Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza pierwsza wyprawa - Zivogosce Blato

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007
Nasza pierwsza wyprawa - Zivogosce Blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 13.06.2007 21:39

Wyjazd 03.06.2006

Sosnowiec - Cieszyn - czyli polska rzeczywistość - drogi drogi, wjeźdzamy na Czechy - kupujemy winetkę 1 miesiąc 300 kn, naklejamy ( brak opisu jak to wykonać ) pomaga nam Pani ze stacji paliw. Przed Mikulovem tankuje gaz (14.50 kn/l), wpadamy do austrii (winetka 10 dni 7,60 Euro) - piękne elektrownie wiatrowe - świetny tunel w Wiedniu - nudna autostrada A2 - cały czas pada. Mijamy Graz - jedziemy na Maribor - świetnie oznakowana droga (nawet na asfalcie).

Wpadamy na Słowenię - w końcu słońce. Płacimy 0,75 Euro chyba za 30 km autostrady. Mijamy Maribor - ups już granica - w końcu Chorwacja. Jedziemy austradą - najpierw 23 kuny do Zagrzebia, potem 16 Kun do Karlovac ( pozdrowienia dla zielonej vectry kombi NO ....). Na trzeciej stacji na autostradach jest PLIN - LPG - w cenie 3,35 Kuny. Przejeżdzamy
przez Karlovac - szok - ostrzelane budynki - domy jednorodzinne. Powoli zapada zmrok - wpadamy na trasę nr 1 równolegle do autostrady. Kręta droga, ostrzelane budynki - zapada noc - jedziemy dalej. Odczuwam zmęczenie - nie ma gdzie się zatrzymać. No cóż jedziemy - droga kręta - ale dobra. Kilometry mijają - ciągle nic. Aż w końcu większe miasto Knin i parking pod Lidlem. Śpimy - podjeźdza Policija - świeci latarkami i sprawdza co się dzieje. Po dwóch godzinach ruszamy dalej. Za Splitem - ciężkie powieki - stajemy w mieście - nie pamiętam jakim - śpimy. Jedziemy, jedziemy, jedziemy i końca nie widać - mijamy Makarskę, aż w końcu jest Zivogosce. Pytamy gdzie się znajduje nasza kwatera - (łamany
angielski i język migowy). Musimy jeszcze jechać 5 km, jest znowu Zivogosce - wjeżdzamy - pytamy - jeszcze kilometr - jedziemy dalej. Znowu Zivogosce - ale już blato - wjezdzamy pytamy - i w końcu trafiamy.

Budzimy Panią Brajkovic - godz. 7:00 - pokazuje nam dwa apartamenty do wyboru, przynosi kawę i ciasto - apartament z balkonem - widok na morze za 22 Euro). Później poznajemy Pana Brajkovica - płacimy za pobyt - daje nam na przywitanie białe wino. Jesteśmy w szoku - zawsze w Polsce wszystko było na odczep się.

Nie ma pogody idziemy poznać naszą wioskę - mała przytulna - po prostu ślicza - widzimy, że nie jesteśmy sami - pozdrowienia dla Polskiej ekipy z Jeep'a, Hondy, Lanosa i Vectry. Plaża kamienista, czysta, morze śliczne. Pojawia się słońce - zaczynamy kąpiele słoneczne.

Cennik - masło 10 kun, arbuz 10 kun/kg, chleb 6 kun, jajko 1,4 kuny, lody - pyszne - gałka 5 kun. Zwiedzamy miasta obok - Makarska, Podgora, Drvenik, Gradac, Surucaj - ten ostatni promem za 20 kun od osoby - w mieście nuda zero atrakcji a prom za 4 godz. - widziałem chorwackiego 126p. Upał - miasto prawie zamarło - spotykamy wycieczkę polaków, wypływamy z wyspy HVar.

Plaża - miasto - plaża - miasto i tak mija 7 dni. Spotykamy na swojej drodze kraby, ryby, krewetki i to wszystko w morzu. Było pięknie.


Wracamy do Polski - żal - zwiedzamy Krka - cud natury - piękne wodospady ( 80 kun od osoby ). Chodzimy po kładce - ślicznie - piękne ryby pływają - śliczna rośliność - coś pięknego dla oka - warto. Jedziemy na Knin - drogą nr 33 - mijamy pola zabezpieczone z tabliczkami - Uwaga miny - opuszczone wioski .... Na granicy Chorwacki policjant sprawdza co mam w bagażniku, torbach - ale tylko każe otworzyć - pewnie mu kazali - mam w bagażniku 2 lity rakiji - po 40 kun za litr. Po drodze zwiedzamy Wiedeń - śliczne miasto - parking około 3 Euro za godzinę. Gnamy do Polski - już nie ma widoku na
morze ...

Powrót 12.06
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.06.2007 21:47

dracek napisał(a):
widziałem chorwackiego 126p


Obrazek :?:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 13.06.2007 23:49

Dracek -a Mr Olimpia nie zwiedziłeś 8O :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.06.2007 00:29

wojan napisał(a):Dracek -a Mr Olimpia nie zwiedziłeś 8O :D

No właśnie..
:D Obrazek
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 14.06.2007 01:01

Dracek mam nadzieję, że wyjazd był udany i troszkę się do niego przyłożyłem :lol: Reszta opowieści no i oczywiście rakijka to już chyba na żywo. Czekam w CZOK-u :oczko_usmiech: :lool: :devil: :papa:
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 14.06.2007 08:08

Mr Olimpia ????

Guzior - no cóż jak się pojawie w pracy to zajrzę do jedynki :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.06.2007 09:11

dracek napisał(a):Mr Olimpia ????


Mr Olimpia
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 14.06.2007 09:31

Obrazek
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 14.06.2007 10:17

codziennie koło niego przechodziłem idąc z żoną na plażę :) - i zawsze tam pusto było :)
..Asia..
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ..Asia.. » 14.06.2007 11:54

Witaj Dracek!

Za tydzień wyjeżdżam z rodzinką dokładnie tam gdzie Ty byłeś :)

Czy mozesz mi podać jakieś namiary na kwaterę, a moze nie ma sensu rezerwować, tylko jechać w ciemno...
Cały czas się martwię, ze nie znajdę nic fajnego (fajne=balkon, kuchnia, łazienka)
Będę wdzięczna za odpowiedź

Podaję swój mail, gdybyś miał jakieś namiary na kwaterę:
aventWYTNIJTOITOTEZ@gazeta.pl
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 14.06.2007 12:02

widok z mojego balkonu - II piętro :)
Obrazek
Obrazek

łazienka mała z prysznicem - własny bojler, mały aneks kuchenny z lodówką - jak dla mnie i żony idealne warunki - mało co byliśmy w pokoju - acha łóżko małżeńskie duuuużżżżeeee ::)
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 14.06.2007 23:26

dracek napisał(a):Mr Olimpia ????

Guzior - no cóż jak się pojawie w pracy to zajrzę do jedynki :)


Jestem zdecydowanie za. Od poniedziałku zmiana "B" :oczko_usmiech: :papa:
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 15.06.2007 09:08

no cóż ja zmiana pewnie A ale pogadam z kierownikiem - ciężko się wstaje po urlopie :)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza pierwsza wyprawa - Zivogosce Blato
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone