Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Plan wakacji 2015 - HVAR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arias
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 24.07.2015 23:15

Jeśli mógłbym się wtrącić ;)
Planujemy spędzić około 8 dni w Breli i w planie jest też zwiedzanie. Myśleliśmy o rejsie na Brać lub Hvar na jeden dzień (tzw. Fish Picnic). Ale przeglądając Wasze relacje i zdjęcia pomyślałem, że może zamiast płynąć na luzaku wziąć motocykl i pojeździć po wyspie. Wiem, jeden dzień to nic ale może uda się coś zobaczyć. Motocyklem jedziemy z Polski i jest on z kategorii turystyczne enduro (choć z enduro ma niewiele wspólnego) więc teoretycznie po drogach gorszej jakości czy szutrowych spokojnie przejedziemy.
Tylko czy jest sens w ogóle płynąć z motocyklem na 1 dzień? Chcielibyśmy odnaleźć jakąś fajną dziką plażę(zatoczką), coś zobaczyć z góry i zajechać do któregoś miasteczka.
Nie wiecie może jaki jest koszt promu dla 2 osób plus moto tam i z powrotem? I o której płynie ostatni prom? I czy w ogóle warto się rzucać na jednodniową objazdówkę po Hvarze (zamiast leżenia na zatłoczonej plaży na wyspie Brać)? :)

edit: ok, znalazłem ceny, prom z Drvenika do miasteczka Sucuraj to koszt 62 kun (2 osoby plus motocykl). Pierwszy prom wypływa o 7.30, ostatni wraca o 22.00. Cały dzień na Hvarze. Długość rejsu to 35 minut więc nie dużo.
Wstępny plan zakłada trasę Sucuraj-Jelsa-Velo Grablje-Brusje-Hvar-Milna-Dubovica-Zavala-Sucuraj

czy z Dubovicy dojadę wzdłuż morza do Zavali (przez Sveta Nedelja)?
czy wracając z Zavali do głównej drogi na Sucuraj można jakoś ominąć tunel Pitve? (bo czytałem, że jest zakaz dla jednośladów)
czy promy raczej pływają o swoich godzinach? (bo nie chciałbym dojechać na ostatni prom powiedzmy około 21.00 i dowiedzieć się, że prom już wypłynął czy coś w tym stylu:P)
Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2015 11:09

Ambitny plan ale do zrobienia. Oczywiście 1 dzień to mało ale tak jak napisałeś to już troszkę klimatu Hvaru liźniesz.
Dubovica-Sv. Nedelja na motorze do zrobienia, tym bardziej typu enduro. Będzie trzeba po prostu ostrożnie. Widoki są klasa.
Już drogą Selca-Velo Groblje-Brusje będziesz podziwiał pola lawendy, widok na otwarty Jadran.
Co do tunelu Pitve to wiem że jest zakaz rowerami. O motorach nie potwierdzam.
Tytusdj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.07.2015 16:12

Też uważam, że do zrobienia szczególnie, że motor zawsze wciśniesz na prom więc popłyniesz tym który chcesz.

Proponuję z plaż Pokrivenik, moim zdaniem ładniejsza od Dubovicy i na plaży masz słońce bardziej w plecy niż w oczy, Dubovicę zahacz by fotkę strzelić. Tunel jakby był zakaz i ktoś go próbował egzekwować możesz górą objechać, na motorze wszystko się da...

pola lawendy owszem, są, przekwitnięte, więc efektu nie ma
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.07.2015 22:01

Co do tunelu Pitve to wiem że jest zakaz rowerami. O motorach nie potwierdzam

Znaki są
Obrazek

Ale wszyscy jeżdżą,skutery,motory i rowery też widziałem.
Widziałem też taką akcję miejscowej policji jak zatrzymali miejscowego jadącego do tunelu ,ale tylko dla tego ,że nie miał kasku.Został upomniany,nałożył kask i pojechał dalej.
Byliśmy w ID dwa tygodnie także tunelem min. 2 razy dziennie jeżdziliśmy.
Ale po pierwszym przejeździe rogal na twarzy gwarantowany 8O :D .
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2016 13:02

kaeres napisał(a):Na Hvar wrócę na 100% w nieco chłodniejsze dni (czasami było po 38-39`C) i pozwiedzam więcej.

Hahaha.
Miłość do Hvaru jest niesamowita. Myślałem, że za 10-15 lat tam wrócę, a wystarczyło tęsknot na 12 miesięcy.
Wpadam w tym roku znów na Hvar na 5 dni.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Plan wakacji 2015 - HVAR - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019