Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś - potrzebne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojuś30
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012
Omiś - potrzebne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojuś30 » 08.06.2013 20:58

Witam,
W zeszłym roku pierwszy raz byłem w Chorwacji. Wybór padł na Makarską. W tym roku chciałbym wybrać się do miejscowości Omis. Mam problem ze znalezieniem kwatery. Na stronie, gdzie szukam noclegu apartamenty wyświetlają się pod miejscowością Omis, ale są oddalone od ścisłego centrum nawet o kilka kilometrów. Stanici, Ruskamen, Borak : czy to są dzielnice miasta, czy jakieś inne miejscowości, wioski. Zależy mi na takim miejscu, żeby wyjść gdzieś do knajpy, z dzieciakiem na jakiś spacer. Może mi ktoś to wytłumaczyć, albo polecić jakiś apartament?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.06.2013 21:08

To są miejscowości w pobliżu Omiśa. Podlegające administracyjnie, ale poniekąd osobne byty mające swoje granice.
To mniej więcej tak jakby powiedzieć, Zakopane- Kościelisko czy Poronin.
Druga sprawa - w samym Omiśu nie do końca jest sens lokować tyle kwater z tej przyczyny, że to sporawe i nie tylko wyłącznie turystyczne miasto, więc nie tylko wypoczynek w nim można znaleźć a raczej o to będzie trudno, bo tam zawsze spory ruch, dlatego trochę się dziwię, że po tak spektakularnym miejscu jak Makarska wybierasz Omiś, miasto tranzytowe, na skrzyżowaniu dróg i na pewno nie będące spokojnym kurortem czy cichą miejscowością. Owszem, ruch turystyczny tam spory, ale to wynika z infrastruktury i okolicznych atrakcji oraz mnogości firm świadczących usługi turystyczne a nie z ilości apartmanów i zalet wypoczynkowych.
Pomyśl sam- spaliny, port wycieczkowy, korki, spory ruch na co dzień ... czy w takich warunkach rzeczywiście chcesz odpoczywać?
O plażach już wiele mówiono- nie zawsze są czyste a notorycznie zatłoczone.
W opinii wielu ludzi Omiś jest dobry jako centrum usług i aktywności turystycznej ale nie jako baza noclegowa do spędzania urlopu - no chyba że w tranzycie.
wojuś30
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojuś30 » 08.06.2013 21:13

Przerażony jestem........... a może jakąś inną miejscowość polecicie - byle można było gdzieś pójść i było blisko do Splitu?
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 08.06.2013 21:31

Kol. Wojus, w Makarskiej byłeś, a tej dziury pod tytułem Omis nie znasz. Jakiś mało mobilny byłeś ?... Fata dobrze ci napisał....Jadąc do Omisia mieszka się we wioskach na południe (od Nemiry....w dół). Tam są extra waruny plażowania, pływania, nurkowania, wypoczywania.....No i oczywiście super extra miejscóweczka do spenetrowania Splitu i innych miejsc, których nie wymieniam........A do Omisia wpada się jedynie przetrzeć kąty. na piec minut jest ok oraz na wycieczki po morzu, cetinie, rafting, lody, knajpy, zamek, łażenie bez sensu (w pozyt tego słowa znaczeniu) w labiryncie starówki i te rzeczy kto co lubi.......Pozdr.
wojuś30
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojuś30 » 08.06.2013 21:42

Myślałem coś może o Breli, a może jeszcze raz Makarska....
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 08.06.2013 22:00

W tym obszarze - od Mak do Om - to albo się ma swoje miejsca, a jak nie, to się zamyka oczy i palec w mapę, ....rejon jest bardzo ok. pozdr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.06.2013 22:15

Wojuś właśnie Ci napisałem o Breli... i okolicy.
Na Twoim miejscu spenetrowałbym coś dalej na samej Makarskiej Rivierze...
Tam jest miejsc na kilka lat wakacji. Wszystkie ładne i z tymi samymi górami obok. :) :wink:
polki-turst
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polki-turst » 08.06.2013 22:57

Wybrałeś Omis to jedź do Omisza.
Ja byłem tam już 10 razy i w tym roku znowu tam będę.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 08.06.2013 23:20

Ten rejon ciągnie wyjątkowo. Nie wiem, z czego to wynika ...pozdr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.06.2013 00:27

W każdym razie nie powinno wynikać z tego, że ktoś tam był 10 czy ileś razy, bo tylko opinia jednej osoby a poza tym, ta osoba może mieć całkowicie inne gusta, potrzeby i oczekiwania.
Ludzie mają bardzo różne podejście do wakacji, wczasów i wypoczynku w ogóle.
Dla niektórych wypoczynek to tylko plaża, hotel i nic nie robić, dla drugich to będzie zbyt minimalistyczne podejście.
I jeszcze jedno- siedzenie wiele razy w tym samym miejscu skutecznie ogranicza możliwość zwiedzenia większej części a co dopiero całości kraju.
Jednym to obojętnie (przyczyn może być wiele - od lenistwa po przyjaźń ze "swoim" gospodarzem)- innym wręcz przeciwnie!
Inna rzecz, że na Chorwacji świat się nie kończy i jest jeszcze sporo do zobaczenia, natomiast te przykładowe 10 lat to w życiorysie sporo. Siedząc tam- ograniczasz sobie czas w życiu na zobaczenie czegoś innego.
Każdy sam decyduje, gdzie się mu spodoba bardziej i czy znalazł tam to, czego szukał.

Stwierdzenie: "wybrałeś Omiś to jedź do Omiśa" w tym wypadku może być pozbawione racji bytu z uwagi na nieznajomość tego rejonu przez kolegę i brak możliwości porównania tego gdzie był z tym co sobie wstępnie zaplanował.

Jak ktoś się nudzi i nie wie co z czasem i kasą zrobić, to jedzie byle gdzie bez wyraźnego powodu. Biuro lub koledzy jeżdżący tak samo za niego wybierają- też na zasadzie: jedź tam, bo tam byłem i było fajnie (no hotel fajny, jedzenie dobre a woda ciepła :lol: :wink: ) . W tym wypadku chyba nie o to chodzi.

Autor pytania musi sobie zestawić oczekiwania i wymagania :wink: .
Pozdr.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.06.2013 00:36

polki-turst napisał(a):Wybrałeś Omis to jedź do Omisza.
Ja byłem tam już 10 razy i w tym roku znowu tam będę.

Sprawdzone, nie ma co rezygnować. Mozna po drodze zwiedzić inne rejony.
wojuś30
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojuś30 » 09.06.2013 10:10

No to teraz to mam namieszane w głowie......W sumie może wybrać się do jakiejś wioski koło Omisza, tylko czy tam będzie gdzie pójść do knajpki, na spacer...
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 09.06.2013 12:53

Witam,
polecam Ci Nemire, do Omiśia dojdziesz spacerkiem w 20-25 minut, uliczkami praktycznie bez ruchu samochodowego.
W Nemirze masz dwa sklepy i chyba 3 restauracje. Plaża ładna. Byłem tam dwa razy i szczerze polecam raz jeszcze :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.06.2013 13:16

wojtuś30 napisał(a):W sumie może wybrać się do jakiejś wioski koło Omisza


Polecam miejscowości od Ruskamenu w strone Breli.
Można zobaczyć okoliczne miejscowości Tu
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 09.06.2013 16:30

Zdecydowanie,... za Ruskamenen zaczyna się wspaniały landskajpik na góry, nie ma to, jak plażowanie i nurkowanie w pięknych okolicznościach krajobrazu. ...hej
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omiś - potrzebne informacje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone