Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2020 00:07

Jak nie zwiedzacie po drodze Postojnej , Predjamy, Vintgaru, Bledu, Bohinji - szybciej przez Zagreb, na Rijekę.

Autostrada Maribor - Lubljana - tłok, korki. "6" od Postojnej do Rupy - jazda w tempie ślimaka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2020 18:07

ruwado napisał(a):Jak nie zwiedzacie po drodze Postojnej , Predjamy, Vintgaru, Bledu, Bohinji - szybciej przez Zagreb, na Rijekę.

Autostrada Maribor - Lubljana - tłok, korki. "6" od Postojnej do Rupy - jazda w tempie ślimaka.

Co za wierutna bzdura, od kiedy? Dwa razy jechałem Maribor - Lubljana - Rupa i jedynie za stolicą, niewielkie spowolnienie. Dla mnie to była lepsza alternatywa od slimaczenia się od bramek Lučko do węzła Bosiljevo.
mietas69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 16.06.2020 16:25

witam dobrze mówisz jechałem w tamtym roku przez maribor na rupę do rabac zero problemów :papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2020 16:28

mietas69 napisał(a):witam dobrze mówisz jechałem w tamtym roku przez maribor na rupę do rabac zero problemów :papa:

Maribor, Rupa, Rabac :wink: :idea:
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.06.2020 21:09

Ja akurat jechałem dwa razy (2014 i 2019) i mam inne doświadczenia:
- Maribor Lubljana tłok - dość duży ruch i dużo spowolnień
- a lokalna od Postojnej do Rupy to dla mnie masakra (oczywiście chodzi o tempo jazdy, bo droga bardzo malownicza i fajna).
monty24
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) monty24 » 17.06.2020 08:54

Jadę w lipcu do Premantury. Planuje jechać tak jak kiedyś do Rabaca, czyli Wrocław - Boboszów - Austria - Słowenia i na Buzet. I tutaj się zastanawiam czy lecieć na węzeł Lupoglav i lecieć na Pulę, czy spokojnie dalej pojechać na Stepcici / Labin? Co byście doradzili. Będę wyjeżdżał w piątek 17 lipca około 21szej i chce "łyknąć" trasę "na raz" ale jadąc spokojnie i bez zbędnego pośpiechu.
Pytanie też o winiety - dotąd zawsze czy jechałem do Chorwacji czy do Italii to zamawiałem wcześniej przez Tolltickets. W obecnej sytuacji nie chcę kupować wcześniej tylko po drodze. O ile w Czechach i Austrii można kupić bezpośrednio przy lub na granicy, to nie wiem jak to wygląda w Słowenii w okolicy przejścia w Spielfeld.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2020 09:30

monty24 napisał(a):Jadę w lipcu do Premantury. Planuje jechać tak jak kiedyś do Rabaca, czyli Wrocław - Boboszów - Austria - Słowenia i na Buzet. I tutaj się zastanawiam czy lecieć na węzeł Lupoglav i lecieć na Pulę, czy spokojnie dalej pojechać na Stepcici / Labin? Co byście doradzili. Będę wyjeżdżał w piątek 17 lipca około 21szej i chce "łyknąć" trasę "na raz" ale jadąc spokojnie i bez zbędnego pośpiechu.
Pytanie też o winiety - dotąd zawsze czy jechałem do Chorwacji czy do Italii to zamawiałem wcześniej przez Tolltickets. W obecnej sytuacji nie chcę kupować wcześniej tylko po drodze. O ile w Czechach i Austrii można kupić bezpośrednio przy lub na granicy, to nie wiem jak to wygląda w Słowenii w okolicy przejścia w Spielfeld.

Spokojnie kupisz na samej granicy, jak kończy się A zaraz na prawy pas i na stanowiskach granicznych masz budki z winietami.
Masz to nawet w GM pokazane:
https://www.google.pl/maps/place/Vignet ... 9193?hl=pl.
Odcinek płatny zaczyna się na wysokości stacji paliw PETROL, kiedyś stali na wyjeździe z niej i kontrolę zrobili.
Na tej stacji też kupisz.
pak0sz15
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pak0sz15 » 30.06.2020 08:53

Witam. Czy jadąc do Rabac przez Niemcy/ Austria(Villach)/Słowenia sa platne tunele po drodze i jaki jest koszt za przejazd? Pozdrawiam
farow
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 01.07.2020 12:20

ruwado napisał(a):Ja akurat jechałem dwa razy (2014 i 2019) i mam inne doświadczenia:
- Maribor Lubljana tłok - dość duży ruch i dużo spowolnień
- a lokalna od Postojnej do Rupy to dla mnie masakra (oczywiście chodzi o tempo jazdy, bo droga bardzo malownicza i fajna).

Wszystko zależy w jakim dniu i w jakich godzinach jedziesz. W godzinach szczytu okolice Mariboru i Lubljany lubia sie tłoczyć, jeśli robisz to nad ranem czy wieczorem to leci się bez problemów!!!

Dla mnie ta droga w stosunku do autostrady na Zagrzeb to bajka! Wlasnie na HR autostradach zdarzalo mi sie tracic na godziny w korkach przed bramkami :/
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2020 14:28

Problemy są zawsze w okolicy Koper gdzie kończy się autostrada i jest bardzo duży ruch lokalny, a w sobotę rano wyjątkowo.
Słoweńcy jadą na weekend na Istrię bo ich kawałek morza jest mały a i też mają swoje rodziny i interesy na niej.
Z tego powodu nie należy jechać do końca autostrady tylko zjechać jednym z wcześniejszych zjazdów np. Ćrni Kal i dalej lokalnymi drogami na Buzet. Jest szybciej niż głównym przejściem Dragonja.
elvvis
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) elvvis » 12.07.2020 10:07

Hej , jedziemy z żoną i dzieckiem na kemping Vestar Rovinj. Mam zamiar wyjechać nad ranem godzina 4/5 z Wrocławia . Poleci mi ktoś najlepsze rozwiązanie na przejazd ? Wiem
, że sobota jest ogólnie słabym pomysłem na wyjazd ale nie mamy innej opcji .
sajmer
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmer » 12.07.2020 10:14

A jak to będzie w poniedziałek rano ? Wyjeżdżam w niedzielę 09.08 koło 20 do Medulin i też się zastanawiam jak jechać :)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.07.2020 15:50

sajmer elvvis
Macie tu tylko kilkanaście stron by wszystko ogarnąć.
Dla ułatwienia poszukajcie po moim nicku.
caroloca
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 09.08.2020 11:34

Dzień dobry. Jadę w niedzielę na Istrię, w Polsce przez Cieszyn. I mam pytanie, bo nie znalazłam tu propozycje trasy z takiego miejsca, mapa mi pokazuje że lepiej jechać przez Słowację i Węgry, tak na pewno zrobię. Ale co potem? Lepiej wjechać do Słowenii i kupić winietę i tamtędy na Istrię, czy z Węgier zjechać na Zagrzeb i jechać sobie przez Chorwację?
Wiem że dla niektórych to proste i oczywiste pytanie, ale ostatni raz na Chorwacji byłam pięć lat temu i to na południu wiec trasa była inna. Z góry dziękuję za pomoc.
komaciek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 14.07.2021 22:10

Na Istrię zawsze jeżdżę autostradami słoweńskim i to niezależnie czy jest to Opatija, Porec czy słoweńskie wybrzeże. Ruch zwalnia tylko w okolicach Lubliany i jeśli są remonty. Przez Zagrzeb jeśli jadę do Dalmacji lub na Kvarner.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021