Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwny październikowy WIEDEŃ 2014

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Piwny październikowy WIEDEŃ 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 10.01.2015 12:42

Czas na krótką relację z krótkiego, dwudniowego pobytu w stolicy Austrii.
Ponieważ od wakacyjnego wyjazdu minęły prawie 3 miesiące ( relacja: https://www.cro.pl/poznajemy-nam-nieznane-macedonia-grecja-albania-relacj-t46169.html ), a dodatkowo zapowiadała się piękna pogoda,
stwierdziliśmy że musimy się gdzieś wybrać i coś pozwiedzać - z racji wyjazdu weekendowego dodatkowo braliśmy pod uwagę odległość - padło na Wiedeń bo: mamy stosunkowo blisko (350km), jest co zwiedzać a w tym czasie dodatkowo kończyło się święto piwa :) Wien Wiesn Fest to taki skromny kuzyn Octoberfestu w Monachium.

Krótka foto-zajawka relacji:
Obrazek
Obrazek
dla miłośników "sztucznych" kobiet :)
Obrazek
Obrazek
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 10.01.2015 15:16

Był wstęp, teraz czekam na część dalszą :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2015 19:43

Ja też czekam, bo dopiero co wróciłam z sylwestrowego Wiednia... :D nie mogłeś zacząć pisać kilka tygodni temu? :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2015 20:44

dla miłośników "sztucznych" kobiet :)
[/quote]

Wygląda apetycznie, ale może być z gabinetu figur woskowych na Praterze :wink:

I Muzeum Techniczne zobaczyliście :D

Kolejny wątek o Wiedniu, mój był bardziej zimowy :D
wieden-przed-swietami-bozego-narodzenia-t47038-30.html
Ostatnio edytowano 10.01.2015 21:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 10.01.2015 20:55

Ja też czekam na cdn. :papa:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 10.01.2015 23:03

Wyjechaliśmy wcześnie rano i jak zwykle pobłądziłem w Brnie (było mglisto) i zamiast kierować się w kierunku granicy z Austrią pojechałem w kierunku Słowacji :) Żeby było trudniej to następny zjazd do A musiałem przejechać ponieważ był zamknięty z powodu remontu. Zakładam, że straciłem około 1 godziny. Później już nie było większych problemów. Według accuaweather miała być super słoneczna pogoda z temperaturą około 20 stopni. Niestety całą trasę przejechaliśmy we mgle i drobnym deszczu. Na szczęście jak dojechaliśmy na miejsce i zaparkowaliśmy samochód pokazało się słońce i do końca pobytu była super pogoda a temperatura przekraczała 20 stopni C.

Hotel zarezerwowałem przez booking.com. Szukałem coś niedrogiego i o dobrych opiniach i tak znalazłem hotel Lenart na obrzeżach Wiednia, przy autostradzie na Salzburg.

poniżej widok z okolic hotelu - trasa Wieden-Salzburg, po lewej widoczny parking i stacja metra
Obrazek

Zalety hotelu? Tani - nocleg za 32 euro bez śniadania, obsługa słowacka więc rozmawialiśmy po polsku. Dobre położenie na obrzeżach, blisko przystanku autobusowego i stacji metra. My korzystaliśmy właśnie z metra, autem dojeżdżaliśmy na całodobowy, piętrowy parking miejski (koszt 3,60 Euro za 24h) i przechodziliśmy zadaszonym tunelem na peron metra.

Obrazek

Obrazek

automat biletowy umiały obsługiwać nawet dzieci :)
Obrazek

Obrazek

W Wiedniu można kupować bilety na godzinny przejazd, trochę droższe całodobowe oraz 48 godzinne karty wiedeńskie, które uprawniają do bezpłatnych przejazdów i zniżek na wejścia do muzeów. My kupowaliśmy pojedyncze bilety ale jak później sobie to podsumowałem to bardziej opłacalne są te całodobowe.

Poruszanie się metrem jest ekonomiczne i szybkie. Przez obrzeża Wiednia, do hotelu jechałem samochodem jakieś 50 minut, metrem większe odcinki pokonywaliśmy w minut 20? :)

Pierwsze kroki w stolicy Austrii skierowaliśmy na Prater. Dzieci miały obiecane karuzele a tata dobre piwko i wursta :)

Każda karuzela jest osobno płatna (1 lub 2 Euro), ale jak sobie to policzyłem to i tak wyszło to nas taniej niż sierpniowy wyjazd do Energylandu w Zatorze, w którym wydaliśmy z 200 zł a i tak do każdej "atrakcji" staliśmy w ogromnych kolejkach. W Wiedniu karuzele fajniejsze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pózniej na tym samym Praterze postanowiliśmy odwiedzić muzeum figur woskowych Madam Tousands

(w Titanicu była jakaś grubsza? w sumie mogę się mylić bo większość tego filmu przespałem)
Obrazek

(podobno Napoleon był kurduplem, ten był dość wysoki, ja mam 195cm)
Obrazek

(pogłębiłem swoją wiedzę ekonomiczną)
Obrazek

(emeryt)
Obrazek

(ciocia Adela)
Obrazek

(podpadliśmy Polizei)
Obrazek

("podaj kawę!")
Obrazek

Obrazek

Obrazek

(dałem mu kilka dobrych rad przed nagraniem "SPECTRE")
Obrazek

(fajna kurtka)
Obrazek

Muzeum jest ciekawe, ale czy warte swej ceny.....?


Zmęczeni dotychczasowymi atrakcjami, poszliśmy się "odświeżyć" na tą cześć Prateru gdzie wystawił się Wien Wiesn Fest - austriacki festiwal piwa, wina i folkloru..... no i trafiliśmy na:

DZIEŃ WYSTĘPÓW FOLKLORYSTYCZNYCH CHORWACJI I SŁOWENII!!!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Festiwal piwa to fajna impreza, ta w Wiedniu jest dużo, dużo mniejsza niż w Monachium, ale i tak warto było ją odwiedzić. Zalecam zaopatrzyć się w gotówkę - piwo w kubeczku jak u tej pary na poniższym zdjęciu (0,5l) za 4 Euro!

Obrazek

(kolejka Heidi do piwopoju)
Obrazek

Z poniższym obrazkiem wiąże się śmieszna historia. Facet lat około 50, z wyglądu podobny do trenera reprezentacji piłkarskiej Niemiec wraz ze swoją "wnuczką" lat max 20 spacerowali i robili sesję fotograficzną. Potem udali się do tej budki i robili coraz bardziej wyuzdane zdjęcia, ponieważ jest przed 23 to ograniczę się tylko do jednego, "najspokojniejszego" :)

Obrazek

Nie przeszkadzało im zbiegowisko (publika lat 15-80) i śmiechy i gwizdy. Sesja foto trwała nadal. Pani przybierała różne pozy, również znane nam z teledysku Donatana (ubijanie masła). Ciekawe na jakiej stronie www będzie ta sesja dostępna - pewnie jakiejś płatnej :)

W namiotach zabawa była przednia. Pracuję w górnictwie i ten fest kojarzy mi się z barbórką. Pora była wczesna ale z każdą godziną przybywało motłochu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.......
Ostatnio edytowano 10.01.2015 23:19 przez GREG_G, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2015 23:19

W muzeum figur woskowych nie byłem 8)

Prater jest zarąbisty :D

W Wiedniu mieszka na stałe kilkaset tysięcy Chorwatów, Słoweńców oraz Węgrów i Słowaków :wink:
Tyle co Polaków w Londynie 8)
Mają bliżej do roboty niż Polacy :roll:

Polacy też są, ale ci, co znają niemiecki. Bez dobrej znajomości niemieckiego nie ma kompletnie sensu tam jechać szukać roboty 8)
Ostatnio edytowano 10.01.2015 23:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 10.01.2015 23:23

a ile Muzułmanów.........
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2015 23:30

Ze 100 000
Z czego może 20 000 to islamiści, reszta ma w d... Al Kaidę 8)
Cały problem jak te 2 grupy oddzielić od siebie :roll:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.01.2015 11:44

Następnym punktem zwiedzania był fragment starówki wiedeńskiej, a dokładnie okolice Stephanplatz (plac Szczepana? Stefana?). Starówka ładna, trochę jej jednak brakuje do Krakowa czy Gdańska :)
Dla dzieci zdecydowanie atrakcyjniejszy był Prater a także przejażdżka metrem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyczerpującym programie pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.

W hotelu recepcjonistka zaproponowała mi wykupienie dla nas śniadania za 20 Euro. Odmówiłem i to była dobra decyzja, bo dużo taniej zjedliśmy nazajutrz śniadanie w mini centrum handlowym znajdującym się po przeciwnej stronie drogi szybkiego ruchu. Różnica w euro starczyła mi na 4 paczki Mozartkugeln (dość dobre pralinki).

Na drugi dzień po wymeldowaniu się z hotelu, śniadaniu i zakupach "pamiątek" w wymienionym wyżej sklepie pojechaliśmy na parking przy stacji metra i kontynuowaliśmy zaplanowane zwiedzanie Wiednia.

(automaty z ...... piwkiem!)

Obrazek

(i pokrowcami do iphonów)

Obrazek

Ponieważ z rana było pochmurno na pierwszy punkt programu wybraliśmy muzeum techniki. Przy tej samej stacji znajdował się kolejny punkt wycieczki Pałac Schonbrunn.

Muzeum Techniki - zdecydowanie warto odwiedzić, mnóstwo atrakcji dla dzieci, nie sposób się nudzić. Cena przystępna.

Obrazek

Obrazek

(aha, Wiedeń można za grosze zwiedzać na rowerach)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(mały inżynier)
Obrazek

(neonówki ala wiejski tuning)
Obrazek

(ichni pendolino :) )
Obrazek

(piec hutniczy)
Obrazek

(gazetki z Adim)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(kopalnia)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(mnóstwo interaktywnych atrakcji dla dzieci - tu dokowanie statku kosmicznego)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując - świetne muzeum, jedno z ciekawszych w jakich byłem. Moje zdjęcia są chaotyczne ale uwierzcie ekspozycja była uporządkowana tematycznie: hutnictwo, górnictwo, transport, komunikacja itd....


Obrazek

cdn.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 13.01.2015 16:03

Popołudniem gdy poprawiła się pogoda (słonecznie, około 24 stopni C), wybraliśmy się pospacerować po parku Schonbrunn. Kilka zdjęć poniżej - park prezentuje się nawet jesienią pięknie, ale na pewno warto wybrać się tam późną wiosną (co w tym roku planujemy). Jesienią róże to takie badyle bez kwiatów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pod wieczór wróciliśmy metrem po auto, wyjechaliśmy w kierunku centrum handlowego G3 i po zakupach w Primarku i kolacji w Macdonaldzie wyjechaliśmy w kierunku Polski, by po niecałych 4 godzinach dojechać do domu.

Takie krótkie wycieczki też są fajne
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2015 18:30

No i fajnie, że się spodobało :D

Wiedeń jest piękny o każdej porze roku i idealnie nadaje się na weekendowy wyjazd 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2015 19:58

Palmiarnię widziałeś, a mi się nie udało dotrzeć :x

GREG_G napisał(a): Jesienią róże to takie badyle bez kwiatów :)

Ciesz się, że chociaż zielone listki miały, bo moje w grudniu miały same patyki lub worki "na głowach" :D


GREG_G napisał(a):Pod wieczór wróciliśmy metrem po auto, wyjechaliśmy w kierunku centrum handlowego G3 i po zakupach w Primarku i kolacji w Macdonaldzie wyjechaliśmy w kierunku Polski, by po niecałych 4 godzinach dojechać do domu.

Podejrzewam, że zakupy udane, zwłaszcza dla dzieciaków - nam się nie udało dotrzeć....

Chyba napiszę, także swoją relację z 2 grudniowych dni...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2015 20:00

No właśnie, brakuje na forum wrażeń sylwestrowych :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2015 17:34

Lednice napisał(a):No właśnie, brakuje na forum wrażeń sylwestrowych :roll:

Będą, w weekend zacznę pisać to w pon. wrzucę :D
Następna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Piwny październikowy WIEDEŃ 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone