Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2015

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 13:42

wtopek, jak szukasz knajp i marketów, to się najlepiej od razu przenieś do Gradaca. ;-)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.02.2015 13:46

Mikromir napisał(a):wtopek, jak szukasz knajp i marketów, to się najlepiej od razu przenieś do Gradaca. ;-)

to racja! :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 10.02.2015 14:17

Mikromir napisał(a):wtopek, jak szukasz knajp i marketów, to się najlepiej od razu przenieś do Gradaca. ;-)



Dziwne, było nie było, miejscowość wakacyjna a ani jednego miejsca aby coś zjeść albo zrobić zakupy?

Trudno do gradaca niedaleko zawszem można podjechać tych parę kilometrów.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 14:24

wtopek napisał(a):Dziwne, było nie było, miejscowość wakacyjna a ani jednego miejsca aby coś zjeść albo zrobić zakupy?

Ależ wtopek, już Ci przecież napisano, że są jedne i drugie miejsca. :)
Tylko nie sądzę, żeby były w stanie sprostać Twoim wymaganiom... :roll: Obawiam się, że mógłbyś być niezadowolony z poziomu usług i niewielkiego wyboru... :?
Poza tym - czy Ty to dobrze przemyślałeś? Piasku na plaży brak, ludzi dużo, wybór knajp z lokalnymi potrawami wąski, lokalny targ to raptem 1-2 stoiska... no i nie jest to Czarnogóra ani Grecja... Możesz żałować. :mrgreen:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 10.02.2015 14:53

Mikromir napisał(a):
wtopek napisał(a):Dziwne, było nie było, miejscowość wakacyjna a ani jednego miejsca aby coś zjeść albo zrobić zakupy?

Ależ wtopek, już Ci przecież napisano, że są jedne i drugie miejsca. :)
Tylko nie sądzę, żeby były w stanie sprostać Twoim wymaganiom... :roll: Obawiam się, że mógłbyś być niezadowolony z poziomu usług i niewielkiego wyboru... :?
Poza tym - czy Ty to dobrze przemyślałeś? Piasku na plaży brak, ludzi dużo, wybór knajp z lokalnymi potrawami wąski, lokalny targ to raptem 1-2 stoiska... no i nie jest to Czarnogóra ani Grecja... Możesz żałować. :mrgreen:


A jakie sa moje wymagania?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 16:12

wtopek napisał(a):A jakie sa moje wymagania?


Jak to, nie pamiętasz? Przecież przez ostatni miesiąc z grubsza opisałeś swoje...

wtopek napisał(a):standardowe skromne wymagania


Wspomniałeś np.:

wtopek napisał(a): niezłe restauracje, markety


wtopek napisał(a): na wyjeździe atrakcją jest lokalna kuchnia i produkty...


Wiesz, jak już wspomniano, w Podacy restauracje są takie sobie i nie ma ich wiele, część wygląda jak późny Tito, a co do lokalnych produktów jest jeden stragan z warzywami koło Studenaca (magistrala) i drugi też przy plaży północnej, zaraz koło stoiska z chińskimi dmuchańcami. :D Aha, w przyczepie koło studenaca kupisz też burki. :D U moich dzieci furorę robiła również lokalna gospodyni, który przy drodze do plaży południowej koło swojego domu smażyła pyszne palačinki. :D

Może jednak tyle lokalnych produktów wam wystarczy?... :roll:

wtopek napisał(a): ja i dzieci wolimy piasek


wtopek napisał(a): przy plaży, która można nazwać plażą


Niestety, piasku brak... :( Nie wiem też, czy plażę nazwiesz plażą - jest stosunkowo wąska (gdy są fale robi się jeszcze węższa i fale nanoszą masę brudów 8O ), kamienista, pełna ludzi... dobrze, że miejscami choć trochę cienia jest. :)

P1180870b.JPG


Wzdłuż plaży północnej jest deptak - ciągle tam ktoś chodzi w te i wewte :roll: Można dotrzeć nawet do Zaostroga. Za to przy południowej biegnie nawet droga lokalna, potem zmienia się w deptak w stronę Bristu. Na tym cyplu pośrodku są skały i czasem betonowe podesty - jak ktoś lubi skoki do wody, coś tam znajdzie. :D

Nie chciałabym, żebyś się rozczarował tymi okolicami, bo tak w ogóle tam bardzo ładnie jest.

P1180475b.JPG



Ale, ale, bardzo mnie ciekawi, gdzie w Podacy znalazłeś takie miejsce:

wtopek napisał(a):Ja wybieram miejsca, gdzie przed oknem/tarasem mam tylko morze, nie parking/ulicę z samochodami, bez względu na to czy to przelotówka, czy lokalna uliczka, unikam też kwater gdzie pod oknami mam kurortowy deptak.

wtopek napisał(a):Apartament przy plaży... z ogrodem/zacienieniem, miejscem na grilla, dużym balkonem/tarasem...


Podaj nazwę, to sobie znajdę - może kiedyś skorzystam?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 10.02.2015 20:04

znalazłem, Pralas, z grubsza spełnia moje skromne wymagania :)

ważne, że jest jaka taka plaża, nie beton :)

jeszcze żeby bar na plaży i tawerna z grubsza sięgająca poziomem greckiej i będę w pełni szczęścia :D
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 10.02.2015 22:00

WITAM CZY KTOŚ MOŻE DAĆ MI NAMIARY NA SPRAWDZONY APARTAMENT 2+2 PODACA :papa: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 22:13

generał4101 napisał(a):WITAM CZY KTOŚ MOŻE DAĆ MI NAMIARY NA SPRAWDZONY APARTAMENT 2+2 PODACA :papa: :papa:

A dlaczego tak krzyczysz, Pietrek?

I czy Twe wymagania co do apartamentu są równie skromne jak Twego przedmówcy?... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.02.2015 22:17

generał4101 napisał(a):WITAM CZY KTOŚ MOŻE DAĆ MI NAMIARY NA SPRAWDZONY APARTAMENT 2+2 PODACA :papa: :papa:

Witam panie generale :lol:
Tu nie wojsko - nie trzeba krzyczeć "dużymi literami". Już kiedyś zwracałem uwagę :oczko_usmiech: :idea:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 22:54

wtopek napisał(a):znalazłem, Pralas, z grubsza spełnia moje skromne wymagania :)

ważne, że jest jaka taka plaża, nie beton :)

jeszcze żeby bar na plaży i tawerna z grubsza sięgająca poziomem greckiej i będę w pełni szczęścia :D


Z grubsza ok - jakąś konobę masz przy plaży kawałek w stronę centrum Podacy. Tylko nie wiem, czy poziomem sięga greckiej tawerny, więc pełni szczęścia nie gwarantuję. :mrgreen: Ale jak Ci się nie spodoba, zawsze możesz iść tą promenadą pod domem przy plaży w stronę Bristu, tam mają ze trzy knajpy, w tym jedną hotelową... 8O ...albo i do Gradaca poczłapać. :oczko_usmiech:

P1180892b.jpg


P1180899b.jpg


Magistrala leci trochę powyżej domu, więc jak masz klimę powinno być ok.

Miłego pobytu.
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 11.02.2015 07:49

WITAM i sorry że tak to odnieśliście że krzyczę ale ja lubię pisać dużymi literami :oops: :oops: :oops: a co do wymagań to około 300m do morza klima, do 60 e
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 11.02.2015 10:53

My byliśmy w ubiegłym roku tutaj: https://www.facebook.com/vila.jelena.po ... b=overview
Było OK i bardzo blisko plaży północnej!
Polecam :)
tecza1210
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tecza1210 » 11.02.2015 20:46

Podaca ogólnie nie jest droga..ja będąc tam dwa lata temu...szukając apartamentu dla 2 rodzin miałam mały problem ze znalezieniem bo późno za to się zabrałam bo w czerwcu a wyjazd w sierpniu. Nagrał nam Pan u którego chciałam wynająć apartament a nie mial- studio z tarasem niestety bez klimy za 37 €. Było super ale niestety bez klimy nigdy więcej. Sama Podaca jak chcesz wypocząć rewelka . Rok temu chciałam większą miejscowość padło na Rogoznice. Tez ma swój urok ale nie wypoczelam w tym roku wracamy ale do sąsiedzkiej wioski Brist.
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 13.02.2015 23:53

Generał my w ubiegłym roku byliśmy w apartamentach Nikolic.
Ok 300 m od plaży północnej, warunki bardzo dobre, mili gospodarze i rozsądne ceny.
W tym roku też mam rezerwowane u nich kwatery dla dwóch rodzin od 19 lipca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone