Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Północna Dalmacja wiosenną porą(2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 22.05.2015 17:27

Wejście na wieżę kosztuje 15 kun od łebka(lub 2 euro), ale my zastajemy kartkę "wejdź, zapłacisz jak zejdziesz". No dobra to idziemy na darmowe zwiedzanie.

W środku są 4 dzwony, ja zobaczyłam je dopiero na zdjęciach, bo ja nie patrzę w dół :wink:
CIMG4578f.jpg


Warto było wleźć dla widoków na miasto:
CIMG4580f.jpg


W tle Zadar nieturystyczny:
CIMG4581f.jpg


Wyspa Ugljan:
CIMG4582f.jpg


Jeszcze jeden widoczek:
CIMG4585f.jpg


Złazimy na dół, gdzie tym razem czeka kartka "zapłacisz kiedy indziej", za chwilę zjawia się jednak pan biletowy. Płacimy uwalniając się od poczucia, że weszliśmy na wieżę nielegalnie :wink:
CIMG4587f.jpg


Spacerujemy dalej, po drodze kolejny kościół
CIMG4588f.jpg


Tyle tych kościołów, że w końcu mi się pomieszało, który pod czyim wezwaniem :wink: . No to chyba mamy dość podziwiania architektury, idziemy w stronę portu- wychodzimy Bramą Morską:
CIMG4589f.jpg


CIMG4590f.jpg


Nabrzeże mają całkiem ładne, zostajemy więc na dłużej. Celem jest oczywiście wysłuchanie koncertu morskich organów. Trochę kocia to muzyka, ale i tak jestem pod wrażeniem czyjegoś pomysłu.
CIMG4595f.jpg


Posiedzieliśmy przy tych organach dość długo, aż w końcu trzeba było wracać, by zająć się tak przyziemnymi sprawami jak zakupy, wymiana waluty i robienie obiadu :wink:

Szczerze mówiąc po Zadarze nie spodziewaliśmy się zbyt wiele, różne opinie słyszałam, między innymi, że to takie nijakie i bezpłciowe miasto, a tu takie miłe rozczarowanie :D

Spodobało się nam tutaj na tyle, by za kilka dni wrócić. Ale tym razem porą wieczorową :)

:papa:
mashewska
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mashewska » 22.05.2015 19:01

ruzica ależ mi frajdę sprawiasz swoją relacją, stęskniłam się za Pagiem bardzo...
Właśnie planuję czerwcowy wyjazd i wahałam się między północą a południem Dalmacji :D
Śledzę więc z zapartym tchem, i być może podążę Twoimi śladami za miesiąc :roll: :hut:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 22.05.2015 19:03

mashewska napisał(a):ruzica ależ mi frajdę sprawiasz swoją relacją, stęskniłam się za Pagiem bardzo...
Właśnie planuję czerwcowy wyjazd i wahałam się między północą a południem Dalmacji :D
Śledzę więc z zapartym tchem, i być może podążę Twoimi śladami za miesiąc :roll: :hut:


Pag fajny jest :D Ale teraz to mnie Hvar kusi...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 23.05.2015 11:34

ruzica napisał(a):Szczerze mówiąc po Zadarze nie spodziewaliśmy się zbyt wiele, różne opinie słyszałam, między innymi, że to takie nijakie i bezpłciowe miasto, a tu takie miłe rozczarowanie :D

Dla mnie Zadar jest drugim (po Dubrowniku) chorwackim miastem do zwiedzania, mniej więcej na równi z Trogirem, ale trochę o innym charakterze - jest więcej miejsc do spacerowania, kontemplowania 8) Trogir jest piękny, ale brakuje mi tam przestrzeni, trochę tam "ciasno"...
W ogóle jakie cudowne pustki w Zadarze 8O
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.05.2015 11:55

Ale fajnie, że jest już relacja z Cro-wakacji :D

Widzę, że Zadar kiedyś "zrobiliśmy" zdecydowanie za szybko i po łebkach. Trzeba powtórzyć :)

Będę zaglądać regularnie 8)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.05.2015 12:46

Kasia i Krzyś napisał(a):
ruzica napisał(a):Szczerze mówiąc po Zadarze nie spodziewaliśmy się zbyt wiele, różne opinie słyszałam, między innymi, że to takie nijakie i bezpłciowe miasto, a tu takie miłe rozczarowanie :D

Dla mnie Zadar jest drugim (po Dubrowniku) chorwackim miastem do zwiedzania, mniej więcej na równi z Trogirem, ale trochę o innym charakterze - jest więcej miejsc do spacerowania, kontemplowania 8) Trogir jest piękny, ale brakuje mi tam przestrzeni, trochę tam "ciasno"...
W ogóle jakie cudowne pustki w Zadarze 8O


Te "cudowne pustki", to jeden z głównych powodów dla których jeździmy właściwie tylko poza sezonem.

W moim rankingu Zadar też się plasuje wysoko :)

maslinka napisał(a):Ale fajnie, że jest już relacja z Cro-wakacji :D

Widzę, że Zadar kiedyś "zrobiliśmy" zdecydowanie za szybko i po łebkach. Trzeba powtórzyć :)

Będę zaglądać regularnie 8)


Witaj maslinko :)

Coś pamiętam, że chyba jakiś problem z parkingiem mieliście w Zadarze(przed wyjazdem przeglądałam "stare" relacje), parkowanie zresztą to bywa trudny temat.

A Zadar polecam na całodzienną(i nocną) włóczęgę :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.05.2015 13:20

Nie stawiałbym Zadaru na równi z Trogirem (subiektywnie), ale zobaczyć oczywiście należy. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2015 14:46

Kasia i Krzyś napisał(a):
ruzica napisał(a):Szczerze mówiąc po Zadarze nie spodziewaliśmy się zbyt wiele, różne opinie słyszałam, między innymi, że to takie nijakie i bezpłciowe miasto, a tu takie miłe rozczarowanie :D

Dla mnie Zadar jest drugim (po Dubrowniku) chorwackim miastem do zwiedzania, mniej więcej na równi z Trogirem

Jak już o preferencjach :wink: to dla mnie Sibenik - jego surowość i prostota
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.05.2015 16:26

piekara114 napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):
ruzica napisał(a):Szczerze mówiąc po Zadarze nie spodziewaliśmy się zbyt wiele, różne opinie słyszałam, między innymi, że to takie nijakie i bezpłciowe miasto, a tu takie miłe rozczarowanie :D

Dla mnie Zadar jest drugim (po Dubrowniku) chorwackim miastem do zwiedzania, mniej więcej na równi z Trogirem

Jak już o preferencjach :wink: to dla mnie Sibenik - jego surowość i prostota

No to się też wypowiem o moich preferencjach. :wink:
Pomijając Dubrovnik, bo to już superliga, jak dla mnie niewiele miast jest w stanie przebić wspomniany Trogir. Na pewno nie Zadar lub Szybenik. Porównywalnie podobała mi się mniejsza Korčula, trochę bardziej Kotor i jego zaułki. Ale osobiste wrażenia to pewnie wypadkowa także innych okoliczności towarzyszących zwiedzaniu.
Czekam na cd. :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.05.2015 16:47

To i ja się wypowiem o preferencjach. Podobnie jak Mikromir- Dubrownik to dla mnie ekstraliga, jest poza wszelką konkurencją. Korčula to taki Dubrownik w miniaturze. W Trogirze byłam w 2004 r., na takiej bardzo ekspresowej wycieczce i trochę mi się zatarł już w pamięci :roll:

Po za tym istryjski Rovinj jest u mnie wysoko.

O Szybeniku się jeszcze w tej relacji wypowiem szerzej.

A co do miast odwiedzonych przez nas w tym roku to numerem jeden nie jest ani Zadar, ani Szybenik.

Pewne miasteczko nas zachwyciło kompletnie, ale na razie nie zdradzę jego nazwy. Możecie zgadywać :twisted:

cd. wkrótce :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2015 17:22

Zadar nie, Sibenik nie, Trogir się zatarł, więc pewnie też nie, i pewnie musi być gdzieś w Waszej kolicy :?
Rovinj wysoko, ale nie, więc zapewne też nie Porec....
Czekam na rozwiązanie zagadki...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.05.2015 18:46

Miasteczko, nie miasto - więc może Nin lub Pag?... :?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.05.2015 18:50

ruzica napisał(a):Pewne miasteczko nas zachwyciło kompletnie, ale na razie nie zdradzę jego nazwy. Możecie zgadywać :twisted:

Primošten.
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 23.05.2015 19:15

anakin napisał(a):
ruzica napisał(a):Pewne miasteczko nas zachwyciło kompletnie, ale na razie nie zdradzę jego nazwy. Możecie zgadywać :twisted:

Primošten.


albo Tribunj
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 23.05.2015 19:19

epinephrine087 napisał(a):
anakin napisał(a):
ruzica napisał(a):Pewne miasteczko nas zachwyciło kompletnie, ale na razie nie zdradzę jego nazwy. Możecie zgadywać :twisted:

Primošten.


albo Tribunj


bądź Pakostane :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Północna Dalmacja wiosenną porą(2015) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone