Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.04.2016 21:48

No tak... teraz widać wyraźnie, że troszkę się to miasto zmieniło przez te kilkanaście lat od czasu kiedy zatrzymaliśmy się by połazić po centrum. A do tego taka pogoda się trafiła, bardzo ładnie :idea:

:papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.04.2016 17:38

tony montana napisał(a):
Vjetar napisał(a):
piekara114 napisał(a):Tony... kiedy zdjęcia z przejazdu najdłuższym tunelem w Polsce?


Tylko nie jedź z soboty na niedzielę...


Też lekka paranoja..... muszę zapytac Kolegi, który maczał palce w tym tunelu...
:)


Mój nos podpowiada mi zupełnie coś innego niż sprzątanie. :wink:

tony montana napisał(a):EM BANQUE ;) on DE RIVER BRDA


Ciekawa architektura. :)

Pzdr
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.05.2016 14:50

tony montana napisał(a):Portobello ;) Ministerstwo Śledzia i Wódki

Międzynarodowo i swojsko zarazem :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.05.2016 19:51

tony montana napisał(a):Zaproszenie na balety ;)


kmichal napisał(a):... reklama dźwignią handlu ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Ale tę dźwignię jakiś niezły swawolnik wymyślił ;)

kulka53 napisał(a):No tak... teraz widać wyraźnie, że troszkę się to miasto zmieniło przez te kilkanaście lat od czasu kiedy zatrzymaliśmy się by połazić po centrum. A do tego taka pogoda się trafiła, bardzo ładnie :idea:

:papa:


Z samego rana taka pogoda i to w III dekadzie marca! :)

Juz wyjechaliście???


tony montana napisał(a):EM BANQUE ;) on DE RIVER BRDA


Vjetar napisał(a):Ciekawa architektura. :)

Pzdr


Akurat panie w pięknych toaletach do pracy na 9 szły....

Nefer napisał(a):
tony montana napisał(a):Portobello ;) Ministerstwo Śledzia i Wódki

Międzynarodowo i swojsko zarazem :wink: .


Tak, południowoamerykańsko/polsko ;)

Kolega marynarz kiedyś wszedł do knajpy w Chile z kolegami, a barman od razu "Dziwny jest ten świaaat" Czesia z kaseciaka zapodał ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.05.2016 19:57

Ostatni krótki secik z Bydgoszczu

Moim ostatnim celem będzie budowla położona na małym wzgórzu
Obrazek

Bardzo ładnie się prezentująca budowla dodam
Obrazek

To Wieża Ciśnień. W 1881 r. przystąpiono w Bydgoszczy do prac nad budową nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, której najistotniejszym elementem, umożliwiającym utrzymanie właściwego ciśnienia, była wieża ciśnień. Właściwe prace budowlane przeprowadzono w latach 1898-1899
Obrazek

A obok Wieży taka różnoraka kamieniczka
Obrazek

ADIOS
tony
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 03.05.2016 20:14

A z Rzeszowa fotki też będą ? :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.05.2016 21:02

tony montana napisał(a):To Wieża Ciśnień.

Porządna, pruska robota.

A historia o Niemenie w Chile przednia :wink: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.05.2016 18:15

tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):fajnie, że pokazałeś Hell. w przyszłym miesiącu, spędzę kilka dni w rejonie trójmiasta i wycieczka na cypel właśnie w planach. Chcemy też poznać bardziej Gdańsk (byłem raz, ale tylko na chwilę) i okolice. Jeśli wg Ciebie są miejsca, których nie ma w przewodnikach, a które warto zobaczyć to będę wdzięczny za sugestie
pozdrawiam,
Michał


Gdańsk. Na miasto warto poświęcić co najmniej cały dzień. Oprócz standardów na Old Town polecam Park Oliwski z Katedrą, ale także kamieniczki w samej Oliwie, stary Wrzeszcz też jest fajny na błądzenie bez celu

Musicie podjechać na Westerplatte i nowym tunelem na Stadion Lechijki

Osobiście lubię tez ścieżkę od Brzeźna (molo!) do Jelitkowa i dalej do Sopotu (można bike wypożyczyć na miejscu i całą zrobić w godzinę w jedną stronę)


właśnie co najmniej jeden dzień chcemy tam spędzić. Mamy metę w Stegnej. Westerplatte i Old Town jest w planie, dzięki za pozostałe sugestie 8)

pozdrawiam,
M
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.05.2016 19:07

W Bydgoszczu bywam może nie często, ale z pewnością dość regularnie, gdyż z tegoż miasta wywodzi się Grzesiek, a teściowa mieszka tam do dziś. Tyle, że dość daleko od starówki, więc nie każda rodzinna wizyta związana jest ze spacerem tamże. Niemniej jednak, pozytywne zmiany w wyglądzie miasta zaobserwowałam! Co do zatruć w znanych restauracjach, to dzięki stołowaniu się "u mamusi", ryzyko jest niewielkie. Co nie znaczy, że :roll: zerowe. Lat temu bodajże 10, wracając do domu z "nie-mamusinej" imprezy komunijnej, musiałam :? towarzyszyć córce w nocnym pobycie w szpitalu w Krotoszynie :roll: w związku z sensacjami jakie u niej wystąpiły po spożyciu tortu od bydgoskiego renomowanego cukiernika.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.05.2016 22:30

tony montana napisał(a):Los rzucił mnie na parę godzin do oddalonego o ok. 200 km "BYDGOSZCZU"

Nawet nie zauważyłem, kiedy byłeś w Mieście nad Brdą. :wink:
tony montana napisał(a):Idę sobie na wyspę

A nie, nie... Przechodząc przez most Staromiejski, jeszcze nie znalazłeś się na wyspie. Musiałbyś przejść kilkaset metrów i wtedy znalazłbyś się na Wyspie Młyńskiej, miał okazję zobaczyć zespół architektoniczny zwany Wenecją Bydgoską i napić się piwa nad rzeką w Warzelni. :wink:
tony montana napisał(a):Kościół Św. Marcina

To Katedra św. Marcina i Mikołaja - najstarszy kościół i perła architektury sakralnej w mieście, ale trzeba wejść do środka.
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Kamieniczka jak z Pragi czy innego Budapesztu

Mi jakoś tak od razu Wiedniem zapachniało :mrgreen:

Drodzy moi, to Berlin :!: 8O
W mieście znajduje się wiele ciekawych architektonicznie, eklektycznych i secesyjnych budowli, dzięki którym funkcjonowała nazwa Kleine Berlin.
Tutaj tworzyli swoje dzieła architekci berlińscy: m.in. Seeling i Hildebrandt. :wink:

Tony, pięknie pokazałeś Bromberg. Miasto mocno niedoceniane. Przez wielu traktowane "tranzytowo". Bydgoszcz nie może równać się pod wzgledem architektonicznym z Toruniem, ale ma sporo do zaoferowania.
Skoro jednak będzie
tony montana napisał(a): next time, a zapowiada się że będę
:papa:

to zapraszam na spacer nad Kanałem Bydgoskim - unikatowym w skali europejskiej, przykładem XVIII-wiecznej myśli technicznej.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 05.05.2016 10:59

walp napisał(a):Miasto mocno niedoceniane.


Myslę, że dlatego, iż był taki czas, kiedy Bydgoszcz kiepsko się prezentowała :wink:
Swego czasu bywałam w Bydgoszczy dość często, i wspominam je jako brudne, zaniedbane miasto :wink:
Obecnie jednak, bardzo się to zmieniło :)

Most prowadzący na Wyspę Młyńską :wink:
Obrazek

fragment Wyspy :wink:
Obrazek

i jeszcze jeden :wink:
Obrazek

no i ten widok na Operę :wink: , pamiętam jeszcze czas, kiedy ja budowano :)
Obrazek

Jeżeli się mylę, to walp mnie poprawi :wink:

Sorry tony :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.05.2016 11:15

Asiu, wszystko się zgadza, łącznie z tym:
ASIULA HK napisał(a):Myslę, że dlatego, iż był taki czas, kiedy Bydgoszcz kiepsko się prezentowała :wink:
Swego czasu bywałam w Bydgoszczy dość często, i wspominam je jako brudne, zaniedbane miasto :wink:
Obecnie jednak, bardzo się to zmieniło :)


Mostek z Twojego zdjęcia, to Most Jana Kiepury, przy operze, zwany Mostem Miłości (obwieszony kłódkami).
Ja podałem wejście na wyspę przez Most Młyński, od Starego Rynku.

Budowę Opery Nova pamięta pewnie wielu, bo budowano ją dość długo (1973-2006). 8O

Tony wybaczy. :wink:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 05.05.2016 11:31

walp napisał(a):Ja podałem wejście na wyspę przez Most Młyński, od Starego Rynku.

A ja od innej strony :wink:, Opera jest dobrym puktem odniesienia :wink:

walp napisał(a):Budowę Opery Nova pamięta pewnie wielu, bo budowano ją dość długo (1973-2006).

:lol: Nie da sie ukryć :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2016 20:31

Potter napisał(a):A z Rzeszowa fotki też będą ? :mrgreen:


Jak weźmiesz aparat z sobą to będą ;) :P

Nefer napisał(a):
tony montana napisał(a):To Wieża Ciśnień.

Porządna, pruska robota.

A historia o Niemenie w Chile przednia :wink: .


BA, a jakie koleżanki do tańca kolega tam mial ... :oops: :oops:

Mikeee napisał(a):
właśnie co najmniej jeden dzień chcemy tam spędzić. Mamy metę w Stegnej. Westerplatte i Old Town jest w planie, dzięki za pozostałe sugestie 8)

pozdrawiam,
M


No i koniecznie Tunelem pod Martwą Wisłą :)

dangol napisał(a):W Bydgoszczu bywam może nie często, ale z pewnością dość regularnie, gdyż z tegoż miasta wywodzi się Grzesiek, a teściowa mieszka tam do dziś. Tyle, że dość daleko od starówki, więc nie każda rodzinna wizyta związana jest ze spacerem tamże. Niemniej jednak, pozytywne zmiany w wyglądzie miasta zaobserwowałam! Co do zatruć w znanych restauracjach, to dzięki stołowaniu się "u mamusi", ryzyko jest niewielkie. Co nie znaczy, że :roll: zerowe. Lat temu bodajże 10, wracając do domu z "nie-mamusinej" imprezy komunijnej, musiałam :? towarzyszyć córce w nocnym pobycie w szpitalu w Krotoszynie :roll: w związku z sensacjami jakie u niej wystąpiły po spożyciu tortu od bydgoskiego renomowanego cukiernika.


Na szczęście nie znam żadnych renomowanych bydgoskich cukierników ;)


tony montana napisał(a):Idę sobie na wyspę

walp napisał(a):A nie, nie... Przechodząc przez most Staromiejski, jeszcze nie znalazłeś się na wyspie. Musiałbyś przejść kilkaset metrów i wtedy znalazłbyś się na Wyspie Młyńskiej, miał okazję zobaczyć zespół architektoniczny zwany Wenecją Bydgoską i napić się piwa nad rzeką w Warzelni. :wink:


Fakt, tam nie doszedłem, nie dysponowałem też jakąś ogromną ilością czasu - od 10 spotkanie na Strefie :)


walp napisał(a):To Katedra św. Marcina i Mikołaja - najstarszy kościół i perła architektury sakralnej w mieście, ale trzeba wejść do środka.


kto jak to ja wszedłbym - ale był zamknięty z rana

walp napisał(a):Tony, pięknie pokazałeś Bromberg. Miasto mocno niedoceniane. Przez wielu traktowane "tranzytowo". Bydgoszcz nie może równać się pod wzgledem architektonicznym z Toruniem, ale ma sporo do zaoferowania.

.....zapraszam na spacer nad Kanałem Bydgoskim - unikatowym w skali europejskiej, przykładem XVIII-wiecznej myśli technicznej.


Na pewno ma sporo do zaoferowania, nie ukrywam, że zobaczyłem bardzo fajne miejsca, a przede wszystkim zadbane, co mnie osobiście zawsze się podoba

ASIULA HK napisał(a):
Myslę, że dlatego, iż był taki czas, kiedy Bydgoszcz kiepsko się prezentowała :wink:
Swego czasu bywałam w Bydgoszczy dość często, i wspominam je jako brudne, zaniedbane miasto :wink:
Obecnie jednak, bardzo się to zmieniło :)

Jeżeli się mylę, to walp mnie poprawi :wink:

Sorry tony :wink:


Oczywiście, że wybaczy, wstawiajcie swoje zdjęcia jak najbardziej! :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Majowa Polska....Półwysep Helski'16

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2016 20:33

W połowie grudnia byłem też w innym pięknym polskim mieście - które ma bardzo dużo do zaoferowania

Obrazek

Co to za miasto?

tony
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone