Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 17.01.2013 14:21

Ja parkowałem tutaj:

Obrazek
Obrazek

porządny podziemny parking, duży, spokojny, auto się nie nagrzeje od słońca, jest ubikacja, winda, i jakieś automaty z colą.

koszt coś koło 5kun/godzinę (mniej niż w Krakowie :))

a tu dokładne ceny:
Czerwiec i Sierpień - 1 godz. 10HRK - cały dzień 1day 120HRK(przedpłacone)
Lipiec - 1 godz. 15HRK - cały dzień 1day 180HRK(przedpłacone)
Pozostałe miesiące 1hr 1 godz. 5HRK - cały dzień 1day 60HRK(przedpłacone)

Tylko proszę..... nie przeliczajcie tego na dubrovnickie lody. Te są najlepsze na świecie, na głównej ulicy starego miasta. Piszę o tym w mojej relacji.

a tu chyba bezpośredni link do google maps:
http://maps.google.pl/maps?q=parking%20 ... a=N&tab=il

Dubrovnik mozna "zwiedzać" w google street - bardzo fajna sprawa.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Parking pozdziemny w Dubrovniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.01.2013 17:56

może precyzyjniej będzie tak :arrow: http://goo.gl/maps/CW15q :wink:
Zaznaczony dojazd od mostu do parkingu podziemnego na 711 miejsc.

Tu cennik, gdyby ktoś chciał na dłużej > http://www.tzdubrovnik.hr/planiranje_pu ... PgO9Wc6yis

podobny temat > uvaga-dubrovnik-t24540.html
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.01.2013 18:10

spory i pomysł przebudowy wjazdu dla większych aut :roll:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovn ... fault.aspx
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 17.01.2013 18:24

Nie wiecie może jak jest z opłatami za parking przez osoby niepełnosprawne, posiadające stosowny dokument ?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.01.2013 19:19

beagm,
> niepelnosprawny-i-karta-parkingowa-t30312.html

> chorwacja-dla-niepelnosprawnych-t21288-15.html#p373994
A karta parkingowa upoważnia jedynie do stawania na kopertach. Zawsze miejsce było, ale płaciliśmy za postój. Przychodził Pan i kasował kuny.
Zniżkę miałam w PN. Plitvice.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 17.01.2013 19:40

W Omisiu i w Splicie nie płaciliśmy stąd moje pytanie. Chyba, że trafiliśmy na wyrozumialego Pana parkingowego.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 17.01.2013 23:24

Parkowałem w tym podziemnym parkingu w sierpniu 2012 roku, faktycznie duży chyba ze III poziomy nie ma problemu z miejscem w porównaniu z innymi parkingami w Dubrovniku , bo wszystko ładnie oznakowane na którym poziomie są miejsca jedyny mankament może to za dużo napisane mankament, może nasz pech, ale jak wróciliśmy do samochodu to nikogo nie było w okienku( i nie było możliwości płatności kartą) i musieliśmy korzystać z automatu żeby wyjechać a ten i o ile dobrze pamiętam to przyjmował banknoty o max nominale chyba 20kun, a mieliśmy do zapłaty 80kun, i trzeba było się wracać żeby gdzieś rozmienić pieniądze.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 20.01.2013 11:03

Na wzgórzu SRD jest normalny parking bezpłatny. Ja np zostawiłem auto na gorze na 5-6h. Zszedłem piechotą na dół (ładne widoki). Wróciłem kolejką
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.01.2013 21:19

Można tak, można inaczej. Tak czy siak najlepiej znaleźć miejsce poza centrum, bo rzadko w którym mieście jest taki problem z miejscami, pomijając finanse.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.03.2013 15:49

Wspomniany parking w tym roku w lipcu i sierpniu będzie już po 20 kun / godzinę :-(
milosz150
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz150 » 09.04.2013 16:04

Aktualnie :)

01.01. –30.04./ 1.05. –30.06.+ 1.9. - 31.10 / 01.07. –31.08. / 01.11. –31.12.

Per hour 7 kn 15 kn 20 kn 7 kn

Daily ticket 80 kn 180 kn 220 kn 80 kn

źródło : http://www.tzdubrovnik.hr/eng/planiranj ... WQfTEqfZRx

należy założyć podziemny garaż 20Kn za godzinę ale warto nie będziesz parkował więcej niż 8h. czyli jakieś 50pln :mrgreen:
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 11.04.2013 12:33

w Dubrovniku miałem spory problem z parkingiem .... nie nie miałem drobnych, nie chciał nikt rozmienić.
po 10-15 minutach poddałem - tzn. wyciągnąłem mandat z za wycieraczki Chorwata i przełożyłem za swoją wycieraczkę. Kiedy wróciłem po całym dniu miałem dalej ten sam mandat wypisany na Chorwata.

Sprawa trochę kontrowersyjna bo gościu może ma dwa do zapłacenia (widziałem cały czas kręcili się "wystawiacze mandatów") ale jeżeli nawet to pewnie jakoś się wybroni z tego drugiego.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 11.04.2013 14:46

tmach napisał(a):w Dubrovniku miałem spory problem z parkingiem .... nie nie miałem drobnych, nie chciał nikt rozmienić.
po 10-15 minutach poddałem - tzn. wyciągnąłem mandat z za wycieraczki Chorwata i przełożyłem za swoją wycieraczkę. Kiedy wróciłem po całym dniu miałem dalej ten sam mandat wypisany na Chorwata.

Sprawa trochę kontrowersyjna bo gościu może ma dwa do zapłacenia (widziałem cały czas kręcili się "wystawiacze mandatów") ale jeżeli nawet to pewnie jakoś się wybroni z tego drugiego.


Święty nie jestem, sam miałem problem w Dubrowniku w zeszłym roku żeby znaleźć miejsce, ale po paru rundkach w korkach jakoś udało się trafić na ten parking podziemny, choć moje wkur.....e sięgało już zenitu, ale na taki pomysł bym w życiu nie wpadł, a jak bym już coś takiego zrobił to bym nie napisał o tym na forum ze zwykłego wstydu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.04.2013 19:37

barti75 napisał(a):Parkowałem w tym podziemnym parkingu w sierpniu 2012 roku, faktycznie duży chyba ze III poziomy nie ma problemu z miejscem w porównaniu z innymi parkingami w Dubrovniku , bo wszystko ładnie oznakowane na którym poziomie są miejsca jedyny mankament może to za dużo napisane mankament, może nasz pech, ale jak wróciliśmy do samochodu to nikogo nie było w okienku( i nie było możliwości płatności kartą) i musieliśmy korzystać z automatu żeby wyjechać a ten i o ile dobrze pamiętam to przyjmował banknoty o max nominale chyba 20kun, a mieliśmy do zapłaty 80kun, i trzeba było się wracać żeby gdzieś rozmienić pieniądze.


miałem to samo, w markecie obok parkingu, po drugiej stronie ulicy, Pani sprzedawczyni nie chciała rozmienić, z wyraźnie zniesmaczoną miną :evil: ale jak kupiłem wodę mineralną i tak potrzebną na drogę to (banknot 200kn :lol: ) to już wydała i tym samym rozmieniła :wink: choć znów się zagotowała :coool:
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 23.04.2013 08:47

barti75 - a możesz mi powiedzieć czego miał bym się wstydzić ?? no chyba tego że nie uiściłem opłaty pomimo starań. No i nie osiągnąłem stanu wkur... sięgającego zenitu - to zdecydowanie pozytyw tej sytuacji, choć blisko było.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone