Re: Niebo w gębie :) , nasze ulubione potrawy ever !
napisał(a) boboo » 17.01.2019 18:38
Coś długo nikt tu nie gotował...
(na 2 osoby)
250 gram makaronu penne rigate
kilka ząbków czosnku
100 gram sera gorgonzola
dwie łyżki creme fraiche
trochę mleka
300 gram garnelek/krewetek
łyżeczkę carpaccio z trufli
świeżo zmielony pieprz, cytryna
Grzejemy wodę na makaron,
w międzyczasie robimy sos gorgonzola:
mleko, creme fraiche, rozdrobniony ser rozpuszczamy na małym ogniu często mieszając,
uważając zby nie zagotować, pod koniec dodajemy pieprz i trufle.
Drugą ręką podsmażamy na maśle krewetki z posiekanym czosnkiem.
Po ugotowaniu makaronu i jego odcedzeniu mieszamy go z sosem, tak dość dokładnie,
przykrywamy i pozwalamy tam
zapanować truflom.
W międzyczasie wyciskamy ćwiartkę (lub ile kto woli) cytryny na patelnię z krewetkami i mieszamy.
Wykładamy makaron na talerz, na wierzch kładziemy krewetki.
Można uwieńczyć posiekaną zieleniną (pietruszka, mięta)
Smacznego
