Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic czy Brela ( koniec sierpnia)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 24.07.2009 18:53

mireks napisał(a):.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.


zgadzam się w 200% z kolegą :D
fakt Orebic to dosyc spokojne miejce na wypoczynek z rodzinką
mnie osobiście plaża Trstenica nie zachwyciła....czysta to ona na 100% nie była....i te śmieci pływająca w wodzie(..nie zawsze w sumie..)
za to słynne lody w Orebicu wyśmienite !!!!
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 24.07.2009 20:48

ines napisał(a):
mireks napisał(a):
victoo napisał(a):
mireks napisał(a):
mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.


Dlaczego nie Orebic? Co Ci się tam nie spodobało?


Nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie,aby nikogo nie znięchęcić do Orebica,zrobię to delikatnie.
My rok temu jadąc ze znajomymi do Orebica oczekiwaliśmy czegoś więcej,niż fajnej drogi dojazdowej,ładnych widoków,dzikości terenu,na miejscu sam Orebic nas rozczarował.Poznając inne miejscowości to Orebic przegrywa z Brelą czy Primostenem a dużo bliżej,np Primosten,piękna starówka na której to codziennie się coś dzieje na scenie,podałem dwie miejscowości na lądzie nie wspominając o wyspach.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.


Mnie nie zniechęcisz..widziałam całe wybrzeże Cro, w Primosten co rok zatrzymuje się na 1-2dni na nocleg-w Primosten odpocząć nie można..ciągle dużo ludzi, wiecznie coś się dzieje..ja tego nie lubię..kiedyś 4dni tam wytrzymałam i tyle :) ładna staróweczka i tyle..widoki dla mnie bez rewelacji.
Riwiera Makarska piękna, ale to nie to co Peljesac..Jesli ktoś szuka rozrywek typu Mileno to na półwyspie nie znajdzie..nie trzeba koniecznie się zatrzymywać w Orebic...są inne miasteczka, ale pewne jest, że Peljesac jest spokojny i cichy..jak chcesz chodzić na dyskoteki lub siedzieć w kafejce przy promenadzie wsród tłumów to lepiej wybierz inne miejsce :) Pozdrawiam


Według mnie Peljesacz ma trochę prowincjonalny charakter, ale to wcale nie znaczy, że jest gorszy. Tak naprawdę trudno jest porównywać miejscowości turystyczne w Chorwacji. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, oczekiwań i kasy. Najlepiej samemu się o tym przekonać - POLECAM ten sposób!.
W tym roku będąc na wakacjach min. w Orebiciu, zajechałem do dwóch miejscowości na półwyspie, które chciałem sprawdzić (w opisach i folderach turystycznych były one porównywalne) a były to Żuljana i Trstenik.
Bardzo negatywnie zaskoczyła mnie miejscowość Żuljana. Byłem wręcz zaszokowany widokiem tak jakby rynsztoków odprowadzających popłuczyny ze wsi do morza. W tym czasie jak byłem pływały tam jakieś brudy, widok był porażający.
Natomiast Trstenik, wręcz przeciwnie bardzo mnie zauroczył, mała miejscowość w górzystej zatoczce z bardzo czystą wodą. Piękne miejsce na wyciszenie i odpoczynek we dwoje.
Teraz wiem w której z w/w miejscowości będę chciał spędzić trochę czasu.
PZDR :papa:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.07.2009 21:27

ines napisał(a):
mireks napisał(a):
victoo napisał(a):
mireks napisał(a):
mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.


Dlaczego nie Orebic? Co Ci się tam nie spodobało?


Nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie,aby nikogo nie znięchęcić do Orebica,zrobię to delikatnie.
My rok temu jadąc ze znajomymi do Orebica oczekiwaliśmy czegoś więcej,niż fajnej drogi dojazdowej,ładnych widoków,dzikości terenu,na miejscu sam Orebic nas rozczarował.Poznając inne miejscowości to Orebic przegrywa z Brelą czy Primostenem a dużo bliżej,np Primosten,piękna starówka na której to codziennie się coś dzieje na scenie,podałem dwie miejscowości na lądzie nie wspominając o wyspach.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.


Mnie nie zniechęcisz..widziałam całe wybrzeże Cro, w Primosten co rok zatrzymuje się na 1-2dni na nocleg-w Primosten odpocząć nie można..ciągle dużo ludzi, wiecznie coś się dzieje..ja tego nie lubię..kiedyś 4dni tam wytrzymałam i tyle :) ładna staróweczka i tyle..widoki dla mnie bez rewelacji.
Riwiera Makarska piękna, ale to nie to co Peljesac..Jesli ktoś szuka rozrywek typu Mileno to na półwyspie nie znajdzie..nie trzeba koniecznie się zatrzymywać w Orebic...są inne miasteczka, ale pewne jest, że Peljesac jest spokojny i cichy..jak chcesz chodzić na dyskoteki lub siedzieć w kafejce przy promenadzie wsród tłumów to lepiej wybierz inne miejsce :) Pozdrawiam


Jeśli twierdzisz że w Primosten dużo ludzi to co powiesz o Makarskiej{w lipcu}byliśmy w tym roku parę godzin w Basce Vodzie,kalimaty nie było gdzie rozłożyć nie mówie o przejściu ulicą.W Primosten bez względu na godzinę przyjścia miejsce było.Ja na dyskoteki to już raczej nie chodzę no chyba że mnie córka poprosi to pójdę,a te tłumy to są do 22godz potem robi się klimat dla tych co zostają w konobach i nie ma żadnego hałasu.
Peljesac spokojny i cichy,owszem,tylko nawet porządnej promenady się nie dorobił.A wiesz siedzieć w konobie przy świecy i winku z ukochanym /ą i patrzeć sobie w oczy w ciszy i spokoju to może dobre zaraz po ślubie i nie potrzeba jechać do Orebica tyle kilometrów.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.07.2009 21:39

.:Kasia:. napisał(a):
mireks napisał(a):.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.


zgadzam się w 200% z kolegą :D
fakt Orebic to dosyc spokojne miejce na wypoczynek z rodzinką
mnie osobiście plaża Trstenica nie zachwyciła....czysta to ona na 100% nie była....i te śmieci pływająca w wodzie(..nie zawsze w sumie..)
za to słynne lody w Orebicu wyśmienite !!!!


Bez sprawdzania najlepszy jest zatunelowy Peljesac :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.07.2009 21:42

Ja jednej rzeczy zrozumieć nie mogę. Jak ktoś oczekuje pełnych promenad, dyskotek, zabawy, tłumów itp po kiego grzyba pcha się do Orebica czy gdziekolwiek indziej gdzie wiadomo, że tak nie jest. Skoro ktoś wybiera daną miejscowość coś chyba o niej choć przeczytał. Mimo kilku już pobytów w Cro ani razu nie byliśmy na Riwierze Makarskiej i wiem, że w życiu tam się nie zatrzymam. Już samo przejechanie tamtędy mi wystarczyło. Klimat tego miejsca mi zwyczajnie nie odpowiada też tam nie jadę.

W tym prowincjonalnym charakterze jak to określił Bogdan007 jest siła, właśnie coś co mnie tam przyciąga. I tylko szkoda mi, że niestety z roku na rok obserwuję coraz większe zainteresowanie Orebicem i Pejlesacem w ogóle, trochę te miejsca tracą ze swojej prowincjonalności i dziewiczości, na szczęście do Makarskiej im bardzo bardzo bardzo daleko. :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.07.2009 22:15

yskyerka napisał(a):Ja jednej rzeczy zrozumieć nie mogę. Jak ktoś oczekuje pełnych promenad, dyskotek, zabawy, tłumów itp po kiego grzyba pcha się do Orebica czy gdziekolwiek indziej gdzie wiadomo, że tak nie jest. Skoro ktoś wybiera daną miejscowość coś chyba o niej choć przeczytał. Mimo kilku już pobytów w Cro ani razu nie byliśmy na Riwierze Makarskiej i wiem, że w życiu tam się nie zatrzymam. Już samo przejechanie tamtędy mi wystarczyło. Klimat tego miejsca mi zwyczajnie nie odpowiada też tam nie jadę.

W tym prowincjonalnym charakterze jak to określił Bogdan007 jest siła, właśnie coś co mnie tam przyciąga. I tylko szkoda mi, że niestety z roku na rok obserwuję coraz większe zainteresowanie Orebicem i Pejlesacem w ogóle, trochę te miejsca tracą ze swojej prowincjonalności i dziewiczości, na szczęście do Makarskiej im bardzo bardzo bardzo daleko. :D


Nic dodać , nic ująć ... Tylko się podpisać wypada :D
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 24.07.2009 22:31

yskyerka napisał(a):Ja jednej rzeczy zrozumieć nie mogę. Jak ktoś oczekuje pełnych promenad, dyskotek, zabawy, tłumów itp po kiego grzyba pcha się do Orebica czy gdziekolwiek indziej gdzie wiadomo, że tak nie jest. Skoro ktoś wybiera daną miejscowość coś chyba o niej choć przeczytał. Mimo kilku już pobytów w Cro ani razu nie byliśmy na Riwierze Makarskiej i wiem, że w życiu tam się nie zatrzymam. Już samo przejechanie tamtędy mi wystarczyło. Klimat tego miejsca mi zwyczajnie nie odpowiada też tam nie jadę.

W tym prowincjonalnym charakterze jak to określił Bogdan007 jest siła, właśnie coś co mnie tam przyciąga. I tylko szkoda mi, że niestety z roku na rok obserwuję coraz większe zainteresowanie Orebicem i Pejlesacem w ogóle, trochę te miejsca tracą ze swojej prowincjonalności i dziewiczości, na szczęście do Makarskiej im bardzo bardzo bardzo daleko. :D


zgadzam się z tym także..lecz tu nie dyskoteki nie chodzi ...ani o życie nocne....
to że Orebić mnie na kolana nie powalił to nie znaczy że mi się tam nie podoba...
to nie moje miejsce powiedzmy ..nadal szukam swojego a że dopiero 2 raz byłam ze swą rodzinką....to tylko w któres wakacje chce "znaleźć " (dojrzeć ..;d )swój ukochany zakątek w Chorwacji .....
mi się jeszcze na Peljesacu spodobało Trapanj :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.07.2009 22:35

Kasiu żeby była jasność, swoją wypowiedzią nie piłam do nikogo, to takie ogólne co nasunęło mi się czytając nie tylko ten wątek.
Fajnie, że szukasz swojego miejsca, wierzę że w końcu je znajdziesz. Ja może jestem kiepskim przykładem bo w Borje i Pejlesacu zakochałam się od pierwszego wejrzenia i kawałek serca tam zostawiłam i wracam tam co rok, ale powoli, głównie dzięki temu forum, rodzi się we mnie chęć zobaczenia innych miejsc, choć póki co pozostaję w obrębie Peljesaca :)
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 24.07.2009 22:53

yskyerka nie mówię że pijesz do kogos wypowiedzią....ale jak przeczytałam take mnie naszło żeby cos od siebie w tym kierunku skrobnąc....
każdym kieruje inna zasada przy szukaniu miejsc do wypoczynku czy tez nie w Chorwacji......
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.07.2009 23:57

mireks napisał(a):
Jeśli twierdzisz że w Primosten dużo ludzi to co powiesz o Makarskiej{w lipcu}byliśmy w tym roku parę godzin w Basce Vodzie,kalimaty nie było gdzie rozłożyć nie mówie o przejściu ulicą.W Primosten bez względu na godzinę przyjścia miejsce było.Ja na dyskoteki to już raczej nie chodzę no chyba że mnie córka poprosi to pójdę,a te tłumy to są do 22godz potem robi się klimat dla tych co zostają w konobach i nie ma żadnego hałasu.
Peljesac spokojny i cichy,owszem,tylko nawet porządnej promenady się nie dorobił.A wiesz siedzieć w konobie przy świecy i winku z ukochanym /ą i patrzeć sobie w oczy w ciszy i spokoju to może dobre zaraz po ślubie i nie potrzeba jechać do Orebica tyle kilometrów.


Człowieku spokojnie, bez nerwów!
Każdy wie, że w szczycie sezonu na Riwierze Makarskiej jest bardzo dużo osób, o samej Makarskiej nie wspomnę, zresztą to większe miasteczko od
Primosten więc to logiczne.
Mi promenada do szczęścia potrzebna nie jest, na wakacje jadę odpoczywać, a nie męczyć się z tłumami...Jeśli masz inne preferencje to więcej już nie pojedziesz na Peljesac i sprawa załatwiona...
Co do patrzenia sobie w oczy itd, współczuje Twojej żonie, że masz takie podejście...no nic..widac niektórzy tak mają.. 8O Cieplutko Pozdrawiam :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 25.07.2009 07:43

ines napisał(a):
mireks napisał(a):
Jeśli twierdzisz że w Primosten dużo ludzi to co powiesz o Makarskiej{w lipcu}byliśmy w tym roku parę godzin w Basce Vodzie,kalimaty nie było gdzie rozłożyć nie mówie o przejściu ulicą.W Primosten bez względu na godzinę przyjścia miejsce było.Ja na dyskoteki to już raczej nie chodzę no chyba że mnie córka poprosi to pójdę,a te tłumy to są do 22godz potem robi się klimat dla tych co zostają w konobach i nie ma żadnego hałasu.
Peljesac spokojny i cichy,owszem,tylko nawet porządnej promenady się nie dorobił.A wiesz siedzieć w konobie przy świecy i winku z ukochanym /ą i patrzeć sobie w oczy w ciszy i spokoju to może dobre zaraz po ślubie i nie potrzeba jechać do Orebica tyle kilometrów.


Człowieku spokojnie, bez nerwów!
Każdy wie, że w szczycie sezonu na Riwierze Makarskiej jest bardzo dużo osób, o samej Makarskiej nie wspomnę, zresztą to większe miasteczko od
Primosten więc to logiczne.
Mi promenada do szczęścia potrzebna nie jest, na wakacje jadę odpoczywać, a nie męczyć się z tłumami...Jeśli masz inne preferencje to więcej już nie pojedziesz na Peljesac i sprawa załatwiona...
Co do patrzenia sobie w oczy itd, współczuje Twojej żonie, że masz takie podejście...no nic..widac niektórzy tak mają.. 8O Cieplutko Pozdrawiam :)


Ines,przecież nie napisałem że na Peljesać nie pojadę tylko wymieniłem parę zdań o Orebicu,sam Peljesac jest cudownym miejscem.Może za dużo wcześniej czytałem o samym Orebicu same och i ach a na miejscu się rozczarowałem i nie tylko ja.Widzę że do Primostenu jednak zaglądasz na 3-4 dni,jednak coś ciągnie.
Pozdrawiam w ten sobotni poranek.
WINI69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WINI69 » 26.07.2009 19:51

Witam wszystkich. Kasiu zgadzam się z Tobą odnośnie czystości na plaży.
Co mi się nie podobało w Orebiću to przede wszystkim brudna zaśmiecona plaża miejska woda w zależności od ilości kąpiących się osób trochę mętna. Ale najgorsze były to co znajdowało się pod wodą na miejskiej plaży a więc spłuczka,pisuar,stojaki od parasoli, butelki,woreczki foliowe i wiele innych rzeczy. Orebić wydaje się być pięknym kurortem ale tylko na folderach tak naprawdę to chodzi tylko o wyrwanie jak największej ilości kasy od turystów.
Byliśmy w Chorwacji poraz kolejny i oceniamy Orebić zdecydowanie najniżej. Cały półwysep jest piękny widoki wspaniałe można wiele zwiedzić i nacieszyć oczy na cały rok do następnych wakacji. Pozdrawiam wszystkich cromiłosników. Polecam w Orebiću lodziarnie przy deptaku nad morzem nazywa się OAZA wspaniałe lody szeroka gama smaków.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.07.2009 20:50

WINI69 napisał(a):Witam wszystkich. Kasiu zgadzam się z Tobą odnośnie czystości na plaży.
Co mi się nie podobało w Orebiću to przede wszystkim brudna zaśmiecona plaża miejska woda w zależności od ilości kąpiących się osób trochę mętna. Ale najgorsze były to co znajdowało się pod wodą na miejskiej plaży a więc spłuczka,pisuar,stojaki od parasoli, butelki,woreczki foliowe i wiele innych rzeczy. Orebić wydaje się być pięknym kurortem ale tylko na folderach tak naprawdę to chodzi tylko o wyrwanie jak największej ilości kasy od turystów.
Byliśmy w Chorwacji poraz kolejny i oceniamy Orebić zdecydowanie najniżej. Cały półwysep jest piękny widoki wspaniałe można wiele zwiedzić i nacieszyć oczy na cały rok do następnych wakacji. Pozdrawiam wszystkich cromiłosników. Polecam w Orebiću lodziarnie przy deptaku nad morzem nazywa się OAZA wspaniałe lody szeroka gama smaków.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Kurcze, ja zawsze jeżdżę we wrześniu, ale w Orebic nigdzie brudów nie widziałam..może tak się dzieje w szczycie sezonu... :?
No właśnie, nie każdemu może podobać sie Orebic - dlatego nie można przekreślać całego półwyspu...podkreślam we wrześniu było tam cicho, spokojnie i czyściutko..także ja mogę dlatego mieć inne odczucia... 8O Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.07.2009 23:40

Od kilku lat jeżdżę do Orebica, w różnych okresach, nigdy nie widziałam zaśmieconej plaży ani wody. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
PARTYZANT
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PARTYZANT » 27.07.2009 07:48

ines napisał(a):
PARTYZANT napisał(a):[
siema INES!
planujemy wyjazd w połowie sierpnia.
poradź dokąd jechać...
RODZINKA ( 2+2 ) maluszki 4 i 2 latka.
dziękuję serdecznie i pozdrawiamy!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Gdzie chcecie jechać, jakie macie preferencje??
nie znam was więc nie wiem co mogę doradzić..w Cro jest wiele cudownych miejsc..dla dzieciaków może być Tucepi, ale oblegane w sezonie.
Ile macie zamiar zostać na miejscu?Interesuje was ląd czy wyspy?
Preferujecie cisze czy aby coś się działo?






na początku myślałem o Lopar ( na szczęście mi przeszło ) a teraz Brela lub ina miejscowość w okolicy.
planujemy 10 dni od 13-08-2009 do 23-08-2009.
ląd czy wyspy... wszystko jedno, najważniejsze aby było pięknie
preferujemy raczej spokojne i :oops: romantycznie :oops: spędzić urlop
zapominamy o disco i wariactwach nocnych ze względu na maluszki
:!: serdecznie pozdrawiamy :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Orebic czy Brela ( koniec sierpnia) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone