Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POGODA TERAZ czerwiec 2010

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.06.2010 07:39

mars2009 napisał(a):
Artur68 napisał(a):Pani Aniu - mam taki nawał pracy w ciągu miesiąca, że ...... i będę go śledził do ostatnich dni przed wyjazdem.

Drogi Arturze, kiedy wyjeżdżasz?
Ci co wyjeżdżają w przyszłym tygodniu będą mieć wspaniałą pogodę przez następne 2 tygodnie. Wreszcie zaczęło się lato, a woda w Adriatyku ma już 20 stopni. To nie wróżba, lecz analiza z podanych wcześniej stron.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę śledzić moją prognozę.


Masz 100% racji :)

prognoza pogody Pula

:wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2010 08:04

Arturze, oczywiście od pewnego czasu zawsze i wszędzie możliwe są "pogodowe niespodzianki" (o ile kojarzę, to w pl w maju w Tatrach spadł śnieg..), ale pogodę będziesz miał lepszą niż w Pl ; na 100%. W lipcu naprawdę niewielkie jest nieprawdopodobieństwo, by pogoda była zła... Zatem o ile całej Europy nie pokryją deszczowe czy śnieżne (vel gradowe) chmury, to pogoda będzie jak zwykle bywa "urlopowa".. Pamiętam, że w zeszłym roku też kręciło się kilka tematów "pogodowo lamentowych".. kilka osób planowało zrezygnować z już wcześniej opłaconych urlopów w Hr (bo rzeczywiście zdarzyło się kilka kapryśnych pogodowo dni"); ale pamiętaj, że nie taki diabeł starszny, jak go malują; nawet jeśli pada, to nie wygląda to tak, jak na Bałtykiem; jeśli jest "ledwie 22 stopnie", to nie jest to samo, co polskie 22 stopnie (bo odczuwalność diametralnie różna; a słońce grzeje o wiele mocniej).
Pozdrawiam
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 05.06.2010 08:45

Mam nadzieje, iż moja prognoza będzie także optymistyczna, bo wyjeżdżam na 2 tygodnie (oby wtedy nie było zmiany o 180 stopni).
Obserwując kamerki, dziś i wczoraj muszę przyznać, że słonka coraz więcej :D
Nie rozumiem dlaczego ktoś pisze ironicznie, że wertujemy strony pogodowe, dostosowujemy urlop do pogody.
Ja aby odpocząc od pracy, z dziećmi (małymi) przez 2 tygodnie pobytu potrzebuję słońca nie deszczu . W przeciwnym wypadku zostałabym w kraju i nie robiła tylu km z maluchami.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 05.06.2010 08:48

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): jeśli jest "ledwie 22 stopnie", to nie jest to samo, co polskie 22 stopnie (bo odczuwalność diametralnie różna; a słońce grzeje o wiele mocniej).

zdąrzyłam tego zaznać i wiem, że prawda :D choć wole ciut większą tempkę :wink:
Co do opadów w 2001r. byłam we IX na Istrii, było naprawdę okropnie -zero kąpieli, deszcz, słonće tylko pierwszego dnia .... ale w tym roku (jak i ubiegłym) będzie boskoooo :lol:
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 05.06.2010 09:18

WIOLAB napisał(a):.......Obserwując kamerki, dziś i wczoraj muszę przyznać, że słonka coraz więcej :D

Co Wy w tych kamerkach widzicie? Najlepiej widać z satelity jak chmury "rozpływają" się nad Adriatykiem:
http://www.sat24.com/it
Od dzisiaj "murowana" pogoda
sushi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.06.2010
od 12 czerwca 29 stopni

Nieprzeczytany postnapisał(a) sushi » 05.06.2010 10:40

wg accu weather na krk 27-29 stopni juz sie ciesze :) http://www.accuweather.com/en-us/EUR/HR ... cast2.aspx
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 05.06.2010 10:58

[ Najlepiej widać z satelity jak chmury "rozpływają" się nad Adriatykiem:
http://www.sat24.com/it
Od dzisiaj "murowana" pogoda[/quote]

dobrze, że masz taki sokoli wzrók i lepiej widzisz na tych mapach, mam nadzieje, że przepowiesz dobrą pogodę :lol:
Dla wszystkich spragnionych słońca i przed urlopem w Cro pozdrówka :hut:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.06.2010 13:57

Torac napisał(a):
Plumek napisał(a): Jesli pogoda ma być beeee, to zmieniasz plany urlopowe?


Ja właśnie tak robię i nie czuję się winny.


Jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.06.2010 13:59

Artur68 napisał(a):Pani Aniu - mam taki nawał pracy w ciągu miesiąca, że korzystam z długiego weekendu na maksa - w tej chwili siedzę przed kompem i przeglądam nasze ulubione forum :D .Ma Pani rację urlop muszę wykorzystać w konkretnym terminie, wakacje opłacone w 100% i dlatego tak mnie martwi pogoda w Chorwacji, wprawdzie wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie " kup sobie spokój " i mogę zrezygnować na tydzień przed wyjazdem, ale póki co siedzę na tym wątku i będę go śledził do ostatnich dni przed wyjazdem.

P.S - Mam nadzieję ,że Pani post nie był złośliwy , choć ja go tak odebrałem,mimo wszystko pięknej pogody życzę Wszystkim wyjeżdżającym.


Nie był złośliwy. Ja moze dlatego jestem szczęśliwa, że zawsze znajduję plusy. I szukam takich rozwiązań, które nie przyćmią mi radosći z urlopu. Zła pogoda - to trzeba sobie zastepcze zajęcia wymyślć i tyle. A nei lamentować, że pada... Inaczej życie staje się udręką. Pozytywów szukajmy!
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.06.2010 14:00

mars2009 napisał(a):Ci co wyjeżdżają w przyszłym tygodniu będą mieć/mieli wspaniałą pogodę przez następne 2 tygodnie. Wreszcie zaczęło się lato, a woda w Adriatyku ma już 20 stopni. To nie wróżba, lecz analiza z podanych wcześniej stron.


na następne 2 tygodnie? Łeeeetam - do 25 września zamówiłam ładną pogodę. I kropka ;)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.06.2010 14:41

Plumek napisał(a):
Torac napisał(a):
Plumek napisał(a): Jesli pogoda ma być beeee, to zmieniasz plany urlopowe?


Ja właśnie tak robię i nie czuję się winny.


Jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę.


niekoniecznie , wiele osób tak wypoczywa:
a/ nauczyciele
b/ wolne zawody
c/ przedsiębiorcy
itp
Lipiec i sierpień można Do cro jechać nie bacząc na prognozy - bo warianty są 2
a/ ciepło
b/ bardzo ciepło
a pechowcom to nawet ptak w piwnicy nasra na głowę.
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010
Re: od 12 czerwca 29 stopni

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 05.06.2010 21:58

sushi napisał(a):wg accu weather na krk 27-29 stopni juz sie ciesze :) http://www.accuweather.com/en-us/EUR/HR ... cast2.aspx

Dzięki Ci - ciekawa stronka. Nigdy jej nie analizowałem. Teraz będę sprawdzał jej wiarygodność.
Troszkę ją przetestowałem - jest bobra - ale tak na prawdę wolę obserwować aktualną sytuację ze zdjęć satelitarnych, pozwalających zobaczyć "co się święci".
P.S.
Proponuję zakończyć ten temat, bo nikt więcej, niczego się nie dowie,
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: od 12 czerwca 29 stopni

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.06.2010 22:31

mars2009 napisał(a):P.S.
Proponuję zakończyć ten temat, bo nikt więcej, niczego się nie dowie,



Dlaczego zaraz zakończyć. Czerwiec się jeszcze nie skończył. A kolega nie bierze pod uwagę, że inni mają jeszcze niedosyt wiedzy w tym temacie ? :sm:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: od 12 czerwca 29 stopni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2010 22:47

skywalker_01 napisał(a):
mars2009 napisał(a):P.S.
Proponuję zakończyć ten temat, bo nikt więcej, niczego się nie dowie,



Dlaczego zaraz zakończyć. Czerwiec się jeszcze nie skończył. A kolega nie bierze pod uwagę, że inni mają jeszcze niedosyt wiedzy w tym temacie ? :sm:


Jeśli mają niedosyt, to wystarczy, że codziennie (lub nawet kilka razy dziennie) zajrzą tu czyli http://meteo.hr/index.php , zakladka aktualni podaci i dalej vrijeme u Hrvatskoj....
Chyba, że jestem naiwna, myśląc iż w końcu ktoś zacznie korzytać z tej strony zamiast zakładać 158 temat o aktualnej pogodzie" lub prognozach...
Pozdrawiam
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.06.2010 23:19

Mnie tylko chodziło o to, że zawsze się znajdzie ktoś, kto chciałby zastępować Admina........... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
POGODA TERAZ czerwiec 2010 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone