Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic czy Brela ( koniec sierpnia)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.07.2009 00:23

PARTYZANT napisał(a):[
siema INES!
planujemy wyjazd w połowie sierpnia.
poradź dokąd jechać...
RODZINKA ( 2+2 ) maluszki 4 i 2 latka.
dziękuję serdecznie i pozdrawiamy!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Gdzie chcecie jechać, jakie macie preferencje??
nie znam was więc nie wiem co mogę doradzić..w Cro jest wiele cudownych miejsc..dla dzieciaków może być Tucepi, ale oblegane w sezonie.
Ile macie zamiar zostać na miejscu?Interesuje was ląd czy wyspy?
Preferujecie cisze czy aby coś się działo?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.07.2009 07:30

mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.
krzychob1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychob1 » 24.07.2009 08:21

ines napisał(a):http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20732&highlight=

Jednak brak zdjęć w tym temacie bo fotosik je skasował.


Witaj Ines
tak sobie porzeglądam forum cro i widzę ,że jesteś kopalnią kwater :wink:
mam gorącą prośbę czy ja też mógłbym prosić o jakieś namiary na Sierpień skład ja żona i syn 16 lat
podam adres jeżeli będziesz miała chwilkę to z góry Dziękuję
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
Krzycho W-wa
P.s
nie musi być koniecznie daleko
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 24.07.2009 08:50

ines
podaję mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

będę wdzięczna za informacje..
Pozdrawiam
rewir
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rewir » 24.07.2009 09:11

No cóż to ja również się podłącze o prośbę do Ines o namiary. Do Cro jeździłem z żoną od 2003, zawsze były to objazdówki od Istrii które kończyły się w Tucepi na kamennej. Wynajmowaliśmy 3 osobowy apartamencik za 20 euro z dwoma tarasami tylko że zawsze był to wrzesień. Na sierpień zaśpiewano nam 65 EU :roll:


Teraz niestety przymusowy urlop w sierpniu także mam pewne obawy. Jedziemy z roczną córeczką i dusza wolnego ptaka podpowiada żeby jechać w ciemno ale zdrowy rozsądek mówi że może jednak warto coś zarezerwować. Preferencje to raczej wyspa (ale niekoniecznie) Brać, Hvar, Korcula. Startujemy 1 Sierpnia ale po drodze mamy plany na nocleg w Pradze i nad Balatonem także w Dalmacji wylądujemy około 3 Sierpnia. Nie musi być to nad samym morzem może być dalej, grunt żeby cena była max 25 - 30 EU za pokój miło jak będzie taras do wieczornego sączenie Karlovaćko :D

Będę wdzięczny za namiary:

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam - Rafał
Ostatnio edytowano 24.07.2009 10:31 przez rewir, łącznie edytowano 1 raz
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 24.07.2009 09:48

Ines, to może przy okazji hurtowo wyślesz coś do mnie :) Tak jak innym chodzi mi o kwaterę w Tucepi, dla 4 dorosłych + 5 latek, apartament dwu pokojowy z kuchnią. Dostaniemy coś blisko morza za 50-60 euro w okresie 10.07 - 20.07?
Z góry dziękuję :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ostatnio edytowano 24.07.2009 18:30 przez ravel, łącznie edytowano 1 raz
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 24.07.2009 10:37

mireks napisał(a):
mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.


Dlaczego nie Orebic? Co Ci się tam nie spodobało?
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 24.07.2009 10:49

ines napisał(a):http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20732&highlight=

Jednak brak zdjęć w tym temacie bo fotosik je skasował.


Ines a nie masz ich gdzieś zapisanych? Przede wszystkim chodzi mi o twoje miejsce zjazdu do tej częsci Tucepi z fajnymi kwaterami.
Beata Bydg.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata Bydg. » 24.07.2009 14:24

mtomala napisał(a):Witaj ines!
W końcu mam okazję podziękować Ci za pomoc przy planowaniu wyjazdu w ubiegłym roku. Wtedy padło na Tucepi, a dzięki Twoim mapkom i zdjęciom, które dla mnie zamieściłaś na forum poszukiwanie noclegu trwało dosłownie 10 minut.. Było fantastycznie (apartament dla 4 osób 10 m od plaży za 45 euro).
W tym roku zaczynamy 4.09. od wyspy KRK, ale chcielibyśmy dojechać na Paljesac w drugim tygodniu pobytu. Jedziemy w dwie rodziny z dziećmi (5 os. dorosłych plus 4 dzieci). Jestem pewna, że i tym razem pomożesz :) Podpowiedz proszę gdzie mamy szukać noclegu jak już tam dojedziemy..
Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na wiadomość...

Ja cztery dni temu wróciłam z Orebica i jestem mile zaskoczona. Już myślę o przyszłorocznym urlopie i właśnie chodzi mi po głowie Tucepi. Szukam nie drogiego apartamentu więc jeśli masz namiary na swój to bardzo proszę przyślij mi adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl My w Orebicu byliśmy jakieś 10 min. od plaży, super apartament, fantastyczni właściciele i ta cena... 36 euro za 2+1 Pozdrawiam
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 24.07.2009 14:35

Namiarów niestety nie mam, ponieważ my zawsze jedziemy w ciemno i szukamy kwater na miejscu, a ponieważ zawsze jest to wrzesień to znalezienie apartamentu w odległości od plaży max 30m to kwestia 10-15 minut. Przed wyjazdem wiem tylko w jakiej części miejscowości szukać (tak jak to było w tamtym roku w przypadku Tucepi).
Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie :D
Pozdrawiam serdecznie.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.07.2009 14:39

victoo napisał(a):
mireks napisał(a):
mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.


Dlaczego nie Orebic? Co Ci się tam nie spodobało?


Nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie,aby nikogo nie znięchęcić do Orebica,zrobię to delikatnie.
My rok temu jadąc ze znajomymi do Orebica oczekiwaliśmy czegoś więcej,niż fajnej drogi dojazdowej,ładnych widoków,dzikości terenu,na miejscu sam Orebic nas rozczarował.Poznając inne miejscowości to Orebic przegrywa z Brelą czy Primostenem a dużo bliżej,np Primosten,piękna starówka na której to codziennie się coś dzieje na scenie,podałem dwie miejscowości na lądzie nie wspominając o wyspach.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 24.07.2009 14:52

ravel napisał(a):
ines napisał(a):http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20732&highlight=

Jednak brak zdjęć w tym temacie bo fotosik je skasował.


Ines a nie masz ich gdzieś zapisanych? Przede wszystkim chodzi mi o twoje miejsce zjazdu do tej częsci Tucepi z fajnymi kwaterami.


Dojazd jest super prosty.
Jadąc od Makarskiej mijasz zjazd do portu, a następnym skręcasz w prawo, jedziesz do końca (ok.150-200m) i skręcasz w lewo. Stąd do końca deptakiem masz kwatery wzdłuż morza. Jest spokojnie (szczególnie we wrześniu), bo kafejki są w drugą stronę..
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu..
lunek1
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lunek1 » 24.07.2009 15:28

rewir 65 euro w sezonie to i tak nie duzo my bylismy w breli w zeszłym roku we wrzesniu apartament 45 euro chciałem zarezerwowac ten sam w tym roku ale w sierpniu cena 80 euro!!!!! ale oba miejsca Brela i Orebic sa fajne i warte odwiedzenia
rewir
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rewir » 24.07.2009 15:41

lunek1 napisał(a):rewir 65 euro w sezonie to i tak nie duzo my bylismy w breli w zeszłym roku we wrzesniu apartament 45 euro chciałem zarezerwowac ten sam w tym roku ale w sierpniu cena 80 euro!!!!! ale oba miejsca Brela i Orebic sa fajne i warte odwiedzenia


To była cena dla "starych klientów" :wink: Ale miejscówka naprawdę godna, no ale trudno ... Jak się niema miedzi ... to się w Tucepi nie siedzi :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.07.2009 18:04

mireks napisał(a):
victoo napisał(a):
mireks napisał(a):
mkm napisał(a):W miarę wyrównany pojedynek ... Proponuje remis ze wskazaniem na Orebic ... tylko dlatego , że jest na Peljesacu :D


I ma widok na Korculę,ale jak miałbym wybierać to Brela, a jak Peljesac to inna miejscowość może Trpanj.


Dlaczego nie Orebic? Co Ci się tam nie spodobało?


Nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie,aby nikogo nie znięchęcić do Orebica,zrobię to delikatnie.
My rok temu jadąc ze znajomymi do Orebica oczekiwaliśmy czegoś więcej,niż fajnej drogi dojazdowej,ładnych widoków,dzikości terenu,na miejscu sam Orebic nas rozczarował.Poznając inne miejscowości to Orebic przegrywa z Brelą czy Primostenem a dużo bliżej,np Primosten,piękna starówka na której to codziennie się coś dzieje na scenie,podałem dwie miejscowości na lądzie nie wspominając o wyspach.Myślę że i na tym forum jest trochę osób których Orebic nie rzucił na kolana.Trzeba pojechać sprawdzić samemu.


Mnie nie zniechęcisz..widziałam całe wybrzeże Cro, w Primosten co rok zatrzymuje się na 1-2dni na nocleg-w Primosten odpocząć nie można..ciągle dużo ludzi, wiecznie coś się dzieje..ja tego nie lubię..kiedyś 4dni tam wytrzymałam i tyle :) ładna staróweczka i tyle..widoki dla mnie bez rewelacji.
Riwiera Makarska piękna, ale to nie to co Peljesac..Jesli ktoś szuka rozrywek typu Mileno to na półwyspie nie znajdzie..nie trzeba koniecznie się zatrzymywać w Orebic...są inne miasteczka, ale pewne jest, że Peljesac jest spokojny i cichy..jak chcesz chodzić na dyskoteki lub siedzieć w kafejce przy promenadzie wsród tłumów to lepiej wybierz inne miejsce :) Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Orebic czy Brela ( koniec sierpnia) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone