Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mono-ma-te-matycznie Szczawnica na tydzień - 2017

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 09.12.2017 10:56

Leszek Skupin napisał(a):Dokończę, bo obiecałem, ale powrót na forum jest ciężki. Nawet nikt tu nie zajrzy. Poza tym cóż... jest tyle ciekawych podróży... co tam moje pisanie o Szczawnicy :cry: .
:papa:

Leszek .... nie bądź dętka, nie pękaj :wink: :oczko_usmiech: tylko dawaj tę Szczawnicę :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.12.2017 12:26

Cześć Leszek.
Miło Cię zobaczyć :D , a do Szczawnicy widzę, że znowu muszę się wybrać (tym bardziej, że niedaleko, piękną trasą wzdłuż Dunajca).
Z 20 lat temu, zrobiłem z żoną pętle, z Jaworek - Homole - Wysokie Skałki - Biała Woda.
Czardę też zaliczyliśmy - ceny były wtedy jeszcze przyjazne.
Pozdrawiam Cię serdecznie :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12703
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.12.2017 21:16

Fotki wodospadu Zaskalnik ślicznie Ci wyszły 8) !

Co do Czardy, to w czasie naszego babskiego wypadu na Boże Ciało 2015, zrobiłyśmy tam sobie spacerek na obiad właśnie. Ceny były OK :) , za drogie danie (w roli głównej baraninka) i piwko zapłaciłam 25 zł.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 08.01.2018 22:04

Leszek Skupin napisał(a):Dokończę, bo obiecałem, ale powrót na forum jest ciężki. Nawet nikt tu nie zajrzy. Poza tym cóż... jest tyle ciekawych podróży... co tam moje pisanie o Szczawnicy :cry: .
:papa:

Cieszę się, że Cię tu "widzę".
Wszyscy Skupieni na Relacjach z Chorwacji dlatego tu mało ludzi.

Pozdrawiam :papa:
WSH 2010
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 14.02.2018 19:01

A ja własnie po przeczytaniu tej relacji szukam noclegu w Szczawnicy. Bo mnie tam jeszcze nie było a wydaje się wspaniałym miejscem na majówkę
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2018 15:58

Hej, hej... Powiedziałem a, powiedziałem b... to trzeba dokończyć ten alfabet. Dzisiaj kolejny odcinek się szykuje, mimo, że w łóżku, że z bolącą głową i płucami, które chce urwać (prawie że). ;)

...wróciliśmy do centrum
Obrazek

Upał niesamowity i jak na góry wstrzymywał oddech, więc fontanna była jak najbardziej na miejscu.
Zamiast skalistych plaż Chorwacji upalne uliczki Szczawnicy... Mają swój urok jak Makarska czy Dubrovnik :P

Obrazek

Chwilę później dołączyli do nas przyjaciele Dorotki spod Tarnowa, ale to już popołudniu

Obrazek

Wreszcie mogliśmy się powłóczyć razem z nimi wieczorem, kiedy było chłodniej. Budynek cukierni, która tam jest podobno od zawsze... Na przeciwko parku miejskiego.

Obrazek

I kolejna fontanna pięknie oświetlona w parku miejskim

Obrazek

I Koci zamek, który tak naprawdę nie ma nic wspólnego z kotami. Zna ktoś?

Obrazek

Można coś zjeść i napić się
Obrazek

Wieczorny spacer nad grajcarkiem... Już można było odczuć chłód górskiej rzeki
Obrazek

I rzut oka na Koci zamek w nocy
Obrazek

W następnym odcinku pojedziemy znów do Niedzicy... a może i Czorsztyn będzie ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2018 16:14

elfik44 napisał(a):A ja własnie po przeczytaniu tej relacji szukam noclegu w Szczawnicy. Bo mnie tam jeszcze nie było a wydaje się wspaniałym miejscem na majówkę

A proszę Cię bardzo :) Tam mieszkaliśmy.
internet napisał(a):Alicja . Elżbieta Zarotyńska  
4,0
5 opinii z Google
Noclegi w Szczawnicy, Polska
Adres: Wygon 13A, 34-460 Szczawnica
Telefon: .....

Żeby nie było że spamuję telefon już wygooglujesz sobie osobiście ;) bardzo to łatwe
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Mono-ma-te-matycznie Szczawnica na tydzień - 2017 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone