Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic czy Brela ( koniec sierpnia)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005
Orebic czy Brela ( koniec sierpnia)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 02.08.2005 13:09

Pomozcie mi co wybrac...moze znajda sie osoby, ktore byly w obu tych miejscach? Jade z dziecmi, wiec licza sie plaze, atrakcje dla dzieci, miejsca gdzie mozna smacznie zjesc, ladne trasy spacerowe, tansze apartamenty itp. czytalam duzo zarowno o Breli jak i o Orebicu i tyle wiem, ze w obu tych miejscach jest cudownie:)
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 02.08.2005 13:46

Chyba najlepsze rozwiązanie to tydzień w Breli a nastepny w Orebicu/albo odwrotnie/-oba miejsca super :D

pzdr :papa: :papa:
milktv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 15.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) milktv » 02.08.2005 21:11

Nie wiem jak Orebic ale własnie wróciłem z Baśka Vody tj. połączona wioska turystyczna z Brelą czyli też wioska tursytyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Tam tylko turyści i kwatery, knajpki ipt. Oczywiście pięknie - widokowo, bardzo ładnie - góry nad morzem, ceny w knajpkach: piwo,hot dog, zupa 15 kun, drugie danie 40 - 50 kun. Dużo apartamentów zajętych !!! Ale można coś znależć. Plaże full wypełnione, ja chodziłem na plaże przy hotelu Berulia, tam było mało ludzi bo trzba albo sporo iść plażą albo zejść z góry (potem podejść) i mało atrakcyjne wejście do wody - duże płaskie kamienie a nie żwirek, za to luz. Leżaki i parasole mozna wypożyczyć za 20 kun od szt. na dzień.
ollo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ollo » 08.08.2005 16:45

Wróciłem 30 lipca z Orebića. Było super choć wieczorami na promenadzie sporo ludzi. Do polecenia plaża TRSTENICA raj dla dzieci.
Ceny w sklepach wszystko X2 (porównując kraj). KUNA w kantorach po 0,58 PLN.
Jechałem z OPOLA 23 godziny przez Kraków, Chyżne, Budapeszt, Osjek, Zenica, Sarajewo, Mostar, Orebić.
Orebić to miejsce na wypady do przepięknej Korczuli.
Było fantastycznie!!! Gorąco polecam.
Pozdrawiam OLLO.
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 23.07.2009 16:07

hej
wróciłam z Orebica 20 lipca :) i mimo że nie byłam w Breli -myśle że tam bym się wybrała.....jeśli chodzi o wybór 8)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.07.2009 18:45

Brela piękna, ale to typowy kurorcik :)
Natomiast Orebic jak i cały Peljesac cudne...choc Orebic na pierwszy rzut oka nie zachwyca..ja drugiego dnia odkryłam jego urok jak wstałam rano i wyszłam na taras :) jeśli sie uda to najlepiej podzielić wyjazd..przynajmniej my zawsze tak robimy, jeden tydzień w jednym miasteczku, drugi w drugim :) Ja byłam zachwycona Riwierą Makarską dopóki nie zobaczyłam Peljesaca..niesamowity klimat...jednak pamiętaj ze Brela jest bliżej..no i jest droższa :) Jednak każdy wybór będzie dobry :)
Pozdrawiam

Kilka zdjęć z Orebic:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 23.07.2009 20:17

Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).
W tym roku zaczynamy 4.09. od wyspy KRK, ale chcielibyśmy dojechać na Paljesac w drugim tygodniu pobytu. Jedziemy w dwie rodziny z dziećmi (5 os. dorosłych plus 4 dzieci). Jestem pewna, że i tym razem pomożesz :) Podpowiedz proszę gdzie mamy szukać noclegu jak już tam dojedziemy..
Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na wiadomość...
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 23.07.2009 20:39

Byłem w wielu miejscach w Cro i Brela to zdecydowanie najpiękniejsza miejscowość Riwiery Makarskiej, (szczególnie północna część tej miejscowości). Promenada, zatoczki, najróżniejsze plaże, knajpki, życie podwodne, sporty wodne - wszystko supcio.

Do Orebica jade w tym roku i mam jakies mieszane uczucia. No ale może na miejscu mi się rozwieją...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.07.2009 20:43

W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.07.2009 21:16

mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).
W tym roku zaczynamy 4.09. od wyspy KRK, ale chcielibyśmy dojechać na Paljesac w drugim tygodniu pobytu. Jedziemy w dwie rodziny z dziećmi (5 os. dorosłych plus 4 dzieci). Jestem pewna, że i tym razem pomożesz :) Podpowiedz proszę gdzie mamy szukać noclegu jak już tam dojedziemy..
Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na wiadomość...


bardzo mi miło :)
Podaj mi maila to napiszę co i jak :)
PARTYZANT
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PARTYZANT » 23.07.2009 22:46

ines napisał(a):
mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).
W tym roku zaczynamy 4.09. od wyspy KRK, ale chcielibyśmy dojechać na Paljesac w drugim tygodniu pobytu. Jedziemy w dwie rodziny z dziećmi (5 os. dorosłych plus 4 dzieci). Jestem pewna, że i tym razem pomożesz :) Podpowiedz proszę gdzie mamy szukać noclegu jak już tam dojedziemy..
Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na wiadomość...


bardzo mi miło :)
Podaj mi maila to napiszę co i jak :)


siema INES!
planujemy wyjazd w połowie sierpnia.
poradź dokąd jechać...
RODZINKA ( 2+2 ) maluszki 4 i 2 latka.
dziękuję serdecznie i pozdrawiamy!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 23.07.2009 22:57

mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).

Mógłbyś podać link do tego tematu?
PARTYZANT
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PARTYZANT » 23.07.2009 23:01

ravel napisał(a):
mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).

Mógłbyś podać link do tego tematu?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=414696#414696
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 23.07.2009 23:18

PARTYZANT napisał(a):
ravel napisał(a):
mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).

Mógłbyś podać link do tego tematu?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=414696#414696


Dzięki ale ten link kieruje do tematu w którym właśnie jestesmy.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.07.2009 23:21

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20732&highlight=

Jednak brak zdjęć w tym temacie bo fotosik je skasował.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Orebic czy Brela ( koniec sierpnia)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone