Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policja fotoradar Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komorfil
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) komorfil » 11.10.2008 16:26

zaraz zaraz, albo czegoś nie wiem, albo ktoś mnie w konia zrobił.
Byłem parę dni temu na Węgrzech, i zaraz za granicą kupiłem "winietę", ale jedyne co otrzymałem, to był elektroniczny wydruk potwierdzenia zakupu, z datą od kiedy do kiedy ważne i tyle. Nie sprzedano mi żadnej winiety fizycznie do naklejenia na szybę. Natomiast informacje na wydruku jednoznacznie wskazywały, że jest to dokument potwierdzający prawo do przejazdu płatnymi drogami na Węgrzech.
Pytanie do bardziej doświadczonych - czy w ogóle istnieją winietki jako naklejki na Węgrzech? Czy sprzedawca na granicy zrobił mnie w konia?
Bo jeśli nie, to powyższa dyskusja o obawach o sfotografowanie auta bez winietki jest bezprzedmiotowa.
A jeśli tak- no to fajnie. Zapłaciłem i jeździłem nielegalnie? jak to w końcu jest?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2008 16:38

Występuje tzw."E-winieta" czyli pojazd zarejestrowany w systemie komputerowym. Taką e-winietę można również wykupić w Polsce. Węgrzy odstąpili od naklejek na szybę. Taki wydruk wystarczy przy kontroli z resztą i tak wklepali cię w system więc mają dane pojzdu nawet jakbyś nie miał tego papieru.
komorfil
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) komorfil » 11.10.2008 17:06

ok, dzięki za info.
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 05.04.2009 21:50

Z informacji operatora węgierskich autostrad wynika, że e-winietę można nabyć SMS-em
http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish
Czy ktoś z Państwa to wypróbował, czy można to zrobić jeszcze w Polsce podając termin przejazdu przez węgierskie autostrady.
Jak działa roaming np z Ery.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2009 06:23

Mazur napisał(a):...Jak działa roaming np z Ery.

Mam telefon w Erze i żadnych problemów z łącznością. Co do zakupu przez sms to nie pomogę - nie wiem jak to działa - kupowałem tradycyjnie przez www.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 06.04.2009 06:56

Mazur napisał(a):Z informacji operatora węgierskich autostrad wynika, że e-winietę można nabyć SMS-em
http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish
Czy ktoś z Państwa to wypróbował, czy można to zrobić jeszcze w Polsce podając termin przejazdu przez węgierskie autostrady.

Ten opis jest, można powiedzieć, myląco niedokładny.
Więcej szczegółów tutaj:
http://www.motorway.hu/engine.aspx?page ... ONE_SMS_EN

Wygląda na to, że jest to wykonalne ale dopiero jak zdołamy się zalogować do którjeś z wymienionych sieci czyli zapewne najwcześniej dopiero przy granicy z Węgrami.
Arti51
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arti51 » 12.04.2009 22:46

Podepnę sie do tematu. Czy M7 Budapeszt - Gorican już jest cała czy dalej przed granica brakuje trochę km?
kraqsek
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 19.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kraqsek » 13.04.2009 06:05

Witam
Rok temu wracałem z Cro do Polski przez Węgry. Za granicą Chorwacką wjechałem na autostrade w kierunku Budapesztu przekonany że zaraz będzie jakas bramka poboru opłat :) A tu...znalalzem sie już za Budapesztem. Przejechałem całe Madziary bez winety. Chyba miłem farta bo mandatu nie dostałem do tej pory. W tym roku to już zapłace:)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 16.08.2019 21:47

Po 10 latach odświeżam temat...Słowacja i Węgry na Letynie w których miejscowościach stoją radary? Czy są wcześniej oznaczone?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policja fotoradar Węgry - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone