Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 06.07.2009 13:32

Ciekawe co powiedziałaby Misia1 po pobycie np. w Borku, Trsteniku czy Zuljanie ? Dla mnie Orebicz juz jest duży. Dlatego nie mam nic przeciwko takim opiniom, ponieważ dają mi nadzieję, że w nastepnych latach będę mógł nadal cieszyć się urokami właśnie takich "nudnych" miejsc w spokoju daleko od zgiełku tzw. kombinatów turystycznych.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 13:44

Cosmo napisał(a):Ciekawe co powiedziałaby Misia1 po pobycie np. w Borku, Trsteniku czy Zuljanie ? Dla mnie Orebicz juz jest duży. Dlatego nie mam nic przeciwko takim opiniom, ponieważ dają mi nadzieję, że w nastepnych latach będę mógł nadal cieszyć się urokami właśnie takich "nudnych" miejsc w spokoju daleko od zgiełku tzw. kombinatów turystycznych.

Święte słowa!
mariug
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariug » 06.07.2009 14:09

Też wróciłem z Orebic-a (w sobotę). Na 14dni - tylko 3,5 dnia deszczu - reszta oki. Orebic i cały półwysep to świetne miejsce do odpoczynku. Następnym razem może nawet skusimy się z rodzinką na Loviste lub Kuciste. Niestety nie udało się wejść na Ilję ze względu na wiek córki no i te 3dni deszczu - ale następnym razem napewno zaliczymy i ten szczyt.
pozdrawiam
zwolenników i anty Orebic-a.
pietrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrus » 06.07.2009 14:10

lubczyk38 napisał(a):ale w tych waszych odpowiedziach jadu, nie jestem typem imprezowicza, pochodze znad polskiego morza także "dziękuję" za wskazówki ,że mam pojechać nad Bałtyk.Dziękuję za miłe słowa i obiecam nigdy juz nie wypowiedziec się na tym forum.


Powiem tak: emocjonalna wypowiedź to i emocjonalne odpowiedzi.
Wiem lubczyku38, że zadeklarowałeś(łaś) się już nie wypowiadać na Forum, ale jeśli je dalej czytasz to może nie Chorwacja, a konkretnie wyspa Ibiza Cię zainteresuje. Tam to się dopiero dzieje!
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 06.07.2009 15:14

ale nerwowo się zrobiło :( po co sobie dogryzacie? wszędzie można znaleźć informacje na temat większości opisywanych tu miejsc i nie widzę przeszkód żeby tak zaplanować cel podróży aby wrócić wypoczętym i mniej nerwowym :P. Przecież każdy lubi coś innego i nic w tym złego (ale rym się ułożył:/). A co do Orebicia, to w tym roku rządzili tam nasi rodacy i to Ci dość głośni, więc to największy minus tego miejsca :)
GORDON
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GORDON » 17.07.2009 10:14

Orebic jest o.k. chociaż dla mnie szukającego spokoju to i tak tłoczno. Dlatego wolę Vigani - następna wioska za Orebiczem. Makarska dla mnie to rzeźnia. Chociaż 15 lat temu napisałbym coś zupełnie odwrotnego.

Ps. Z Vigani przywiozłem najlepszą Rakiję jaką piłem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.07.2009 13:34

Moi znajomi przysłali mi wczoraj sms że pojechali wypocząć w spokojnej cichej miejscowości a ten Orebic taki rozrywkowy...cóż jak widać każdy sądzi po sobie, dla jednych dziura dla drugich i tak za wielki kurort :)
arleta
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arleta » 19.07.2009 18:18

witam, my planujemy wyjaz 1 sierpnia z łodzi. motorowa. kwatere mamy na przeciw rest posejdon- kojarzy ktos moze? ale głownie pytanie czy orientujecie sie ile kosztuje kotwiczenie lodzi w porcie?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.07.2009 14:19

Hehe...ja będąc w miejscowości Sreser na półwyspie to dopiero mogę powiedzieć że Orebic to duża miejscowość. W Sreserze jest....jeden sklep (bo drugi to otwarty jak się właścicielom chce chyba), jedna knajpa i to raczej zwykła bez wypasu. Do tego kościół i plaża i to wszystko :) O 23 to mozna sobie co najwyżej kojotów posłuchać jak wyją, a warto bo u mas nie ma :) A Orebic.....metropolia! Sklepy w których można buty do pływania dostać, Konzum, stacja benzynowa z LPG! A co do plaż to kto łazi na tą pseudo piaskowo-żwirowo-trocinową plażę? :) Na drugim końcu są ładne kamieniste plaże z rewelacyjną wodą i bez tłumów. Tak jak piszą poprzednicy - co kto lubi.
Nikita
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2009
skutery wodne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nikita » 29.07.2009 10:37

drodzy fani Orebic'a :) czy w okolicach mozna wypozyczyc skuter wodny a jezeli tak to w jakiej cenie?
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.07.2009 13:38

a możecie powiedzieć czy coś się płaci za wjazd na wyspę?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 31.07.2009 14:14

Polinna napisał(a):a możecie powiedzieć czy coś się płaci za wjazd na wyspę?

Na jaką wyspę? Orebic nie jest na wyspie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2009 14:30

freyu napisał(a):
Polinna napisał(a):a możecie powiedzieć czy coś się płaci za wjazd na wyspę?

Na jaką wyspę? Orebic nie jest na wyspie.


Jak wieszczą źli wieszcze - mamy przed sobą globalne ocieplenie. Kiedy już się lodowce stopią może i Peljesac będzie wyspą. :wink:

Na razie nie pałci się nic jadąc tradycyjnie. Można płynąć promem - wiadomo odpłatnie. W planach jest też most skracający podróż i myślę że bez opłat za przejazd przez most nie obędzie.

Nie ma to jednak jak "stara" droga przez oba Stony.

Pozdrawiam.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 31.07.2009 14:46

No mostek by się IMO przydał, bo po pierwsze szybciej by się jechało i docierało do celu. Po drugie unikamy przekraczania granicy z BiH a tym samym problemów z ewentualnym brakiem zielonej karty.
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.07.2009 15:05

A nie orientujecie sie ile kosztuję ten prom? Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone