Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.05.2019 06:50

beticz napisał(a):Witam,

Proszę o radę doświadczonych urlopowiczów. Wybieramy się z rodziną do Fazany od 24 do 31.08.2019. Jesteśmy ze śląska z miasta Tychy. Zastanawiamy się o której wyjechać (z piątku na sobotę w nocy, a może lepiej w piątek już dużo wcześniej się wybrać i lepiej na plaży czekać na kwaterę :wink: ) i jaką trasą, aby nie było za ciasno. A może ostatni tydzień sierpnia bywa luźniejszy? Będę wdzięczna za porady.

Jeśli z Tych/Tychów (? :)) to ja bym leciał na BB, Zwardoń, Żylinę, Bratysławę, Csornę, Szombathely, Redics, słoweńską autostradę i przejściem Sočerga... bo w soboty na tym koło Koperu jest tłoczno w stronę Chorwacji. Wyjazd nocą, tak żeby przez Węgry jechać już przy świetle dnia.
euh
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 21.06.2006
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 14.05.2019 08:10

wielbiciel napisał(a):euh
Można z Mutovun dalej jechać drogą nr 44 do ronda z drogą 21 (stara droga z Puli do Kastel) i kierować się na południe.
Fajnie się nią jedzie i można podziwiać starą Istrię z lat 90, kiedy to była główna droga (oj ciasno na niej było) i te serpentyny od drogi 44 do Viźinada.


Nie jechałem dotąd w ten sposób, a to dlatego, że nie chciało mi się wracać z Motovunu do drogi 44, zwłaszcza w ubiegłym roku, kiedy połączenie między Motovunem, a "44" było w remoncie (pełno szutru na drodze, klimaty jak z Kamenjaka niemalże). Jeździłem więc przez Karojbę do Pazina i dalej A8/A9. Zaletą tej trasy były widoki na Motovun.
beticz
Plażowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 14.05.2019 19:06

Dziękuję za porady. Chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, propozycje to również chętnie przyjmę :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagicron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019