Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 24.06.2015 19:30

Nadrobiłem zaległości. Zasiadam i oglądam... zdjęcia fenomenalne :mrgreen:

Czekam na więcej... coś czuję że może we wrześniu Brać :papa:

PS Marumi ale jaki do takich zdjęć?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 24.06.2015 19:37

dids76 napisał(a):No pewnie że pięknie! i jak pusto :wink: Będę tam za trzy dni i chyba tak pusto już nie będzie :? :oczko_usmiech: :mrgreen:


Szczerze? Kiedy byliśmy tam kilka dni później już tak pusto nie było :wink:
... ale w momencie pogorszenia pogody znowu mieliśmy plażę dla siebie :wink: :lol: no tylko wtedy nawet z kąpieli nie szło skorzystać :roll: :wink:

gosik 84 napisał(a):Twoje zdjęcia są tak prześliczne, że się napatrzyć nie mogę :D :roll:
Cudowne. Już nie mogę doczekać się dalszego ciągu :oczko_usmiech:


Dziękuję ślicznie! :D

kasik:) napisał(a):Moim ochom i achom i nie ma końca. Przecudowne zdjęcia :)
Po pierwszych fotkach myślałam, że mieliście tę cudowną plażę wyłącznie dla siebie, ale chyba niestety tak nie było.


Dziękuję ślicznie :D Oprócz nas było tam tylko 3-5 osób - więc naprawdę fajnie. Ale... Przez kilka godzin byliśmy tam zupełnie sami :oczko_usmiech:

Belluna napisał(a):Szczęka mi opadła 8O 8O 8O :mrgreen: , tam jest naprawdę tak pięknie??? Czy to Twój niewątpliwy talent fotograficzny?
Nigdy i nigdzie w Chorwacji gdzie byliśmy, kolor wody nie był tak lazurowy.
Ubranka pieszczochów niezwykle twarzowe, a raczej pyszczkowe :mrgreen:


Belluna, naprawdę jest pięknie :wink: Piękniejsze laguny widziałam na Proizd :hearts: (taka najwyższa półka :oczko_usmiech: ) oraz Badiji.

Haha - szczególnie to ubranko w lody/muffinki robiło furorę wśród turystów :lol:

21monika napisał(a):I znalazłam lazur :D Pomyśleć, że już tak blisko byliśmy :( :( :(


... i na pewno będziecie za czas jakiś! :mrgreen:

maslinka napisał(a):Martyna, jak z dojazdem do tej cudnej zatoczki? Jakaś sensowna droga czy słaby szuter? Daleko musieliście iść od parkingu pod cmentarzem? :)

Pytam na wszelki wypadek ;), bo oglądając Twoje fotki, najchętniej już bym się pakowała i płynęła na Brač :mrgreen:


Droga bardzooo dobra! Asfaltowa :) Od parkingu przy cmentarzu (taki nieoficjalny parking, przy drzewach) ok. 3 minutek :D Dojście łatwe - nawet dla rodzin z dziećmi. Ponadto my szliśmy tym takim "nieoficjalnym", z tego co wiem jest jeszcze normalna, szeroka, szutrowa ścieżka :) Jak spojrzysz na mapę Braču, drogi dobrze widać - mogę zrobić fotkę mapy, ale w sumie... Na google maps dobrze widać :wink:

Gigi111 napisał(a):Ja również będę zaglądać, zdjęcia przecudne psiaki również :)


Dziękuję ślicznie :)
Pozdrawiam

maciej1969 napisał(a):Dołączam się do pytania Maslinki o drogę dojazdową i ewentualne możliwości zaparkowania w pobliżu zatoczki???


To już nie powielam wtedy - jest wyżej :wink:
Pozdrawiam

Kryniu napisał(a):Powiem szczerze że zdjęcia są fantastyczne. Już sobie wyobrażam jak tam jest w realu.

Pozdrawiam


W rzeczywistości piękniej... Bo dochodzi szum fal, cykady... I zapach morza :mrgreen:
Pozdrawiam

przemo99 napisał(a):Nadrobiłem zaległości. Zasiadam i oglądam... zdjęcia fenomenalne :mrgreen:

Czekam na więcej... coś czuję że może we wrześniu Brać :papa:

PS Marumi ale jaki do takich zdjęć?


Dziękuję ślicznie :) Marumi to marka - ja mam dwa polarki.
Pozdrawiam serdecznie
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 24.06.2015 20:02

wiem że maraka ale jakie polarki:)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 24.06.2015 20:21

Nie mogę uwierzyć, że tak się spóźniłam :roll:

Ale już jestem i chłonę tą cudną wyspę razem z Tobą. Pięknie ją pokazujesz :D
Bo to jedna z moich ukochanych cro-wysp, kolejność nie sposób ustalić :wink:
Czekam na więcej :lol:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 24.06.2015 20:51

przemo99 napisał(a):wiem że maraka ale jakie polarki:)


Tzn? Bo chyba nie rozumiem pytania :wink:
Polaryzacyjne, kołowe. Kilka powłok, slim. DHG.

AniaJ. napisał(a):Nie mogę uwierzyć, że tak się spóźniłam :roll:

Ale już jestem i chłonę tą cudną wyspę razem z Tobą. Pięknie ją pokazujesz :D
Bo to jedna z moich ukochanych cro-wysp, kolejność nie sposób ustalić :wink:
Czekam na więcej :lol:


Dziękuję serdecznie za miłe słowa :)
Pozdrawiam
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.06.2015 22:57

minimartini napisał(a):
bydz napisał(a):Zasiadam i ja ponieważ po relacji CROberta Twoja może być tą która przechyli wybór na przyszły rok....


CROberto to jeden z moich ulubionych CroAutorów :wink:


:) :smo:

Zatoka jest cudowna i ładnie ją zaprezentowałaś na fotkach..... 8)
Pojechałem na Brać specjalnie dla niej, i prawie na niej "mieszkałem".... :D
u mnie na zdjęciach bardziej turkus rządzi... :wink:
:papa:
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 24.06.2015 23:16

Pieski w tych kolorowych ubrankach prezentują się kapitalnie :-)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 25.06.2015 09:38

Zdjęcia REWELACYJNE. Czekam niecierpliwie na fotki z miejsc "spoza przewodnika". Jeżeli tam jeszcze nie byłem, to w sierpniu to nadrobię. Twoje zdjęcia na pewno mnie do tego przekonają. :D Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 25.06.2015 17:02

CROberto napisał(a):Zatoka jest cudowna i ładnie ją zaprezentowałaś na fotkach..... 8)
Pojechałem na Brać specjalnie dla niej, i prawie na niej "mieszkałem".... :D
u mnie na zdjęciach bardziej turkus rządzi... :wink:
:papa:


Dziękuję :wink: Dla mnie ta zatoczka była takim "bračkim odddechem korczulańskim" :wink:
Naprawdę jedyne miejsce na Braču, gdzie były otoczaki, takie jak kocham :oczko_usmiech: Znalazłeś może gdzieś jeszcze?

lawenda80 napisał(a):Pieski w tych kolorowych ubrankach prezentują się kapitalnie :-)


:oczko_usmiech: dziękujemy!

su-petar napisał(a):Zdjęcia REWELACYJNE. Czekam niecierpliwie na fotki z miejsc "spoza przewodnika". Jeżeli tam jeszcze nie byłem, to w sierpniu to nadrobię. Twoje zdjęcia na pewno mnie do tego przekonają. :D Pozdrawiam


Dziękuję serdecznie :D Miejsca będą przewijały się przez całą relację - raz bardziej raz mniej spektakularne - w zależności od tego, co kto lubi :wink:
Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 25.06.2015 20:14

Biały dom i...
Procesja, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy

4.06.2015


Wracając z plażowania, idziemy zobaczyć jeszcze jedno miejsce, które rano kusiło nas swym lazurem. Dochodzimy do malowniczo położonej zatoczki Sv. Rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsca do plażowania na kamykach wiele nie ma, lecz wygodnych skałek w pobliżu nie brakuje. Miłym zaskoczeniem okazuje się zjazd do plaży przystosowany dla osób niepełnosprawnych :!:
Jest również prysznic, no i to...:

Obrazek
Czy myślicie, że jest to „to” na co wygląda?

Napatrzywszy się na maleńką lagunę, wracamy malowniczą drogą do Bolu.

Obrazek

Obrazek
W oddali Selca

Obrazek

***

Wieczorem, spacerując w Bolu, napotykamy malowniczą Konobę Mlin (XVIII wiatrak).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodzimy też obok vodotoci – kanału, mającego na celu odprowadzać wodę w razie powodzi (w 1972 r. oraz 1981 r. Bol nawiedziły dwie straszne powodzie).

Obrazek

Jeden z kanałów odpływowych zlokalizowany jest przy… Białym Domu.
Opuszczonym hotelu – Bijela Kuća – dziś stanowiącym zmorę mieszkańców i… Atrakcję dla ciekawskich turystów :wink:

To, jak? Ciekawi tego miejsca? My bardzo :oczko_usmiech:
Taka namiastka przed „zatoką umarłych hoteli”, którą zawsze chciałam zobaczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:idea: Bijela Kuća nie został wybudowany przez komunistów – choć na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać. To dzieło Dominikanów (nieopodal stoi dominikański klasztor) z 1936 r. – działał jako liceum. W latach sześćdziesiątych władze komunistyczne zmusiły Dominikanów do sprzedaży budynku. Już jako własność państwowa stał się on hotelem – wielkim sukcesem turystycznym no i oczywiście finansowym. Do czasu, gdy zaczął popadać w długi...

Mieszkańcy mówią o nim „dom grozy”. Przyznaję, że po nocy nie chciałabym znaleźć się tam sama :twisted:
Aktualnie toczą się batalie prawne między władzami a Dominikanami. Wierzcie mi, że teren jest naprawdę atrakcyjny...

Wracamy do "centrum".

Obrazek

Obrazek
M. & MINTY VESPA :mrgreen:

Obrazek
Każde miejsce, na nowe ujęcie jest dobre :roll: :lol:

Obrazek

Wracamy na nabrzeże. Większość łódek została przystrojona w bukiety kwiatów.

Obrazek

Jest Boże Ciało. O 19.00 z nowego Kościoła do Kościółka Sv. Ante przejdzie procesja. Niesamowity klimat, w blasku zachodzącego słońca. Łódki płyną razem z procesją. Chór śpiewa. Dzieci sypią pachnące płatki, a turyści w knajpkach… Zaraz, zaraz. No właśnie. Co robią? 8O
Popijają piwko :wink:

Procesja przechodzi nabrzeżem, obok barów, restauracyjek. Ot! Zderzenie dwóch rzeczywistości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stoję więc niczym bezstronny obserwator, wsłuchuję się w bicie dzwonów i podziwiam ostatnie tego dnia promienie słońca, tańczące w Jadranie.

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2015 20:44

minimartini napisał(a):Taka namiastka przed „zatoką umarłych hoteli”, którą zawsze chciałam zobaczyć.

To musisz się pośpieszyć, bo podobno w "zatoce" prace budowlane się zaczynają, i chyba "zatoka" niedługo stanie się kurortem....

Zatoka Rok przepiękna...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 25.06.2015 20:48

minimartini napisał(a):
Dziękuję :wink: Dla mnie ta zatoczka była takim "bračkim odddechem korczulańskim" :wink:
Naprawdę jedyne miejsce na Braču, gdzie były otoczaki, takie jak kocham :oczko_usmiech: Znalazłeś może gdzieś jeszcze?

Tak (jest to w mojej relacji )
Murvica - tam byłaś.
Farska - tam nie dojechałem ,a byłem tuż tuż....


Spilice

Obrazek
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 25.06.2015 20:59

piekara114 napisał(a):
minimartini napisał(a):Taka namiastka przed „zatoką umarłych hoteli”, którą zawsze chciałam zobaczyć.

To musisz się pośpieszyć, bo podobno w "zatoce" prace budowlane się zaczynają, i chyba "zatoka" niedługo stanie się kurortem....

Zatoka Rok przepiękna...


Wiemy :( czytaliśmy... Za długo zwlekaliśmy...

CROberto napisał(a):Tak (jest to w mojej relacji )
Murvica - tam byłaś.
Farska - tam nie dojechałem ,a byłem tuż tuż....


W Murvicy były kamyczki (taki, jakby żwirek plus większe, ale nie otoczaki) - tak, jak na wszystkich plażach po tej stronie od Murvicy - aż do Farskiej - opłynęliśmy wszystkie :wink:, choć plażowaliśmy na 3. Wyjątkiem była Vela Planica - moim zdaniem najpiękniejsza z tamtejszych zatok :hearts: - tam, w jednym jej fragmencie otoczaki były.

Farska (Vela) straciła w naszych oczach przez zabudowania... I ludzi :wink:


Spilice... Zabrakło nam jednego dnia... Albo inaczej: jednego dnia z super pogodą na łódkę :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2015 21:34

Przepiękna relacja :!: :D :!: :) :!: :lol:

Bardzo fajna 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.06.2015 01:07

Twoja relacja to ,jak każdego roku-wstęp do moich "rozmarzań" o wyjeździe we wrześniu. Tak się składa (o ile nie mylę się) wyjeżdżacie zazwyczaj na początku lata? i dzięki twoim, między innymi, cudownym pamiętnikom z podróży mogę jakoś przeczekać te ostatnie 8 tygodni do wyjazdu (zwłaszcza,że pogoda w moim Trójmieście jak zwykle kapryśna). Piękny ten twój Brać, który do tej pory odkładalismy, bo "za blisko mainlandu"...W tym roku wracamy na Vis, bo w zeszłym pogoda nie pozwoliła na dogłębne spenetrowanie wyspy, ani-wstyd się przyznać- głównych atrakcji. Po Visie, Korćuli, Hvarze, Mljecie i ukochanym Peljeścu może czas na Brac w przyszłe lato..Czekam na dalsze odcinki :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone