Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swpiotr1
Autostopowicz
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) swpiotr1 » 05.05.2019 13:44

W sumie nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę, ale wydaje się sensownie. Zacząłem poszukiwania od podpowiedzi map Google a one właśnie pokazały drogę na Zagrzeb i dalej do KRK. Chyba skorzystam z tej podpowiedzi.

Wracać będę z Szybeniku i tutaj trasa na Ormoż i Bad Radkersburg wydaje się już ok. Czy też pojechalibyście inaczej?
wzXander
Plażowicz
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wzXander » 07.05.2019 14:45

A jak wygląda droga do przejścia Socerga?
Chodzi mi czy spokojnie przejadę ciągnąc przyczepę? (jakieś strome podjazdy, serpentyny itp).

Pozdrawiam
freex
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 08.05.2019 10:43

Witam

Planuję wyjechać w Piątek 28.06.2019r ok 4 rano z Brzegu Opolskiego do Rovinj. Trasa przez czechy, austrię i słowenię - autostradami. Czy jak będę ok 9 rano w Wiedniu to przelecę bez problemu? Okolo 12 będę wjeżdżał do słowenii i teraz jechać przez Graz i przez granicę w Spielfeld czy zjechać z autostrady wcześniej i jechać przez granicę w Bad Radkersburg? Może jeszcze jakiś inna możliwość? Ostatnia niepewność to granica chorwacka, na której planuję być ok 15-16. Jechać na któreś przejście za Koper czy zjeżdżać wcześniej na Socerga/Buzet? Przypominam że wszystko będzie się odbywać w Piątek, 28 czerwca czyli jeszcze przed szczytem sezonowym :)

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

pozdrawiam!

mapa rovinj.jpg
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.05.2019 23:41

wzXander napisał(a):A jak wygląda droga do przejścia Socerga?
Chodzi mi czy spokojnie przejadę ciągnąc przyczepę? (jakieś strome podjazdy, serpentyny itp).

Pozdrawiam

Jest większy podjazd (zjazd) na tym odcinku:
https://www.google.pl/maps/dir/45.53554 ... !1e4?hl=pl
oraz w okolicy przejścia granicznego, ale widać że ciągną budy tak więc nie jest to straszne. Jedynie współczynnik ilości kW/kg zestawu odgrywa rolę.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.05.2019 23:47

freex napisał(a):Witam

Planuję wyjechać w Piątek 28.06.2019r ok 4 rano z Brzegu Opolskiego do Rovinj. Trasa przez czechy, austrię i słowenię - autostradami. Czy jak będę ok 9 rano w Wiedniu to przelecę bez problemu? Okolo 12 będę wjeżdżał do słowenii i teraz jechać przez Graz i przez granicę w Spielfeld czy zjechać z autostrady wcześniej i jechać przez granicę w Bad Radkersburg? Może jeszcze jakiś inna możliwość? Ostatnia niepewność to granica chorwacka, na której planuję być ok 15-16. Jechać na któreś przejście za Koper czy zjeżdżać wcześniej na Socerga/Buzet? Przypominam że wszystko będzie się odbywać w Piątek, 28 czerwca czyli jeszcze przed szczytem sezonowym :)

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

pozdrawiam!

mapa rovinj.jpg

Na Istrię jedzie się tylko przez Słowenię, inne warianty odpadają (Zagrzeb).
Jeżeli myślisz o Koprze to przeglądaj kilka tygodni prędzej w piątki w porze w której przewidujesz być gm z natężeniem ruchu.
Jeżeli zawsze się korkuje w planowanej porze, wybierz Ćmi Kal-Buzet.
tommypop
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommypop » 09.05.2019 07:13

Można też z Koper pojechać przez Gmina Izola https://goo.gl/maps/w6r4vGeXSbC69HYe8 zamiast przez Dragonja https://goo.gl/maps/1MrtLkQmsTpSMnsi8 gdzie o tej porze występują duże utrudnienia.
samba
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) samba » 09.05.2019 20:00

Witam,
3 czerwca (poniedziałek ) planuje wyjechać z dolnego śląska na Krk.
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina ,żeby ominąć korki ?
Którą trasą najlepiej jechać?
freex
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 09.05.2019 21:19

samba napisał(a):Witam,
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina ,żeby ominąć korki ?

Ja właśnie też wyjeżdżam o 4 rano tylko ze w piątek 28.06. Myślę że będzie dobrze :) Moja trasa jest parę postów wyżej :)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2019 21:48

freex napisał(a):Ja właśnie też wyjeżdżam o 4 rano tylko ze w piątek 28.06. Myślę że będzie dobrze :) Moja trasa jest parę postów wyżej :)

jeżeli jechałeś już w piątek (południe/popołudniu) w okolicach Ljubljany i przez GP Kaštel to pewnie piszesz i planujesz z doświadczenia; niestety my mieliśmy tę przyjemność trafić zarówno tu i tu w piątek na potężne korki, było to i przed i po sezonie, no ale mogą zdarzyć się oczywiście wyjątki, powodzenia
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.05.2019 07:06

samba napisał(a):Witam,
Proszę o poradę czy przede wszystkim godzina 4:00 rano (w poniedziałek) to dobra godzina, żeby ominąć korki ?

Myślę, że wyjazd ok. 4-tej może być dobrym wyborem. Nie wiem skąd startujesz ale przyjąłem, że z Wrocławia wiec w (moim zdaniem najtrudniejszym pod względem korków) Wiedniu będziesz ok. 10-tej. Może być różnie ale Wiedeń jednak szybciej lub wolniej ale jedzie. Nie zapominał bym (ale i nie demonizował) Brna, które osiągniesz ok. godz. 8-ej. Co do trasy to zgodnie z prezentowaną już w tym wątku opinią uważam, że najlepiej jechać przez całą SLO (Maribor i Lubljana) do przejścia w Rupa i dalej na Krk.
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 10.05.2019 10:28

freex, jechałem od Wiednia tą samą trasą do Rovinj. W CRO chyba do zrobienia jest ok 50-60km podjazdy nie są jakieś masakryczne. Polecam.
freex
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 10.05.2019 15:20

tommyl: A kiedy jechałeś? W jaki dzień tygodnia i o której byłeś w Wiedniu? Trafiłeś jakieś korki?
beticz
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 13.05.2019 19:29

Witam,

Proszę o radę doświadczonych urlopowiczów. Wybieramy się z rodziną do Fazany od 24 do 31.08.2019. Jesteśmy ze śląska z miasta Tychy. Zastanawiamy się o której wyjechać (z piątku na sobotę w nocy, a może lepiej w piątek już dużo wcześniej się wybrać i lepiej na plaży czekać na kwaterę :wink: ) i jaką trasą, aby nie było za ciasno. A może ostatni tydzień sierpnia bywa luźniejszy? Będę wdzięczna za porady.
euh
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 13.05.2019 20:12

Co do pory wyjazdu nie będę się wypowiadał bo sam nie jeżdżę nocą natomiast co do trasy to wydaje mi się że najlepsza opcja to klasyczna trasa Ostrawa-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor a potem Lublana i dalej w stronę wybrzeża. Ja jeżdżąc do Fazany wybierałem zawsze zjazd z autostrady Crni Kal i kierowałem się na Buzet (przejście graniczne Socerga) a potem przez Motovum (żeby zaopatrzyć się w wino w winnicy Tomaz) i dalej przez Pazin do Fazany. Można nie jechać przez Motovun tylko z Buzetu kierować się w stronę drogi ekspresowej przez Lupoglav i dalej do Fazany. Jak ma się trochę czasu to po drodze można zajrzeć do Buzetu, Motovunu czy Roca
lub Humu - mnie podoba się Istria śródlądowa i jej kamienne miasteczka na wzgórzach...
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.05.2019 22:52

euh
Można z Mutovun dalej jechać drogą nr 44 do ronda z drogą 21 (stara droga z Puli do Kastel) i kierować się na południe.
Fajnie się nią jedzie i można podziwiać starą Istrię z lat 90, kiedy to była główna droga (oj ciasno na niej było) i te serpentyny od drogi 44 do Viźinada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019