Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.08.2019 20:50

pawers napisał(a):Ja wybieram sie na Istrie 16.08 (piątek) pewnie po południu na miejscu. Jadę CZ-A-SLO-CRO
Jak myslicie będzie cięzko na przejściu SLO->CRO?

Może być, ale może nie być... szczególnie, że nie wiemy które przejście sobie upatrzyłeś :roll:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.08.2019 21:41

Ja na Istrię czy Kvarner jadę SK, A i SLO na Lubljanę. Winieta na SLO, omijam opłaty autostrad do i od Zagrzebia - jest tylko kawałek autostrady w Cro od Rupy pod Rijekę - w tym roku 9 KUN. Przejście Rupa. Szybko i bez problemów.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.02.2020 00:30

Witam 13.07 jadę na Kvarner do N.V. ze Szczecina. Możecie podpowiedzieć jakim przejściem granicznym najlepiej smyknąc? Rupa? Zawsze jeździłem przez Gornij Macejl.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2020 12:55

Jelšane/Rupa - jadąc na Krk/zatokę Kvarner to najlepszy wybór. Jechałem tak za pierwszym i czwartym razem, jadąc autostradą przez Slowenię i to był strzał w dziesiątkę w porównaniu z jazdą przez Macelj, Zagrzeb czy wleczenie się do węzła Bosiljevo. Ewentualnie jeszcze zostaje Petrina/Brod na Kupi ale to drogi lokalne.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.02.2020 17:29

pääkäyttäjä napisał(a):Jelšane/Rupa - jadąc na Krk/zatokę Kvarner to najlepszy wybór. Jechałem tak za pierwszym i czwartym razem, jadąc autostradą przez Slowenię i to był strzał w dziesiątkę w porównaniu z jazdą przez Macelj, Zagrzeb czy wleczenie się do węzła Bosiljevo. Ewentualnie jeszcze zostaje Petrina/Brod na Kupi ale to drogi lokalne.

Dziękuję, teraz jak wpisuje trasę na Google to pokazuje trasę tylko przez Rupe, wiec ze Szczecina to najlepsze rozwiązanie :)
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 00:17

witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.02.2020 04:17

Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 08:24

witam dziękuję za odpowiedz mam jeszcze pytanie czy lepiej tankować na węgrzech czy w słowenii dziękuję bardzo
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.02.2020 08:52

mietas69 napisał(a):witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi

Jeżeli będziesz jechał od strony Rédics, to tuż za granicą bez problemu jest gdzie kupić, bez uprzedniego wjeżdżania na płatny odcinek.
te kiero napisał(a):Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.

Jeśli masz na myśli trasę M70/A5, to już gdzieś była o tym na forum dyskusja. Zdania były podzielone, czy można do tej stacji podjechać w gratisie, czy też winietę trzeba mieć już od granicy. Poza tym może się zdarzyć, że będzie się potrzebować winietę 7-dniową, a te im "wyjdą" i zostaną same dłuższe.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 09.02.2020 09:45

ja potrzebuję 30 dniową gdzie lepiej tankować w redics na mol i jak płacić w euro kartą czy forinty lub na słowenii
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.02.2020 11:06

mietas69 napisał(a):ja potrzebuję 30 dniową gdzie lepiej tankować w redics na mol i jak płacić w euro kartą czy forinty lub na słowenii

W ubiegłym roku paliwo na Węgrzech było sporo tańsze niż na Słowenii, ceny podobne do Polskich. Płaciłem kartą, kurs był ok. Tu masz stronkę z cenami paliw na Węgrzech https://holtankoljak.hu/uzemanyagok#a=m ... 4&range=20 W Lenti paliwo jest niewiele tańsze niż w Redics.
Tak jak pisali poprzednicy, zaraz za granicą jest stacja gdzie możesz kupić słoweńską winietę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.02.2020 15:27

Raphael napisał(a):
mietas69 napisał(a):witam czy przekraczając granicę ze słowenią mogę kupić winietkę na słowenię po stronie słoweńskiej jadę przez lublanę do rabac a nocuję w lenti dziękuję za podpowiedzi

Jeżeli będziesz jechał od strony Rédics, to tuż za granicą bez problemu jest gdzie kupić, bez uprzedniego wjeżdżania na płatny odcinek.

Raphael napisał(a):
te kiero napisał(a):Kupisz zaraz za granicą na stacji Petrol, przed wjazdem na autostradę.

Jeśli masz na myśli trasę M70/A5, to już gdzieś była o tym na forum dyskusja. Zdania były podzielone, czy można do tej stacji podjechać w gratisie, czy też winietę trzeba mieć już od granicy. Poza tym może się zdarzyć, że będzie się potrzebować winietę 7-dniową, a te im "wyjdą" i zostaną same dłuższe.


@mietas69 napisał, że będzie po noclegu w Lenti dalej jechał na Lublanę; bezsensem było jechać przez M70/M5, jak zaraz jest Redics i stacja Petrol po stronie SLO, przed H7
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.02.2020 21:52

witam dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi jesteście wielcy
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 12.02.2020 12:18

Wybieramy się do Puli na początku sierpnia , ale nie w tygodniu. Czy korkuje się tylko w okolicach miasta Koper , czy ogólnie potem do granicy też? Chciałam zwiedzić Piran, więc myśłałam o zjeździe na drogę 111, spacer po miasteczku i potem dalej tą drogą do granicy. Czy tam też są takie straszne korki? Proponowany przez Was objazd na Buzet w tym wypadku odpada.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.06.2020 22:25

Jedziemy na Istrię do Ravni, jak myślicie czy przejście Słovenia - Chorwacja w Rupa to dobry wybór ?

granica .png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone