Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 29.11.2016 16:11

:D
Ostatnio edytowano 29.11.2016 16:15 przez ELIMAR, łącznie edytowano 1 raz
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 29.11.2016 16:13

dids76 napisał(a):ELIMAR dzięki za relację, my tradycyjnie w przyszłym roku Brač mamy w planach :wink:
Niestety z powodu szkoły młodego nie możemy sobie pozwolić na wyjazd poza sezonem i chcemy ruszyć w dniu rozdania świadectw.

A odpowiadając na to pytanie:
CROnikiCROpka napisał(a):A tak z ciekawości zapytam, czy w Twojej opinii wybór wakacji w czerwcu i kończeniu ich na początku lipca, gdy wszyscy dopiero jadą na urlop, a Ty już "po", jest mimo wszystko korzystniejszy czy np. czekanie do września i dopiero wtedy urlop? :)

Dla nas każdy termin poza szczytem sezonu jest dobry, ale jednak bardziej nam pasuje przełom sierpnia/września. A to z takiego przyziemnego powodu że owoców darmowych jest wszędzie pełno. Wychodzę na taras mam winogrona, schodzę parę schodków mam figi :oczko_usmiech: :mrgreen: No i wszyscy już po urlopie, a ja jeszcze przed.
Niestety w przyszłym roku żona mogła dostać urlop pod koniec czerwca i w tym terminie jedziemy. :papa:



Już Ci zazdroszczę :)
Miłego wypoczywania i .... relacji :)

P.s. A co z relacją z tego roku?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.11.2016 16:32

ELIMAR napisał(a):
P.s. A co z relacją z tego roku?


Ubiegłorocznej nie potrafię skończyć, a Ty o tegoroczną pytasz :oczko_usmiech: :mrgreen:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 29.11.2016 16:36

dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
P.s. A co z relacją z tego roku?


Ubiegłorocznej nie potrafię skończyć, a Ty o tegoroczną pytasz :oczko_usmiech: :mrgreen:


Miało być 2 w 1 a tu nic się nie dzieje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.11.2016 21:23

ELIMAR napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):A tak z ciekawości zapytam, czy w Twojej opinii wybór wakacji w czerwcu i kończeniu ich na początku lipca, gdy wszyscy dopiero jadą na urlop, a Ty już "po", jest mimo wszystko korzystniejszy czy np. czekanie do września i dopiero wtedy urlop? :)



U mnie to bez znaczenia.
Nie pracuję od prawie 4 lat więc wakacje mam cały rok :D
Gorzej z mężem ale w tym temacie się dogaduje i wybieramy raz czerwiec, raz wrzesień :P
Napewno wakacje mają być przed sezonem lub po nim.
Lubimy kameralne miejsca i tłumy wczasowiczów nam nie służą,



Tu zdecydowanie się zgadzam. Ciekawa jestem z psychologicznego punktu widzenia, co łatwiej przeżyć - oczekiwanie na urlop do końca sezonu czy bycie po wakacjach zanim np. znajomi na nie pojadą :P ot takie rozważania :wink:


dids76 napisał(a):A odpowiadając na to pytanie:
CROnikiCROpka napisał(a):A tak z ciekawości zapytam, czy w Twojej opinii wybór wakacji w czerwcu i kończeniu ich na początku lipca, gdy wszyscy dopiero jadą na urlop, a Ty już "po", jest mimo wszystko korzystniejszy czy np. czekanie do września i dopiero wtedy urlop? :)

Dla nas każdy termin poza szczytem sezonu jest dobry, ale jednak bardziej nam pasuje przełom sierpnia/września. A to z takiego przyziemnego powodu że owoców darmowych jest wszędzie pełno. Wychodzę na taras mam winogrona, schodzę parę schodków mam figi :oczko_usmiech: :mrgreen: No i wszyscy już po urlopie, a ja jeszcze przed.
Niestety w przyszłym roku żona mogła dostać urlop pod koniec czerwca i w tym terminie jedziemy. :papa:



Fakt, owoce to dobry argument :mrgreen:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.11.2016 01:06

Jestem zły jak diabli. Kilka dni targowałem się z Chorwatką z Povlji o 5E rabatu w lipcu i dupa. Wszystko mnie odpowiadało ,widok, apartman, okolica, oprócz ceny. Dzisiaj dostałem maila że Niemiec bez targowania wpłacił 400E zaliczki i zarezerwował apartman na lipiec. I pisać za rok. A o mojej propozycji150 zaliczki to jak nasmarkać
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.11.2016 09:37

piotrekbeti napisał(a):Jestem zły jak diabli. Kilka dni targowałem się z Chorwatką z Povlji o 5E rabatu w lipcu i dupa. Wszystko mnie odpowiadało ,widok, apartman, okolica, oprócz ceny. Dzisiaj dostałem maila że Niemiec bez targowania wpłacił 400E zaliczki i zarezerwował apartman na lipiec. I pisać za rok. A o mojej propozycji150 zaliczki to jak nasmarkać


W Povlji jest dużo fajnych apartamentów.
Może coś fajnego zarezerwujesz :D
A czy warto kopię kruszy o 5 euro ?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.11.2016 10:15

Sam prom 400PLN w dwie strony.230kun plus 28osoba x4 x2strony. Dojazd oszczędnym autem z winietami A 110 SLO 159 CZ 89 PL 40+, autostradami HR ponad 250 dochodzi do 2000zeta.Parę groszy na winietach tylko można oszczędzić. Kurs euro 4,45,w prognozach 5zeta.Oby nie.Ale na szczęście jest odzew od innych wynajmujących i może się uda.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.11.2016 12:13

piotrekbeti napisał(a):Sam prom 400PLN w dwie strony.230kun plus 28osoba x4 x2strony. Dojazd oszczędnym autem z winietami A 110 SLO 159 CZ 89 PL 40+, autostradami HR ponad 250 dochodzi do 2000zeta.Parę groszy na winietach tylko można oszczędzić. Kurs euro 4,45,w prognozach 5zeta.Oby nie.Ale na szczęście jest odzew od innych wynajmujących i może się uda.


Nie no, trochę z tymi kosztami przesadziłeś :oczko_usmiech:
- Prom 4 dorosłe osoby + auto w obie strony to: 8x33Kn + 320Kn = 584Kn x 0,6zł to daje 350zł http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2
- Winiety: A 2x8,9eur = 17,8euro x 4,5zł = 80zł. Czechy 440Kc x 0,18 = 80zł (tu jeszcze nie mam ceny na 2017r ;) ). Słowenia 30eur x 4,5 = 135zł. Chorwacja to ok. 265zł za autostrady.
Ja za dojazd płacę o wiele mniej, bo mijam autostradę w Słowenii (zaoszczędzone 30euro i część autostrad w Chorwacji (zaoszczędzone ok 350Kn w obie strony). Niestety robię to kosztem czasu dojazdu.
Ale to rozmowa na inny dział :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.11.2016 12:15

ELIMAR napisał(a):
dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
P.s. A co z relacją z tego roku?


Ubiegłorocznej nie potrafię skończyć, a Ty o tegoroczną pytasz :oczko_usmiech: :mrgreen:


Miało być 2 w 1 a tu nic się nie dzieje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Miała i może powstanie, ale jakoś nie potrafię się zebrać. Zima idzie, to może uda mi się coś napisać :wink:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.11.2016 13:51

Wiem ale winiety zawsze kupuję wcześniej albo Pzm albo Tooltickets w komplecie. Zawsze 3 postoje mniej na stacjach.Prom z cennika 230 +4x28 kun. O ile nie zdrożeje.Kuna 0,6zeta.Słowenii nie omijam bo i tak podróż zajmuje za długo. 1400 kilometrów podróży. Nie da się chyba poniżej 16h.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 30.11.2016 19:04

piotrekbeti napisał(a):Wiem ale winiety zawsze kupuję wcześniej albo Pzm albo Tooltickets w komplecie. Zawsze 3 postoje mniej na stacjach.Prom z cennika 230 +4x28 kun. O ile nie zdrożeje.Kuna 0,6zeta.Słowenii nie omijam bo i tak podróż zajmuje za długo. 1400 kilometrów podróży. Nie da się chyba poniżej 16h.

A ile to czasu traci się na objeździe autostrady słoweńskiej 8O :?: Coś kosztem czegoś, szukasz oszczędności, a na objeździ stracisz góra 30 minut. Chyba warto.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 01.12.2016 11:16

elka21 napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Wiem ale winiety zawsze kupuję wcześniej albo Pzm albo Tooltickets w komplecie. Zawsze 3 postoje mniej na stacjach.Prom z cennika 230 +4x28 kun. O ile nie zdrożeje.Kuna 0,6zeta.Słowenii nie omijam bo i tak podróż zajmuje za długo. 1400 kilometrów podróży. Nie da się chyba poniżej 16h.

A ile to czasu traci się na objeździe autostrady słoweńskiej 8O :?: Coś kosztem czegoś, szukasz oszczędności, a na objeździ stracisz góra 30 minut. Chyba warto.


Nie trzeba też jechać przez Czechy.
My jeździmy przez Słowację.
Koszt winiety miesięcznej to 14 Euro.
Dalej przez Węgry drogą 86 - bez autostrad
W Słowenii też omijamy autostradę.
Płacimy dopiero w Chorwacji
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.12.2016 12:31

Tak trzymać Elimar.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 05.12.2016 22:52

Ural napisał(a):Tak trzymać Elimar.


Trzymam, trzymam :)
Następnym razem ta sama droga będzie :)
Dobra, tania i sprawdzona :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NOINA ARKA I BIJELI DIJAMANTI - Brač- Povlja czerwiec 2016 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone