Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.05.2019 06:50

beticz napisał(a):Witam,

Proszę o radę doświadczonych urlopowiczów. Wybieramy się z rodziną do Fazany od 24 do 31.08.2019. Jesteśmy ze śląska z miasta Tychy. Zastanawiamy się o której wyjechać (z piątku na sobotę w nocy, a może lepiej w piątek już dużo wcześniej się wybrać i lepiej na plaży czekać na kwaterę :wink: ) i jaką trasą, aby nie było za ciasno. A może ostatni tydzień sierpnia bywa luźniejszy? Będę wdzięczna za porady.

Jeśli z Tych/Tychów (? :)) to ja bym leciał na BB, Zwardoń, Żylinę, Bratysławę, Csornę, Szombathely, Redics, słoweńską autostradę i przejściem Sočerga... bo w soboty na tym koło Koperu jest tłoczno w stronę Chorwacji. Wyjazd nocą, tak żeby przez Węgry jechać już przy świetle dnia.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 14.05.2019 08:10

wielbiciel napisał(a):euh
Można z Mutovun dalej jechać drogą nr 44 do ronda z drogą 21 (stara droga z Puli do Kastel) i kierować się na południe.
Fajnie się nią jedzie i można podziwiać starą Istrię z lat 90, kiedy to była główna droga (oj ciasno na niej było) i te serpentyny od drogi 44 do Viźinada.


Nie jechałem dotąd w ten sposób, a to dlatego, że nie chciało mi się wracać z Motovunu do drogi 44, zwłaszcza w ubiegłym roku, kiedy połączenie między Motovunem, a "44" było w remoncie (pełno szutru na drodze, klimaty jak z Kamenjaka niemalże). Jeździłem więc przez Karojbę do Pazina i dalej A8/A9. Zaletą tej trasy były widoki na Motovun.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 14.05.2019 19:06

Dziękuję za porady. Chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, propozycje to również chętnie przyjmę :D
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 15.07.2019 16:16

Czy A7 od Rijeki do ronda na most na Krk jest otwarta? Czy trzeba jeszcze objeżdżać zatokę koło Bakaru starą drogą?
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 17.07.2019 11:54

beticz napisał(a):Dziękuję za porady. Chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, propozycje to również chętnie przyjmę :D


Leć do A1, goń Czechy, Wiedeń, i słoweńskie autostrady.

Jeżdzę tak co roku w okolice Rijeki. Ważne kiedy wyjezdzasz. Nie wybieraj się na sobotę rano raczej, bo ruch ogromny.
My wyjezdzamy zawsze w sobote wieczorem, żeby w niedziele rano być na miejscu.
Jak masz jakies pytania to zapraszam na priv.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 00:29

Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.07.2019 09:37

ruwado napisał(a):Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?


A wystarczyło sobie dwa punkty wyznaczyć i wszystko jasne.
Zdjęcia w OS są ze starych przejazdów aut GM, na dole jest zaznaczony rok edycji, dlatego masz.
A jak lepiej jechać? Graz, Lublana i Postajna, można też przez Kozinę ale trwają tam prace drogowe przy likwidacji bramek i różnie może być.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2019 10:26

ruwado napisał(a):Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.


Czynna. Jedzie się bez problemów.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?


W zeszłym roku jechałem zmodyfikowaną trasą - za Wiener Neustadt zjechałem na S6, przejechałem pod Grazem, potem autostradą przez Słowenię do Postojnej, tu na węźle nr 41 zjechałem w stronę Jelšane/Rupa i dalej właśnie A7. IMHO najlepszy wariant by dostać się na Krk.

Jadąc na Krk jak nie masz w planach zwiedzenia Bledu, to wybierając trasę przez Tunel Karawanka, nadkladasz 50 kilometrů i płacisz ekstra za sam tunel.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 18.07.2019 13:46

pääkäyttäjä napisał(a):
ruwado napisał(a):Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.


Czynna. Jedzie się bez problemów.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?


W zeszłym roku jechałem zmodyfikowaną trasą - za Wiener Neustadt zjechałem na S6, przejechałem pod Grazem, potem autostradą przez Słowenię do Postojnej, tu na węźle nr 41 zjechałem w stronę Jelšane/Rupa i dalej właśnie A7. IMHO najlepszy wariant by dostać się na Krk.

Jadąc na Krk jak nie masz w planach zwiedzenia Bledu, to wybierając trasę przez Tunel Karawanka, nadkladasz 50 kilometrů i płacisz ekstra za sam tunel.


S6 ciekawsze niz standardowo cały czas A2? W ktorym miejscu wjezdzales do Sloweni? Standardowo przez Maribor? :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 13:52

Zobaczymy. Bled zwiedzaliśmy kiedyś. A sam Karawankel - bo tam jeszcze nie byliśmy. A że płatny to wiem.

Podziękowania. Lubljana - Rupa - znam trasę. Zobaczę pozostałe warianty.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2019 17:57

farow napisał(a):
S6 ciekawsze niz standardowo cały czas A2? W ktorym miejscu wjezdzales do Sloweni? Standardowo przez Maribor? :)


Tak, S6, S35 i po wyjechaniu z tunelu pod Grazem na A9 i dalej Maribor, Ljubljana, Postojna, Pivka, Jelšane, Rupa, Kastav, Rijeka, Krk. Na odcinku od S6 i S35 - mniejszy ruch, ciekawsze widoki, ograniczenie do 120 km/h. Przez Slowenie luz, za Ljubljaną lekkie zatwardzenie ale cały czas w ruchu. Lepiej niż dwa lata temu od Zagrzebia to Bosiljeva a koszt ten sam.
Tausen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tausen » 29.07.2019 05:53

Witam,
Jadę sierpniu do Puli z Wrocławia ok.21 chcę wyruszyć przez Cz/A ominąć autostradę słoweńską przez Trate i Ptuj z tym że na odpoczynek zatrzymuje się w Termach Aqualuna Zdraviliška cesta 9, 3254 Podčetrtek, potem trasa przez przejście Imeno drogą 205 przez Desinic Jelenac i powrót na A2 na wysokości Gubavasevo potem już standardowo Lucko Karlovac Rijeka Pula.
Moje pytania :
Gdzie zatankować w Austrii (Anton-Hermann-Strasse 3, 8073 Feldkirchen bei Graz, Austria)
Czy ktoś w Imeno przekraczał granicę i jak wygląda droga do autostrady?
Jak wygląda potem dojazd do Zagrzebia i dalej na Istrie!
O której najlepiej być w Lucko w piątek żeby nie wpaść w korki?
Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.07.2019 07:13

Kolego dlaczego sobie sam utrudniasz dojazd? Na wcześniejszych stronach tego wątku znajdziesz inne, optymalne dla Ciebie rozwiązanie. Optymalna trasa wiedzie … Brno-Wiedeń-Graz-Maribor a potem Lublana i dalej przez Koper (lub inne warianty, które także znajdziesz w wątku). Jadąc przez całą Słowenię musisz kupić ich winietę ale jej koszt nie będzie już tak dotkliwy jak policzysz koszty dalszej trasy (paliwo, koszt autostrady i czas) jadąc przez Zagrzeb. O kombinacjach z objazdami autostrady o których piszesz nie wspomnę. Jedynym większym "zakleszczem" który możesz napotkać to korki w okolicach Koper i granicy SLO / HR ale i to można spokojnie objechać jadąc np. przez Socerga / Buzet lub przez Rupe.
leszekh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.04.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 11:27

Ja z rodziną jadę do Stinjan (obok Puli). Miałem mocne postanowienie jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię, bo trasa przez Słowację i Węgry, mimo, że kilometrowo i kosztowo praktycznie taka sama, to jednak czasowo ponad godzinę dłużej (przynajmniej wg GM). Po krótkiej analizie uznałem, że olewam CZ-AU-SLO, bo w nosie mam stawanie po nocy na stacjach i szukanie winiet (będzie taka jak potrzebuję albo albo nie będzie, można płacić kartą albo nie...) - stracę tylko czas i nerwy. Winiety na SK i HU w 10 minut kupiłem przez neta, trasa mi znajoma (kilka razy jechałem nią do Makarskiej)... Nie mówiąc już o tym, że jakoś wolę dać zarobić Węgrom niż Austriakom. ;-)
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 14.08.2019 11:49

Ja wybieram sie na Istrie 16.08 (piątek) pewnie po południu na miejscu. Jadę CZ-A-SLO-CRO
Jak myslicie będzie cięzko na przejściu SLO->CRO?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone