Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swpiotr1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.05.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) swpiotr1 » 05.05.2019 13:44

W sumie nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę, ale wydaje się sensownie. Zacząłem poszukiwania od podpowiedzi map Google a one właśnie pokazały drogę na Zagrzeb i dalej do KRK. Chyba skorzystam z tej podpowiedzi.

Wracać będę z Szybeniku i tutaj trasa na Ormoż i Bad Radkersburg wydaje się już ok. Czy też pojechalibyście inaczej?
wzXander
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 22.03.2018
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wzXander » 07.05.2019 14:45

A jak wygląda droga do przejścia Socerga?
Chodzi mi czy spokojnie przejadę ciągnąc przyczepę? (jakieś strome podjazdy, serpentyny itp).

Pozdrawiam
freex
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.02.2010
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 08.05.2019 10:43

Witam

Planuję wyjechać w Piątek 28.06.2019r ok 4 rano z Brzegu Opolskiego do Rovinj. Trasa przez czechy, austrię i słowenię - autostradami. Czy jak będę ok 9 rano w Wiedniu to przelecę bez problemu? Okolo 12 będę wjeżdżał do słowenii i teraz jechać przez Graz i przez granicę w Spielfeld czy zjechać z autostrady wcześniej i jechać przez granicę w Bad Radkersburg? Może jeszcze jakiś inna możliwość? Ostatnia niepewność to granica chorwacka, na której planuję być ok 15-16. Jechać na któreś przejście za Koper czy zjeżdżać wcześniej na Socerga/Buzet? Przypominam że wszystko będzie się odbywać w Piątek, 28 czerwca czyli jeszcze przed szczytem sezonowym :)

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

pozdrawiam!

mapa rovinj.jpg
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.05.2019 23:41

wzXander napisał(a):A jak wygląda droga do przejścia Socerga?
Chodzi mi czy spokojnie przejadę ciągnąc przyczepę? (jakieś strome podjazdy, serpentyny itp).

Pozdrawiam

Jest większy podjazd (zjazd) na tym odcinku:
https://www.google.pl/maps/dir/45.53554 ... !1e4?hl=pl
oraz w okolicy przejścia granicznego, ale widać że ciągną budy tak więc nie jest to straszne. Jedynie współczynnik ilości kW/kg zestawu odgrywa rolę.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.05.2019 23:47

freex napisał(a):Witam

Planuję wyjechać w Piątek 28.06.2019r ok 4 rano z Brzegu Opolskiego do Rovinj. Trasa przez czechy, austrię i słowenię - autostradami. Czy jak będę ok 9 rano w Wiedniu to przelecę bez problemu? Okolo 12 będę wjeżdżał do słowenii i teraz jechać przez Graz i przez granicę w Spielfeld czy zjechać z autostrady wcześniej i jechać przez granicę w Bad Radkersburg? Może jeszcze jakiś inna możliwość? Ostatnia niepewność to granica chorwacka, na której planuję być ok 15-16. Jechać na któreś przejście za Koper czy zjeżdżać wcześniej na Socerga/Buzet? Przypominam że wszystko będzie się odbywać w Piątek, 28 czerwca czyli jeszcze przed szczytem sezonowym :)

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

pozdrawiam!

mapa rovinj.jpg

Na Istrię jedzie się tylko przez Słowenię, inne warianty odpadają (Zagrzeb).
Jeżeli myślisz o Koprze to przeglądaj kilka tygodni prędzej w piątki w porze w której przewidujesz być gm z natężeniem ruchu.
Jeżeli zawsze się korkuje w planowanej porze, wybierz Ćmi Kal-Buzet.
tommypop
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 13.04.2017
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommypop » 09.05.2019 07:13

Można też z Koper pojechać przez Gmina Izola https://goo.gl/maps/w6r4vGeXSbC69HYe8 zamiast przez Dragonja https://goo.gl/maps/1MrtLkQmsTpSMnsi8 gdzie o tej porze występują duże utrudnienia.
samba
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.05.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) samba » 09.05.2019 20:00

Witam,
3 czerwca (poniedziałek ) planuje wyjechać z dolnego śląska na Krk.
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina ,żeby ominąć korki ?
Którą trasą najlepiej jechać?
freex
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.02.2010
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 09.05.2019 21:19

samba napisał(a):Witam,
3 czerwca (poniedziałek ) planuje wyjechać z dolnego śląska na Krk.
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina ,żeby ominąć korki ?
Którą trasą najlepiej jechać?


Ja właśnie też wyjeżdżam o 4 rano tylko ze w piątek 28.06. Myślę że będzie dobrze :) Moja trasa jest parę postów wyżej :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2019 21:48

freex napisał(a):Ja właśnie też wyjeżdżam o 4 rano tylko ze w piątek 28.06. Myślę że będzie dobrze :) Moja trasa jest parę postów wyżej :)

jeżeli jechałeś już w piątek (południe/popołudniu) w okolicach Ljubljany i przez GP Kaštel to pewnie piszesz i planujesz z doświadczenia; niestety my mieliśmy tę przyjemność trafić zarówno tu i tu w piątek na potężne korki, było to i przed i po sezonie, no ale mogą zdarzyć się oczywiście wyjątki, powodzenia
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.05.2019 07:06

samba napisał(a):Witam,
3 czerwca (poniedziałek ) planuje wyjechać z dolnego śląska na Krk.
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina, żeby ominąć korki ?
Którą trasą najlepiej jechać?

Myślę, że wyjazd ok. 4-tej może być dobrym wyborem. Nie wiem skąd startujesz ale przyjąłem, że z Wrocławia wiec w (moim zdaniem najtrudniejszym pod względem korków) Wiedniu będziesz ok. 10-tej. Może być różnie ale Wiedeń jednak szybciej lub wolniej ale jedzie. Nie zapominał bym (ale i nie demonizował) Brna, które osiągniesz ok. godz. 8-ej. Co do trasy to zgodnie z prezentowaną już w tym wątku opinią uważam, że najlepiej jechać przez całą SLO (Maribor i Lubljana) do przejścia w Rupa i dalej na Krk.
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 10.05.2019 10:28

freex, jechałem od Wiednia tą samą trasą do Rovinj. W CRO chyba do zrobienia jest ok 50-60km podjazdy nie są jakieś masakryczne. Polecam.
freex
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.02.2010
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 10.05.2019 15:20

tommyl: A kiedy jechałeś? W jaki dzień tygodnia i o której byłeś w Wiedniu? Trafiłeś jakieś korki?
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 13.05.2019 19:29

Witam,

Proszę o radę doświadczonych urlopowiczów. Wybieramy się z rodziną do Fazany od 24 do 31.08.2019. Jesteśmy ze śląska z miasta Tychy. Zastanawiamy się o której wyjechać (z piątku na sobotę w nocy, a może lepiej w piątek już dużo wcześniej się wybrać i lepiej na plaży czekać na kwaterę :wink: ) i jaką trasą, aby nie było za ciasno. A może ostatni tydzień sierpnia bywa luźniejszy? Będę wdzięczna za porady.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 13.05.2019 20:12

Co do pory wyjazdu nie będę się wypowiadał bo sam nie jeżdżę nocą natomiast co do trasy to wydaje mi się że najlepsza opcja to klasyczna trasa Ostrawa-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor a potem Lublana i dalej w stronę wybrzeża. Ja jeżdżąc do Fazany wybierałem zawsze zjazd z autostrady Crni Kal i kierowałem się na Buzet (przejście graniczne Socerga) a potem przez Motovum (żeby zaopatrzyć się w wino w winnicy Tomaz) i dalej przez Pazin do Fazany. Można nie jechać przez Motovun tylko z Buzetu kierować się w stronę drogi ekspresowej przez Lupoglav i dalej do Fazany. Jak ma się trochę czasu to po drodze można zajrzeć do Buzetu, Motovunu czy Roca
lub Humu - mnie podoba się Istria śródlądowa i jej kamienne miasteczka na wzgórzach...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.05.2019 22:52

euh
Można z Mutovun dalej jechać drogą nr 44 do ronda z drogą 21 (stara droga z Puli do Kastel) i kierować się na południe.
Fajnie się nią jedzie i można podziwiać starą Istrię z lat 90, kiedy to była główna droga (oj ciasno na niej było) i te serpentyny od drogi 44 do Viźinada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone