Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 20.07.2016 22:29

A konkretnie to którym przejściem wjeżdżaliście z Serbii do Czarnogóry i potem do Albanii.
Wszystko dobrze się skończyło, to najważniejsze.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 20.07.2016 23:08

kmusial napisał(a):W pierwszą stronę ustaliliśmy trasę z Belgradu do Durres przez Czarnogórę uwzględniając drogi gruntowe (!!!), najszybszą i nas wywaliło na granicę Czarnogóra-Albania w środku gór, później skończył się asfalt, roboty drogowe, ostre kamienie, ciężarówki, walce, koparki, osuwiska, głazy, dzikie krowy, kozy, świnie, skwar... nie chce sobie tego przypominać... cieszę się że żyjemy i auto całe- pod spód nie patrzyliśmy, ale kilka razy 3 z 4 osób musiało wysiąść z auta aby dało rade przejechać, goniła nas jeszcze burza i tak ok.30 km nim zaczał się asfalt... eh, odradzam, chyba, że Wam życie nie miłe... jestem wściekła, że nas w ogóle wpuścili tym przejściem
Trochę przesadzasz, też tamtędy jechałem,nie jest tak tragicznie.

Pewnie mowa o sh 21 z Gusinje w Czarnogórze do Szkodry w Albanii, jechałem nią 29.06.2016, akurat pechowo trafiliście bo trwają zaawansowanie prace, ja tez delikatnie kilka razy przetarłem spodem mimo że nie mam najniższego auta, ale za rok , 2 lata będzie wypasiona droga z przepięknymi widokami
alutka456
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka456 » 21.07.2016 00:37

Witam, mam pytanie odnośnie trasy na Albanie (dokładnie Himare) którą przedstawił Sol-Wagon ( str. 1 ). czy ktoś jechał tamtędy w sezonie, mam na myśli lipiec sierpień? Mam pewne obawy czy przejścia graniczne nie będą zakorkowane, bo to zazwyczaj tam traci sie najwięcej czasu , a trasa prowadzi jednak przez główne szlaki komunikacyjne. A może ktoś poleca jakąś jeszcze inna, lepszą trasę? będę wdzięczna za wszelkie informacje ;)
croneserka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 21.07.2016 10:11

marcines napisał(a):
kmusial napisał(a):W pierwszą stronę ustaliliśmy trasę z Belgradu do Durres przez Czarnogórę uwzględniając drogi gruntowe (!!!), najszybszą i nas wywaliło na granicę Czarnogóra-Albania w środku gór, później skończył się asfalt, roboty drogowe, ostre kamienie, ciężarówki, walce, koparki, osuwiska, głazy, dzikie krowy, kozy, świnie, skwar... nie chce sobie tego przypominać... cieszę się że żyjemy i auto całe- pod spód nie patrzyliśmy, ale kilka razy 3 z 4 osób musiało wysiąść z auta aby dało rade przejechać, goniła nas jeszcze burza i tak ok.30 km nim zaczał się asfalt... eh, odradzam, chyba, że Wam życie nie miłe... jestem wściekła, że nas w ogóle wpuścili tym przejściem
Trochę przesadzasz, też tamtędy jechałem,nie jest tak tragicznie.

Pewnie mowa o sh 21 z Gusinje w Czarnogórze do Szkodry w Albanii, jechałem nią 29.06.2016, akurat pechowo trafiliście bo trwają zaawansowanie prace, ja tez delikatnie kilka razy przetarłem spodem mimo że nie mam najniższego auta, ale za rok , 2 lata będzie wypasiona droga z przepięknymi widokami


SH20, podobna, mniej zalesiona
forumowiczom polecam filmiki na yt igrafike ;) Góry Przeklęte, nazwa wiele wyjaśnia. To faktycznie mieliśmy pecha co do terminu i robót drogowych :(
Fakt, jak skończą asfaltować to będzie widowiskowa droga, wtedy można się wybrać.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 22.07.2016 10:46

Witam
Dziekuje za pomoc
Trasa jaka mi pokazuje viamichellin to
Jaworzno Breclav Subotica Kosovo Durres

Jezeli ktos ma jakis lepszy pomysl to bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 22.07.2016 10:54

croneserka napisał(a):Odradzam drogę przez Czarnogórę, zwłaszcza, że jedziesz z dziecmi, (mimo pięknych widoków) jest dość kręta... serpentyny od połowy Serbii aż do Albanii, jak natrafisz jeszcze na tiry pod drodze co nam się zdarzyło nie raz to trochę się ciągnie nim uda się wyprzedzić. Taka jazda "prawo lewo" non-stop też męcząca dla kierowcy, pasażerów i autka. Raczej polecam motocyklistom ;). Lepiej kierunek przez Macedonię lub Kosowo.
Ja byłam w Durres. Jedzenie w hotelowej restauracji na plaży Znacznie tańsze niż w pierwszej lepszej miejskiej polskiej restauracji. Przykładowo duża pizza capriciossa 20 zł, dorada z dodatkami 20 zł, mule półmisek na 2 osoby 13 zł, kawa mrożona 9zł, makaron z sosem pomidorowym i bazylią 15 zł.
W Albanii stacje paliw są dosłownie co chwilę, warto poprzebierać w cenach, bo za benzin cena od 150-181 leków- więc warto się rozejrzeć.
My byliśmy w 4 osoby, hotel NA plaży (hotel ale w środku są apartamenty, warunki świetne i wyposażenie nowoczesne, 2 balkony, klima, pralka, wszelkie naczynia, budynek ledwo kilkuletni, winda, widok na morze wspaniały, 50 euro za cały apartament za dobę, więc taniej niż na Krupówkach poza sezonem...
Na plaży leżaki z parasolami bezpłatne dla gości hotelowych, nawet po godz.13 był spory wybór, później kilkanaście metrów wolnej piaszczystej przestrzeni i morze :) więc idealne warunki do gry w piłkę, siatkę czy frisbee na plaży, sporo miejsca.

Na miejscu poznaliśmy Albańczyka z Kosowa, który mówił nam, że znacznie ładniej jest w Sarandzie i że Chorwacja wymięka. Patrząc po zdjęciach w internecie, może mieć rację :) ale to jest troszkę dalej od Durres, może kiedyś...




Hejka
Dziekuje
Zastanawiam sie nad taki trasami
Jedna przez CZ SK HU H BIH MN AL to jest trasa gdzie najmniej zaplace za benzyne i droge

Druga trasa

PL CZ SK H SRB RKS AL
Tutaj bym prosil o pomoc
Ta trasa jest najszybsza ale jakie sa oplaty??
Wiem ze placa sie tankowac w Kosovie
Ja w Czechach tankuje na stacji Tesco Breclav jest tam najtansza benzynka

Pozdrawiam
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 22.07.2016 12:41

W kosowie i albanii autostrady darmowe. Za autostrade w serbii zaplacisz okolo 60 zlotych.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 22.07.2016 13:16

Kacper1978 napisał(a):
croneserka napisał(a):Odradzam drogę przez Czarnogórę, zwłaszcza, że jedziesz z dziecmi, (mimo pięknych widoków) jest dość kręta... serpentyny od połowy Serbii aż do Albanii, jak natrafisz jeszcze na tiry pod drodze co nam się zdarzyło nie raz to trochę się ciągnie nim uda się wyprzedzić. Taka jazda "prawo lewo" non-stop też męcząca dla kierowcy, pasażerów i autka. Raczej polecam motocyklistom ;). Lepiej kierunek przez Macedonię lub Kosowo.
Ja byłam w Durres. Jedzenie w hotelowej restauracji na plaży Znacznie tańsze niż w pierwszej lepszej miejskiej polskiej restauracji. Przykładowo duża pizza capriciossa 20 zł, dorada z dodatkami 20 zł, mule półmisek na 2 osoby 13 zł, kawa mrożona 9zł, makaron z sosem pomidorowym i bazylią 15 zł.
W Albanii stacje paliw są dosłownie co chwilę, warto poprzebierać w cenach, bo za benzin cena od 150-181 leków- więc warto się rozejrzeć.
My byliśmy w 4 osoby, hotel NA plaży (hotel ale w środku są apartamenty, warunki świetne i wyposażenie nowoczesne, 2 balkony, klima, pralka, wszelkie naczynia, budynek ledwo kilkuletni, winda, widok na morze wspaniały, 50 euro za cały apartament za dobę, więc taniej niż na Krupówkach poza sezonem...
Na plaży leżaki z parasolami bezpłatne dla gości hotelowych, nawet po godz.13 był spory wybór, później kilkanaście metrów wolnej piaszczystej przestrzeni i morze :) więc idealne warunki do gry w piłkę, siatkę czy frisbee na plaży, sporo miejsca.

Na miejscu poznaliśmy Albańczyka z Kosowa, który mówił nam, że znacznie ładniej jest w Sarandzie i że Chorwacja wymięka. Patrząc po zdjęciach w internecie, może mieć rację :) ale to jest troszkę dalej od Durres, może kiedyś...




Hejka
Dziekuje
Zastanawiam sie nad taki trasami
Jedna przez CZ SK HU H BIH MN AL to jest trasa gdzie najmniej zaplace za benzyne i droge

Druga trasa

PL CZ SK H SRB RKS AL
Tutaj bym prosil o pomoc
Ta trasa jest najszybsza ale jakie sa oplaty??
Wiem ze placa sie tankowac w Kosovie
Ja w Czechach tankuje na stacji Tesco Breclav jest tam najtansza benzynka

Pozdrawiam





Hejka
Ja jade w piatek w nocy takze licze ze w sobote nie bedzie ciezarowek
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 22.07.2016 13:19

marcines napisał(a):W kosowie i albanii autostrady darmowe. Za autostrade w serbii zaplacisz okolo 60 zlotych.



Witaj
A ty "marcines" jaka trasa jechales??jakies sppstrzezenia??
Pozdrawiam
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 23.07.2016 22:22

Różne wersje dojazdu przerabiałem, jezdzę do Himare na południu Albanii
- z Budapesztu przez Osjiek, Doboj, sarajevo, Foca, Podgorica, Szkodra, Dures. Trasa ładna widokowa, autostrady płatne na Węgrzech, w Chorwacji niedużo i koło Sarajeva też niedużo
- Budapeszt, Belgrad, Kragujevac, nowy Pazar, Plav, potem sh 20 bez asfaltu ok. 30 km i dalej od Szkodry tak samo, autostrady w Serbii koło 60 zł, można też przez Podgoricę, wtedy jest asfalt, tylko troche dłuższa droga, ale mniej męcząca niz przez Sarajevo
- Budapeszt, Belgrad, Skopje, Struga, Elbasan, Fier - dobra opcja - dochodzą autostrady w macedonii, chyba ok 20 zł, w macedonii nie ma wszędzie autostrad
- i ostatnia przez Kosovo, wg mnie najszybsza, najtansza i najwięcej autostrad, w strone Albanii przejazd bez problemu, w druga strone granica Kosovo-Serbia tylko na dowód osobisty, autostrady w Kosovie i Albanii darmowe
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 24.07.2016 09:20

Do marcines

Witaj
Google pokazuje mi ze najlepsza trasa jest Jaworzno Breclav Osijek Sarajevo Scepan Poljie Podgorica Durres

Znowu Viamichellin pokazuje mi trase przez Serbie i Kosovo

Jadac przez Bosnie tankuje najtanszabenzynke i obawiam sie ciezarowek na drodze
Jechalem przez Bosnie i wiem w jaki sposob odbywa sie ruch na drodze

Przez Serbie nigdy nie jechalem
Drozsza benzyna i opłaty za autostrady ale znowu w Kosowie mozna zatankowac do pełna gdyż Pb 95 =0.9€

Zastanawia mnie tylko czemu sa takoe rozbierznosci miedzy Google aViamichelin

Pozdrawiam
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 24.07.2016 09:29

Gdzies czytalem ze google w ogole nie wyznacza trasy orzez kosovo. Na pewno to szybsza trasa od tej przez bosnie.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 24.07.2016 10:30

Hejka
Z tego co wiem to opłata za przejazd przez Kosovo wynosi 30€ za miesiac????
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 24.07.2016 10:40

marcines napisał(a):Gdzies czytalem ze google w ogole nie wyznacza trasy orzez kosovo. Na pewno to szybsza trasa od tej przez bosnie.



Hej
Tak czytal ze jest szybsza ale o ile???
Czytałem wcześniejsze posty ale każdy z nich jechał jakimiś bocznymi drogami

Tak.licząc przejazd przez Serbie kosztuje za autostrady 32€ w tą i z powrotem oraz 30€ ubezp w Kosovie

:?: :?: :?: :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2016 11:29

tylko weź pod uwagę,ze przez Bosnie i Czarnogóre na jeden nocleg cięzko bedzie przejechać.Przez Serbię powinieneś dać radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone