Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 07:57

tmach napisał(a):barti75 - a możesz mi powiedzieć czego miał bym się wstydzić ?? no chyba tego że nie uiściłem opłaty pomimo starań. No i nie osiągnąłem stanu wkur... sięgającego zenitu - to zdecydowanie pozytyw tej sytuacji, choć blisko było.

Niestety, brak drobnych lub brak osób pobierających opłaty za parkowanie to problem występujący również w Polsce oraz w większości krajów, w których są płatne różne rzeczy, włącznie z wózkami do sklepów (umieć przetłumaczyć pani w kiosku o co mi chodzi, jak jej daję banknot do rozmienienia - bezcenne :D)

Ciekawe jakie kolegium dostał Chorwat za nieopłacenie w terminie mandatu?
A może, tak, jak to miałem w Szczecinie, gdzie też dostałem dość szybko mandat za stanie w nieopłaconej strefie - po prostu szukałem sprawnego parkometru (i rozmieniałem drobne :D) - mając mandat za szybą szybko wyjaśnił by sytuację i uzyskał zmniejszenie lub wręcz anulowanie kary?

Może. Jakby wiedział ;)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 24.04.2013 10:00

tmach napisał(a):barti75 - a możesz mi powiedzieć czego miał bym się wstydzić ?? no chyba tego że nie uiściłem opłaty pomimo starań.....


dzięki Twojej "pomysłowości" której ja osobiście bym się wstydził, jakiś Chorwat zamiast 1 mandatu zapłacił prawdopodobnie dwa, to że ja byłem wkur... szukając miejsca w Dubrovniku to prawda, ale moje wkurw... nie wpłynęło na czyjś podwójny mandat.
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 04.06.2013 18:01

milosz150 napisał(a):Aktualnie :)

01.01. –30.04./ 1.05. –30.06.+ 1.9. - 31.10 / 01.07. –31.08. / 01.11. –31.12.

Per hour 7 kn 15 kn 20 kn 7 kn

Daily ticket 80 kn 180 kn 220 kn 80 kn

źródło : http://www.tzdubrovnik.hr/eng/planiranj ... WQfTEqfZRx

należy założyć podziemny garaż 20Kn za godzinę ale warto nie będziesz parkował więcej niż 8h. czyli jakieś 50pln :mrgreen:


No to chyba cos z matematyka 8 godzin x 20 kun to daje 160kun x 0,61 groszy (tyle w zeszlym roku wychodzila kuna) daje 97,60 zl . W zeszlym roku dokladnie po 20 kun za godzine placilismy na tym parkingu. To wcale nie tanio. Po drodze mijalismy po 15 kun ale sie nie zatrzymywalismy bo sie wydawalo nam za drogo. Pojechalismy dalej i trafilismy na ten podziemny i tam zaparkowalismy , ale jak zobaczyliismy , ze po 20 kun to chcielismy wracac na tamten parking, ale zrezygnowalismy bo ile mozna po miescie jezdzic:)
belgrano
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) belgrano » 20.06.2013 12:21

A ja sobię liczę ten SDR. Owszem parking darmowy, zejść można bo luz. Ale po 4-5 godzinach na dole to wjazd dla 3 osób to 125kn czyli 79zł. Czyli tyle co parking. No chyba że ktoś idzie pod górę. Do tego co widzę to na SDR jest mało miejsca do parkowania!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2013 20:12

belgrano napisał(a):A ja sobię liczę ten SDR. Owszem parking darmowy, zejść można bo luz. Ale po 4-5 godzinach na dole to wjazd dla 3 osób to 125kn czyli 79zł. Czyli tyle co parking. No chyba że ktoś idzie pod górę. Do tego co widzę to na SDR jest mało miejsca do parkowania!


SRD :wink:

i dolicz jeszcze możliwość natknięcia się na ekipę Japońców, których jak mrówków i np zajmą 3x gondole przed Tobą :(
ale jak kto woli...
darekvv
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvv » 22.06.2013 15:45

Ja zaparkowałem na Jordance u góry pod lasem, fakt ze wczesnie rano ok 8-9.00 bezpłatnie spokojnie zeszłem na dół, super uliczki. No a spowrotem wieczorem pojechaliśmy po żony na miasto.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2013 16:39

darekvv napisał(a):Ja zaparkowałem na Jordance u góry pod lasem, fakt ze wczesnie rano ok 8-9.00 bezpłatnie spokojnie zeszłem na dół, super uliczki. No a spowrotem wieczorem pojechaliśmy po żony na miasto.


a możesz wskazać to miejsce np. na google view lub mapie Dubry :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2014 08:16

Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 09.06.2014 10:13

no widziałam ja też ten art. :roll:
co mnie nie cieszy bo zamierzamy odwiedzić Dubrovnik
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.06.2014 10:33

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2014 11:31

piekara114 napisał(a):Widzieliście to: http://podroze.onet.pl/aktualnosci/dubr ... nowe/gl6wf


jak dla mnie jedyne co tam godne uwagi to efektowne zdjęcie z Twierdzy Lovrijenac;
a ceny parkingów zweryfikuje rzeczywistość;
w takim razie parking podziemny wyjdzie raczej taniej...
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 10.06.2014 21:50

My zawsze stoimi na parkingu podziemnym, a przejscie 250 schodami tez ma swoj urok
inspektor
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.06.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) inspektor » 17.07.2014 18:19

kropi napisał(a):Powiem tak... parkingi w Dubrovniku dzielą się na drogie (10 kn/h w 2 strefie) i bardzo drogie (40 kn/h w centrum), przy czym znalezienie miejsca bywa, delikatnie mówiąc, trudne. Tym co wolą zaoszczędzone pieniądze wydać na lody, a czas przeznaczyć na łażenie po mieście prononuję całkowicie bezpłatny parking, którego jedyną wada jest to, że trzeba troszkę dojśc... pod górę, oczywiście, bo Dubrovnik to Misato Schodów.

Wjeżdżając do miasta przez most jedziemy jakieś 1000-1500 metrów (może ciut więcej, nie patrzyłem), w pewnym momencie w prawo odchodzi zjazd do tunelu w kierunku centrum, my twardo górą ale zwalniamy, bo za jakieś 50 m mamy wjazd na parking - charakterystyczny jest zakaz wjazdu ciężarówek. Tam zosatwiamy autko, u góry, czyli z prawej strony parkingu mamy dość niepozorne zejście w dół po schodach, które prowadzi nas praktycznie pod samą kasę, w której zakupujemy bilety na mury.

Zejście zajmuje ok. 15 minut, wejście - w zależności od kondycji - 20-25 min. , ale z dzieciakami 11 i 6 lat daliśmy radę bez problemu i śladu marudzenia. Zawsze można rodzinę porzucić gdzieś przy bramie i potem ją odebrać.

Miasto najlepiej zwiedzać wieczorkiem, my przyjechaliśmy ok. 17.30, mury są czynne do 19.30 więc czasu jest aż nadto. Było już w miarę niegorąco (powiedzieć "chłodno" byłoby przesadą), ludzi na murach niewiele - dwa dni później ludzie z kempingu pojechali przed południem i zrezygnowali, taki był tłum.

A lody są przepyszne, cena 10 kn jest w pełni uzasadniona uwzględniając rozmiar i jakość... :wink:

Na górę Srdź można kolejką, a można też samochodem - tak czy siak, zdecydowanie warto. Umieszczone tam muzeum przedstawia wystawę fotograii z ostatniej wojny, chyba bardziej dla samych Chorwatów niż dla odwiedzających, ale i tak warto, a panorama miasta jest przepiękna.



chyba to jest ulica dračasta 5 dubrownik. ją dziś tam stałem cały dzień i spoko :-) darmowy
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.07.2014 21:28

oznaczyl bys na google mapie w ktorym to jest dokladnie miejscu bo tez bym skorzystal z tego parkingu
8szymon8
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 8szymon8 » 20.07.2014 22:14

Przyłączam się do prośby adresik84'a bo Yellow Boy na google street nie pomógł mi ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone