Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 07.04.2014 18:00

kmichal napisał(a): Zastanawiam się czy nie lepiej niż przez pół Albanii pojechać z Ochrydu najpierw na Egnatia Odos i tam aż do końca i na przejście w Konispolu. Do Butrintu wtedy zajechać od strony greckiej i przeprawić się promem na drugą stronę ( bez auta ). Nie wiem tylko jak z tym promem tam bywa no i wtedy trzy granice w ciągu jednego dnia ... nie wiem czy dłużej na nich byśmy nie stali niż w samej drodze.


Ja w tamtym roku, korzystając notabene z wiedzy Kulki53 i Kola, wracając z Lefkady pojechałem na kilka dni do Sarandy, właśnie przez przejście Mavromati/Quafe Bote (GR/AL). Na drogę nie można narzekać, a już po stronie albańskiej jechałem naprawdę szeroką, elegancką drogą. Tyle tylko, że nie trafiłem na drogę prowadzącą na "prom", tylko dojechałem prosto do Sarandy. Stamtąd dopiero odwiedziłem między innymi Ksamil, Butrint. Niestety wracając w niedzielę rano przez przejście w m. Kakavia byliśmy zmuszeni postać 3 godzinki.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.04.2014 20:29

Dzięki Niuniek za info. Decyzja już zapadła - wjeżdzamy od strony Konispola i jedziemy na Butrint. Mam nadzieję, że trafimy na odpowiedni zjazd na Butrint żeby aż do Sarandy nie jechac.
Pozdrawiamy.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.04.2014 18:28

Jak na dziś:

- zakupy zrobione i częściowo spakowane (poza paroma rzeczami do dokupienia jak zawsze w ostatniej chwili)
- auto ubezpieczone, niezbędna w SRB i MK Zielona Karta jest (jak zawsze do OC mamy ją za darmo)
- euro zakupione, co prawda za zakładane 4,10 się nie udało, ale po 4,18 też nie jest źle :) (zwłaszcza w porównaniu do wyczekanych w zeszłym roku do ostatniego dnia 4,35 :? )
- słoiczki z mięskiem obiadowym się wekują... :cool:

Wyjazd coraz bliżej 8O

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.04.2014 18:35

kulka53 napisał(a): Wyjazd coraz bliżej 8O


Superaśnie :D :!:

A ile wysp macie w planie na wiosenny wypad?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.04.2014 18:49

dangol napisał(a):A ile wysp macie w planie na wiosenny wypad?

3 (słownie: trzy :) )
Więcej w 13 dniach nie udało się upchnąć - zresztą, nie miałoby to sensu (nawet dla nas :wink: )

:D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.04.2014 19:29

Oczywiście, dwa tygodnie to nie miesiąc, ale :idea: trzymacie właściwe dla Was proporcje :D. No i bardzo dobrze 8) :!:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 13.04.2014 19:34

Troszkę z innej beczki.

Nie zastanawialiście się kiedyś nad samochodowym wypadem na Baleary?
Jako fan Hiszpanii, Wysp Kanaryjskich zastanawiałem się kiedyś czy wypad autem na te wyspy to dobry pomysł. Promy chyba wypływają z Barcelony, więc faktycznie kawałek drogi, ciekawe jak to wszystko wyglądałoby cenowo.
Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera w 25 dni to byłoby też piękne wyzwanie i cudowne wakacje.
Czy ktoś na forum próbował takiej opcji?

A na jakie wyspy tym razem ruszacie? Czyżbym gdzieś przeoczył, czy będzie to niespodzianka;)

Pozdrawiam i szerokiej drogi.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.04.2014 09:15

wawerek napisał(a):Nie zastanawialiście się kiedyś nad samochodowym wypadem na Baleary?

Przez moment, owszem.
Była na forum relacja z Minorki, co prawda samolotowa, ale od razu zastanowiło mnie, czy i za ile dałoby się tam dopłynąć z autem.
Odległość Wrocław - Barcelona jest dokładnie TAKA SAMA jak odległość Wrocław - Ateny, z tego co sprawdzałem ceny promu (na Minorkę) też nie odbiegają wiele on cen promów greckich na te odleglejsze i popularniejsze wyspy. Więc czemu nie? Jedne co to pewnie trochę droższy dojazd (autostrada we Francji), ale z kolei cena benzyny w Hiszpanii i Francji jest trochę niższa niż w Grecji - więc powinno się to mniej więcej wyrównać.
wawerek napisał(a):Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera w 25 dni to byłoby też piękne wyzwanie i cudowne wakacje.

Jak dla mnie 25 dni na takie wielkie wyspy to trochę mało :)
Może kiedyś... jak już z grubsza zjeździmy Włochy, odwiedzimy ze 2 x Turcję - wtedy przyjdzie kolej na płw. Iberyjski i może którąś z tych wysp. A może będzie odwrotnie? Kto to może wiedzieć? :lol:

Ostatnio poszukałem połączeń promowych z lądu na Kanary... to też da się zrobić, chociaż tanio nie jest. Z kolei bardzo mnie zaskoczył brak możliwości dotarcia z autem na Maderę :?

wawerek napisał(a):A na jakie wyspy tym razem ruszacie? Czyżbym gdzieś przeoczył, czy będzie to niespodzianka;)

Wg wszelkich znaków na niebie i ziemi będą to Cyklady :)
A które... to na 100% będzie wiadomo po powrocie :lol:

Pozdrawiam :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.04.2014 09:41

kulka53 napisał(a):Wg wszelkich znaków na niebie i ziemi będą to Cyklady :)
A które... to na 100% będzie wiadomo po powrocie :lol:


Napisane mądrze i politycznie...czyli wymijająco

Życzę szerokiej drogi...Pozdrawiam Adrian
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.04.2014 11:29

kulka53 napisał(a):Wyjazd coraz bliżej 8O

:papa:


My mamy jeszcze trochę czasu bo planujemy tradycyjnie czerwiec.

Może się uda. :D

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.04.2014 10:31

kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a):A ile wysp macie w planie na wiosenny wypad?

3 (słownie: trzy :) )
Więcej w 13 dniach nie udało się upchnąć - zresztą, nie miałoby to sensu (nawet dla nas :wink: )

A jednak... :oops:
Jeśli będzie taka możliwość, wymyśliliśmy, że może upchniemy jeszcze czwartą :roll:

:wink: :cool:

ajdadi napisał(a):Napisane mądrze i politycznie...czyli wymijająco

Życzę szerokiej drogi...Pozdrawiam Adrian

Jak widać sami jeszcze do końca nie wiemy gdzie przyjdzie nam zacumować... dlatego nie ma co pisać o szczegółach PRZED powrotem :)
Dzięki :idea:

longtom napisał(a):My mamy jeszcze trochę czasu bo planujemy tradycyjnie czerwiec.

Może się uda. :D

Na pewno się uda :idea:
Możliwe, że za jakiś czas też będziemy mogli brać pod uwagę czerwiec przy planowaniu terminu wyjazdu.
Przynajmniej byłby szanse na nieco cieplejszą niż w maju wodę :cool:

Pozdrawiam :)
waldao
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldao » 21.04.2014 13:27

Moze ktos wie jaka pogoda jest w Chorwacji w maju a dokładnie majówka
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.04.2014 16:33

waldao napisał(a):jaka pogoda jest w Chorwacji w maju

Cześć :)
Z tego co można zobaczyć na accuweatherze, wygląda to dość kiepsko :? , deszcz i jakieś z górą 15 stopni.
Tyle że pogoda na tym portalu nigdy mi się nie sprawdziła :wink:

Serio to nikt nie przepowie dokładnej pogody na więcej niż 3 dni naprzód. Na północy Chorwacji nie spodziewałbym się by było cieplej i słoneczniej niż w Polsce. Na południowym wybrzeżu cieplej może trochę być, ale z pogodą to 50:50. 2 x byliśmy w tym okresie w środkowych Włoszech (Toskania, Umbria, Marche, Lacjum) i szczerze... trzeci raz raczej nie pojedziemy, za zimno i za mokro.
W tym roku w tym okresie Grecja :)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 21.04.2014 18:18

waldao napisał(a):Moze ktos wie jaka pogoda jest w Chorwacji w maju a dokładnie majówka


http://www.tutiempo.net/en/Climate/Croatia/HR.html
Tutaj trochę danych historycznych, może się przyda. Z prognozami różnie bywa.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.04.2014 21:52

MarDomi, dzięki :idea:
Przeglądałem już kiedyś tę stronę, wyleciało mi z pamięci.

kulka53 napisał(a):W tym roku w tym okresie Grecja :)

Dziś wyrobiliśmy sobie karty EKUZ.
Czekaliśmy niemal do ostatniej chwili by półroczny czas ich obowiązywania objął cały wrzesień i trochę października - na ewentualny drugi tegoroczny wyjazd.

Poza tym parę dni temu dotarło do mnie, że przez Serbię będziemy przejeżdżać 1 maja :?
Ciekawe czy świętują tam na tyle, by wszystkie kantory były pozamykane :roll:, czy może nie będzie tak źle.
Jak nie wymienimy waluty, trzeba będzie na stacjach za paliwo płacić kartą (czego zawsze udawało się uniknąć) :?

Przekonamy się już za tydzień :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 386
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone