Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po drugiej stronie Adriatyku - Alba Adriatica

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:21

Gaj oliwny. Cudowny widok. W drodze do San Damiano.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widzicie, nie mogliśmy się powstrzymać od fotografowania. Warto jednak chyba było, nieprawdaż :?:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:26

Docieramy w końcu do San Damiano. Popatrzcie na to miejsce. Bije z niego coś cudownego.
Szczerze polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.02.2013 21:28

Oj warto :!:
Ogólnie to bardzo przyjemnie ogląda się Twoje fotki :D
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:29

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To przybytek św. Klary. Tu żyła i tu umarła. Tych kilka kwiatków to jej ogród, a miejsce, przy którym pali się lampka oliwna, to miejsce jej śmierci.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2013 21:30

Czerwone maki na Monte . . . pięknie i najpiękniej 8)
Cała reszta też pełna wspomnień :D


Pozdrawiam
Piotr
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:35

Dziękuję Wam drodzy Forumowicze. Cieszę się, że oglądacie i przeczytaliście tych kilka nieskładnych zdań. Postaram się jeszcze coś dodać.

Na marginesie muszę się Wam jeszcze z czegoś wytłumaczyć, a mianowicie Montecassino to dla mnie miejsce szczególne. Tu bowiem spoczywa przedwojenny dowódca mojego dziadka - gen. Władysław Anders. Jako, że grobu dziadka nie mogę, póki co, odnaleźć - jest to jedyny łącznik pomiędzy mną, a moim dziadkiem. Taki nomen omen rodzinny symbol.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
:papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:38

Przedostatni post z Asyżu. Zaczęło sie rozjaśniać. :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 18.02.2013 21:41

I żegnamy się już z Asyżem.
Widzieliśmy tu wiele, było przecudownie. Asyż z całą pewnością można polecić Cromaniakom, którzy zabłądzą trochę dalej na zachód. :oczko_usmiech:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 09:34

Witam w znów zimowy poranek. Mam tydzień odpoczynku, więc w ramach relaksu oraz ciepłych wspomnień z Italii, postaram się jeszcze trochę opisać nasz pobyt wakacyjny w tym przepięknym kraju.

Chorwacja jest piękna, mało co może się z nią porównać, ale i Włochom nic nie brakuje. Do momentu wakacji w Chorwacji byliśmy fanami Włoch, ale zdradziliśmy je na korzyść CRO. Niemniej jednak, w dalszym ciągu trochę nas w tamte strony ciągnie.

Dobrze, tyle tytułem wstępu do kolejnego opisania Włoch.

W tym miejscu, pokuszę się o porównanie plaż w Alba Adriatica i plaż w CRO. Te włoskie, wydają się być bardziej monotonne, poza tym, część z nich zajęte są przez hotele i zatrzymywać się trzeba na "spiagia libera", czyli plaży wolnej. Tam z kolei jest masa ludzi.
Włosi hołdują tradycji i sjesta jest dla nich święta, więc nawet plaża w porze obiadku pustoszeje. Pozostają tylko tacy napaleńcy jak my. :boss:

Jadran po stronie chorwackiej jest jakby ładniejszy, bardziej urozmaicony wybrzeżem, strona włoska jest bardzo płaska. Góry nie schodzą do samego morza, tak jak jest po przeciwnej stronie.

Połacie plaży oddzielane są od lądu pasami piniet, czyli zagajników sosnowych. Te piniety stanowią świetne urozmaicenie wybrzeża i dają odpocząć od upałów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 09:42

Ale się rozmarzyłem. Przypominając sobie włoskie wakacje, nie mogę nie wspomnieć o wylegiwaniu się na plaży. Jesteśmy, co prawda, ludźmi lubiącymi zwiedzanie, ale i uroki ciepłego morza nie pozostają bez wpływu na nasze wakacje.

Obrazek

Słowem pierwszy raz taplałem się w tak ciepłej wodzie i powiem Wam szczerze, że odtąd Bałtyk jest dla mnie miejscem spacerów, a nie plażowania. Jednym słowem - nad Bałtyk w maju, by pospacerować, nad Adriatyk - w wakacje, by kąpać się i plażować.
W naszym wypadku wakacje - inny termin czerwcowo-wrześniowy - nie wchodzi w grę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 09:55

Ale żebyście drodzy Forumowicze, nie pomyśleli sobie, że to już koniec zwiedzania, powiem, że jeszcze jedna atrakcja przed nami.

W planach mieliśmy pojechać na Półwysep Gargano, ale w czasie, gdy my wylegiwaliśmy się w Alba Adriatica, półwysep płonął. Tak więc z Gargano nici.

Siedząc na plaży usłyszeliśmy w reklamie, że organizują wycieczki do Civitella del Tronto. Więc zagłębiliśmy się w przewodnikach, poczytali i decyzja - jedziemy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Civitella to ostatni bastion Burbonów na Półwyspie Apenińskim, zdobyta w XIX wieku przez Napoleona B. Tyle tymczasem o fortecy. Nafociliśmy tam również dużo, więc będziecie mogli ją oglądać do znudzennia.
Ostatnio edytowano 19.02.2013 10:22 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 10:00

A tak oto wygląda forteca w pełnej krasie.

Obrazek

Wewnątrz też widoki są super. :oczko_usmiech:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 10:03

No to wchodzimy do Civitelli. Popatrzcie. Miejsce oddalone od utartych szlaków turystycznych. Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 10:05

Zdjęcia pozostawię bez komentarza. Gdyby ktoś jednak chciał słowo, tytułem opisu. Będzie on w kolejnych postach. :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 19.02.2013 10:07

Jeszcze trochę ruinek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Po drugiej stronie Adriatyku - Alba Adriatica - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone