Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Czeki
Odkrywca
Re: Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 14.07.2021 22:16

komaciek napisał(a):Na Istrię zawsze jeżdżę autostradami słoweńskim i to niezależnie czy jest to Opatija, Porec czy słoweńskie wybrzeże. Ruch zwalnia tylko w okolicach Lubliany i jeśli są remonty. Przez Zagrzeb jeśli jadę do Dalmacji lub na Kvarner.

Nadal w SLO obowiązuje winieta na zjazdach, czyli że nie muszę kupować na pierwszej stacji paliw? z góry dzięki za odpowiedź
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2021 22:27

Czeki napisał(a):
komaciek napisał(a):Na Istrię zawsze jeżdżę autostradami słoweńskim i to niezależnie czy jest to Opatija, Porec czy słoweńskie wybrzeże. Ruch zwalnia tylko w okolicach Lubliany i jeśli są remonty. Przez Zagrzeb jeśli jadę do Dalmacji lub na Kvarner.

Nadal w SLO obowiązuje winieta na zjazdach, czyli że nie muszę kupować na pierwszej stacji paliw? z góry dzięki za odpowiedź

Winieta SLO potrzebna na wjeździe na autostrady lub drogi szybkiego ruchu.
wojtekkos2
Podróżnik
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 11.08.2021 20:47

Jadę w niedzielę 22.08 na Krk. Zastanawiam się, czy wybrać trasę przez Maribor, Ljubljanę i przejście Rupa zamiast autostrady chorwackiej. Może ktoś zna tę trasę i może coś podpowiedzieć, zwłaszcza jaki jest ruch w niedzielę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2021 21:33

Wersja slowenska przez Rupa oznacza, ze jedziesz przez Austrie i to jest dobra opcja pod warunkiem, ze akceptujesz Wieden.
Wersja chorwacka raczej prowadzi od strony wegierskiej, to sa dwie trasy, ktorych raczej sie nie miksuje. Niedziela.to spory ruch, ale mniejszy niz w sobote.
Przez Slowenie jedzie sie swietnie, ale przez Austrie fatalnie.
mkay
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkay » 12.08.2021 00:12

wojtekkos2 napisał(a):Jadę w niedzielę 22.08 na Krk. Zastanawiam się, czy wybrać trasę przez Maribor, Ljubljanę i przejście Rupa zamiast autostrady chorwackiej. Może ktoś zna tę trasę i może coś podpowiedzieć, zwłaszcza jaki jest ruch w niedzielę.

miałem ten sam dylemat, zdecydowałem się na opcję przez Lubjanę i nie żałuję... więcej tutaj: meldunki-z-tras-przejsc-granicznych-do-cro-sezon-2021-t56256-390.html#p2230416
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.08.2021 01:40

wojtekkos2 napisał(a):Jadę w niedzielę 22.08 na Krk. Zastanawiam się, czy wybrać trasę przez Maribor, Ljubljanę i przejście Rupa zamiast autostrady chorwackiej. Może ktoś zna tę trasę i może coś podpowiedzieć, zwłaszcza jaki jest ruch w niedzielę.

Jechałem parę lat temu, właśnie w niedzielę. Warto tak wykorzystać ich drogą winietę. W Słowenii luz, jadąc od strony Mariboru, możesz objechać Lubljane albo od północy, albo od południa. Po zjeździe w Postojna na Rupe kręte drogi, dość ciężko wyprzedzić, szczególnie, jak trafisz na auta z przyczepami, trochę spowalniają.

Od 15.08 Słowenia zaostrza zasady tranzytu dla C-19 - sprawdź na gov.pl
wojtekkos2
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 12.08.2021 09:54

igg napisał(a):Wersja slowenska przez Rupa oznacza, ze jedziesz przez Austrie i to jest dobra opcja pod warunkiem, ze akceptujesz Wieden.
Wersja chorwacka raczej prowadzi od strony wegierskiej, to sa dwie trasy, ktorych raczej sie nie miksuje. Niedziela.to spory ruch, ale mniejszy niz w sobote.
Przez Slowenie jedzie sie swietnie, ale przez Austrie fatalnie.

Wersja przez Austrię-uwielbiam ten kraj i tę trasę. :lol:
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 16.08.2021 19:26

Dla wracających z Istrii przez SLO: uwaga stacje benzynowe w Koper nie są czynne 24/7. Będąc tam w nocy NIE kupicie winiety na autostrady w SLO.

Ja miałem to nieszczęście, że w Koper byłem o 4.00, pierwsza stacja czynna od 06.00. Wjechać na autostradę bez winiety się bałem, wiec pojechałem równolegle do autostrady do pierwszej otwartej 24/7 która akurat dostępna była z drogi krajowej. Na stacji zonk, nie mieli winiety 7 dniowej, chcąc nie chcąc kupiłem 30 dniową.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021