Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.05.2018 09:44

Vinniez napisał(a):No to teraz już nie wiem :) To chyba jednak wymienię złotówki na kuny i zabiorę gotówkę. Muszę tylko sprawdzić jaki kurs jest w Opolu. Ponoć 0,58 z tego co widzę na stronie jednego z kantorów.

Jeżeli możesz kupić za 0,58 to kup i się nie przejmuj kursami w kartach, kartą co najwyżej zapłacisz awaryjnie bo warto mieć alternatywę płatności.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 28.05.2018 09:53

[quote="Farstone"]Taniej może być wymienianie Złotego na Kuny na miejscu

Porównując do mbanku to nawet realne.
Wg tabeki splitska banka w tej chwili za 100 zł dostaniesz 166.51Kn czyli kurs 0.60.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.05.2018 09:54

Farstone napisał(a):W tej chwili Visa mBank wychodzi niecałe 0,62 za Kunę więc bez przesady z tą lichwą, uważać trzeba na Mastercard bo zdaje się jest podwójne przewalutowanie, po drodze jeszcze Euro, a Visa przelicza Kunę na Złotego...

??
VISA przelicza kunę na USD, a bank Cię zaora z kursem ich sprzedaży.
Wchodzisz - https://www.visaeurope.com/making-payme ... ange-rates
Twoja karta to w USD raczej ew. w EUR.
Wybierasz ile w Twoim banku jest prowizji i w jakiej walucie płacisz.
Algorytm pokazuje ile zapłacisz dolarów za daną walutę.
Idziesz na stronę swojego banku i sprawdzasz po jakim kursie bank SPRZEDAJE dolca i już wiesz ile PLN będziesz skasowany.

Dzisiaj w Bank Millennium 1HRK jest warta 0,6125PLN gdy zapłacisz kartą przy terminalu.
Ze ściany jeszcze opłata nie pamiętam ile procent ale nie mniej niż 9zł.

W porównaniu do złodziejskich kursów kuny u naszych cinkciarzy to i tak nieźle.

Jednak do Revoluta nieco brakuje bo dzisiaj za 1HRK bym zapłacił 0,58PLN.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 28.05.2018 09:54

Farstone napisał(a):Taniej może być wymienianie Złotego na Kuny na miejscu niż Euro na Kuny...



Porównując do mbanku to nawet realne.
Wg tabeli splitska banka w tej chwili za 100 zł dostaniesz 166.51Kn czyli kurs 0.60.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.05.2018 10:07

Płacąc dzisiaj "teoretycznie" karta pekeo mastercard za coś w wysokości 1000 kun wychodzi tak:
1000 kun 0,157-kuna/dolar 157,8$ dolar/zł 3,705054zł 584,6575212 zł kurs kuna/zł 0,584657521
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 28.05.2018 10:13

kaeres napisał(a):
Farstone napisał(a):W tej chwili Visa mBank wychodzi niecałe 0,62 za Kunę więc bez przesady z tą lichwą, uważać trzeba na Mastercard bo zdaje się jest podwójne przewalutowanie, po drodze jeszcze Euro, a Visa przelicza Kunę na Złotego...

??
VISA przelicza kunę na USD, a bank Cię zaora z kursem ich sprzedaży.
Wchodzisz - https://www.visaeurope.com/making-payme ... ange-rates
Twoja karta to w USD raczej ew. w EUR.
Wybierasz ile w Twoim banku jest prowizji i w jakiej walucie płacisz.
Algorytm pokazuje ile zapłacisz dolarów za daną walutę.
Idziesz na stronę swojego banku i sprawdzasz po jakim kursie bank SPRZEDAJE dolca i już wiesz ile PLN będziesz skasowany.

Dzisiaj w Bank Millennium 1HRK jest warta 0,6125PLN gdy zapłacisz kartą przy terminalu.
Ze ściany jeszcze opłata nie pamiętam ile procent ale nie mniej niż 9zł.

W porównaniu do złodziejskich kursów kuny u naszych cinkciarzy to i tak nieźle.

Jednak do Revoluta nieco brakuje bo dzisiaj za 1HRK bym zapłacił 0,58PLN.



Z tego co mi wiadomo visa rozlicza w EUR.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 28.05.2018 10:48

mBank:
Trzeba sprawdzić tabelę opłat i prowizji, w skrócie:
Debetowe karty płatnicze do rachunków prowadzonych w złotych polskich
0zł lub 10zł -Prowizja od wypłat gotówki w bankomatach za granicą Dla kart Visa:
5,9%- przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami
mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji

Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy prowadzony w walucie obcej – eMax walutowy:
0zł prowizja od transakcji bezgotówkowych
3% - W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji

REVOLUT VISA
Wersja podstawowa i jej limity miesięczne:
- wymiana do 20000 zł (powyżej tej kwoty 0,5% prowizji),
- wypłata z bankomatu do 800 zł (powyżej tej kwoty 2% prowizji),
- przelewy i płatności kartą (bez ograniczeń),
-brak dodatkowych kosztów i prowizji :D :D :D
Mają najlepsze kursy, więc i tak wychodzi taniej niż u kunkurencji.
Ostatnio edytowano 28.05.2018 11:14 przez zimarek, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.05.2018 10:51

Farstone napisał(a):W tej chwili Visa mBank wychodzi niecałe 0,62 za Kunę więc bez przesady z tą lichwą ...


No wiesz. Zakładając, że normalnie kuna wychodzi koło 0,58zł to faktycznie 4 grosze nie majątek. Jednak te 4 grosze to jakieś 7%. Mi z karty rok temu zeszło koło 5 tysi PLN. Przy tej NIElichwie bym wydał 350 zeta więcej. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to sporo :). Sporo zwłaszcza, że bez problemu można tego nie płacić a dorabianie banków nie jest moim życiowym celem ...
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 28.05.2018 10:57

Może kogoś zainteresuje https://www.revolut.com/pl/.
Ja płacąc kartą Revolut za kwaterę na 2018 przez Booking w euro, zaoszczędziłem około 60pln względem jakby mieli mi pobrać złotówki z karty PKO BP.
Vinniez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vinniez » 28.05.2018 11:01

To w sumie ile PLN z konta zostanie pobranych przy zapłacie za coś kartą np. 1000kun w Chorwacji kartą z mBanku Visa i Mastercard?
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 28.05.2018 11:11

Vinniez napisał(a):To w sumie ile PLN z konta zostanie pobranych przy zapłacie za coś kartą np. 1000kun w Chorwacji kartą z mBanku Visa i Mastercard?


Visa do rachunku w złotówkach:
mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji

E-max walutowy np rachunek w Euro:
3% - W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji

Dla porównania Revolut:
Wersja podstawowa i jej limity miesięczne:
- wymiana do 20000 zł (powyżej tej kwoty 0,5% prowizji),
- wypłata z bankomatu do 800 zł (powyżej tej kwoty 2% prowizji),
- przelewy i płatności kartą (bez ograniczeń),
-brak dodatkowych kosztów i prowizji :D :D :D
Mają najlepsze kursy, więc i tak wychodzi taniej niż u kunkurencji.
Kurs aktualny: 1 Kuna = 0,58zł
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.05.2018 11:19

piotrulex napisał(a):
Farstone napisał(a):W tej chwili Visa mBank wychodzi niecałe 0,62 za Kunę więc bez przesady z tą lichwą ...


No wiesz. Zakładając, że normalnie kuna wychodzi koło 0,58zł to faktycznie 4 grosze nie majątek. Jednak te 4 grosze to jakieś 7%. Mi z karty rok temu zeszło koło 5 tysi PLN. Przy tej NIElichwie bym wydał 350 zeta więcej. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to sporo :). Sporo zwłaszcza, że bez problemu można tego nie płacić a dorabianie banków nie jest moim życiowym celem ...

Brawy Ty.
Faktycznie panuje przekonanie, że jadąc na wakacje nie przejmujmy się kosztami.
A jest kilka czynników, które wpływają wymiernie na ostateczny koszt.
Są to wspominane w tym wątku karty płatnicze, w innym wątku najtańsze paliwo w trasie i na miejscu, objazd autostrad.
Można się nie przejmować kosztami bo w końcu to urlop ale dlaczego nie podnosić pieniędzy leżących na ulicy ?
W imię luzu ?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 28.05.2018 11:21

Vinniez napisał(a):To w sumie ile PLN z konta zostanie pobranych przy zapłacie za coś kartą np. 1000kun w Chorwacji kartą z mBanku Visa i Mastercard?


Moim zdaniem realnie jakieś 640zl. Dowiesz się jak zapłacisz ale kilka lat z rzędu płaciłem kartą mbanku a wcześniej Multibanku i wiem, że kurs po jakim dokonują rozliczeń transakcji był zawsze 5-6 groszy wyższy od średniego NBP. W 2017 jak już pisalem powyżej rozliczyli mi po 0.62 gdzie w innym banku szło 0.56-0.58.
W końcu powiedziałem sobie dość i od kilku lat korzystam z innych rozwiązań a mbank tylko do operacji krajowych.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.05.2018 11:22

Kilka postów wyżej napisałem ile w Visa w Banku Millennium.
1000kn dzisiaj to 612,50zł
Vinniez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vinniez » 28.05.2018 12:01

Jednak w kantorze jest 0,609, ale i tak wychodzi lepiej niż kartą i chyba zamienię jednak złotówki na kuny w Polsce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone