Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 05.02.2018 20:18

Napisałem do DARS'u pytanie: czy wjeżdżając do Słowenii węgierską autostradą M70, mogę przekroczyć granicę bez słoweńskiej winiety i kupić winietę słoweńską na 1-wszej stacji benzynowej w Słowenii na słoweńskiej A5 ?

Odpisali mi: You need a vignette as soon as you come on the motorway or on the highway (A1, A2, A3, A5, H2, H3, H4, H5, H7), at once after border ... czyli, że nie mogę.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 11.03.2018 15:45

Hej Cromaniacy,
troche temat odgrzeję. Wybieram się do Fazany (Istria) w majówke, od niedzieli 29.04 - 04.05.
Wstępnie wujek google wypluł poniższą standardową trasę z okolic Warszawy przez Czechy - Austrie - Slowenie
W tej podróży jedziemy bez noclegów, więc raczej zależy mi, żeby szybko dotrzeć do Fażany...


https://www.google.pl/maps/dir/Z%C4%85b ... 928039!3e0

Czy biorąc pod uwagę przekraczanie granicy SLO-Cro w niedziele to spodziewać się korków na granicy Kastel ?
Czy jednak wybierać bezpieczny wariant przez Socerga-Buzet?

Czy może jest jeszcze jakas inna trasa z Warszawy do Fazany..? Jak pisałem, ze jedziemy pierwszy raz bez noclegu w podróży, więc priorytetem jest podróż przez Autostrady/Drogi Ekspresowe...

Jeszcze taka trase biore pod uwagę, ale wg. google dluzsza o 2 godziny jazdy... :/ kilometrowo prawie tyle samo...

https://www.google.pl/maps/dir/Z%C4%85b ... 928039!3e0
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 12.03.2018 08:54

Zdecydowanie wariant pierwszy lepszy...
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 12.03.2018 11:52

a jeszcze jakiś inny wariant wchodzi w gre??

Nigdy nie jechałem do Cro przez Czechy i czy ta droga jest w miare przejezdna..
Jakos rok temu czytałem, ze jest sporo robót drogowych na czeskich autostradach...
tommypop
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 13.04.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommypop » 12.03.2018 12:09

masterb napisał(a):a jeszcze jakiś inny wariant wchodzi w gre??

Nigdy nie jechałem do Cro przez Czechy i czy ta droga jest w miare przejezdna..
Jakos rok temu czytałem, ze jest sporo robót drogowych na czeskich autostradach...


W zeszłym roku jechałem https://goo.gl/maps/8XHd3tZkuNP2tą trasą i najgorzej było w Austrii.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 12.03.2018 17:22

W ostatnie wakacje jechałem do Poreca (a więc blisko Fazany) wybrałem wariant pierwszy (przez Wiedeń i cały czas autostrady) Droga bardzo dobra , mimo sygnałów o robotach drogowych w stolicy Austrii. W Wiedniu byłem ok 4-5 rano i wszystkie zwężki pokonywałem z dopuszczalną prędkością tj 80km/h bez żadnych korków , myślę że to żadna uciążliwość , podobnie było w Czechach . Granicę SLO-CRo pokonywałem w Koper po uprzednim sprawdzeniu przepustowości na Google Maps :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.03.2018 21:32

masterb napisał(a):Czy biorąc pod uwagę przekraczanie granicy SLO-Cro w niedziele to spodziewać się korków na granicy Kastel ?

ogólnie GP Kastel lubi się korkować często, ale w niedzielę na wjazd do Cro powinno być zdecydowanie mniej samochodów niż wracających z weekendu
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 12.03.2018 22:28

super, dzieki za podpowiedzi...
Czyli wariant przez Czechy-Austrie-Slowenie pewnie wygra, więc mogę zamawiac winiety na tolltickets :)
Jeszcze pytanie, czy w takim wariancie jest jakas opcja omijania autostrady w SLO tak, jak w mitycznym objezdzie M-L-P do Macelj? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2018 22:31

masterb napisał(a):super, dzieki za podpowiedzi...
Czyli wariant przez Czechy-Austrie-Slowenie pewnie wygra, więc mogę zamawiac winiety na tolltickets :)
Jeszcze pytanie, czy w takim wariancie jest jakas opcja omijania autostrady w SLO tak, jak w mitycznym objezdzie M-L-P do Macelj? :)

Mityczny objazd M-L-P dotyczy krótkiego odcinka trasy na południe Chorwacji, a nie całej trasy na Istrię przez Słowenię.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 12.03.2018 22:39

Janusz Bajcer napisał(a):
masterb napisał(a):super, dzieki za podpowiedzi...
Czyli wariant przez Czechy-Austrie-Slowenie pewnie wygra, więc mogę zamawiac winiety na tolltickets :)
Jeszcze pytanie, czy w takim wariancie jest jakas opcja omijania autostrady w SLO tak, jak w mitycznym objezdzie M-L-P do Macelj? :)

Mityczny objazd M-L-P dotyczy krótkiego odcinka trasy na południe Chorwacji, a nie całej trasy na Istrię przez Słowenię.


wiem, bo sam z niego korzystałem 8)
bardziej pytałem z ciekawości - jak pisałem raczej zależy mi na czasie :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.03.2018 22:52

A ja tak do końca nie wiem o co Ci chodzi.
Najpierw szukasz najszybszego przejazdu do Fazany, potem kombinujesz, żeby ominąć autostrady w Słowenii.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 13.03.2018 07:35

Slavko1974 napisał(a):A ja tak do końca nie wiem o co Ci chodzi.
Najpierw szukasz najszybszego przejazdu do Fazany, potem kombinujesz, żeby ominąć autostrady w Słowenii.


O to chodzi, ze pytałem z ciekawości ...już raz to tłumaczyłem ...

Autostrady wygrywają :)
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 24.04.2018 12:05

Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 24.04.2018 12:21

Zeszłego roku byliśmy 2 razy na Istrii (maj i lipiec/sierpień) przekraczaliśmy granicę kilka razy (wyjazd do Słowenii, do Włoch) i nawet w szczycie sezonu (lipiec/sierpień) sobota (jechaliśmy tak akurat na wakacje) obok przejścia Dragonia jest Secovilje. To w sobotę kolejka była na około 30 minut. Ale już w tygodniu szło bardzo sprawnie. Natomiast na przejście Dragonja jechaliśmy wracając (sierpień piątek rano) i kolejka na jakieś 30 minut..
W maju 2017 roku granica była pusta (byliśmy 1-2 na granicy) a Większość własnie jedzie do Dragonja
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.04.2018 16:03

johny1412 napisał(a):Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro

Przez Motovun jest przyjemniejsza droga, a tak w dygresji pomyślcie że cały ruch samochodów osobowych i ciężarowych na trasie Koper (Triestr)-Pula jeszcze na początku XXI w odbywał się tym fragmentem drogi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone