Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Montana on Tour: Nasze Morze 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.01.2017 18:24

Roxi napisał(a):Brrrr ale zima! :)


I to mówi osoba, której zamarza kombinezon :?: :?: :oczko_usmiech:

Piękne to Twoje zimowe morze tony 8O
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Nasze Morze 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.01.2017 19:56

słoma79 napisał(a):
Roxi napisał(a):Brrrr ale zima! :)


I to mówi osoba, której zamarza kombinezon :?: :?: :oczko_usmiech:

Piękne to Twoje zimowe morze tony 8O


Jak świeci słońce to i wszytko ładniejsze niż w szarości :)

Mikeee napisał(a):ekstra sople. Rześko musiało być... 8)

pozdrawiam,
M


Było DOŚĆ chłodno, ale nie aż tak, żeby nie pochodzić po naszej Rewie :)

Sara76 napisał(a):Właśnie dzisiaj oglądałam w TV jak nad morzem pięknie, gdy jest śnieg i sople pokrywają falochrony, a tu taka miła niespodzianka w postaci Twoich zdjęć. Marzy mi się wyjazd nad morze w takich okolicznościach pogody, zwłaszcza z uwagi na przecudną scenerię do robienia zdjęć


Zapraszam, w imieniu nadmorskich pensjonatów, wiem, że część w Rewie działa cały rok :)

Potter napisał(a):No, liczyłam na Ciebie Tony i się nie zawiodłam 8) . Piękne te sopelki :papa: .


Podobno do Porto czy ALgaeve nie CHCIAŁAŚ jechać? 8O :twisted:

piekara114 napisał(a):
Sara76 napisał(a):Właśnie dzisiaj oglądałam w TV jak nad morzem pięknie, gdy jest śnieg i sople pokrywają falochrony, a tu taka miła niespodzianka w postaci Twoich zdjęć. Marzy mi się wyjazd nad morze w takich okolicznościach pogody, zwłaszcza z uwagi na przecudną scenerię do robienia zdjęć
To tak samo jak mi :D


Czyste powietrze, piękna sceneria - zapraszamy :)

Roxi napisał(a):Brrrr ale zima! :)
Pięknie to wygląda.


Pieknie, nie da się ukryć, ale sztorm połowę cypelka znaczy Szperka Rewskiego ukradła na jakiś czas

:boss:

Nefer napisał(a):Piękna jest zima nad polskim morzem, co zdjęcia Tony'ego tylko udowadniają. :)

My w tym roku w drugiej połowie lutego wybieramy się do Jastrzębiej Góry, ciekawe jaka będzie pogoda :wink: .


Czyżby ferie nad morzem ? Nie zapomnijcie parawanów ;)

kaszubskiexpress napisał(a):Stalaktyty imponujące.
Ja się otzrąsnąłem z obowiązków, więc, może chociaż podjadę do parku oliwskiego na spokojnie zobaczyć iluminację :mrgreen:

Od jutra ma znowu wiać. :x


No my się w końcu nie zdecydowaliśmy dziś na Park, może po powrocie skoczymy, do 31.01 mają niby być
8)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Montana on Tour: Nasze Morze 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.01.2017 20:02

tony montana napisał(a):
Nefer napisał(a):Piękna jest zima nad polskim morzem, co zdjęcia Tony'ego tylko udowadniają. :)
My w tym roku w drugiej połowie lutego wybieramy się do Jastrzębiej Góry, ciekawe jaka będzie pogoda :wink: .

Czyżby ferie nad morzem ? Nie zapomnijcie parawanów ;)

Ano tak, drugi tydzień ferii spędzimy nad Bałtykiem. :wink: Byle tylko nie wiało za mocno (tak jak ostatnio), to będzie dobrze :) .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.03.2017 20:31

MUZEUM NARODOWE - Gdańsk

Ja tam muzealny nie jestem za bardzo. Może to trochę wstyd, no ale już taki prosty ze mnie chłopina.
Ale MEMLINGA "Sąd ostateczny" raz na ileś lat zobaczyć potrza panie....

Ostatni raz w Muzeum Narodowym byłem za licealisty zatem około 170 lat temu....

W dodatku w piątki Muzeum za free..... zwykła cena też niewysoka - 10 złociszy

Parę zdjęć pokażę, niedużo ale

Najpierw poszedłem do sztuki średniowiecznej
Skrzydła Ołatarza Maryjnego
Obrazek

Znany Ołtarz Świętej Elżbiety - rok 1390 i początek XV wieku, przekazany z kościoła Mariackiego do Muzeum
Obrazek

Potem poszedłem do ceramiki - tam było średnio pasjonująco, więc zdjęć nie robiłem

Az przyszedł czas na malarstwo - gdańskie, regionalne, niderlandzkie, najróżniejsze!
Obrazek

Ta głowa mi sie podobała!
Obrazek

Konstancja niezła czika ;) Nieco szczurowata ale niech tam!
Obrazek

Kto zgadnie co to za Katedry?
Obrazek

To dam do zagadek więc nie mówię też co to
Obrazek

W tym wirydarzu byłem przed chwilą - pokażę kiedy indziej - to przy Kościele Św Trójcy obok
Obrazek

"Chce tańczyc jak ON"!
Obrazek

W tym obrazie mistrza niderlandzkiego najbardziej zafascynowało mnie to, jak odbija się to światło przez okno (kratki!)
Sam obraz nosi wiele mówiącą nazwę "Kobieta obierająca gęś" ( a może KACZKĘ????? Chociaż teraz lepiej nie żartować)
Obrazek

Na koniec wisienka - po to tu właściwie przyjechałem - DZIEŁO Sąd Ostateczny niejakiego Hansa Memlinga, namalowany w latach 1467 - 1471
Obrazek

Obraz został wykonany na zamówienie włoskiego bankiera A. Taniego z brugijskiej filii banku Medyceuszy i był pierwotnie przeznaczony dla florenckiego kościoła Badia Fiesolana. W 1473, podczas transportu do Italii na pokładzie galery San Matteo został zdobyty przez gdańskiego kapra Pawła Beneke dowodzącego karaką o nazwie Piotr z Gdańska (hehe)
Gdańscy właściciele statku kaperskiego (podczas podziału łupów) ofiarowali ołtarz Memlinga gdańskiemu Kościołowi Mariackiemu.
Obrazek

Obraz zwiedził podczas wojen pół Europy aż w końcu w 1956 roku wrócił do Gdańska.
Obrazek

Centralny panel przedstawia Chrystusa ukazanego na złotym tle (symbolizującym boskość), zasiadającego na tęczy, ze stopami spoczywającymi na złotej sferze. "Sędziego Sędziów" otacza dwunastu apostołów, Dziewica Maryja oraz Jan Chrzciciel. Nad nimi zaś unoszą się czterej aniołowie, trzymający atrybuty męki Chrystusa (Arma Christi) – kolumnę, przy której został ubiczowany, krzyż, włócznia, itd. Trzej kolejni aniołowie, ukazani nieco niżej, oraz czwarty (przeniesiony na prawy panel) dmą w trąby Apokalipsy. Wielka postać odziana w zbroję to św. Archanioł Michał, stojący pośród rozległej równiny i oddzielający dusze błogosławione od potępionych przy użyciu wagi i pastorału (sprawiedliwa dusza na szali to florencki bankier Tommaso Portinari). Te zbyt lekkie mogą się spodziewać najgorszego.
Obrazek

Obrazek

Lewa strona skrzydła tryptyku przedstawia dusze sprawiedliwych wstępujące do Królestwa Niebieskiego, gdzie wręczane są im szaty, które nosili za życia. Procesję prowadzi grupa znanych osobistości kościoła. Św. Piotr – z kluczem w dłoni – wita dusze sprawiedliwych na kryształowych schodach prowadzących ku niebiosom. Większość wskrzeszonych dusz została jednak osądzona surowo – widzimy je po lewej stronie, pędzone przez czarne, demoniczne postacie ku ogniom piekielnym w scenerii przypominającej krater wulkanu.
Obrazek

W następnym odcinku początek cyklu: CHIESY GDAŃSKA ! :)

8O 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2017 22:26

Ciekawy ołtarz. Przykuły me oko postacie na samy dole środkowego panelu.

tony montana napisał(a):Gdańscy właściciele statku kaperskiego (podczas podziału łupów) ofiarowali ołtarz Memlinga gdańskiemu Kościołowi Mariackiemu. (...) Obraz zwiedził podczas wojen pół Europy aż w końcu w 1956 roku wrócił do Gdańska.

Czemu ołtarz po odnalezieniu nie wrócił do kościoła?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.03.2017 15:34

Też nie przepadam za wizytami w muzeum, ale doceniam piękno niektórych eksponatów.

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.03.2017 10:35

Kobitka obierająca drób najlepsza.
Światło zagrało aż miło.
:hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.03.2017 14:38

Memlinga zobaczyłam w Muzeum po raz pierwszy jako 4-5 latka...Spać nie mogłam przez pół roku, bo mi ojciec (muzealnik) objaśnił w szczegółach o co chodziło artyście :oczko_usmiech: Pierwszy poważny i przemyślany :mrgreen: kontakt ze sztuką.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.04.2017 18:21

piekara114 napisał(a):Ciekawy ołtarz. Przykuły me oko postacie na samy dole środkowego panelu.

tony montana napisał(a):Gdańscy właściciele statku kaperskiego (podczas podziału łupów) ofiarowali ołtarz Memlinga gdańskiemu Kościołowi Mariackiemu. (...) Obraz zwiedził podczas wojen pół Europy aż w końcu w 1956 roku wrócił do Gdańska.

Czemu ołtarz po odnalezieniu nie wrócił do kościoła?


Postanowiono oddać go Muzeum, gdzie będzie hitem :)

Franz napisał(a):Też nie przepadam za wizytami w muzeum, ale doceniam piękno niektórych eksponatów.

Pozdrawiam,
Wojtek


No, ten Memmling jest nieco słynny :)

kaszubskiexpress napisał(a):Kobitka obierająca drób najlepsza.
Światło zagrało aż miło.
:hut:


Przyznaj Leon z ręką na sercu kiedy byłeś ostatnio w Narodowym ? ;0

Katerina napisał(a):Memlinga zobaczyłam w Muzeum po raz pierwszy jako 4-5 latka...Spać nie mogłam przez pół roku, bo mi ojciec (muzealnik) objaśnił w szczegółach o co chodziło artyście :oczko_usmiech: Pierwszy poważny i przemyślany :mrgreen: kontakt ze sztuką.


Tak, ja tez poczytałem sporo o obrazie przed wyprawą do Muzeum, każdy szczegół jest tu ważny i odgrywa swoja rolę....
:boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.04.2017 18:35

Gdańsk - okolice Muzeum Narodowego

Z Muzeum tylko rzut beretem do kościoła Św Trójcy - XV wiek
Obrazek

Obrazek

MALUTKIE okno witrażowe
Obrazek

Obrazek

Św Franciszek z Asyżu i Św Klara
Obrazek

Obrazek

Styl znany z zachodniej Europy (Niemcy/Francja)
Obrazek

Obrazek

Jak gotyk to gotyk
Obrazek

Elementy "gotyku" ma nawet pobliska kamienica
Obrazek

Wnętrze kościoła o.o. Franciszkanów ma klasyczne sklepienie charakterystyczne dlA gotyku
Obrazek

Jak to w znanych kościołach bywa, pod posadzką pochowani są ważni ludzie
Obrazek

Obrazek

Wszechobecna biel odróżnia nieco tę świątynię od innych gdańskich kościołów
Obrazek

Troche historii
Obrazek

Obrazek

Jak widać, Gdańsk nie zawsze był polski...
Obrazek

Kunszt dawnych artystów nalezy podziwiać
Obrazek

Obrazek

Każdy detal cieszy
Obrazek

Trochę inna sztuka niż balkony w Noto na Sycylii
Obrazek

Obrazek

Właściwie mógłbym załozyc osobny wątek o tytule "Kościoły Gdańska"
Obrazek

Zbierze się ich całkiem sporo....
Obrazek

Obrazek

Rozstaję się z kościołem Św Trójcy
Obrazek

W następnym odcinku pójdziemy do XIV wiecznego kościóła pod wezwaniem Św Piotra i Pawła...

BYE
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Nasze Morze 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.04.2017 19:12

Krystof napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):
tony montana napisał(a):Widziałem na Pejsie, że skorzystaliście z Małżonką i "zrobiliście" Półwysep rowerkami

Na rowerze byłem ze znajomymi.
Z żoną byliśmy wczoraj w Jastarni i w Kuźnicy.
Cud pogoda.
:)


Rowerami?
Bo słyszałem, że armagiedon związany z wyjazdem z 1/2-wyspu jeszcze się nie skończył? :cry:
Ponoć ludzie już od Chałup w korku stali, żeby się w Redzie na szóstkę wbić...


A skoro taka wyprawa się odbyła, to czas ją nieco pokazać
Zbliżają się wiosna i lato, więc trochę wspomnień z ostatniego weekendu sierpnia 2016

Wziąłem w pracy jeden dzień urlopu w piątek i popłynąłem z Młodym lat 9 statkiem na Hel
"ODJAZD" o 10.00
Obrazek

Rowery przygotowane
Obrazek

Nasze piękne Oceanarium i pomnik J Conrada
Obrazek

Oraz nasz gdyński Waterfront
Obrazek

Bedziemy płynąć Agatem
Obrazek

GDYNIA - TU SIE ŻYJE
Obrazek

Nabrzeże na prawo od Sea Towers będzie niedługo zabudowane - nowe inwestycje
Obrazek

Tu będą niedługo hotele, budynki mieszkalne etc
Obrazek

Prom generalnie jest pełny, wypływa z mały opóźnieniem, przed nami 30 km rejsu
Obrazek

Obrazek

Po 75 minutach rejsu meldujemy się na Helu - czekamy na wydanie roweru
Obrazek

Czekamy niecierpliwie ;)
Obrazek

Czas rozpocząc traskę
Obrazek

Pierwsze "kroki roweru" kierujemy na KONIEC POLSKI - to akurat centrum miasta
Obrazek

Koniec Polski - sam cypelek Półwyspu
Obrazek

Obrazek

JAK jakoweś Morze Śródziemne
Obrazek

KANADA? 8O
Obrazek

Po kąpieli i sportach po 2 godzinach wracamy do domu - mamy stąd około 65 km - Młody dojedzie do pewnego miejsca, bez cisnienia, wyjedzie po niego autem mama
Obrazek

Pogoda jest wspaniała
Obrazek

Trasa najpierw z Helu do Juraty prowadzi lasem, potem zatrzymujemy się na chwilę w Jastarni, ale o tym kiedy indziej
Obrazek

DZIELNI jesteśmy
Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.04.2017 20:32

Jak dobrze pójdzie, czyli jak pogoda będzie przychylna to może za 30-32 dni tam będę :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.04.2017 20:34

piekara114 napisał(a):Jak dobrze pójdzie, czyli jak pogoda będzie przychylna to może za 30-32 dni tam będę :mrgreen:


Zapraszamy :)
Jak widać, WARTO 8) :boss:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 02.04.2017 21:00

PRZEFAJNA sprawa :papa: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour: Trochę Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.04.2017 23:06

tony montana napisał(a):Styl znany z zachodniej Europy (Niemcy/Francja)

Oraz - jak sam zdążyłeś zauważyć - z Anglii.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone