Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Croentuzjasta
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.04.2018 17:06

johny1412 napisał(a):Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro

Jakoś nie kojarzę takiej nazwy jak Socerga. Na Istrię zawsze jeździłem przez Koper - Dragonija albo Portoroż a potem autostradką. Końcówkę podróży odbywać krętymi i wąskimi dróżkami w górę i w dół, przez wsie i wichury to już lepiej odżałować te około 30zł. Znalazłem na mapie tę Socergę i dlaczego akurat tamtędy to nie rozumiem?
Na Istrię jeździłem w czerwcu i wrześniu tak żeby granicę przekroczyć w niedzielę a wracałem w sobotę. Czasem w sobotę na wjazd do Chorwacji czekało 15km samochodów i myślę, że te 15 km przejeżdżali w ciągu 3-4 godzin.Teraz trochę się zmieniło bo nie ma żadnej kontroli chorwackiej a tylko słoweńska ale i tak nigdy w sobotę w tamtą stronę a w niedzielę z powrotem bo też można wdepnąć.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.04.2018 18:22

Calapula napisał(a):
johny1412 napisał(a):Cześć. Jak najlepiej dojechać do Rovinj wybierając przejście Socerga? Przez Motovun i Visnjan czy Lupoglav? Pozdro

Jakoś nie kojarzę takiej nazwy jak Socerga. Na Istrię zawsze jeździłem przez Koper - Dragonija albo Portoroż a potem autostradką. Końcówkę podróży odbywać krętymi i wąskimi dróżkami w górę i w dół, przez wsie i wichury to już lepiej odżałować te około 30zł. Znalazłem na mapie tę Socergę i dlaczego akurat tamtędy to nie rozumiem?
Na Istrię jeździłem w czerwcu i wrześniu tak żeby granicę przekroczyć w niedzielę a wracałem w sobotę. Czasem w sobotę na wjazd do Chorwacji czekało 15km samochodów i myślę, że te 15 km przejeżdżali w ciągu 3-4 godzin.Teraz trochę się zmieniło bo nie ma żadnej kontroli chorwackiej a tylko słoweńska ale i tak nigdy w sobotę w tamtą stronę a w niedzielę z powrotem bo też można wdepnąć.

Tu nie chodzi o 30 zł tylko że w sezonie lub w weekendy wjazd lub wyjazd od/do Koper często się korkuje a najgorzej to wygląda w ostatni weekend sierpnia jak Włosi wracają. Z tego powodu przez takie małe przejście się jedzie by nie stać w tych 15km korkach. Dodatkowo w ostatnich latach zmodernizowano drogę Socerga-Buzet i jazda tamtędy to przyjemność.
Uwaga! W weekendy majowy też występuje korek w Koper jak i na powrocie na końcówce "Y" tzn już przed bramkami opłat, zaliczyłem na powrocie w 2016 3,5h w 36'C, średnia to przyjemność (dlatego Socerga)
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.04.2018 18:49

wielbiciel napisał(a):...
Dodatkowo w ostatnich latach zmodernizowano drogę Socerga-Buzet i jazda tamtędy to przyjemność.
Uwaga! W weekendy majowy też występuje korek w Koper jak i na powrocie na końcówce "Y" tzn już przed bramkami opłat, zaliczyłem na powrocie w 2016 3,5h w 36'C, średnia to przyjemność (dlatego Socerga)

No i proszę, po tylu latach jeżdżenia na Istrię dopiero teraz dowiedziałem się że można inaczej. Przy najbliższej okazji sprawdzę. Ja sobie z korkami radziłem w ten sposób, że tam wjeżdżałem w niedzielę a wyjeżdżałem w sobotę albo inny dzień byle nie niedziela. Praktycznie wcale nie było korka. Za to początkowe wjazdy w sobotę a wyjazdy w niedzielę były czasem koszmarne.
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.04.2018 19:06

Wariant przejścia Socerga-Buzet jest dość znany na forum. Ja sam jadąc na Istrię od 2014 r. jadę właśnie tamtędy. Koper ze swoimi korkami to zło i tylko desperados wybierają tamtą trasę.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.04.2018 19:34

Jak jeżdżę od 1999r na Istrię to wjechałem tylko dwa razy inaczej raz przez Rupę i raz przez Koper i te dwa razy to skucha była, pozostaje tylko Socerga.
masterb
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 29.04.2018 22:06

Dziś około 8:00 rano kolejka na przejściu Dragonija na około 15 aut...5 min i po temacie można jechać dalej na Majówkę :)
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.05.2018 10:54

masterb napisał(a):Dziś około 8:00 rano kolejka na przejściu Dragonija na około 15 aut...5 min i po temacie można jechać dalej na Majówkę :)

Skoro to niedziela, to nic dziwnego, że kolejki nie ma. Dlatego, jeśli tylko mogłem, granicę przejeżdżałem w niedzielę. Poza tym to jednak przed sezonem i to mocno.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.05.2018 17:04

Crocodyl napisał(a):Wariant przejścia Socerga-Buzet jest dość znany na forum. Ja sam jadąc na Istrię od 2014 r. jadę właśnie tamtędy. Koper ze swoimi korkami to zło i tylko desperados wybierają tamtą trasę.

czyli jestem desperados... :D bo stałem w ogonku do tego przejścia...
niestety wtedy i Socerga oraz Brezovica było na GM zaznaczone na bordowo, więc kombinowanie nie miało sensu, tym bardziej że dużo zależy od tego, gdzie Ktoś zmierza na Istrii; ja od GP Kastel miałem już tylko 20km, przez Socergę już 80km, wybór był jasny
kaka020397
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 28.06.2018 18:56

Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.06.2018 23:15

kaka020397 napisał(a):Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....

próbował bym tutaj
https://www.google.pl/search?q=omv+slov ... 490!4f13.1
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.06.2018 06:26

Można również spróbować na większych stacjach paliwowych (np. INA) jeszcze w Hr lub sprawdzić na samym przejściu granicznym. W zeszłym roku podczas powrotu do kraju (wprawdzie powrót był z Dalmacji a nie z Istrii) i zmianie decyzji odnośnie przejazdu autostradami w SLO winiety kupiłem bez problemu na stacji INA (w cenie nominalnej bez jakiś kulawych prowizji itp.). Coś mi się kołacze po łbie, że o tym czy stacja prowadzi sprzedaż winiet można dowiedzieć się min. na stronie HAK ale pewny nie jestem. Jeśli nawet nie uda się jeszcze w Hr to na stacji wskazanej przez @te kiero powinno się udać kupić bez problemu.
kaka020397
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 29.06.2018 07:53

te kiero napisał(a):
kaka020397 napisał(a):Witam, proszę o pomoc gdzie kupię winietę słoweńską wracając do kraju przez przejście Socerga od strony Buzet - na tym odcinku który prowadzi do autostrady w stronę Ljublany chyba max do miejscowości Crni Kal ....

próbował bym tutaj
https://www.google.pl/search?q=omv+slov ... 490!4f13.1

Dzięki widziałem tą stację i tez tak myślę że nie powinno być problemów - może ktoś z "cromaniaków" kupił tam winiety i potwierdzi
farow
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 06.07.2018 23:25

Witam, czy ktos ma informacje z tego roku?! Jak tam przejscie Rupa? Tworza sie kolejki w weekendy?! Dajcie znac :)
Crocodyl
Cromaniak
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2019 12:21

swpiotr1 napisał(a):Dzień Dobry, z uwagi na mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać.

Trafiłem tutaj szukając właśnie ominięcia płatnych odcinków na Słowenii. Wybieram się 1 czerwca z Warszawy do - KRK, myślałem własnie nad trasą jaką zaproponował Pik71. Czy da się ominąć te rondo, na którym obowiązuje ta winieta? Ta trasa przez Bad Radkersburg i Ormoż wydaje mi się nie po drodze w przypadku mojej destynacji. A może ktoś jechał inną trasą do KRK i może polecić?

Ja na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad trasą przez całą SLO (Maribor, Lubljana) do przejścia w Rupa i dalej na Krk. Koszt słoweńskiej winiety nie będzie już tak bolesny bo przy Twojej planowanej trasie koszt chorwackiej autostrady to także wydatek 88 Kn. https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roa ... d-to-route
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2019 12:55

swpiotr1 napisał(a): Trafiłem tutaj szukając właśnie ominięcia płatnych odcinków na Słowenii. Wybieram się 1 czerwca z Warszawy do - KRK, myślałem własnie nad trasą jaką zaproponował Pik71. Czy da się ominąć te rondo, na którym obowiązuje ta winieta? Ta trasa przez Bad Radkersburg i Ormoż wydaje mi się nie po drodze w przypadku mojej destynacji. A może ktoś jechał inną trasą do KRK i może polecić?

Jak wyżej - jechałem na Krk cztery razy i jazda przez całą Słowenię do przejścia Rupa to najlepszy wybór. No i kosztowo jest to tak samo (pi razy drzwi) jak jazda z ominięciem słoweńskiej autostrady i jazdą przez Chorwację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019