Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 30.09.2012 16:38

Buber napisał(a):UFF ... przeczytałem (od początku :wink: ) i ... jeszcze więcej zobaczyłem.

Dokładnie tak samo ! :) ... tylko jak ja zacząłem to już było 35 stron a nie 23 ! 8)

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.09.2012 17:59

Fatamorgana napisał(a):Ta Vidova staje się już nudna...
Wszyscy tam jadą.
:oczko_usmiech: :x :o

Mogłam poprzestać na "prawie Vidovej" i nie poprawiać następnego dnia - byłabym wyjątkowa :cry: ;)



longtom napisał(a):Ja nie byłem. :)
choć z daleka widziałem

Jeszcze wszystko przed Tobą :)



mariusz-w napisał(a):
Buber napisał(a):UFF ... przeczytałem (od początku :wink: ) i ... jeszcze więcej zobaczyłem.

Dokładnie tak samo ! :) ... tylko jak ja zacząłem to już było 35 stron a nie 23 ! 8)

Witaj, Mariusz.
A dzięki Tobie jest już 36 stron ;) :D
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 01.10.2012 11:29

O kurde, ale dziwnie jest być po "tej" stronie wakacji. Jak czytam teraz relacje, to Maslinka na naszych ścieżkach :D i przy naszym stoliku (tu akurat konoba Raj:) )...

a ja na wakacjach czułam się jakbym niczym Alicja z krainy czarow, weszła w waszą relację :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.10.2012 11:53

a_nula napisał(a):O kurde, ale dziwnie jest być po "tej" stronie wakacji. Jak czytam teraz relacje, to Maslinka na naszych ścieżkach :D i przy naszym stoliku (tu akurat konoba Raj:) )...

a ja na wakacjach czułam się jakbym niczym Alicja z krainy czarow, weszła w waszą relację :D


Ale swoją też napiszesz? :wink:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 01.10.2012 12:06

mysza73 napisał(a):Ale swoją też napiszesz? :wink:


Marsallah napisze :), a ja się będę wtrącać :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.10.2012 13:02

a_nula napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ale swoją też napiszesz? :wink:


Marsallah napisze :), a ja się będę wtrącać :D


No to czekam :P .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 13:47

a_nula napisał(a):O kurde, ale dziwnie jest być po "tej" stronie wakacji. Jak czytam teraz relacje, to Maslinka na naszych ścieżkach :D i przy naszym stoliku (tu akurat konoba Raj:) )...

Aniu, witaj po powrocie!
Zdecydowanie gorzej jest być po tej stronie wakacji :roll: Ale można je sobie przedłużyć, pisząc relację :) (Ja już przedłużam chyba zbyt długo ;))

Podobnie jak Mysza, czekam na Wasze wspomnienia :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 14:33

30 lipca (poniedziałek): Kajakowanie po raz ostatni

Wszystko co dobre, szybko się kończy... Tak jak nasz pobyt na Braču :( Dzisiaj spędzimy ostatni dzień na tej pięknej wyspie. Na szczęście nie oznacza to jeszcze końca naszych wakacji, ale zaczyna się nam robić smutno...

Żeby poprawić sobie humor, chwytamy wiosła i płyniemy - po raz drugi w stronę Murvicy. Jest tu tyle pięknych plaż, że na pewno znajdziemy jakąś tylko dla siebie.

Poprzednio był to "piknik pod wiszącą skałką" :D i "plaża pod agawami", która bardzo Wam się podobała. Niektórzy Forumowicze pisali, że to plaża nr 1 :) Ja mam dylemat, bo dzisiejsza będzie równie piękna... Zaraz zresztą zobaczycie :)

Płyniemy! Zdjęcia pewnie podobne, ale tam jest tak pięknie, że nie mogę się powstrzymać ;)

038156.jpg


Cudna plaża, ale trochę za duża. Na razie pusta, ale szybko moglibyśmy mieć towarzystwo:

038611.jpg


Po kilku kolejnych machnięciach wiosłem stwierdzamy, że nie ma sensu długo szukać. Już wiemy, gdzie chcemy postawić stopę. Zbliżamy się do brzegu:

039124.jpg


A oto kolejna pretendentka do tytułu "najpiękniejszej plaży":

039564.jpg


Może minimalnie mniejsza od tej "pod agawami" (tu też zresztą są agawy :D), ale dla nas (i Challengera) w zupełności wystarczy :)

Jak w raju :hearts::

040449.jpg

040808.jpg

041167.jpg

041526.jpg

041883.jpg


Na zdjęciach widać płotek - to ogrodzenie czyjejś posesji. Okazuje się, że nad plażą znajduje się jeden dom, aktualnie niezamieszkany. Można tutaj z łatwością dotrzeć z szutrowej drogi łączącej Bol z Murvicą.
Nikt jednak nie schodzi ścieżką. Mamy szczęście mieć tę piękną plażę tylko dla siebie :D

Wykorzystujemy ostatni dzień na Braču na błogie lenistwo, spędzając na plażowaniu i snurkowaniu długie godziny. Może się wreszcie porządnie opalimy ;)

Po południu natomiast planujemy zrealizować drugie podejście do Vidovej Gory. Po drodze zatrzymujemy się w miejscu, z którego pięknie widać Zlatni Rat:

043099.jpg

043460.jpg

043818.jpg


Do Fabiaka i w dalszą drogę!

Ten "pociąg" już wklejałam, ale co tam:

044271.jpg


Kolejny przystanek - nie mogłam się oprzeć widokom:

044689.jpg

045048.jpg


Jak tak dalej pójdzie, nie dojedziemy dzisiaj na Vidovą ;)

:papa:
Ostatnio edytowano 05.06.2020 17:24 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.10.2012 15:07

maslinka napisał(a):A oto kolejna pretendentka do tytułu "najpiękniejszej plaży":


Są po prostu dwie najpiękniejsze plaże :!:
- pod agawami
i
-przy płotku. :D

pzdr :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2012 15:33

Hej!

Te małe "cosie" - "przy płotku" i "pod agawami" spełniają warunki definicji wyrazu plaża (pas nadbrzeżny pokryty materiałem sypkim: piaskiem, żwirem bądź ich mieszaniną, leżący nad brzegiem zbiorników wodnych) ale jeżeli chodzi o rozmiar...? Dwie osoby, jeden kajak i "plaża" od razu jest jednocześnie zatłoczona i zagracona :) .... i tłumacz teraz człowieku bułgaromaniakom i egpitomaniakom, że o to właśnie chodzi.


Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 15:48

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):A oto kolejna pretendentka do tytułu "najpiękniejszej plaży":


Są po prostu dwie najpiękniejsze plaże :!:
- pod agawami
i
-przy płotku. :D

I to jest salomonowe rozwiązanie :D



Interseal napisał(a):Te małe "cosie" - "przy płotku" i "pod agawami" spełniają warunki definicji wyrazu plaża (pas nadbrzeżny pokryty materiałem sypkim: piaskiem, żwirem bądź ich mieszaniną, leżący nad brzegiem zbiorników wodnych) ale jeżeli chodzi o rozmiar...? Dwie osoby, jeden kajak i "plaża" od razu jest jednocześnie zatłoczona i zagracona :) .... i tłumacz teraz człowieku bułgaromaniakom i egpitomaniakom, że o to właśnie chodzi.

:lol:

Niektórych nie warto przekonywać na siłę. Ważne, że my - Cromaniacy ;) wiemy, o co chodzi :D


P.S. Dorzuciłam jeszcze 2 plażowe zdjęcia, bo stwierdziłam, że było ich za mało ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2012 15:54

maslinka napisał(a):Obrazek

Jak tak dalej pójdzie, nie dojedziemy dzisiaj na Vidovą ;)

Ale taki spacer sprawia wiele przyjemności. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.10.2012 19:23

Extra są te małe plaże :!:
No Vidovą czekam..., bo nie dotarliśmy :?
Czasu jakoś nie było :lol: :wink:

pozdr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 20:18

Franz napisał(a):Ale taki spacer sprawia wiele przyjemności. 8)

:mrgreen:



janusz.w. napisał(a):Extra są te małe plaże :!:
No Vidovą czekam..., bo nie dotarliśmy :?
Czasu jakoś nie było :lol: :wink:

My odkładaliśmy na koniec, czekając na lepszą widoczność. Chyba za długo czekaliśmy...


Chwaliłam się w wątku beskidzkim, pochwalę się i tutaj - dzisiaj napisałam post nr 5 000 :D Hurrra! :mrgreen: ;) Jest okazja do świętowania ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2012 20:20

5000! :)

Jaka piękna liczba :)

trzymaj się Maslinka :papa: i kolejnej piątki na koncie :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ps Wojtek ładną fotę wyłowił. Ma gust chłop! :))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone