Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OT - Czarna lista apartamentów/Włochy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.02.2021 23:20

alechandro napisał(a):Włosi mają na wszystko wyrąbane ale jeżeli chodzi o kontakty międzyludzkie to inna bajka w stosunku do Chorwatów, oczywiście na plus.


Włosi to liczą hajs na każdym kroku... Jeśli są dla kogoś mili, to właśnie dla hajsu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.02.2021 23:21

No ale czy w Chorwacji nie ma komercji ? Coraz bardziej zbiera żniwo dlatego wiele miejsc, które odwiedzaliśmy 20 lat temu teraz jest nie do poznania. Na szczęście sporo zakątków jest takich gdzie można zaznać spokoju ale we Włoszech też takie są tylko, że sporo Polaków patrzy na Włochy poprzez pryzmat okolic Wenecji bo tam na ogół jeżdżą nasi rodacy ze względu na odległość. Chorwaci też już spoglądają na nas coraz bardziej nie jak na ludzi tylko chodzące ojro.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.02.2021 23:33

alechandro napisał(a):No ale czy w Chorwacji nie ma komercji ? Coraz bardziej zbiera żniwo dlatego wiele miejsc, które odwiedzaliśmy 20 lat temu teraz jest nie do poznania. Na szczęście sporo zakątków jest takich gdzie można zaznać spokoju ale we Włoszech też takie są tylko, że sporo Polaków patrzy na Włochy poprzez pryzmat okolic Wenecji bo tam na ogół jeżdżą nasi rodacy ze względu na odległość. Chorwaci też już spoglądają na nas coraz bardziej nie jak na ludzi tylko chodzące ojro.


Być może, ale porównuję te "komercję" jako pierwsze wrażenie rok po roku - bez porównania na korzyść Chorwatów.
Italia fajna, ale oni są chyba nauczeni "kosić hajs" ze wszystkiego.
W Chorwacji nie odniosłem takiego wrażania. Czują zarobek, bo to ich "praca", ale nie robota... :)

Ty porównujesz 20 lat... To szmat czasu, pokolenie bez mała... Musi się "coś" zmieniać...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8656
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.02.2021 00:17

W porównaniu z Chorwatami to Włosi rzeczywiście mają za co kosić :wink: . Jednak tam gdzie mogą, bo miejsce z absolutnego europejskiego topu, Chorwaci kroją aż miło. Ceny w Plitwickich czy Dubrowniku dawno osiągnęły granice absurdu.
Turystycznie te kraje są poprostu mało porównywalne.

robertms napisał(a):Włosi to liczą hajs na każdym kroku... Jeśli są dla kogoś mili, to właśnie dla hajsu...

Uogólnienie bez sensu dla tak dużego i kulturowo i historycznie zróżnicowanego kraju. O ile w Toskanii parę razy czułam się jak chodzący bankomat to w Apulii czy na Sycylii w żadnym wypadku.
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 13.02.2021 04:56

Inde napisał(a):
pamix napisał(a):Nie chodziło mi o Włochów litych a o przyjezdnych uciekinierów do lepszego życia. Niekoniecznie chcą pracować. Ale tak jak piszecie, jak ktoś źle trafi tak ma.


W żadnym wypadku Ci ludzie nie przeszkadzają aż tak, aby rezygnować z tych destynacji i urlopu. Owszem są tu i ówdzie, zajmują placyki, ławeczki.

Kurcze no to się przełamie jak skończy się pandemia i zrobimy wczasy w Italii. Skoro tak strasznie tam niema ... Słuszna racja, że samemu trzeba zobaczyć :0
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.02.2021 06:34

robertms napisał(a):Włosi to liczą hajs na każdym kroku...
Szkoci podobno też.
A weź i zerknij w temat o objeździe autostrady słoweńskiej, albo o zabieraniu kartofelków, słoików i zgrzewek...
Tylko że tam to jest chciwość, a tu zaradność i gospodarność.

I w tym sensie...
:papa: :hut:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 13.02.2021 15:24

boboo napisał(a):
robertms napisał(a):Włosi to liczą hajs na każdym kroku...
Szkoci podobno też.
A weź i zerknij w temat o objeździe autostrady słoweńskiej, albo o zabieraniu kartofelków, słoików i zgrzewek...
Tylko że tam to jest chciwość, a tu zaradność i gospodarność.

I w tym sensie...
:papa: :hut:


Ok, przyjmuję podejście Włochów, mają prawo. Mam swoje zdanie i jak nie chcę, to do nich nie jadę i tyle.
Wolę klimaty chorwackie, a i wielu Włochów je woli. Zapewne ze względu na zaradność i gospodarność Chorwatów... ;)

#boboo, tak btw. - z tego, co kojarzę, jesteś mieszkańcem Niemiec, a swego czasu sporo pisałeś na temat RKI i Christiana Drostena, który chyba stał się swoistym guru od Covidka?
Jak to wygląda teraz u "Was"? W PL pojawiają się informacje, że RKI+Christian Drosten nakręcali "pandemie" na potrzeby rządu GER. Coś o tym wiadomo? Pisze się coś o tym?

Zdrówka!
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 13.02.2021 15:32

marze_na napisał(a):W porównaniu z Chorwatami to Włosi rzeczywiście mają za co kosić :wink: . Jednak tam gdzie mogą, bo miejsce z absolutnego europejskiego topu, Chorwaci kroją aż miło. Ceny w Plitwickich czy Dubrowniku dawno osiągnęły granice absurdu.
Turystycznie te kraje są poprostu mało porównywalne.

robertms napisał(a):Włosi to liczą hajs na każdym kroku... Jeśli są dla kogoś mili, to właśnie dla hajsu...

Uogólnienie bez sensu dla tak dużego i kulturowo i historycznie zróżnicowanego kraju. O ile w Toskanii parę razy czułam się jak chodzący bankomat to w Apulii czy na Sycylii w żadnym wypadku.


Tak, uogólnienia z założenia, rozkładając je na czynniki pierwsze, są bez sensu. Ja odwiedzałem północną część i może stąd takie "wrażenie". Nawet rozumiem "takie" podejście - jeśli będzie tanio, to zjedzie się połowa Europy i na plaży nie będzie gdzie palca wcisnąć. A tak to stoi 20 rzędów leżaków, od 20-25 Eu przy wodzie do 8-10 Eu przy deptaku, a dzieciaki kopią w piasku na regulaminowych, bezpłatnych 5 m. od wody... ;)
Może kiedyś dorosnę do takiej Sycylii, czy Apulii. Spróbuje. Dzięki za podpowiedź.

Zdrówka!
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.02.2021 15:44

robertms napisał(a):W PL pojawiają się informacje, że RKI+Christian Drosten nakręcali "pandemie" na potrzeby rządu GER.
A te potrzeby rządu to jakie są? :roll:
Było już dużo "pieprzenia" i będzie, tak szybko się to nie skończy.
Onegdaj mój wujek całkiem poważnie zapytał mnie czy to prawda, że Merkel jest nieślubną córką Hitlera.

Wrzuć w googlarkę to: "tam gdzie dziś piętrzą się góry" i doczytaj do końca :wink:

robertms napisał(a):Jak to wygląda teraz u "Was"?
Małymi kroczkami do przodu. Na razie lockdown, z celem zejścia poniżej 35 nowych zakażeń (na tydzień/100.000). Na dziś mamy 60,1.
W sklepach i innych lokalach "turbo-maski" FFP2 (albo OP).
Również na parkigach sklepów. Czyli spokojnie, da się żyć.
Czego mi brakuje, to... po prostu kebab albo pizza :wink: .
Tak na miejscu, nie na wynos (bo na wynos można).
I fryzjer!!! Ale od 1 marca mają otworzyć.
Poza tym jest OK. Oprócz ataku zimy.
Przez kilka nocy z rzędu miałem poniżej -20°C. Na zewnątrz buty (jeśli podeszwa była mokra) przymarzały do flizów.
Dziwnie się chodziło :lol:

:papa:

I zaraz ten post poleci w kosmos, bo to OT w OT.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2021 18:09

marze_na napisał(a):W porównaniu z Chorwatami to Włosi rzeczywiście mają za co kosić :wink: . Jednak tam gdzie mogą, bo miejsce z absolutnego europejskiego topu, Chorwaci kroją aż miło. Ceny w Plitwickich czy Dubrowniku dawno osiągnęły granice absurdu.
Turystycznie te kraje są poprostu mało porównywalne.
Uogólnienie bez sensu dla tak dużego i kulturowo i historycznie zróżnicowanego kraju. O ile w Toskanii parę razy czułam się jak chodzący bankomat to w Apulii czy na Sycylii w żadnym wypadku.

Trafna uwaga marzena ale widzisz - nasi rozmówcy na ogół nie znają tych regionów dlatego nas nie zrozumieją. Większość z nich mając na myśli Włochy ogranicza się do takich miejscowości jak Caorle, Lido di Jessolo, Bibione czy Rimini czyli miejsca, które osoba zafascynowana Włochami omija szerokim łukiem :wink:
Podobnie jest z Chorwacją bo osoby zafascynowane tym krajem omijają na ogół takie twory jak Makarska, Biograd czy Vodice o innych nie wspominając.

Bardzo lubię Chorwację ale Włochy to inny świat, piękniejszy niż Chorwacja będąc obiektywnym.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8656
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.02.2021 18:38

alechandro napisał(a):Większość z nich mając na myśli Włochy ogranicza się do takich miejscowości jak Caorle, Lido di Jessolo, Bibione czy Rimini czyli miejsca, które osoba zafascynowana Włochami omija szerokim łukiem

Oj w Bibone czy Rimini to moja noga raczej nie postanie, bo to nie Włochy, które pokochałam. Wystarczy mi to co widziałam w relacjach :oczko_usmiech: . Kombinaty turystyczne z fatalną zabudową hotelową i kilometrami leżaków na plaży :? .

Chorwację bardzo lubię za jej linię brzegową, zatoczki, plażyczki i dziesiątki wysp na horyzoncie. I jeszcze za cykady :D .
Na leniwy urlop idealnie. Ale architektura, kultura, sztuka, klimat miast i miasteczek czy wreszcie kuchnia - tego szukam po drugiej stronie Adriatyku.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.02.2021 18:58

marze_na napisał(a):
alechandro napisał(a):Większość z nich mając na myśli Włochy ogranicza się do takich miejscowości jak Caorle, Lido di Jessolo, Bibione czy Rimini czyli miejsca, które osoba zafascynowana Włochami omija szerokim łukiem

Oj w Bibone czy Rimini to moja noga raczej nie postanie, bo to nie Włochy, które pokochałam. Wystarczy mi to co widziałam w relacjach :oczko_usmiech: . Kombinaty turystyczne z fatalną zabudową hotelową i kilometrami leżaków na plaży :? .

To tak jak moja :oczko_usmiech:

W Italii już w paru miejscach byłam i nigdy mnie nic nieprzyjemnego nie spotkało.
Wręcz przeciwnie, zawsze spotykałam się z miłym przyjęciem i serdecznością.
Nawet będąc na meczu w Perugii, pan który siedział obok (oczywiście miejscowy kibic Perugii :mrgreen: ) wykazał duże zrozumienie, że kibicuję Modenie. Przyznał nawet, że Bednorz jest świetnym siatkarzem :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.02.2021 20:58

A gościnni Włosi z południa zapraszają jeszcze Polaków na zbiory owoców i pomidorków :wink:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.02.2021 00:13

boboo napisał(a):
robertms napisał(a):W PL pojawiają się informacje, że RKI+Christian Drosten nakręcali "pandemie" na potrzeby rządu GER.
A te potrzeby rządu to jakie są? :roll:
Było już dużo "pieprzenia" i będzie, tak szybko się to nie skończy.
Onegdaj mój wujek całkiem poważnie zapytał mnie czy to prawda, że Merkel jest nieślubną córką Hitlera.

Wrzuć w googlarkę to: "tam gdzie dziś piętrzą się góry" i doczytaj do końca :wink:

robertms napisał(a):Jak to wygląda teraz u "Was"?
Małymi kroczkami do przodu. Na razie lockdown, z celem zejścia poniżej 35 nowych zakażeń (na tydzień/100.000). Na dziś mamy 60,1.
W sklepach i innych lokalach "turbo-maski" FFP2 (albo OP).
Również na parkigach sklepów. Czyli spokojnie, da się żyć.
Czego mi brakuje, to... po prostu kebab albo pizza :wink: .
Tak na miejscu, nie na wynos (bo na wynos można).
I fryzjer!!! Ale od 1 marca mają otworzyć.
Poza tym jest OK. Oprócz ataku zimy.
Przez kilka nocy z rzędu miałem poniżej -20°C. Na zewnątrz buty (jeśli podeszwa była mokra) przymarzały do flizów.
Dziwnie się chodziło :lol:

:papa:

I zaraz ten post poleci w kosmos, bo to OT w OT.


Dzieki #boboo, niech leci - przeczytany... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.02.2021 00:16

alechandro napisał(a):
marze_na napisał(a):W porównaniu z Chorwatami to Włosi rzeczywiście mają za co kosić :wink: . Jednak tam gdzie mogą, bo miejsce z absolutnego europejskiego topu, Chorwaci kroją aż miło. Ceny w Plitwickich czy Dubrowniku dawno osiągnęły granice absurdu.
Turystycznie te kraje są poprostu mało porównywalne.
Uogólnienie bez sensu dla tak dużego i kulturowo i historycznie zróżnicowanego kraju. O ile w Toskanii parę razy czułam się jak chodzący bankomat to w Apulii czy na Sycylii w żadnym wypadku.

Trafna uwaga marzena ale widzisz - nasi rozmówcy na ogół nie znają tych regionów dlatego nas nie zrozumieją. Większość z nich mając na myśli Włochy ogranicza się do takich miejscowości jak Caorle, Lido di Jessolo, Bibione czy Rimini czyli miejsca, które osoba zafascynowana Włochami omija szerokim łukiem :wink:
Podobnie jest z Chorwacją bo osoby zafascynowane tym krajem omijają na ogół takie twory jak Makarska, Biograd czy Vodice o innych nie wspominając.

Bardzo lubię Chorwację ale Włochy to inny świat, piękniejszy niż Chorwacja będąc obiektywnym.


Nie kwestionuję piękna Italii, jest fajna, ale na czym polega Twój obiektywizm? Na własnym "widzi mi się"...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
OT - Czarna lista apartamentów/Włochy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone