Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2015 13:18

maciej1969 napisał(a):Murvica.... hmm... ciekawe, czy moje autko z dość niskim zawieszeniem tam dojedzie??

Do Murvicy jest ponoć asfalt. Dalej już gorzej.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 03.07.2015 13:34

Google (street Viev) pokazują szutr, ale może to już być nieaktualne...kto wie...
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 03.07.2015 13:55

W 2012 już przymierzali się do asfaltu, myślę więc, że do tej pory już jest :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2015 14:02

Z tego co wiem jest asfalt - pisali w relacjach. Google streetview jeździł chyba jeszcze w 2012 - jesienią pojawiła się na nim Chorwacja.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.07.2015 16:06

To może ja odpowiem :wink: otóż do Murvicy jest już asfalt :wink: zakończony parkingiem (właśnie przy tej pięknej plaży) - dalej szutróweczka - miejscami raczej nieodpowiednia dla aut z niskim zawieszeniem, albo dla kombi :wink:

Pozdrav!
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 03.07.2015 17:08

i mój odwłok zatopiłam w twojej relacji jesli nie masz nic przeciw :)?

ehhh te foteczki lazurowe te klimaty
Nie byliśmy jeszcze na Bracu a w tym roku Peljesac,
ale coś czuję, że kolejne plany wyjazdowe będą krążyć wiadomo gdzie :)
Tylko muszę zerknąć jak wygląda baza kempingowa gdyż my z pewnością pojedziemy na kamp pod namiot z dzieciakami naszymi.
Rzuciły wam się może tam jakieś kampy w oko :?:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.07.2015 18:45

Ustronianka napisał(a):i mój odwłok zatopiłam w twojej relacji jesli nie masz nic przeciw :)?

ehhh te foteczki lazurowe te klimaty
Nie byliśmy jeszcze na Bracu a w tym roku Peljesac,
ale coś czuję, że kolejne plany wyjazdowe będą krążyć wiadomo gdzie :)
Tylko muszę zerknąć jak wygląda baza kempingowa gdyż my z pewnością pojedziemy na kamp pod namiot z dzieciakami naszymi.
Rzuciły wam się może tam jakieś kampy w oko :?:


Przeciw? Zapraszam serdecznie! :oczko_usmiech:
Jestem przekonana, że Pelješac Was zauroczy.
Szczerze mówiąc na campy już nie patrzymy od kiedy jesteśmy skazani na apartmany :wink: , ale... Na Braču rzucił się nam w oczy jeden niezwykle klimatyczny - fajnie położony - właśnie w Murvicy :!: Jeżeli dobrze kojarzę, to Maslinka tam kiedyś była - może powie coś więcej :)
Pozdrawiam serdecznie
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2015 18:51

minimartini napisał(a):Szczerze mówiąc na campy już nie patrzymy od kiedy jesteśmy skazani na apartmany :wink: , ale... Na Braču rzucił się nam w oczy jeden niezwykle klimatyczny - fajnie położony - właśnie w Murvicy :!: Jeżeli dobrze kojarzę, to Maslinka tam kiedyś była - może powie coś więcej :)
Pozdrawiam serdecznie

Zgadza się - camp Aloa, prawie w Murvicy, trochę przed miejscowością. Pięknie położony, super widoki :)

Niestety na wyspie jest duży problem z campingami, zwłaszcza odkąd klimatyczny (i bardzo tani) camping w Supetarze przerobiono na "wypasiony moloch" - Waterman Beach Village 8O Już sama nazwa jest przerażająca ;)
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 03.07.2015 19:07

Dziękuję za info Minimartini i Maslinka :*
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.07.2015 23:55

Murvica
p l a ż a
6.06.2015

Bez zbędnego wprowadzenia, coś co interesuje wielu z Was najbardziej :wink: – jak dojechać, gdzie zaparkować i jakie jest zejście do TEJ plaży.

:idea: Aktualnie do Murvicy, ku radości jednych i strapieniu drugich, prowadzi już droga asfaltowa, zwieńczona miejscami parkingowymi. Zejścia do plaży, którą przedstawiam poniżej są dwa – my wybraliśmy chyba to „trudniejsze”, zajmujące ok. 5-10 minut – drugie, które dostrzegłam później, podczas researchu terenu zdaje się prostsze (od parkingu trzeba się cofnąć).

'Nasze' zejście:

Obrazek

Obrazek

Okolice Murvicy obfitują w większe i mniejsze urocze plaże żwirkowe. Ta jest naprawdę spora, dość szeroka, z miejscami zacienionymi, skąpana w bujnej zieleni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez pola i winnice, w poszukiwaniu kolejnych kadrów :wink: :lol::

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście są też chwile, w których nie biegam z aparatem :roll: :wink:

Obrazek

Obrazek

:idea: W Murvicy, nad plażą, znajduje się kapliczka oraz niewielki cmentarz (tak, tak, znowu cmentarz przy plaży :twisted: ), jest też konoba – nie wiem, jednak czy działająca w sezonie, czy może w trakcie budowy?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.07.2015 00:59

Jest coraz lepiej...Aż chce się wytarzać w tych winnicach ..i nawet szutrze :wink: O plażach z twoich zdjęć
nie będę pisać ,bo brak mi słów w piątek w nocy..Czekam na ciąg dalszy 8)
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 04.07.2015 06:55

Ach te zdjęcia... cudowne :D
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.07.2015 07:14

Idąc dalej szutrową drodze w kierunku Pustynia Blaca i kierując się w stronę morza wąskimi ścieżkami dochodzi się do równie urokliwych małych zatoczki z klimatem i ładnymi planami. Polecam ☺
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 04.07.2015 08:13

W końcu odnalazłam Twoją relację i bardzo się cieszę :-) bierzemy teraz Brač pod uwagę w planowaniu kolejnych wakacji :-)
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 04.07.2015 10:57

wow 8O ponownie oczyska me nacieszyłam widokami twymi.
aż serce roście :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone