Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska Montana on tour 2 (Tatry)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.09.2020 16:40

Sztynort to mi się też jeszcze z "Zęzą" kojarzy (o ile nie przekręcam nazwy) :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.09.2020 08:01

Nefer napisał(a):Sztynort to mi się też jeszcze z "Zęzą" kojarzy (o ile nie przekręcam nazwy) :wink: .


Chodzi Ci o tę Tawernę Skipperów?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.09.2020 08:25

P0 dwóch dniach spędzonych na Mazurach jedziemy dalej na wschód - na Podlasie. Po drodze jednak zatrzymamy się kilka razy.

First stop - Wiadukt Stańczyki
Obrazek

Wejście 8 PLN adult, 5 PLN - dziecko.
Obrazek

Przed nami idzie większa grupa - kilka rodzin, przechodzą obok budki z kasą, w której środku siedzi pan, jak gdyby nigdy nic..... ot, polska żenia....
Obrazek

Obrazek

Jest tu trochę wysoko
Obrazek

Długość - 200 m i wysokość 36 m.
Obrazek

Konstrukcja żelbetowa, pięcioprzęsłowa o równych 15 m łukach. Architektura charakteryzuje się rzekomo doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w odwiedzonym przez nas rok temu Pont du Gard.
Obrazek

Trochę "się idzie się"
Obrazek

i drugi most
Obrazek

Obrazek

Obrazek

"DARMOWA" ekipa...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i z okolic parkingu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 18.09.2020 10:05

tony montana napisał(a):
Nefer napisał(a):Sztynort to mi się też jeszcze z "Zęzą" kojarzy (o ile nie przekręcam nazwy) :wink: .
Chodzi Ci o tę Tawernę Skipperów?

Tak, o tawernę mi chodziło :) .

Wiadukty robią wrażenie :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.09.2020 09:33

Kwaterę Himmlera ( podobnie jak resztę umocnień ) zwiedza się za darmochę cały dzień , trzeba tylko uważać na studzienki wentylacyjne , czy instalacyjne - część w pobliżu bunkra jest zabezpieczona taśmą , te w lesie skutecznie zamaskowała natura :wink:
Wiadukty w Stańczykach pamiętam z mojej pierwszej tam wizyty przed pół wieku , teraz prezentują się znacznie lepiej 8)
Szkoda , że nie każdy jest w stanie zrozumieć , że utrzymanie w dobrej kondycji takich obiektów to ogrom sił i środków , stąd bilety . . .



Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.10.2020 13:31

Nefer napisał(a):
Wiadukty robią wrażenie :) .


Już dawno chciałem je zobaczyć na własne oczy, ale nie było jakoś okazji :)

piotrf napisał(a):Kwaterę Himmlera ( podobnie jak resztę umocnień ) zwiedza się za darmochę cały dzień , trzeba tylko uważać na studzienki wentylacyjne , czy instalacyjne - część w pobliżu bunkra jest zabezpieczona taśmą , te w lesie skutecznie zamaskowała natura :wink:
Wiadukty w Stańczykach pamiętam z mojej pierwszej tam wizyty przed pół wieku , teraz prezentują się znacznie lepiej 8)
Szkoda , że nie każdy jest w stanie zrozumieć , że utrzymanie w dobrej kondycji takich obiektów to ogrom sił i środków , stąd bilety . . .


Pozdrawiam
Piotr


Ja byłem tylko koło bunkra bo jakoś straszno samemu z rana było mi chodzić po lesie ;)
Pół wieku? T oile Ty Piotrze masz lat? ;)

Zazdroszczę Ci Szkocji, mi ogłosili wczoraj, że kwarantanna 14 dni zatem wyjazd przeszedł nas koło nosa, dobrze że bilrty tanie to i strata niewielka, ale SZKODA WIELKA

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.10.2020 13:43

Z Wiaduktu Stańczyki jedziemy nad Wigry. Parkowanie 10 PLN za all day - pan pobiera opłaty
Obrazek

Pijemy kawę w takich okolicznościach przyrody. To Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku w 1999 r.
Obrazek

Obrazek

Jesteśmy na tym półwyspie na środku mapy
Obrazek

Wspinamy się do góry do Pokamedulskiego Klasztoru
Obrazek

PÓŁ PIERWSZY
Obrazek

Obrazek

Dom papieski - nie wchodzimy
Obrazek

Wejście nie wiedzieć czemu - płatne ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inside
Obrazek

Potem jedziemy do Sejn do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kolejnym odcinku - Beata z Albatrosa ;)
Obrazek

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2020 14:10

Niektórymi zdjęciami trochę jak przez mgłę przypominasz mi wakacje spędzone w okolicach Augustowa prawie 30 lat temu.

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2020 21:10

tony montana napisał(a):Z Wiaduktu Stańczyki jedziemy nad Wigry. Parkowanie 10 PLN za all day



Taniocha!
W Bieszczadach w tym roku na parkingach parku narodowego cena wynosi :mrgreen: 18 zł, a na gminnym na Przełęczy Wyżnej aż 25 zł

A tak w ogóle, to fajne miejsca pokazujesz :) . Jeśli w przyszłym roku znów :roll: nie uda się wypad nad ciepłe morze, to może trzeba pomyśleć o tym kierunku?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.10.2020 15:34

Franz napisał(a):Niektórymi zdjęciami trochę jak przez mgłę przypominasz mi wakacje spędzone w okolicach Augustowa prawie 30 lat temu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja tam byłem pierwszy raz, urocze miejsce :)

dangol napisał(a):Taniocha!
W Bieszczadach w tym roku na parkingach parku narodowego cena wynosi :mrgreen: 18 zł, a na gminnym na Przełęczy Wyżnej aż 25 zł

A tak w ogóle, to fajne miejsca pokazujesz :) . Jeśli w przyszłym roku znów :roll: nie uda się wypad nad ciepłe morze, to może trzeba pomyśleć o tym kierunku?


Myślę, że Mazury i Podlasie to jest strzał w "10". Choć i Wasz Dolny Śląsk uwielbiam. No i nigdy :oops: :oops: nigdy nie byłem w Bieszczadach.... :oops: :oops:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2020 10:23

Parę fotek z Augustowa

Bazylika Mniejsza
Obrazek

Choć całkiem spora jak na mniejszą ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inside
Obrazek

W BEACIE oczywiście jedliśmy obiadek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kartacze
Obrazek

Chłodnik z ziemniaczkami
Obrazek

Z "BEATO"
Obrazek

Spektakularne instalacje w "Albatrosie"
Obrazek

Sielanka nad rzeką - ledwie kilkaset przypadków korony w PL w tym dniu vs prawie 4300 wczoraj...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczerzymy ząbki i machamy.
Obrazek

A teraz nad Biebrzę :)
Obrazek

Kąpiel była :)
Obrazek

CDN (chyba)
:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.10.2020 10:28

tony montana napisał(a):CDN (chyba)

Chyba na pewno :roll:
:D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.10.2020 11:46

Kartacze i chłodnik mniam mniam 8) !
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2020 14:41

kulka53 napisał(a):
tony montana napisał(a):CDN (chyba)

Chyba na pewno :roll:
:D


Jako, że rozpoczęliśmy dopiero 3 z 6 dni podróży to CHYBA tak ::)

dangol napisał(a):Kartacze i chłodnik mniam mniam 8) !


Akurat tam kartacze były przecięgtne, ale te podlaskie babki ziemniaczane, kiszki, kartacze (w innych miejscach) - MNIAMI :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Polska Montana on tour 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.10.2020 15:13

No ja też lubię dobre kartacze, a na Podlasiu pod tym względem jest raj :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polska Montana on tour 2 (Tatry) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone