Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.08.2019 20:50

pawers napisał(a):Ja wybieram sie na Istrie 16.08 (piątek) pewnie po południu na miejscu. Jadę CZ-A-SLO-CRO
Jak myslicie będzie cięzko na przejściu SLO->CRO?

Może być, ale może nie być... szczególnie, że nie wiemy które przejście sobie upatrzyłeś :roll:
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.08.2019 21:41

Ja na Istrię czy Kvarner jadę SK, A i SLO na Lubljanę. Winieta na SLO, omijam opłaty autostrad do i od Zagrzebia - jest tylko kawałek autostrady w Cro od Rupy pod Rijekę - w tym roku 9 KUN. Przejście Rupa. Szybko i bez problemów.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.02.2020 00:30

Witam 13.07 jadę na Kvarner do N.V. ze Szczecina. Możecie podpowiedzieć jakim przejściem granicznym najlepiej smyknąc? Rupa? Zawsze jeździłem przez Gornij Macejl.
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 02.02.2020 12:55

Jelšane/Rupa - jadąc na Krk/zatokę Kvarner to najlepszy wybór. Jechałem tak za pierwszym i czwartym razem, jadąc autostradą przez Slowenię i to był strzał w dziesiątkę w porównaniu z jazdą przez Macelj, Zagrzeb czy wleczenie się do węzła Bosiljevo. Ewentualnie jeszcze zostaje Petrina/Brod na Kupi ale to drogi lokalne.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.02.2020 17:29

pääkäyttäjä napisał(a):Jelšane/Rupa - jadąc na Krk/zatokę Kvarner to najlepszy wybór. Jechałem tak za pierwszym i czwartym razem, jadąc autostradą przez Slowenię i to był strzał w dziesiątkę w porównaniu z jazdą przez Macelj, Zagrzeb czy wleczenie się do węzła Bosiljevo. Ewentualnie jeszcze zostaje Petrina/Brod na Kupi ale to drogi lokalne.

Dziękuję, teraz jak wpisuje trasę na Google to pokazuje trasę tylko przez Rupe, wiec ze Szczecina to najlepsze rozwiązanie :)
mietas69
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 00:17

witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.02.2020 04:17

Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.
mietas69
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 08:24

witam dziękuję za odpowiedz mam jeszcze pytanie czy lepiej tankować na węgrzech czy w słowenii dziękuję bardzo
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.02.2020 08:52

mietas69 napisał(a):witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi

Jeżeli będziesz jechał od strony Rédics, to tuż za granicą bez problemu jest gdzie kupić, bez uprzedniego wjeżdżania na płatny odcinek.
te kiero napisał(a):Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.

Jeśli masz na myśli trasę M70/A5, to już gdzieś była o tym na forum dyskusja. Zdania były podzielone, czy można do tej stacji podjechać w gratisie, czy też winietę trzeba mieć już od granicy. Poza tym może się zdarzyć, że będzie się potrzebować winietę 7-dniową, a te im "wyjdą" i zostaną same dłuższe.
mietas69
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 09:45

ja potrzebuję 30 dniową gdzie lepiej tankować w redics na mol i jak płacić w euro kartą czy forinty lub na słowenii
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.02.2020 11:06

mietas69 napisał(a):ja potrzebuję 30 dniową gdzie lepiej tankować w redics na mol i jak płacić w euro kartą czy forinty lub na słowenii

W ubiegłym roku paliwo na Węgrzech było sporo tańsze niż na Słowenii, ceny podobne do Polskich. Płaciłem kartą, kurs był ok. Tu masz stronkę z cenami paliw na Węgrzech https://holtankoljak.hu/uzemanyagok#a=m ... 4&range=20 W Lenti paliwo jest niewiele tańsze niż w Redics.
Tak jak pisali poprzednicy, zaraz za granicą jest stacja gdzie możesz kupić słoweńską winietę.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.02.2020 15:27

Raphael napisał(a):
mietas69 napisał(a):witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi

Jeżeli będziesz jechał od strony Rédics, to tuż za granicą bez problemu jest gdzie kupić, bez uprzedniego wjeżdżania na płatny odcinek.

Raphael napisał(a):
te kiero napisał(a):Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.

Jeśli masz na myśli trasę M70/A5, to już gdzieś była o tym na forum dyskusja. Zdania były podzielone, czy można do tej stacji podjechać w gratisie, czy też winietę trzeba mieć już od granicy. Poza tym może się zdarzyć, że będzie się potrzebować winietę 7-dniową, a te im "wyjdą" i zostaną same dłuższe.

@mietas69 napisał, że będzie po noclegu w Lenti dalej jechał na Lublanę; bezsensem było jechać przez M70/M5, jak zaraz jest Redics i stacja Petrol po stronie SLO, przed H7
mietas69
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.02.2020 21:52

witam dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi jesteście wielcy
net_ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 12.02.2020 12:18

Wybieramy się do Puli na początku sierpnia , ale nie w tygodniu. Czy korkuje się tylko w okolicach miasta Koper , czy ogólnie potem do granicy też? Chciałam zwiedzić Piran, więc myśłałam o zjeździe na drogę 111, spacer po miasteczku i potem dalej tą drogą do granicy. Czy tam też są takie straszne korki? Proponowany przez Was objazd na Buzet w tym wypadku odpada.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019