Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.09.2010 11:14

Oj narobiliście smaka zdjęciami :D :!:
A w jakim kierunku w piątek ruszacie :?:

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.09.2010 11:18

Obrazek
Współczesny rumuński wędrowiec.

Obrazek
Która Istria była pierwsza :?
Ostatnio edytowano 20.02.2012 20:37 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.09.2010 11:23

janusz.w. napisał(a):Oj narobiliście smaka zdjęciami :D :!:
A w jakim kierunku w piątek ruszacie :?:

pozdr


Tak jak zaplanowaliśmy sobie rok temu po przypadkowym skoku latem na jeden dzień nad greckie morze chcemy w Grecji spędzić dwa tygodnie. Ale zanim tam dotrzemy po drodze zaglądniemy do Albanii i jeszcze na jedną górę, która nas już dwa razy nie chciała.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.09.2010 11:36

No to piknie :!:
Szerokiej drogi i pomyślnego razu trzeciego :wink: :!:

pozdr
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.09.2010 19:07

Bulgoczące błoto ( fenomenalne zdjęcie ! ) pewnie potem zapada się w głąb i zasysa - i mnie tak zassssało życie w lecie i stąd moja nieobecność na forum :)
Nie było w tym roku Dolomitów :( , był 2. z kolei nieudany atak na Gran Paradiso :(
Żeby sobie poprawić humor, w Chorwacji spędziłem tego lata 56 godzin, z czego 16 pod Svijalą ( udało się wejść na szczyt prawie o zachodzie słońca ). Pochwalę się, że noc obok planinarskiego domu - pod namiotem :) Ale wychodzenie w nocy na siusiu - już nie na moje stare kości :D
Ciepło Wam zazdroszczę wypadu za 2 dni ! Szczególnie w aspekcie dzisiejszej pogody. I mocno trzymam kciuki za Wasz 3. raz - czy to pograniczna góra na M. ?
A Grecja ... hm, ma czym oczarować i zniechęcić. Ciekaw jestem, czego będzie więcej. Więc zaklepuję swoje miejsce w czytelni i do "zobaczenia "
Serdecznie pozdrawiam 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.09.2010 21:24

No no, przyznaję że jestem w lekkim szoku 8O

Gran Paradiso, kiedyś nasze wielkie, dotąd niezrealizowane marzenie na czterotysięcznik......
Tym razem się nie udało, ale nie ma co się załamywać, przyjdą kolejne lata i tak jak przed nami, tak i przed Tobą stanie kolejna szansa na zdobycie upragnionej góry.
Bo masz rację, naszym celem, już po raz 3 jest leżąca na pewnej granicy pewna góra na M :D i mamy nadzieję że już za kilka dni będziemy wreszcie stać na jej szczycie :roll: . I tym razem to już nawet nie o same widoki czy samo zaliczenie szczytu chodzi, ale żeby w końcu "dopiąć swego"...

A Svilaja.... to już szok podwójny 8O . Jak to się stało, ze tam dotarłeś..... i dlaczego tam? I wielkie gratulacje że udało się ją zdobyć.... nam jak i w przypadku Dinary przeszkodziła pogoda, zbliżająca się burza :? . Planinarski dom jak się domyślam jeszcze wciąż niewykończony, stąd nocleg w namiocie. Ale co do kości.... nie licytujmy się kto ma starsze :wink:

Mówisz, ze Grecja może zniechęcić... mam nadzieję, ze tak się nie stanie. Podróżujemy dość specyficznie i może w związku z tym ominie nas to, co w tym kraju niesympatyczne? . Okaże się już niedługo.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2010 00:47

Lidia K napisał(a):Byliśmy i w górach i nad morzem, zobaczyliśmy bulgoczące wulkany i solne zbocza i niezwykłe jezioro.

Czyżbym widział na zdjęciach Ciucas i Macin?.. :)

plavac napisał(a):A Grecja ... hm, ma czym oczarować i zniechęcić.

Mnie się Grecja podobała. Zniechęcali... Grecy. :lol:

kulka53 napisał(a):Bo masz rację, naszym celem, już po raz 3 jest leżąca na pewnej granicy pewna góra na M i mamy nadzieję że już za kilka dni będziemy wreszcie stać na jej szczycie . I tym razem to już nawet nie o same widoki czy samo zaliczenie szczytu chodzi, ale żeby w końcu "dopiąć swego"...

No cóż - życzę powodzenia i takich widoków, jakie mnie były dane. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.09.2010 12:39

Franz napisał(a):
plavac napisał(a):A Grecja ... hm, ma czym oczarować i zniechęcić.

Mnie się Grecja podobała. Zniechęcali... Grecy. :lol:

Tak właśnie myślałem, że to o tę nację chodzi :wink: , dlatego wspomniałem o naszym specyficznym sposobie podróżowania, który mam nadzieję pozwoli na uniknięcie bliższych kontaktów z jej przedstawicielami :wink: :lol:
Franz napisał(a):Czyżbym widział na zdjęciach Ciucas i Macin?.. :)

A tu mnie zaskoczyłeś, i to nawet bardzo 8O
Bo o ile na zdjęciach pokazanych wyżej faktycznie widać Ciucas, o tyle gór Macin ani trochę :roll: . A na dowód, że i tam faktycznie się jednak znaleźliśmy.... te oto fotki :D

Obrazek

Obrazek

Gratuluję przenikliwości zatem :D :lol:
A już myślałem, że udało się nam trafić w rumuńskie góry gdzie Wojtka jeszcze nie było :roll: :lol: Jak widać to niemożliwe :cool:

Franz napisał(a):No cóż - życzę powodzenia i takich widoków, jakie mnie były dane. :)


Dzięki, życzenia na pewno się przydadzą :D

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 20.02.2012 11:10 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2010 16:40

kulka53 napisał(a):A tu mnie zaskoczyłeś, i to nawet bardzo 8O
Bo o ile na zdjęciach pokazanych wyżej faktycznie widać Ciucas, o tyle gór Macin ani trochę :roll: . A na dowód, że i tam faktycznie się jednak znaleźliśmy.... te oto fotki :D

Gratuluję przenikliwości zatem :D :lol:

Prorok, cy co?.. :lol:

kulka53 napisał(a):A już myślałem, że udało się nam trafić w rumuńskie góry gdzie Wojtka jeszcze nie było :roll: :lol: Jak widać to niemożliwe :cool:

Żliwe, żliwe. :) Trafiliście. Ja Macin odstawiam na moment, kiedy w wyższych górach śnieg będzie leżał, a mnie przyprze do muru i bedę musiał coś bezśnieżnego przedeptać. :P 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.09.2010 20:40

Ja się też zawsze uśmiecham pod nosem, jak nas Wojtek "punktuje" topograficznie :)
Ale bardzo ciepło się uśmiecham,Wojtku, życzliwie. Pasja to pasja i już ! :)

Pawle - na Svilaję zaprowadził nas tekst MPT " Moj dida i ja ".
Nas - tzn. czterech braci. Nic to, że oni trzej prawdziwi, a ja cioteczny.
Dziadka mieliśmy wspólnego.
Ot co.

Wspaniałego podróżowania !
8)
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 03.09.2010 23:08

kulka53 napisał(a):No no, przyznaję że jestem w lekkim szoku 8O

Gran Paradiso, kiedyś nasze wielkie, dotąd niezrealizowane marzenie na czterotysięcznik......


gdzieś tutaj tkwi ukryty wektor w kierunku na ARARAT....
cicho sza, coby nie zapeszyć...
:lol: :lol: 8) 8) :P :P
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.09.2010 19:17

Uff, wróciliśmy 8) :D

Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni, opaleni i wykąpani w kilku ciepłych morzach :wink: , autem z konieczności sznurkiem co nieco powiązanym :cry: , ale na szczęście wciąż na własnych kołach :idea:

A wrażenia, takie na gorąco:

Albania....hmmm :roll: :wink: .....nie było tak źle, choć bywało ciężko... co ja gadam, fajnie było :D
Grecja.... , Plavacu, jednak wygrało oczarowanie..... :D , tylko troszkę tam tych urokliwych chorwackich starówek brakuje :wink:
A góry Bośni (Albanii i Grecji zresztą też) przepiękne są :!:

Pozdrawiamy
M i P

PS Jacku, nie mogłem odpowiedzieć na maila, nie było nas po prostu :( , a teraz to już chyba "po ptokach"...
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 26.09.2010 20:32

Witajcie !
Cieszę się bardzo, że odpoczęliście i cało i zdrowo jesteście z powrotem.
Cieszę się też, że wygrało oczarowanie . Im dalej od mojej przygody z Grecją, tym więcej miłych wspomnień - złe odchodzą w niepamięć :)
A u Was od początku dobrze - i bardzo dobrze,że dobrze :)
Opanujcie szybko stres popowrotowy ( ale neologizm !) - i do pracy ! Tzn. do relacji :D
pozdrawiam 8)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.09.2010 08:35

Zima będzie piękna... :wink:

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.09.2010 08:56

O :!: Kulki zjechały... :wink:
Postuluję o szybkie zabranie się za pisanie relacji :)
...bo za oknem - bleeeee... :?

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone