Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.05.2019 06:50

beticz napisał(a):Witam,

Proszę o radę doświadczonych urlopowiczów. Wybieramy się z rodziną do Fazany od 24 do 31.08.2019. Jesteśmy ze śląska z miasta Tychy. Zastanawiamy się o której wyjechać (z piątku na sobotę w nocy, a może lepiej w piątek już dużo wcześniej się wybrać i lepiej na plaży czekać na kwaterę :wink: ) i jaką trasą, aby nie było za ciasno. A może ostatni tydzień sierpnia bywa luźniejszy? Będę wdzięczna za porady.

Jeśli z Tych/Tychów (? :)) to ja bym leciał na BB, Zwardoń, Żylinę, Bratysławę, Csornę, Szombathely, Redics, słoweńską autostradę i przejściem Sočerga... bo w soboty na tym koło Koperu jest tłoczno w stronę Chorwacji. Wyjazd nocą, tak żeby przez Węgry jechać już przy świetle dnia.
euh
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 14.05.2019 08:10

wielbiciel napisał(a):euh
Można z Mutovun dalej jechać drogą nr 44 do ronda z drogą 21 (stara droga z Puli do Kastel) i kierować się na południe.
Fajnie się nią jedzie i można podziwiać starą Istrię z lat 90, kiedy to była główna droga (oj ciasno na niej było) i te serpentyny od drogi 44 do Viźinada.

Nie jechałem dotąd w ten sposób, a to dlatego, że nie chciało mi się wracać z Motovunu do drogi 44, zwłaszcza w ubiegłym roku, kiedy połączenie między Motovunem, a "44" było w remoncie (pełno szutru na drodze, klimaty jak z Kamenjaka niemalże). Jeździłem więc przez Karojbę do Pazina i dalej A8/A9. Zaletą tej trasy były widoki na Motovun.
beticz
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 14.05.2019 19:06

Dziękuję za porady. Chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, propozycje to również chętnie przyjmę :D
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 15.07.2019 16:16

Czy A7 od Rijeki do ronda na most na Krk jest otwarta? Czy trzeba jeszcze objeżdżać zatokę koło Bakaru starą drogą?
farow
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 17.07.2019 11:54

beticz napisał(a):Dziękuję za porady. Chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, propozycje to również chętnie przyjmę :D

Leć do A1, goń Czechy, Wiedeń, i słoweńskie autostrady.

Jeżdzę tak co roku w okolice Rijeki. Ważne kiedy wyjezdzasz. Nie wybieraj się na sobotę rano raczej, bo ruch ogromny.
My wyjezdzamy zawsze w sobote wieczorem, żeby w niedziele rano być na miejscu.
Jak masz jakies pytania to zapraszam na priv.
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 00:29

Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.07.2019 09:37

ruwado napisał(a):Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.

Czy bardziej opłaca się jechać od Graz przez SLO na Lubljanę i Rupę (do Crikvenicy), czy w A na Karawankel tunel i koło Bledu i Lubljiany do Rupy?

A wystarczyło sobie dwa punkty wyznaczyć i wszystko jasne.
Zdjęcia w OS są ze starych przejazdów aut GM, na dole jest zaznaczony rok edycji, dlatego masz.
A jak lepiej jechać? Graz, Lublana i Postajna, można też przez Kozinę ale trwają tam prace drogowe przy likwidacji bramek i różnie może być.
pääkäyttäjä
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 18.07.2019 10:26

ruwado napisał(a):Ponawiam - A7 od Rijeki do zjazdu na Krk. Czynna? bo ludzik google chociaż stary pokazuje zakazy ruchu. A niedługo jadymy tam.

Czynna. Jedzie się bez problemów.

W zeszłym roku jechałem zmodyfikowaną trasą - za Wiener Neustadt zjechałem na S6, przejechałem pod Grazem, potem autostradą przez Słowenię do Postojnej, tu na węźle nr 41 zjechałem w stronę Jelšane/Rupa i dalej właśnie A7. IMHO najlepszy wariant by dostać się na Krk.

Jadąc na Krk jak nie masz w planach zwiedzenia Bledu, to wybierając trasę przez Tunel Karawanka, nadkladasz 50 kilometrů i płacisz ekstra za sam tunel.
farow
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 18.07.2019 13:46

pääkäyttäjä napisał(a):

Czynna. Jedzie się bez problemów.

W zeszłym roku jechałem zmodyfikowaną trasą - za Wiener Neustadt zjechałem na S6, przejechałem pod Grazem, potem autostradą przez Słowenię do Postojnej, tu na węźle nr 41 zjechałem w stronę Jelšane/Rupa i dalej właśnie A7. IMHO najlepszy wariant by dostać się na Krk.

Jadąc na Krk jak nie masz w planach zwiedzenia Bledu, to wybierając trasę przez Tunel Karawanka, nadkladasz 50 kilometrů i płacisz ekstra za sam tunel.

S6 ciekawsze niz standardowo cały czas A2? W ktorym miejscu wjezdzales do Sloweni? Standardowo przez Maribor? :)
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 13:52

Zobaczymy. Bled zwiedzaliśmy kiedyś. A sam Karawankel - bo tam jeszcze nie byliśmy. A że płatny to wiem.

Podziękowania. Lubljana - Rupa - znam trasę. Zobaczę pozostałe warianty.
pääkäyttäjä
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 18.07.2019 17:57

farow napisał(a):
S6 ciekawsze niz standardowo cały czas A2? W ktorym miejscu wjezdzales do Sloweni? Standardowo przez Maribor? :)

Tak, S6, S35 i po wyjechaniu z tunelu pod Grazem na A9 i dalej Maribor, Ljubljana, Postojna, Pivka, Jelšane, Rupa, Kastav, Rijeka, Krk. Na odcinku od S6 i S35 - mniejszy ruch, ciekawsze widoki, ograniczenie do 120 km/h. Przez Slowenie luz, za Ljubljaną lekkie zatwardzenie ale cały czas w ruchu. Lepiej niż dwa lata temu od Zagrzebia to Bosiljeva a koszt ten sam.
Tausen
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tausen » 29.07.2019 05:53

Witam,
Jadę sierpniu do Puli z Wrocławia ok.21 chcę wyruszyć przez Cz/A ominąć autostradę słoweńską przez Trate i Ptuj z tym że na odpoczynek zatrzymuje się w Termach Aqualuna Zdraviliška cesta 9, 3254 Podčetrtek, potem trasa przez przejście Imeno drogą 205 przez Desinic Jelenac i powrót na A2 na wysokości Gubavasevo potem już standardowo Lucko Karlovac Rijeka Pula.
Moje pytania :
Gdzie zatankować w Austrii (Anton-Hermann-Strasse 3, 8073 Feldkirchen bei Graz, Austria)
Czy ktoś w Imeno przekraczał granicę i jak wygląda droga do autostrady?
Jak wygląda potem dojazd do Zagrzebia i dalej na Istrie!
O której najlepiej być w Lucko w piątek żeby nie wpaść w korki?
Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.07.2019 07:13

Kolego dlaczego sobie sam utrudniasz dojazd? Na wcześniejszych stronach tego wątku znajdziesz inne, optymalne dla Ciebie rozwiązanie. Optymalna trasa wiedzie … Brno-Wiedeń-Graz-Maribor a potem Lublana i dalej przez Koper (lub inne warianty, które także znajdziesz w wątku). Jadąc przez całą Słowenię musisz kupić ich winietę ale jej koszt nie będzie już tak dotkliwy jak policzysz koszty dalszej trasy (paliwo, koszt autostrady i czas) jadąc przez Zagrzeb. O kombinacjach z objazdami autostrady o których piszesz nie wspomnę. Jedynym większym "zakleszczem" który możesz napotkać to korki w okolicach Koper i granicy SLO / HR ale i to można spokojnie objechać jadąc np. przez Socerga / Buzet lub przez Rupe.
leszekh
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 11:27

Ja z rodziną jadę do Stinjan (obok Puli). Miałem mocne postanowienie jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię, bo trasa przez Słowację i Węgry, mimo, że kilometrowo i kosztowo praktycznie taka sama, to jednak czasowo ponad godzinę dłużej (przynajmniej wg GM). Po krótkiej analizie uznałem, że olewam CZ-AU-SLO, bo w nosie mam stawanie po nocy na stacjach i szukanie winiet (będzie taka jak potrzebuję albo albo nie będzie, można płacić kartą albo nie...) - stracę tylko czas i nerwy. Winiety na SK i HU w 10 minut kupiłem przez neta, trasa mi znajoma (kilka razy jechałem nią do Makarskiej)... Nie mówiąc już o tym, że jakoś wolę dać zarobić Węgrom niż Austriakom. ;-)
pawers
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 14.08.2019 11:49

Ja wybieram sie na Istrie 16.08 (piątek) pewnie po południu na miejscu. Jadę CZ-A-SLO-CRO
Jak myslicie będzie cięzko na przejściu SLO->CRO?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019