Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.04.2018 17:06

johny1412 napisał(a):Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro

Jakoś nie kojarzę takiej nazwy jak Socerga. Na Istrię zawsze jeździłem przez Koper - Dragonija albo Portoroż a potem autostradką. Końcówkę podróży odbywać krętymi i wąskimi dróżkami w górę i w dół, przez wsie i wichury to już lepiej odżałować te około 30zł. Znalazłem na mapie tę Socergę i dlaczego akurat tamtędy to nie rozumiem?
Na Istrię jeździłem w czerwcu i wrześniu tak żeby granicę przekroczyć w niedzielę a wracałem w sobotę. Czasem w sobotę na wjazd do Chorwacji czekało 15km samochodów i myślę, że te 15 km przejeżdżali w ciągu 3-4 godzin.Teraz trochę się zmieniło bo nie ma żadnej kontroli chorwackiej a tylko słoweńska ale i tak nigdy w sobotę w tamtą stronę a w niedzielę z powrotem bo też można wdepnąć.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.04.2018 18:22

Calapula napisał(a):
johny1412 napisał(a):Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro

Jakoś nie kojarzę takiej nazwy jak Socerga. Na Istrię zawsze jeździłem przez Koper - Dragonija albo Portoroż a potem autostradką. Końcówkę podróży odbywać krętymi i wąskimi dróżkami w górę i w dół, przez wsie i wichury to już lepiej odżałować te około 30zł. Znalazłem na mapie tę Socergę i dlaczego akurat tamtędy to nie rozumiem?
Na Istrię jeździłem w czerwcu i wrześniu tak żeby granicę przekroczyć w niedzielę a wracałem w sobotę. Czasem w sobotę na wjazd do Chorwacji czekało 15km samochodów i myślę, że te 15 km przejeżdżali w ciągu 3-4 godzin.Teraz trochę się zmieniło bo nie ma żadnej kontroli chorwackiej a tylko słoweńska ale i tak nigdy w sobotę w tamtą stronę a w niedzielę z powrotem bo też można wdepnąć.

Tu nie chodzi o 30 zł tylko że w sezonie lub w weekendy wjazd lub wyjazd od/do Koper często się korkuje a najgorzej to wygląda w ostatni weekend sierpnia jak Włosi wracają. Z tego powodu przez takie małe przejście się jedzie by nie stać w tych 15km korkach. Dodatkowo w ostatnich latach zmodernizowano drogę Socerga-Buzet i jazda tamtędy to przyjemność.
Uwaga! W weekendy majowy też występuje korek w Koper jak i na powrocie na końcówce "Y" tzn już przed bramkami opłat, zaliczyłem na powrocie w 2016 3,5h w 36'C, średnia to przyjemność (dlatego Socerga)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.04.2018 18:49

wielbiciel napisał(a):...
Dodatkowo w ostatnich latach zmodernizowano drogę Socerga-Buzet i jazda tamtędy to przyjemność.
Uwaga! W weekendy majowy też występuje korek w Koper jak i na powrocie na końcówce "Y" tzn już przed bramkami opłat, zaliczyłem na powrocie w 2016 3,5h w 36'C, średnia to przyjemność (dlatego Socerga)

No i proszę, po tylu latach jeżdżenia na Istrię dopiero teraz dowiedziałem się że można inaczej. Przy najbliższej okazji sprawdzę. Ja sobie z korkami radziłem w ten sposób, że tam wjeżdżałem w niedzielę a wyjeżdżałem w sobotę albo inny dzień byle nie niedziela. Praktycznie wcale nie było korka. Za to początkowe wjazdy w sobotę a wyjazdy w niedzielę były czasem koszmarne.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.04.2018 19:06

Wariant przejścia Socerga-Buzet jest dość znany na forum. Ja sam jadąc na Istrię od 2014 r. jadę właśnie tamtędy. Koper ze swoimi korkami to zło i tylko desperados wybierają tamtą trasę.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.04.2018 19:34

Jak jeżdżę od 1999r na Istrię to wjechałem tylko dwa razy inaczej raz przez Rupę i raz przez Koper i te dwa razy to skucha była, pozostaje tylko Socerga.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 29.04.2018 22:06

Dziś około 8:00 rano kolejka na przejściu Dragonija na około 15 aut...5 min i po temacie można jechać dalej na Majówkę :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.05.2018 10:54

masterb napisał(a):Dziś około 8:00 rano kolejka na przejściu Dragonija na około 15 aut...5 min i po temacie można jechać dalej na Majówkę :)

Skoro to niedziela, to nic dziwnego, że kolejki nie ma. Dlatego, jeśli tylko mogłem, granicę przejeżdżałem w niedzielę. Poza tym to jednak przed sezonem i to mocno.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.05.2018 17:04

Crocodyl napisał(a):Wariant przejścia Socerga-Buzet jest dość znany na forum. Ja sam jadąc na Istrię od 2014 r. jadę właśnie tamtędy. Koper ze swoimi korkami to zło i tylko desperados wybierają tamtą trasę.

czyli jestem desperados... :D bo stałem w ogonku do tego przejścia...
niestety wtedy i Socerga oraz Brezovica było na GM zaznaczone na bordowo, więc kombinowanie nie miało sensu, tym bardziej że dużo zależy od tego, gdzie Ktoś zmierza na Istrii; ja od GP Kastel miałem już tylko 20km, przez Socergę już 80km, wybór był jasny
kaka020397
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 28.06.2018 18:56

Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.06.2018 23:15

kaka020397 napisał(a):Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....


próbował bym tutaj
https://www.google.pl/search?q=omv+slov ... 490!4f13.1
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.06.2018 06:26

Można również spróbować na większych stacjach paliwowych (np. INA) jeszcze w Hr lub sprawdzić na samym przejściu granicznym. W zeszłym roku podczas powrotu do kraju (wprawdzie powrót był z Dalmacji a nie z Istrii) i zmianie decyzji odnośnie przejazdu autostradami w SLO winiety kupiłem bez problemu na stacji INA (w cenie nominalnej bez jakiś kulawych prowizji itp.). Coś mi się kołacze po łbie, że o tym czy stacja prowadzi sprzedaż winiet można dowiedzieć się min. na stronie HAK ale pewny nie jestem. Jeśli nawet nie uda się jeszcze w Hr to na stacji wskazanej przez @te kiero powinno się udać kupić bez problemu.
kaka020397
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 29.06.2018 07:53

te kiero napisał(a):
kaka020397 napisał(a):Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....


próbował bym tutaj
https://www.google.pl/search?q=omv+slov ... 490!4f13.1


Dzięki widziałem tą stację i tez tak myślę że nie powinno być problemów - może ktoś z "cromaniaków" kupił tam winiety i potwierdzi
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 06.07.2018 23:25

Witam, czy ktos ma informacje z tego roku?! Jak tam przejscie Rupa? Tworza sie kolejki w weekendy?! Dajcie znac :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2019 12:21

swpiotr1 napisał(a):Dzień Dobry, z uwagi na mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać.

Trafiłem tutaj szukając właśnie ominięcia płatnych odcinków na Słowenii. Wybieram się 1 czerwca z Warszawy do - KRK, myślałem własnie nad trasą jaką zaproponował Pik71. Czy da się ominąć te rondo, na którym obowiązuje ta winieta? Ta trasa przez Bad Radkersburg i Ormoż wydaje mi się nie po drodze w przypadku mojej destynacji. A może ktoś jechał inną trasą do KRK i może polecić?

Ja na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad trasą przez całą SLO (Maribor, Lubljana) do przejścia w Rupa i dalej na Krk. Koszt słoweńskiej winiety nie będzie już tak bolesny bo przy Twojej planowanej trasie koszt chorwackiej autostrady to także wydatek 88 Kn. https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roa ... d-to-route
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2019 12:55

swpiotr1 napisał(a): Trafiłem tutaj szukając właśnie ominięcia płatnych odcinków na Słowenii. Wybieram się 1 czerwca z Warszawy do - KRK, myślałem własnie nad trasą jaką zaproponował Pik71. Czy da się ominąć te rondo, na którym obowiązuje ta winieta? Ta trasa przez Bad Radkersburg i Ormoż wydaje mi się nie po drodze w przypadku mojej destynacji. A może ktoś jechał inną trasą do KRK i może polecić?


Jak wyżej - jechałem na Krk cztery razy i jazda przez całą Słowenię do przejścia Rupa to najlepszy wybór. No i kosztowo jest to tak samo (pi razy drzwi) jak jazda z ominięciem słoweńskiej autostrady i jazdą przez Chorwację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone