Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś - potrzebne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.06.2013 10:49

wojuś30 napisał(a):No to teraz to mam namieszane w głowie......W sumie może wybrać się do jakiejś wioski koło Omisza, tylko czy tam będzie gdzie pójść do knajpki, na spacer...

Polecam Mimice- małe, urokliwe, ale z kawiarenkami, knajpkami ...
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 10.06.2013 14:47

Witaj w zeszłym roku pojechaliśmy w ciemno szukać kwater w pobliżu Breli, w godzinach południowych ( 40stC) znaleźliśmy się przed Omisem,zatrzymaliśmy sie i znaleźliśmuy bez problemy fajny apartament tam też zostaliśmy na całe 10 dni. Plusy: Omis, ale nie samo centrum, tam codzienny wieczorny spacer który zajmował ok 15-20 min,
miesteczko bardzo urokliwe pięknie położone, "nasza" plaża typowa dla rodzin z dziećmi ( nie każdemu to odpowiada, nam nie przeszkadzało), Minus - bliskość Jadranki, ale można się przyzwyczaić, przy czym dojście na plażę tunelem pod jezdnią ( wg. mnie fajny patent na bezpieczne przejście),
Reasumując, aby rozwiać Twoje wątpliwości, Omis i okolice godny polecenia,
pozdrawiam
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2490
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 10.06.2013 18:55

Witaj Wojuś30
W ubiegłym roku byłam z rodzinką w Omisiu 2 tygodnie. Polecam. Gdyby nie to, że chcę poznać lepiej wszystkie zakątki Chorwacji, pojechałabym tam i w tym roku. Starówka piękna. Wieczorami można sobie miło spędzić czas, knajpek do wyboru do koloru. Byliśmy od 15 lipca. Fakt, ludzi dużo ale nie było to uciążliwe. Może dlatego, że mieszkam w cichej i spokojnej miejscowości to taki trochę miejski klimat wogóle mi nie przeszkadzał wręcz przeciwnie :)
Natomiast plaża miejska jak dla mnie rewelacja. Żwirkowo - piaszczysta, zero jeżowców, woda czysta, buciki niepotrzebne, daleko można wejść i jest płytko. Woda spokojna. Ktoś pisał wcześniej, że woda brudna. Być może. Ja takiej nie widziałam. Syn jako, że lubi sobie ponurkować preferował plażę kamienistą (Ja bym tego miejsca plażą nawet nie nazwała). Mi się ona nie podobała, bardzo wąska, raczej półki skalne. Dość głęboko.
Jadranka jest ale nie uciążliwa. Ruchem kierują miłe panie w mundurach. Kierowcy jeżdżą ostrożnie i kulturalnie przepuszczają przechodniów.
Polecam Omiś dla rodzin ze starszymi dziećmi bo niestety, ale apartamenty zbyt dużo miejsca koło domu nie mają a czasami tylko taras.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 10.06.2013 22:30

Brudna ??? - daj mi go :D ....Jak się porównuje kryształ kwadrat i kryształ, to tylko kryształ - znaczy - brudna 8O :wink: ...pozdr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2490
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.06.2013 07:16

Wojuś30 musi sam pojechać i sie przekonać. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2014 14:40

Byłem w tamtym roku w Baška Voda i to była masakra. Takiej zaludnionej plaży to jeszcze nie widziałem. Naprawdę. To było coś strasznego. Znalazłem miejsce, ale i tak nie jestem z tego zadowolony, co prawda to prawda, że ludzi ogólnie było bardzo dużo, bo to jedno z większych miejscowości na Riwierze, ale nie polecam mieszkać gdzieś w centrum miasta. Ja akurat miałem tak, że mieszkałem trochę "pod górę" od miasta, więc słyszałem jakieś hałasy, ale one nie były takie straszne.
Moja rada: nie lokalizujcie się w miastach, gdzie wiecie że są ludzie. Wiem, łatwo się mówi, ale taka prawda. Jak byłem w Omiš, to się zawiodłem na pokoju. Kurcze, nie wiem, czy według Chorwatów pokój, w którym jest zarówno toalety i kuchnia i ledwo trzy osoby się zmieszczą to jest dobrze. Może u nich taka kultura i wtedy się zawiodłem na Omiš, no ale jadę tym razem. Tak poza tym, to wszystko ładnie było, miałem blisko do plaży, można było poskakać ze skał :-) Ponurkować, tak więc na to nie narzekałem.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.06.2014 14:56

Sam Omiš to na prawdę urokliwe miasteczko.
Plaża jest specyficzna bo jak wiola pisała jest piaszczysto żwirkowa i można bez butów w obawie przed jeżowcami.
Jest fajna dla dzieci bo jest płytko.
Ale do dzisiaj (od wakacji w 2010r) mam koc w samochodzie (taki w bagażniku na wszelki wypadek) cały od tych igiełek z drzewek które są na tej plaży.
Dobra baza wypadowa w stronę Splitu i Trogiru.
Ale jeżeli chcesz spędzać więcej czasu na Riwierze Makarskiej i w samej Makarsiej to lepiej w Breli coś znaleźć.

PS. Faktycznie woda w Omišu jak na razie najbrudniejsza jaką widziałem w Chorwacji. Jest to spowodowane po prostu tym, że jest zmącona piaskiem i płycizną.
Ale żebyśmy się zrozumieli. Ta jej "brudność" czy bardziej bym to nazwał "nie przejrzystość" może spokojnie konkurować z jeziorami w PL.
Lid1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lid1 » 26.11.2014 18:25

a co powiecie na Sumpetar Jesenice ? Ktoś może kojarzy i może coś napisć n temat tej miejscowości ?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omiś - potrzebne informacje - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone