Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009
Re: skutery wodne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 31.07.2009 15:08

Nikita napisał(a):drodzy fani Orebic'a :) czy w okolicach mozna wypozyczyc skuter wodny a jezeli tak to w jakiej cenie?


Z tego co wiem to nie ma takiej możliwości.
Pytałem w informacji turystycznej, a ta skierowała nas do wypożyczalni koło portu, ale tam tylko łódkę albo ponton można pożyczyć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2009 16:41

Prom z Orebica na Korculę - auto - 64 kuny+16 dorosły.
Prom z Ploce do Trpanj (a stamtąd autem do Orebica) - 110 auto, 30 kun dorosły.
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 01.08.2009 18:35

Dzięuję bardzo :)
pudini
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pudini » 04.08.2009 18:10

siema mam pytanie czy w orebiczu mozna wymienic zlotowki na kuny?.
gunia1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia1 » 04.08.2009 18:29

bez problemu bez prowizji w menjalnicy na glównej ulicy koło piekary na 100%
pudini
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pudini » 04.08.2009 21:40

dzieki
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 04.08.2009 22:02

I właśnie dlatego mnóstwo ludzi z tego forum tam jeździ.
Gdybym chciał mieć na plaży zajęcia animacyjne, setki straganów, automaty z kulkami, wesołe miasteczko, dyskotekę obok namiotu, wszechobecny zapach smażonych frytek - pojechałbym do Rewala :).


Tylko w Orebicu jest jak w Rewalu, mnóstwo rodaków ze złocistym napojem w reku na plaży, i kto tu mówi o spokoju, poza plażą nuda niesamowita, nie chodzi mi o tzw. drygawy ale o coś co spowodowałoby, iz chciałbym tam sie jeszcze raz zjawić, a chodzi o to co się dzieje na pobliskiej Korculi.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.08.2009 11:31

freyu napisał(a):No mostek by się IMO przydał, bo po pierwsze szybciej by się jechało i docierało do celu. Po drugie unikamy przekraczania granicy z BiH a tym samym problemów z ewentualnym brakiem zielonej karty.


Jest niestety przypuszczenie, że będzie już wtedy zalany w 100% Polakami. Szkoda. A jak ktoś chce bardzo dużego spokoju, to polecam Dubę Peljeską, gdzie nie ma ani sklepu, ani nawet knajpy i tylko plaża. Tzn w "knajpie", raczej takiej budzie widziałem tylko piwo
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 05.08.2009 13:32

freyu napisał(a):No mostek by się IMO przydał, bo po pierwsze szybciej by się jechało i docierało do celu. Po drugie unikamy przekraczania granicy z BiH a tym samym problemów z ewentualnym brakiem zielonej karty.

Jak przejeżdżałam 27 lipca przez granicę BH, to celnicy stali i tak ziewali bez żadnej krępacji, że nawet papierów psa nie chciało im sie sprawdzać, tylko machali ręką, żeby szybciej spadać :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2009 13:42

kroj napisał(a):
freyu napisał(a):No mostek by się IMO przydał, bo po pierwsze szybciej by się jechało i docierało do celu. Po drugie unikamy przekraczania granicy z BiH a tym samym problemów z ewentualnym brakiem zielonej karty.

Jak przejeżdżałam 27 lipca przez granicę BH, to celnicy stali i tak ziewali bez żadnej krępacji, że nawet papierów psa nie chciało im sie sprawdzać, tylko machali ręką, żeby szybciej spadać :D :D

Bo w razie czego nie ich problem.
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 05.08.2009 14:22

A nas wprost przeciwnie-przekraczalismy granice tego panstewka w obie strony w nocy i cztery razy panowie Wazni-Celnicy swiecili nam w twarze latarkami nie baczac,ze w aucie spi niespelna 2 letnie dziecko!
Tak to jest jak ktos chce uchodzic za wazniejszego niz jest w rzeczywistosci!
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 05.08.2009 14:52

KumoterSzyszkownik napisał(a):A nas wprost przeciwnie-przekraczalismy granice tego panstewka w obie strony w nocy i cztery razy panowie Wazni-Celnicy swiecili nam w twarze latarkami nie baczac,ze w aucie spi niespelna 2 letnie dziecko!
Tak to jest jak ktos chce uchodzic za wazniejszego niz jest w rzeczywistosci!

No cos trzeba robić z nudów po tylu godzinach nie? Jedyna rozrywka. I to, co tu dużo gadać, zgodna z przepisami.
Robsonek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robsonek » 06.08.2009 14:41

GORDON napisał(a):Orebic jest o.k. chociaż dla mnie szukającego spokoju to i tak tłoczno. Dlatego wolę Vigani - następna wioska za Orebiczem. Makarska dla mnie to rzeźnia. Chociaż 15 lat temu napisałbym coś zupełnie odwrotnego.

Ps. Z Vigani przywiozłem najlepszą Rakiję jaką piłem.


Nastepna wioska za Orebicem to Kuciste, Vigani jest troszke dalej :)

Co do Rakii to w zupelnosci sie zgadzam :)
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 13.08.2009 20:56

Robsonek napisał(a):
GORDON napisał(a):Orebic jest o.k. chociaż dla mnie szukającego spokoju to i tak tłoczno. Dlatego wolę Vigani - następna wioska za Orebiczem. Makarska dla mnie to rzeźnia. Chociaż 15 lat temu napisałbym coś zupełnie odwrotnego.

Ps. Z Vigani przywiozłem najlepszą Rakiję jaką piłem.


Nastepna wioska za Orebicem to Kuciste, Vigani jest troszke dalej :)

Co do Rakii to w zupelnosci sie zgadzam :)


Ooo właśnie wróciłam z Kuciste - właściwie z Perny, cisza, spokój, uuu i knajpka Vrgorac z talerzem rybnym, uuuuu, to se ne vrati - nie w tym roku :( :(
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 13.08.2009 22:00

KumoterSzyszkownik napisał(a):A nas wprost przeciwnie-przekraczalismy granice tego panstewka w obie strony w nocy i cztery razy panowie Wazni-Celnicy swiecili nam w twarze latarkami nie baczac,ze w aucie spi niespelna 2 letnie dziecko!
Tak to jest jak ktos chce uchodzic za wazniejszego niz jest w rzeczywistosci!


Cześć Kumoter,

Już wróciłeś zapewne. Będzie jakaś relacja, a może juz zacząłeś tylko nie znalazłem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone