Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policja fotoradar Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008
Policja fotoradar Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 07.09.2008 15:56

Witam!
Założyłem w/w temat, jeśli podobny istnieje proszę o zamknięcie i podanie linka.

Jechałem przez Węgry 86 i wjechałem na drogę płatną bez winiety (nawet nie pytajcie jak bo szkoda słów :roll: ). Jechałem płatnym odcinkiem od Letenye w kierunku Budapesztu ok. 10 km bez winiety i mam pytania:
1) Jakie jest prawdopodobieństwo że mi zrobili zdjęcie?Jeśli tak to czy mnie sprawdzą na granicy jak będę wracał czy przyślą mandat?
2)Jakie są kary za brak winiety?Czy w przypadku dostania takiego mandatu da się jakoś uniknąc zapłacania?

Pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.09.2008 16:19

Wg informacji z www.motorway.hu:
1) Prawdopodobieństwo jest. Jakie, to trudno powiedzieć. Jeżeli zostaniesz zidentyfikowany to mandat przyślą pocztą.
2) Kara to 15,3 tys forintów jeżeli płatne w terminie 15 dni lub 63,75 tys ft po upływie 15 dni (od daty otrzymania przesyłki).

GPS Cię tak wyprowadził?
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 07.09.2008 16:28

Eh, tak jak pisałem szkoda gadać.Był zielona tablica na Letenye i niebieska prosto Letenye.Okazało się, że chyba żle widziałem i trzeba było zjeżdżać na zieloną tablicę :oops:
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 07.09.2008 17:03

Nie martw sie my tez pobladzilismy i sami nie wiemy jak znalezlismy sie na platnym odcinku (winety), pozniej juz 86 caly czas a po drodze nie widzialem zadnych fotoradarow wiec mysle ze bez obaw.
A Do ludzi ktorzy pojada droga 86 do jakies 10km przed granica z Slowenia w jednym miejscu droga posiada pol metrowe dziury nie wiem po czym i nie wiem dlaczego nie ma zadnego oznakowania ( po obu stronach las ) uwazajcie bo idzie w tym miejscu zawieszenie zostawic na drodze.
Pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2008 19:43

skunk napisał(a):....Jakie jest prawdopodobieństwo że mi zrobili zdjęcie?....

Prawdopodobieństwo = 100 %
Każdemu kto wjeżdza na płatny odcinek robi się zdjęcie.
Dane idą do bazy i od tego dnia figurujesz jako dłużnik.
Na ściganie z tego co się orientuje mają minimum 1 rok (bo przez taki czas w Twoim interesie jest przetrzymywanie dowód zakupu).
Jak jest w praktyce z karaniem - to czas pokaże bo szczegółowa wideorejestracja jest dopiero od tego roku.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 12.09.2008 23:52

Mam pytanie: jak podejdą do tematu jeśli kupiliśmy winietę dopiero po około 80 km autostrady. Wcześniej nie było żadnych stacji benzynowych przy autostradzie (odcinek od granicy z HR), a nie chciałem zjeżdżać do miasteczek. jakieś 40 km od granicy z HR stał na poboczu samochód z kamerą na dachu (chyba) , miał oznaczenia jak samochody techniczne służb drogowych.
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 13.09.2008 23:25

Ten odcinek to w ogóle jakaś dziwna sprawa. Już drugi rok z rzędu pytałem na granicy gdzie kupię winiety i drugi raz pani celniczka skierowała mnie do jakiejś budy po lewej stronie i drugi raz pani w budzie powiedziała, że winiet nie ma. Tym razem po raz pierwszy rzuciłem jej wiązankę o braku komunikacji pomiędzy instytucjami. Nie zrozumiała, bowiem Węgrzy nie rozumieją po angielsku i coś powiedziała po ichniemu jak to Węgier do turysty. Wygląda na to, że tam po prostu nie ma gdzie kupić winiet...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2008 23:29

Crokuski napisał(a):....Wygląda na to, że tam po prostu nie ma gdzie kupić winiet...

Jak masz na myśli Letenye to winiety od dawien dawna są na stacji MOL
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 14.09.2008 00:23

mflaku napisał(a):A Do ludzi ktorzy pojada droga 86 do jakies 10km przed granica z Slowenia w jednym miejscu droga posiada pol metrowe dziury nie wiem po czym i nie wiem dlaczego nie ma zadnego oznakowania ( po obu stronach las ) uwazajcie bo idzie w tym miejscu zawieszenie zostawic na drodze.


Oznaczenie poniekąd jest - ograniczenie prędkości do 30km/h i lepiej się do niego dostosować :?
Dokładny namiar na tę dziurę z dokładnością do ~ 50m:
N46*47'52.79''
E16*33'47.41''

Lepiej dodać to sobie jako "czarny punkt" bo istotnie idzie tam urwać koło!
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 14.09.2008 07:55

Piotrek_B napisał(a):
Crokuski napisał(a):....Wygląda na to, że tam po prostu nie ma gdzie kupić winiet...

Jak masz na myśli Letenye to winiety od dawien dawna są na stacji MOL

Witajcie!!!
Winiety na węgierskie autostrady na granicy Chorwacko - Węgierskiej (Gorican - Letenye) na przejściu węgierskim kupuje się w IBUSZ (chyba tak to się nazywa) znajduje się ten budynek naprzeciw pasów odpraw po prawej stronie wjeżdżając od Chorwacji. IBUSZ czynny jest całą dobę można płacić tylko gotówką (tak było w 2007 roku) nie koniecznie węgierską walutą. Zgodnie z informacjami www.autoplaya.hu na płatne odcinki autostrad można wjechać tylko z ważną winietką, zakupiona później winietka już na autostradzie (w przypadku namierzenia kamerą kontrolną samochodu, którego numery rejestracyjne nie są wprowadzone do bazy danych) nie zwalnia z kary.
Pozdrawiam Jurek G
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 20.09.2008 12:37

No to nadzieja tylko w tym że Węgrzy nie nadąża z wysyłaniem mandatów, bo na tym przejściu sytuacja wygląda tak że ludzie chodzą, pytają o winietki bez powodzenia, a potem kupują na pierwszej stacji, która jest za ponada 150km, a na 40 kilometrze juz zostali zarejestrowani. Jak wracałem w czerwcu udało mi się kupić winietke na granicy, ale jak wracałem pod koniec sierpnia, winietki na granicy nie były dostępne, także na pierwszej stacji na autostradzie AGIP też nie było, dopiero na OMV 10km dalej udało mi się kupić. Według mnie sprawa ma podwójne dno to znaczy, Węgrzy wprowadzili winietki w formie elektronicznej żeby ich "nie brakowało" i po prostu taki system jest wygodniejszy, ale widać że sprzedawcy na stacjach i przygranicznych budach nie chcą się tym "bawić" bo trwa to troche czasu, a prowizja jest żadna albo na tyle mała że nie opłaca się im tego robić i dlatego spławiają kierowców...
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 20.09.2008 13:31

jurekg napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
Crokuski napisał(a):....Wygląda na to, że tam po prostu nie ma gdzie kupić winiet...

Jak masz na myśli Letenye to winiety od dawien dawna są na stacji MOL

Witajcie!!!
Winiety na węgierskie autostrady na granicy Chorwacko - Węgierskiej (Gorican - Letenye) na przejściu węgierskim kupuje się w IBUSZ (chyba tak to się nazywa) znajduje się ten budynek naprzeciw pasów odpraw po prawej stronie wjeżdżając od Chorwacji. IBUSZ czynny jest całą dobę można płacić tylko gotówką (tak było w 2007 roku) nie koniecznie węgierską walutą. Zgodnie z informacjami www.autoplaya.hu na płatne odcinki autostrad można wjechać tylko z ważną winietką, zakupiona później winietka już na autostradzie (w przypadku namierzenia kamerą kontrolną samochodu, którego numery rejestracyjne nie są wprowadzone do bazy danych) nie zwalnia z kary.
Pozdrawiam Jurek G


W sensie samej kary : to mogą ją do Poski przysłać, czy np. podczas następnego wyjazdu w przypadku kontroli przez policję mogą się domagać zapłaty?

Swoją drogą to powinni te miejsca na granicy jakoś oznaczać. Zresztą po pobycie 6 lat temu w Hajduszo-Boszlo przestałem tych naszych "braci" lubieć, 5 razy naciągneli mnie na kasę, a obsługa to już wogóle poniżej. Drobne naciąganie chorwatów to przy madziarach mały pikuś.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2008 14:03

sysgone napisał(a):
mflaku napisał(a): nie wiem dlaczego nie ma zadnego oznakowania ( po obu stronach las ) uwazajcie bo idzie w tym miejscu zawieszenie zostawic na drodze.


Oznaczenie poniekąd jest - ograniczenie prędkości do 30km/h i lepiej się do niego dostosować :?
Dokładny namiar na tę dziurę z dokładnością do ~ 50m:
N46*47'52.79''
E16*33'47.41''


Dziura(zapadlisko) jest i oznaczenie też jest, tyle że góra 20-30 metrów przed nią.
Raczej trudno wyhamować.Cześciowo uniknąłem sprawdzenia wytrzymałości zawieszenia,bo stał tam na poboczu jakis TIR i wcześniej ,automatycznie, widząc zamieszanie zdjąłem nogę z gazu,potem juz hamowanie i gwałtowny manewr kierownicą...

Nie wydaje mi się by ktoś egzekwował mandaty za brak winety,kiedy nie złapano na gorącym uczynku...nawet jeśli Madziary rozsyłaliby je po całym świecie to niby kto by miał w Polsce ustalać własciciela samochodu po tablicach rejestracyjnych...przecież z własnymi ,krajowymi występkami fotoradarowymi sobie systemy komputerowe nie radzą ,o czynniku ludzkim(lizanie znaczka na wezwaniu) nie wspominając .
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 21.09.2008 22:55

Jeżeli chodzi o trasę 86 to wracałem nią z 18 na 19 Września i dziury zostały zalepione. W tej chwili widać tam plamy nowego asfaltu. Przy okazji mam pytanie czy odcinek autostrady na Węgrzech od Rajki do zjazdu na trasę 86 jest płatny bo ja kolejny rok nie kupiłem żadnych winiet? Czekam na info.[/quote][/u]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 21.09.2008 23:32

gotovina napisał(a): Przy okazji mam pytanie czy odcinek autostrady na Węgrzech od Rajki do zjazdu na trasę 86 jest płatny bo ja kolejny rok nie kupiłem żadnych winiet? Czekam na info.
[/u][/quote]

Nie jest platny.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone