozdrawiam
daisy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2004
Prom Rijeka-Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisy » 24.06.2004 10:19

A jak wygladaja "reclining seats" (rozkladane siedzenia?) na promie? Czy warto wykupic taka opcje?

niezdecydowana :?:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 24.06.2004 19:50

Daisy_poczekaj do jutra na precyzyjną informację. Jutro jadę po bilety. Coś mi dziś pani w "Croatii" wspomniała o płatnych za 3E siedziskach na pokładzie. Nie bardzo zrozumiałam, czy to znaczy, że kto nie wykupi to 12 h ma stać???> Jutro przekażę info.Pozdrawiam
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 22.07.2004 13:54

amalik napisał(a):Mniejszy, a w jakim okresie tam będziesz?
Może faktycznie będzie okazja na piwko.
Odezwij się na GG.
Pozdrawiam


Hej - niestety - już nie zdążyłem odczytać :(
Ale zawsze można nadrobić...

Właśnie wróciłem - było superek. Dla tych którzy mają zamiar płynąć promem - POLECAM. Maciej - dzięki za informacje - kanapy zajęliśmy, a spanko było super. Jeżeli ktoś zamierza płynąć - w pomieszczeniach deck'owych działa klimatyzacja - również w nocy. Śpiwory koniecznie. I czapki; wiatr we włosach jest fajny przez pierwsze dwie godziny, potem uszy zaczynają boleć. (Szczególnie fatalne jeżeli zamierzacie nurkować).
Uwaga na parking przed promem - wystarczy przyjechać na ok. 2 godziny przed wypłynięciem (rzecz jasna, jeżeli macie bilety). Jakiś miejscowy cwaniak wydarł od nas 100 kun za parking - a potem znikł :evil: .Jeżeli jeszcze jakieś pytania to GG2912462
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.07.2004 14:27

Mniejszy :). Jak rozumiem nie mieliście wykupionej ani kabiny ani kuszetki. Czyli tak jak my _Pokład!. Bez problemu złapaliście miejsca na kanapach????. Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu , to może podrzuć jeszcze trochę porad tym , którzy dopiero w sierpniu ta frajdą się zachwycą???Pozdrowienia..
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 22.07.2004 18:17

zoohha napisał(a):Mniejszy :). Jak rozumiem nie mieliście wykupionej ani kabiny ani kuszetki. Czyli tak jak my _Pokład!. Bez problemu złapaliście miejsca na kanapach????. Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu , to może podrzuć jeszcze trochę porad tym , którzy dopiero w sierpniu ta frajdą się zachwycą???Pozdrowienia..


Hejka :)

Zasadniczo: zastosowałem sie do rady Macieja i kupiłem dwa bilety. Jeden dla auta z kierowcą a drugi dla reszty; tak że problemu z zajęciem miejsc do spania nie było. Na pokład można wejść dwie godziny przed odpłynięciem - a samochody są ładowane w kolejności: Dubrownik-Korcula-Peljesac-StariGrad-Split. Czyli Starigrad praktycznie na końcu.
Spaliśmy na pokładzie - na Liburniji to są pomieszczenia wielkości dużej świetlicy. Ta od strony dziobu posiada pojedyncze plastikowe siedzenia - coś jak w II klasie pociągu :? , ta od strony rufy - stoliki z dwoma kanapami o długości ok. 140 cm - dorosły musi spuścić nogi na podłoge, ale dzieci sie wyśpią. Poza tym można spać na ławeczkach na pokładzie pod gołym niebem - i to polecam 8) (wino - albo jaki Tuzemski z Colą...)
Koniecznie: śpiwory i czapki. O ile na początku klimatyzacja działa jak balsam, to w środku nocy było po prostu zimno. Czapki - jeżeli chcemy dłużej przebywać na pokładzie to przyda sie coś do zasłonięcia uszu (12 godzin na przeciągu to nawet przy 30 stopniach przesada...).
Dwa barki - picie i jedzenie (to raczej paskudne - frytki były FUJ), ale najlepiej zabrać coś ze sobą - nikt sie nie dziwi własnemu prowiantowi.
Promem praktycznie nie kiwało (to dla tych co zielenieją) - ale też i fala była nie największa.
Na parking trzeba sie zgłosić 2 godziny przed odpłynięciem - i wystarczy absolutnie. I tak ładują jakieś 40 min. przed odpłynięciem. Samochody ustawiają w trzech kolejkach w zależności od miejsca docelowego.
Jeżeli jeszcze w czymś moge pomóc to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl albo GG2912462. Pozdrowienia. Michał.
A "reclining seats" to białe plastki do siedzenio-leżenia. Kompletna ekstrawagancja :wink:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 22.07.2004 19:04

Witaj :D
Bardzo się cieszę że moje rady się przydały i okazały się skuteczne :wink: W tym roku Hrvatska dopiero przede mną /wrzesień/ ale w planach tylko krótkie rejsy /Brac/ - także nocka z winkiem na pokładzie nie wchodzi tym razem w grę :roll:
PZDR :)
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 22.07.2004 19:22

Witaj, Macieju :)

Z dużymi podziękowaniami - szczególnie w kwesti spania.
Zazdroszcze Ci , że jeszcze przed - przed nami znowu cały rok czekania... :?

Pozdrowienia
Michał.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 24.07.2004 19:04

Niestety. Nie udało mi sie odkręcić jednego biletu(samochód+cztery osoby) na dwa( jeden dla kierowcy i autka, drugi dla trójki pasażerów) . Pani w BP"Croatia" zabajerowała mnie i .........błąd. Zobaczymy może jakoś miejsca siedzące, wygodne w miarę znajdziemy.
Mniejszy :D jakoś tak tych czapeczek "nausznych" :) nie mogę wyobrazić sobie i na sobie w sierpniu. Śmiesznie ma być czy zdrowo?????
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 24.07.2004 23:22

:D
Zadaniczo wyobraź sobie że jedziesz do Gdyni - z grodu Kraka rzecz jasna- takim zwykłym pociągiem (30 km/h) i do tego lekki wiaterek (dajmy na to 10 km/h - rzecz jasna od przodu). I przez dwanaście godzin wisisz w otwartym oknie....
No comments.
Zdecydowanie polecam coś na głowe (toż nie mówie że ma to być goretexowa czapeczka podbijana polarem z nausznikami :wink: )
Pozdrowienia
Michał.
PS: właśnie - nt. miejsc: naprawde myśle że nie ma sie o co martwić - w końcu wszyscy jakoś sie na tym promie ułożyli - a ten wasz podobno większy i nowszy.
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Prom Rijeka-Hvar (Stari Grad) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone