Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OT - Czarna lista apartamentów/Włochy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.02.2021 00:22

mysza73 napisał(a):W Italii już w paru miejscach byłam i nigdy mnie nic nieprzyjemnego nie spotkało.
Wręcz przeciwnie, zawsze spotykałam się z miłym przyjęciem i serdecznością.
Nawet będąc na meczu w Perugii, pan który siedział obok (oczywiście miejscowy kibic Perugii :mrgreen: ) wykazał duże zrozumienie, że kibicuję Modenie. Przyznał nawet, że Bednorz jest świetnym siatkarzem :oczko_usmiech:


Bo Bartek Bednorz jest świetnym siatkarzem, dobrym przyjmującym, dość chłodna głowa na boisku i spore umiejętności. Szkoda, że nie po drodze mu z obecnym trenerem PL. Chyba nie ma "chemii" między nimi... Może się odwróci. Oby... ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.02.2021 10:41

alechandro napisał(a):
Bardzo lubię Chorwację ale Włochy to inny świat, piękniejszy niż Chorwacja będąc obiektywnym.



Sorry, alechandro, ale jeśli chodzi o Włochy, to ty jesteś ostatnią osobą, która może pisać o obiektywizmie! :wink: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2021 11:12

Jeżeli ja Ci nie pasuję to jeszcze jak widać nie tylko ja w tym wątku mam takie zdanie. Najgorsze jest to, że wielu zafascynowanych Chorwacją pisze w tym wątku nie widząc w ogóItalii na oczy bo "znajomi tak mówili"...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.02.2021 13:56

Nie chodzi o to, że nie pasujesz, chodzi o to, że twoje zdanie jest wysoce subiektywne, więc pisanie o obiektywizmie z twojej strony było co najmniej dziwne. Czytałem wszystkie wpisy i dla mnie OK - każdy ma swoje zdanie. Jedni uważają, że Chorwacja jest lepsza, inni że Włochy. I ja to rozumiem.

Tyle, że wszystkie te wpisy (z moim i twoim włącznie) są wyłącznie subiektywne!!

Ja przyznaję, że we Włoszech nie byłem niżej niż w Neapolu, a z tego, co tu większość pisze, południowe Włochy są bardziej przyjazne dla turystów.
Według większości z was (również ciebie) najgorzej jest w pod tym względem w rejonie Wenecji. A akurat ja najlepiej wspominam mój pobyt właśnie w Wenecji (oprócz samego miasta, które mnie rozczarowało). Co prawda nocowałem w Mestre, czyli na lądzie, ale rodzina, u której byliśmy ,była fantastyczna - powiedziałbym, że na poziomie chorwackim. Czyli może wyjątek potwierdzający regułę.


Zresztą, jak już pisałem, nigdzie w Italii nie spotkałem się z niemiłym podejściem gospodarzy czy innych miejscowych, ale w porównaniu z otwartością i rodzinnym podejściem Chorwatów to dla mnie jednak Włosi są daleko w tyle.

Tak więc każdy ma jakieś inne doświadczenia - ale nie ma w tym wypadku sensu pisać o jakimś obiektywizmie!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2021 15:47

Niech Ci będzie. Pierwszy raz we Włoszech byłem w czasie wojny na Bałkanach, do Chorwacji pierwszy raz pojechałem w roku 2002 kiedy to Chorwacja jeszcze była dzika, ludzie biedni, całkiem inni no i rzecz jasna inne podejście do wszystkiego mieli. Teraz zarówno w jednym jak i drugim kraju komercja, niestety wszystko aby zadowolić turystów. Plaże, wysepki działają na korzyść Chorwacji i bo sami Włosi przecież tłumnie przyjeżdżają do Chorwacji. Kultura, zabytki, klimat to Italia, no i kuchnia jak marzena słusznie zauważyła. We Włoszech nie do pomyślenia jest aby usługi gastronomiczne tak leciały w dół jak w Chorwacji. W cro mam kilka ulubionych knajpek, czasami wręcz nadkładam drogi aby zjeść w konkretnym miejscu ale to co zawsze było super, teraz jest do bani. We Włoszech to nie do pomyślenia, może dlatego, że oni zakochani są w jedzeniu. Jeżdżę i będę jeździł do Chorwacji ale już mnie ten kraj nie fascynuje tak jak 20 lat temu, jeżdżę tam ze względu na wodę, plaże i odległość naturalnie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.02.2021 22:19

Żebyś wiedział Alechandro żebyś wiedział. Dokładnie trafiłeś w sedno sprawy.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.02.2021 22:51

alechandro napisał(a):.... Plaże, wysepki działają na korzyść Chorwacji i bo sami Włosi przecież tłumnie przyjeżdżają do Chorwacji...

No i wszystko w temacie :D
Dla większości podstawa udanego urlopu.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 16.02.2021 11:04

nie jestem specjalistą,
ale Włosi jeżdżą raczej do Cro północnej ,
i to raczej ze względów "cenowych",
Cro jest mega super i.t.d,
we Włoszech byłem tylko dwa razy,
jednak tam jest to "coś",

co prawda watek jest o nie polecanych apartamentach ale,
w 2019 mieliśmy super gospodynie od której wynajmowaliśmy fajne mieszkanie mieszkanie,
w super lokalizacji,(jak dla mnie)
najzabawniej było jak pani starała się nam objaśnić jak sortować i kiedy wystawiać śmieci,
ja słabo mówię po angielsku ale ta pani nie mówiła wcale,
mówiła do nas przez 20minut po włosku, :wink:
super było ,
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.02.2021 11:08

599 napisał(a):co prawda watek jest o nie polecanych apartamentach ale,
w 2019 mieliśmy super gospodynie od której wynajmowaliśmy fajne mieszkanie mieszkanie,
w super lokalizacji,(jak dla mnie)

Jak dobrze kojarzę to była Kalabria?
Chętnie przygarnę ten polecany namiar 8)
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 16.02.2021 12:08

marze_na napisał(a):,,,,,
Jak dobrze kojarzę to była Kalabria?
Chętnie przygarnę ten polecany namiar 8)

Tak Mrzena,Tropea,
samo centrum,(ja tak lubię,)
mieszkanie jest na trzy pary,trzy oddzielne sypialnie,
nie wiem czy w zeszłym roku wynajmowała,
ja miałem przez AirBnB,
bezpośrednio 900PLN taniej,
Marzena odezwę się po południu/wieczorkiem,
:wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.02.2021 12:11

599 napisał(a):samo centrum,(ja tak lubię,)

Też tak lubię :D .
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 16.02.2021 23:10

Marzena,
"poszło",
:wink:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
OT - Czarna lista apartamentów/Włochy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone