Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 26.06.2015 09:19

Lednice napisał(a):Przepiękna relacja :!: :D :!: :) :!: :lol:

Bardzo fajna 8)


Dziękuję ślicznie :)
Pozdrawiam serdecznie

Katerina napisał(a):Twoja relacja to ,jak każdego roku-wstęp do moich "rozmarzań" o wyjeździe we wrześniu. Tak się składa (o ile nie mylę się) wyjeżdżacie zazwyczaj na początku lata? i dzięki twoim, między innymi, cudownym pamiętnikom z podróży mogę jakoś przeczekać te ostatnie 8 tygodni do wyjazdu (zwłaszcza,że pogoda w moim Trójmieście jak zwykle kapryśna). Piękny ten twój Brać, który do tej pory odkładalismy, bo "za blisko mainlandu"...W tym roku wracamy na Vis, bo w zeszłym pogoda nie pozwoliła na dogłębne spenetrowanie wyspy, ani-wstyd się przyznać- głównych atrakcji. Po Visie, Korćuli, Hvarze, Mljecie i ukochanym Peljeścu może czas na Brac w przyszłe lato..Czekam na dalsze odcinki :!:


Pogoda chyba niestety w całej Polsce kapryśna... Wczoraj, od kiedy wróciliśmy był pierwszy dzień bez deszczu 8O, ale i tak pochmurny :twisted:
Vis, jest taki tajemniczy, na razie "nie zniszczony" jeszcze "komercyjną turystyką", dlatego w ciągu 2-3 lat też chcemy go odwiedzić. Faktycznie, rozkochaliśmy się w czerwcu - długie dni, piękne noce, wszystko kwitnie... Zasmakowaliśmy też Chorwacji sierpniowo-wrześniowej (końcówka sierpnia).
Brač ma "coś" w sobie :wink: Na pewno nie jest gorszy od innych wysp - śmiać mi się teraz chce z siebie samej, że tak tę wyspę przez kilka lat "skreślałam".
Dziękuję za miłe słowa :)
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 26.06.2015 11:34

Oglądam te piękne zdjęcia, co chwila wołam męża do komputera, żeby też zobaczył.
I za każdym razem pytam:
-A może byśmy popłynęli na Brać na dłużej? :)
natallus1989
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natallus1989 » 26.06.2015 14:51

Mogłabym prosić o namiary na apartmani w którym mieszkaliście :-), wybieram się na Brać na początku sierpnia :-) Co roku jeździmy "w ciemno", ale może szkoda czasu na poszukiwanie lokum na miejscu, tam tak szybko czas ucieka :-) lepiej go spędzić w przyjemniejszy sposób :-) pozdrawiam i czekam na dalszą część fotorelacji :-) będę bardzo wdzięczna z odpowiedź :-)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2015 16:53

Trochę spóźniona, ale nadrobiłam braki i czekam na dalszy ciąg opowieści :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 26.06.2015 21:55

Magdalena S. napisał(a):Oglądam te piękne zdjęcia, co chwila wołam męża do komputera, żeby też zobaczył.
I za każdym razem pytam:
-A może byśmy popłynęli na Brać na dłużej? :)


:D

Wiesz... To były nasze najdłuższe wakacje na wyspie, a czujemy największy niedosyt :wink:

natallus1989 napisał(a):Mogłabym prosić o namiary na apartmani w którym mieszkaliście :-), wybieram się na Brać na początku sierpnia :-) Co roku jeździmy "w ciemno", ale może szkoda czasu na poszukiwanie lokum na miejscu, tam tak szybko czas ucieka :-) lepiej go spędzić w przyjemniejszy sposób :-) pozdrawiam i czekam na dalszą część fotorelacji :-) będę bardzo wdzięczna z odpowiedź :-)


Wysyłam na priv :wink:

agata26061 napisał(a):Trochę spóźniona, ale nadrobiłam braki i czekam na dalszy ciąg opowieści :D


Hej! :D
Już, już, zaraz wstawię :wink:
Pozdrawiam serdecznie
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 26.06.2015 22:38

Selca
Uv. Sv. Rok

5.06.2015

Zwykle przy śniadaniu zapadają ostateczne decyzje, co do rozkładu dnia.

Obrazek

Wybór pada na Selcę.
Jej okolice obfitują w piękny biały brački kamień, a samo miasteczko niemal w większości jest z niego zbudowane. :idea: Ciekawostką jest fakt, że miasteczko w dawnych czasach było wioską pasterską. Zasłynęło z obróbki kamienia od XVIII w. - łączy się to z rodziną Štambuk i przybyciem czeskiego mistrza rzeźbiarskiego Stambucco, który miał nauczyć ich owej obróbki. Aktualnie wielu mieszkańców Selcy nosi właśnie nazwisko Štambuk, o czym sami mieliśmy okazję się przekonać :wink:

Miasteczko spodobało się nam od pierwszych kroków, które w nim postawialiśmy. Uwielbiam kontrastującą biel architektury na tle błękitnego nieba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kościół Chrystusa Króla
Bračka Katedra

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kościółek widoczny na zdjęciu - Matki Boskiej Karmelitańskiej (XVIII-XIX w.) Poniżej wnętrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na prawo od tej alejki znajduje się park – nie zrobił na nas wielkiego wrażenia – w środku stoi pomnik Tołstoja – zbudowany rok po jego śmierci. Zapoczątkował on w Selcy tradycję rzeźbienia pomników sławnych osób.

Spacerując po miasteczku, natrafiamy na tajemnicze, opuszczone miejsce, wyglądające na kasztel. Nigdzie nie ma żadnych informacji. W przewodnikach także nie czytaliśmy o tym miejscu.
:idea: Gdy wracamy do domu, szukamy informacji w internecie - okazuje się, że jest to Didolića dvori. Zbudowany w połowie XIX wieku. Członkiem tej rodziny był Toma Didolić - reprezentant w parlamencie, odpowiedzialny za wprowadzenie j. chorwackiego do administracji. Oglądamy pięknie gzymsy, bogato zdobione studnie, wchodzimy do starej tawerny, zachwycamy się ogrodem. Jak tu musiało być pięknie!
Wszystko spłonęło w 1943 r. W tym samym roku spłonęły też tu inne budynki, np. pałac rodziny Štambuk... Selcę spalili Włosi.

Aktualnie dworek wystawiony jest na sprzedaż - ponad 400 tys. euro (z przeznaczeniem na hotel...)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


***

Temperatura robi się nie do zniesienia. Jest parno. Słońce pali niemiłosiernie. Bez kapelusza ani rusz :oczko_usmiech:

Obrazek

Na niebie od strony lądu pojawia się coraz więcej chmur. Pamiętając zeszłoroczne czerwcowe przygody pogodowe, stwierdzamy, że czas najwyższy zamoczyć odwłoki w Jadranie :wink: – ot tak na wszelki wypadek, gdyby pogoda miała ochotę się pogorszyć :lol:
Jedziemy do upatrzonej wczoraj zatoczki Sv. Rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oddajemy się błogiemu lenistwu :wink:

Obrazek

Obrazek

I... testujemy nowe kółko :roll: :wink:

Obrazek
tzn. ja testuję, co by była jasność :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2015 22:46

minimartini napisał(a):tzn. ja testuję, co by była jasność :lol:

Nie da się ukryć :wink: :idea:

No i jak wypadł test :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2015 23:12

Przypuszczam, że pozytywnie :D

Moja siostra była na Brač bardzo dawno temu i wróciła totalnie zachwycona :D

Teraz wiem dlaczego :wink:
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 26.06.2015 23:19

Witam serdecznie,
padam z zachwytu, widząc te przepiękne zdjęcia i dochodzę do wniosku, że w tym roku obowiązkowy rejs na Brać być musi, nawet jednodniowy. W dalszej perspektywie i cały urlopik, stąd moja prośba o namiary na kwaterę. Dziękuję pięknie i czekam na ciąg dalszy :)
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 26.06.2015 23:54

Martynko musze to powiedziec głosno fajna z Ciebie kobitka i jakie piękne długie blond włosy cudnie:-) Pan Mąż pewnie dumny z tak uroczej małżonki :-)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 27.06.2015 09:39

Katedra w Selcy to dla mnie dzieło sztuki kamieniarkiej. Wewnątrz, śnieżnobiały kamień aż razi w oczy. Po lewej stronie katedry jest pomnik Jana Pawła II. Gdy tam byliśmy, obok niego na ławeczce, trzy starsze kobietki ubrane całe na czarno sączyły sobie piwko. Dowiedziawszy się, że jesteśmy z Polski, pozdrowiły nas serdecznie. W tym miasteczku czas biegnie dużo wolniej.
Niestety nie natknąłem się na ruinki dworu Didolića (wyglądają bardzo ciekawie). Selca do poprawki.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.06.2015 10:08

Cudne, bajkowe widoczki. Budynki na białym tle faktycznie pięknie się komponują :)
Przepiękny lazur... mmmm miodzio!

P.S. Ile ważą Wasze psiaki? Słodkie są :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 27.06.2015 11:58

Janusz Bajcer napisał(a):
minimartini napisał(a):tzn. ja testuję, co by była jasność :lol:

Nie da się ukryć :wink: :idea:

No i jak wypadł test :?:


Lednice napisał(a):Przypuszczam, że pozytywnie :D

Moja siostra była na Brač bardzo dawno temu i wróciła totalnie zachwycona :D

Teraz wiem dlaczego :wink:


Wytrzymałość - 10/10
Wygląd - 10/10
Frajda - 11 :!: :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie

edytas napisał(a):Witam serdecznie,
padam z zachwytu, widząc te przepiękne zdjęcia i dochodzę do wniosku, że w tym roku obowiązkowy rejs na Brać być musi, nawet jednodniowy. W dalszej perspektywie i cały urlopik, stąd moja prośba o namiary na kwaterę. Dziękuję pięknie i czekam na ciąg dalszy :)


Dziękuję :wink:
Podsyłam na priv.
Pozdrawiam serdecznie

lawenda80 napisał(a):Martynko musze to powiedziec głosno fajna z Ciebie kobitka i jakie piękne długie blond włosy cudnie:-) Pan Mąż pewnie dumny z tak uroczej małżonki :-)


O jejku :oops: Dziękuję ślicznie :wink:
M. mówi: "no dumny, dumny" :lol:

su-petar napisał(a):Katedra w Selcy to dla mnie dzieło sztuki kamieniarkiej. Wewnątrz, śnieżnobiały kamień aż razi w oczy. Po lewej stronie katedry jest pomnik Jana Pawła II. Gdy tam byliśmy, obok niego na ławeczce, trzy starsze kobietki ubrane całe na czarno sączyły sobie piwko. Dowiedziawszy się, że jesteśmy z Polski, pozdrowiły nas serdecznie. W tym miasteczku czas biegnie dużo wolniej.
Niestety nie natknąłem się na ruinki dworu Didolića (wyglądają bardzo ciekawie). Selca do poprawki.


Katedra jest prześliczna... Niestety nie mogliśmy wejść do środka...
Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy wyspy są ogólnie serdeczni i przesympatyczni w stosunku do Polaków - nigdzie wcześniej nie spotkaliśmy się z aż tak pozytywnym przyjęciem, rozmowami w miasteczkach itd.
Dwór jest obok Katedry. Koniecznie zobaczcie, zanim jakiś potentat hotelarski stanie się jego właścicielem :wink:
Pozdrawiam serdecznie

Eunike1984 napisał(a):Cudne, bajkowe widoczki. Budynki na białym tle faktycznie pięknie się komponują :)
Przepiękny lazur... mmmm miodzio!

P.S. Ile ważą Wasze psiaki? Słodkie są :D


Paulinko,
Luśka - najstarsza, ta już ostrzyżona - 1.8 kg, Zuleyka - ta w ubranku w muffinki/lody - 2.8-3 kg - w zależności, czy w okresie wystawowym, czy nie :wink: :lol:, najmłodsza Mary Ann - 2.5 kg :wink:

Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio edytowano 27.06.2015 14:37 przez minimartini, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2015 12:50

Tak sobie oglądam i ...już mi tęskno bardzo do tych plenerów.

Pzdr
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 27.06.2015 14:55

Brać, Brać moja cudna...
Piękna, jak zawsze, relacja :) .
Psiaki urokliwe, widoki boskie... czekam na mój Sutivan ulubiony :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone