Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2020 01:07

Jak nie zwiedzacie po drodze Postojnej , Predjamy, Vintgaru, Bledu, Bohinji - szybciej przez Zagreb, na Rijekę.

Autostrada Maribor - Lubljana - tłok, korki. "6" od Postojnej do Rupy - jazda w tempie ślimaka.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2020 19:07

ruwado napisał(a):Jak nie zwiedzacie po drodze Postojnej , Predjamy, Vintgaru, Bledu, Bohinji - szybciej przez Zagreb, na Rijekę.

Autostrada Maribor - Lubljana - tłok, korki. "6" od Postojnej do Rupy - jazda w tempie ślimaka.


Co za wierutna bzdura, od kiedy? Dwa razy jechałem Maribor - Lubljana - Rupa i jedynie za stolicą, niewielkie spowolnienie. Dla mnie to była lepsza alternatywa od slimaczenia się od bramek Lučko do węzła Bosiljevo.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 16.06.2020 17:25

witam dobrze mówisz jechałem w tamtym roku przez maribor na rupę do rabac zero problemów :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2020 17:28

mietas69 napisał(a):witam dobrze mówisz jechałem w tamtym roku przez maribor na rupę do rabac zero problemów :papa:

Maribor, Rupa, Rabac :wink: :idea:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.06.2020 22:09

Ja akurat jechałem dwa razy (2014 i 2019) i mam inne doświadczenia:
- Maribor Lubljana tłok - dość duży ruch i dużo spowolnień
- a lokalna od Postojnej do Rupy to dla mnie masakra (oczywiście chodzi o tempo jazdy, bo droga bardzo malownicza i fajna).
monty24
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.06.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) monty24 » 17.06.2020 09:54

Jadę w lipcu do Premantury. Planuje jechać tak jak kiedyś do Rabaca, czyli Wrocław - Boboszów - Austria - Słowenia i na Buzet. I tutaj się zastanawiam czy lecieć na węzeł Lupoglav i lecieć na Pulę, czy spokojnie dalej pojechać na Stepcici / Labin? Co byście doradzili. Będę wyjeżdżał w piątek 17 lipca około 21szej i chce "łyknąć" trasę "na raz" ale jadąc spokojnie i bez zbędnego pośpiechu.
Pytanie też o winiety - dotąd zawsze czy jechałem do Chorwacji czy do Italii to zamawiałem wcześniej przez Tolltickets. W obecnej sytuacji nie chcę kupować wcześniej tylko po drodze. O ile w Czechach i Austrii można kupić bezpośrednio przy lub na granicy, to nie wiem jak to wygląda w Słowenii w okolicy przejścia w Spielfeld.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2020 10:30

monty24 napisał(a):Jadę w lipcu do Premantury. Planuje jechać tak jak kiedyś do Rabaca, czyli Wrocław - Boboszów - Austria - Słowenia i na Buzet. I tutaj się zastanawiam czy lecieć na węzeł Lupoglav i lecieć na Pulę, czy spokojnie dalej pojechać na Stepcici / Labin? Co byście doradzili. Będę wyjeżdżał w piątek 17 lipca około 21szej i chce "łyknąć" trasę "na raz" ale jadąc spokojnie i bez zbędnego pośpiechu.
Pytanie też o winiety - dotąd zawsze czy jechałem do Chorwacji czy do Italii to zamawiałem wcześniej przez Tolltickets. W obecnej sytuacji nie chcę kupować wcześniej tylko po drodze. O ile w Czechach i Austrii można kupić bezpośrednio przy lub na granicy, to nie wiem jak to wygląda w Słowenii w okolicy przejścia w Spielfeld.

Spokojnie kupisz na samej granicy, jak kończy się A zaraz na prawy pas i na stanowiskach granicznych masz budki z winietami.
Masz to nawet w GM pokazane:
https://www.google.pl/maps/place/Vignet ... 9193?hl=pl.
Odcinek płatny zaczyna się na wysokości stacji paliw PETROL, kiedyś stali na wyjeździe z niej i kontrolę zrobili.
Na tej stacji też kupisz.
pak0sz15
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.06.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) pak0sz15 » 30.06.2020 09:53

Witam. Czy jadąc do Rabac przez Niemcy/ Austria(Villach)/Słowenia sa platne tunele po drodze i jaki jest koszt za przejazd? Pozdrawiam
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 01.07.2020 13:20

ruwado napisał(a):Ja akurat jechałem dwa razy (2014 i 2019) i mam inne doświadczenia:
- Maribor Lubljana tłok - dość duży ruch i dużo spowolnień
- a lokalna od Postojnej do Rupy to dla mnie masakra (oczywiście chodzi o tempo jazdy, bo droga bardzo malownicza i fajna).


Wszystko zależy w jakim dniu i w jakich godzinach jedziesz. W godzinach szczytu okolice Mariboru i Lubljany lubia sie tłoczyć, jeśli robisz to nad ranem czy wieczorem to leci się bez problemów!!!

Dla mnie ta droga w stosunku do autostrady na Zagrzeb to bajka! Wlasnie na HR autostradach zdarzalo mi sie tracic na godziny w korkach przed bramkami :/
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2020 15:28

Problemy są zawsze w okolicy Koper gdzie kończy się autostrada i jest bardzo duży ruch lokalny, a w sobotę rano wyjątkowo.
Słoweńcy jadą na weekend na Istrię bo ich kawałek morza jest mały a i też mają swoje rodziny i interesy na niej.
Z tego powodu nie należy jechać do końca autostrady tylko zjechać jednym z wcześniejszych zjazdów np. Ćrni Kal i dalej lokalnymi drogami na Buzet. Jest szybciej niż głównym przejściem Dragonja.
elvvis
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.05.2012
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) elvvis » 12.07.2020 11:07

Hej , jedziemy z żoną i dzieckiem na kemping Vestar Rovinj. Mam zamiar wyjechać nad ranem godzina 4/5 z Wrocławia . Poleci mi ktoś najlepsze rozwiązanie na przejazd ? Wiem
, że sobota jest ogólnie słabym pomysłem na wyjazd ale nie mamy innej opcji .
sajmer
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 28.04.2011
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmer » 12.07.2020 11:14

A jak to będzie w poniedziałek rano ? Wyjeżdżam w niedzielę 09.08 koło 20 do Medulin i też się zastanawiam jak jechać :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.07.2020 16:50

sajmer elvvis
Macie tu tylko kilkanaście stron by wszystko ogarnąć.
Dla ułatwienia poszukajcie po moim nicku.
caroloca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2020
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 09.08.2020 12:34

Dzień dobry. Jadę w niedzielę na Istrię, w Polsce przez Cieszyn. I mam pytanie, bo nie znalazłam tu propozycje trasy z takiego miejsca, mapa mi pokazuje że lepiej jechać przez Słowację i Węgry, tak na pewno zrobię. Ale co potem? Lepiej wjechać do Słowenii i kupić winietę i tamtędy na Istrię, czy z Węgier zjechać na Zagrzeb i jechać sobie przez Chorwację?
Wiem że dla niektórych to proste i oczywiste pytanie, ale ostatni raz na Chorwacji byłam pięć lat temu i to na południu wiec trasa była inna. Z góry dziękuję za pomoc.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 14.07.2021 23:10

Na Istrię zawsze jeżdżę autostradami słoweńskim i to niezależnie czy jest to Opatija, Porec czy słoweńskie wybrzeże. Ruch zwalnia tylko w okolicach Lubliany i jeśli są remonty. Przez Zagrzeb jeśli jadę do Dalmacji lub na Kvarner.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone