Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Polska Montana on tour 2 (Tatry)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.10.2020 21:52

tony montana napisał(a):Obrazek

Miłe.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.10.2020 14:25

Nefer napisał(a):No ja też lubię dobre kartacze, a na Podlasiu pod tym względem jest raj :) .

I Babki! i Kiszunie! :)

Franz napisał(a):Miłe.

Pozdrawiam,
Wojtek

Lato ma swoje uroki w Augustowie
:papa:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.10.2020 10:37

Nad "'Biebrzo" w Dolistowie jest sielankowo
Obrazek

Obrazek

Co rusz przepływają tędy kajakarze
Obrazek

Obrazek

Teraz jedziemy już bezpośrednio do naszego pensjonatu w Supraślu. Jest Ci on niezgorszy
Obrazek

Obrazek

Na terenie jest tez stawek, w którym skorzystamy z kąpieli, oraz Ruska Bania (nie skorzystamy)
Obrazek

Obrazek

Pierwszy spacer po wieczornym Supraślu, spędzimy tu 4 noce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

19.20
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN ładnego Supraśla...
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.10.2020 10:05

Supraśl cd

Nad rzeką Supraśl
Obrazek

Obrazek

Pałac Buchholtza - dziś Liceum Plastyczne
Obrazek

Obrazek

W Ojcowiźnie jedliśmy i piliśmy pyszne wina trzy razy. Podpasował nam ten lokal. Pobliskie lokale jak np słynna Jarzębinka zamykały w sierpniu swoje podwoje o 19 - dla nas to zdecydowanie za wcześnie - o tej porze albo później wracaliśmy dopiero z wycieczek - inne lokale też się powoli zamykały po 19 - ja rozumiem, że nie jest to mega turystyczne miejsce (nie jest?!) ale żeby w środku sezonu - najpopularniejszy miesiąc zamykać restaurację o "siódmy"? ;)
Obrazek

Mnie zasmakował Moczywąs
Obrazek

To jest KISZKA! A te sałatki były rewelacyjne!
Obrazek

Supraśl wieczorową porą
Obrazek

Obrazek

Monastyr - będą zdjęcia za dnia
Obrazek

Grobowiec Buchholtzów
Obrazek

Obrazek

i za dnia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Monastyr - symbol miasta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.10.2020 19:00

tony montana napisał(a):Obrazek

Zacny.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.10.2020 13:30

Franz napisał(a):Zacny.

Pozdrawiam,
Wojtek

Bardzo nam się podobał, wewnątrz też nie było źle, ale sam pensjonat i jego "obejście' bomba :)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.10.2020 13:41

Supraśl cd

Buchholtz Palace mglistym rankiem
Obrazek

Obrazek

Kawał budynku
Obrazek

Jak widać - trochę jest w tym Supraślu
Obrazek

Old Poczta
Obrazek

Zewnętrzne zabudowania Monasteru
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zegar nie działa
Obrazek

Początki monasteru supraskiego sięgają XV w. W 1498 r. wojewoda nowogródzki i marszałek Wielkiego Księstwa Litewskiego Aleksander Chodkiewicz wraz z arcybiskupem smoleńskim Józefem Sołtanem założyli monaster w Gródku nieopodal późniejszego Supraśla.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Monaster supraski był jednym z najaktywniejszych ośrodków myśli religijnej w XVI w., a pod względem znaczenia drugim, po Kijowsko-Pieczerskiej Ławrze, ośrodkiem monastycznym Kościoła prawosławnego na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego.
Obrazek

Po 17 września 1939 r. cały teren monasteru zajął oddział Armii Czerwonej. W cerkwi Zwiastowania urządził warsztat mechaniczny i kuźnię (to w jej paleniskach zniknął ikonostas - unikatowe dzieło snycerzy zamieniono w kilka ton drewna opałowego), pomieszczenia po świątyni św. Jana Teologa służyły jako kuchnia i stołówka.
Obrazek

Zaczyna się nabożeństwo - nie wejdę :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiekt jako całość jest naprawdę imponujący
Obrazek

:papa: :papa:
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.11.2020 17:53

tony montana napisał(a):Zegar nie działa
Obrazek

Wskazuje tak zwaną najwyższą porę...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2020 21:29

Franz napisał(a):Wskazuje tak zwaną najwyższą porę...

Pozdrawiam,
Wojtek

Godzinę duchów ;)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2020 21:41

Dziś pojedziemy do meczetu w Bohonikach. Parkujemy przy samej ulicy.
Obrazek

Jesteśmy sami, czeka na nas starsza pani - jak się okazuję Tatarka, która oprowadza nas po meczecie
Obrazek

Siadamy na ławach i słuchamy opowieści o islamie w Polsce
Obrazek

Wnętrze jest dość małe
Obrazek

"Nasz Polski" meczet jest jednocześnie podobny do tych w Turcji czy na Cyprze, ale jednak inny, bardziej jak dom, w którym miło jest być.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kontantynopol
Obrazek

Wychodzimy na zewnątrz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na chwilę jeszcze jedziemy na Cmentarz Muzułmański
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później zmieniamy wiarę i jedziemy do Sokółki
Obrazek

zobaczyć cud w Sokółce
Obrazek

CDN
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2020 10:06

tony montana napisał(a):"Nasz Polski" meczet jest jednocześnie podobny do tych w Turcji czy na Cyprze, ale jednak inny, bardziej jak dom, w którym miło jest być.
8O 8O A dla mnie całkiem inny.... Na Cyprze nie widziałam meczetu wykończonego drewnem w środku, zawsze były to betonowe/kamienne ściany.... A w Turcji nie byłam, miała być w maju, no ale ......
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.12.2020 11:20

Bohoniki zdecydowanie warte są odwiedzin.
A przewodniczka jest świetna (podobnie zresztą jak przewodnik w Kruszynianach) :) . Bohoniki i Kruszyniany to takie must see w tym rejonie.
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.12.2020 18:38

tony montana napisał(a):"Nasz Polski" meczet jest jednocześnie podobny do tych w Turcji czy na Cyprze, ale jednak inny, bardziej jak dom, w którym miło jest być.

Bardzo ładny.
Byłem w kilku drewnianych, czasem tylko drewnem od środka obłożonych. Ostatni, jaki mi się w tym typie zdarzyło zobaczyć, widać tutaj: post2135933.html#p2135933

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.12.2020 20:23

piekara114 napisał(a):
8O 8O A dla mnie całkiem inny.... Na Cyprze nie widziałam meczetu wykończonego drewnem w środku, zawsze były to betonowe/kamienne ściany.... A w Turcji nie byłam, miała być w maju, no ale ......

No to napisałem że "jednak inny" :)
Super miejsce

Nefer napisał(a):Bohoniki zdecydowanie warte są odwiedzin.
A przewodniczka jest świetna (podobnie zresztą jak przewodnik w Kruszynianach) :) . Bohoniki i Kruszyniany to takie must see w tym rejonie.

W Kruszynianach skutecznie odstraszył nas ogromny tłum (a było to w wakacyjnym covidzie), zatem poszliśmy do Tatarskiej Jurty :)

Franz napisał(a):

Bardzo ładny.
Byłem w kilku drewnianych, czasem tylko drewnem od środka obłożonych. Ostatni, jaki mi się w tym typie zdarzyło zobaczyć, widać tutaj: post2135933.html#p2135933

Pozdrawiam,
Wojtek

Ej super ten, który pokazałeś, muszę się bliżej przyjrzeć tej relacji, do niej chyba nie zaglądałem dawno

8)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.12.2020 20:27

Do meczetu w Bohonikach niestety nie dotarliśmy , podobnie jak do Białowieży - po raz kolejny :lol:

W Supraślu , który bardzo lubię , w 2019 roku , w okolicach pałacu spotkaliśmy kultowy autobus :P

DSC03549...jpg

. . . na ogrodzeniu kościoła można było podziwiać stare zdjęcia , w większości ślubne , ale nie wyłącznie . Dzięki nim można było prześledzić ciekawe zmiany modowe - kawał historii fotografii .

W sprawie mojego wieku - 60+ :mrgreen: , 50 lat temu ( w 1969 albo 1970 r. ) byłem z rodzicami na wczasach w miejscowości Gołdap ( w ubiegłym roku odwiedziłem go ponownie :mrgreen: , żeby zobaczyć zaistniałe zmiany ) , o ile wiem moja siostra posiada zdjęcia z tamtego wyjazdu . Wycieczki do Wilczego Szańca i Stańczyków to był obowiązek dla człowieka w moim wieku , zaczytanego w przygodowych powieściach . . .

Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio edytowano 21.12.2020 20:56 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Polska Montana on tour 2 (Tatry) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022