Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2011 21:17

kulka53 napisał(a):A to Grecja właśnie...

To, jak nam tłumaczyli, ze względu na podatki - za niewykończony dom są mniejsze, dlatego większość domów wygląda jak przygotowana do nadbudowy.
W każdym razie, przed kryzysem tak mieli :D

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale po ostatniej wojnie na pobrzeżu kanału pozostało sporo bunkrów broniących dostępu do starego mostu.

Ja miałem to szczęście/nieszczęście, że pod nami spory statek przepływał.
Bardzo, wyglądało że bardzo-bardzo blisko był ścian kanału.

Szczęście - bo widok był niesamowity, nieszczęście, bo s...syn, jak podpłynął pod nas, to odpalił syreny.

Omal nie pospadaliśmy z tego mostu. W każdym razie kilka osób przysiadło, a kilka uciekło :D

A do Ancient Korinth'u dotarliście?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.11.2011 08:12

weldon napisał(a):To, jak nam tłumaczyli, ze względu na podatki - za niewykończony dom są mniejsze, dlatego większość domów wygląda jak przygotowana do nadbudowy.

To co można zobaczyć w Grecji to i tak mimo wszystko ułamek tego, co widzi się w tej dziedzinie w Albanii... Tam mało który dom powstały po upadku systemu jest dokończony :roll: , nie mówię tu o hotelach na wybrzeżu :wink:

Bunkrów nad kanałem nie widzieliśmy...
weldon napisał(a):jak podpłynął pod nas, to odpalił syreny.

:wink: :lol:
Ale faktycznie, szeroko tam w dole to nie jest :roll:
weldon napisał(a):A do Ancient Korinth'u dotarliście?

A jakże :idea:
I nie tylko tam :cool:

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.11.2011 08:41

kulka53 napisał(a):A jakże :idea:

Przejechaliście na Loutraki i się wystraszyłem :)
Pominiecie starego miasteczka i twierdzy byłoby niewybaczalnym błędem,
którego nawet kanał by nie zrekompensował :D

Bunkry to, wiem, że nie wasza specjalność :D

Swoją drogą, to pamiętam, że, mimo, że kilkukrotnie przejeżdżaliśmy nad nim, to, żeby zobaczyć kanał, musieliśmy specjalnie zjechać właśnie do tego mostu, gdzie ten wystraszony pan stał.
Z autostrady w zasadzie go nie widać. Ot, mignie coś i tyle :D

Swoją drogą, to, mimo, że robi niesamowite wrażenie, że trzeba było niesamowicie dużo pracy włożyć w jego wykopanie, to, tak na prawdę, służy on dziś wyłącznie celom turystycznym.
To znaczy albo się go ogląda z góry, albo z dołu, ze statku turystycznego czy jachtu :)

Dla "poważniejszych" statków jest za wąski.

A co do Albanii, to dowiedziałem się ostatnio ciekawej rzeczy o tym kraju (no, w sumie dość kontrowersyjnej mz),
ale, podobno, kobiety, które zdecydują się żyć w ascezie do końca życia, dostają tam zgodę na ... bycie mężczyzną 8O

Cóż, co kraj, to obyczaj :?
Ciekawe, czym spowodowany. Czyżby cierpieli na brak mężczyzn?

Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 10.11.2011 09:22

Myślałem że kanał jest dużo szerszy.
Jednak fotografie kanału pierwszy raz w Was widzę.
Patent z opuszczaniem mostu też oryginalny.
Z ciekawością śledzę relację ....
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.11.2011 09:23

kulka53 napisał(a): Przy światłach nad jezdnią drogowskaz Karditsa i strzałka w prawo. Tuż za tą poprzeczną ulicą drogowskaz Karditsa i gdzieżby indziej.... w lewo oczywiście 8O :evil: :? :lol: . Byłem w szoku... na szczęście nie jechaliśmy do Karditsy :D .

A mówi się, że wszystkie drogi do Rzymu prowadzą ... a tu proszę ... do Karditsy też ! ;)

... kanał podziwiałem w 1986 roku ... jejku jak to dawno było ! :roll:



Crayfish napisał(a):Jednak fotografie kanału pierwszy raz w Was widzę.

... to się Piotrek obrazi ! ;) :)




Pozdrawiam. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2011 09:29

Fantastyczny ten most (ten opuszczany ma się rozumieć).
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.11.2011 09:34

mariusz-w napisał(a):... to się Piotrek obrazi ! ;) :)


:lool:


E tam. Przecież napisał, że u Małgosi i Pawła pierwszy raz widzi, a to przecież szczera prawda :D

A taki opuszczany most to ja już gdzieś, u kogoś, w relacji, widziałem.
Nie wiem tylko, czy to tu, na tym forum. Możliwe, że to gdzieś w MRU jest podobny ... Poszukam.

Pozdrawiam


EDIT, swoją droga, nawet nie wiedziałem, to na kanale są dwa takie zatapiane mosty - na obu krańcach, których, akurat, nie miałem przyjemności obejrzeć.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.11.2011 09:39

weldon napisał(a): napisał, że u Małgosi i Pawła pierwszy raz widzi, a to przecież szczera prawda :D


No fakt ... ja u Małgosi i Pawła też pierwszy raz ! 8) :lol:

weldon napisał(a):EDIT, swoją droga, nawet nie wiedziałem, to na kanale są dwa takie zatapiane mosty - na obu krańcach, których, akurat, nie miałem przyjemności obejrzeć.

... ja też ! :)

Pozdrawiam.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 10.11.2011 11:17

kulka53 napisał(a):
Obrazek



Robi wrażenie 8O

Może kiedyś będzie dane zobaczyć :D
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 10.11.2011 11:23

weldon napisał(a):A co do Albanii, to dowiedziałem się ostatnio ciekawej rzeczy o tym kraju (no, w sumie dość kontrowersyjnej mz),
ale, podobno, kobiety, które zdecydują się żyć w ascezie do końca życia, dostają tam zgodę na ... bycie mężczyzną 8O

Cóż, co kraj, to obyczaj :?
Ciekawe, czym spowodowany. Czyżby cierpieli na brak mężczyzn?

Pozdrawiam


Było o tym w programie Tabu na National Geog. a w innym odcinku było o Kanuni.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.11.2011 11:38

kulka53 napisał(a):
Obrazek


Ten to chyba na miarę był budowany. :!:
Choć to chyba barka i holownik :?:

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.11.2011 12:39

weldon napisał(a):Przejechaliście na Loutraki i się wystraszyłem :)
Pominiecie starego miasteczka i twierdzy byłoby niewybaczalnym błędem,
którego nawet kanał by nie zrekompensował :D

Że znaleźliśmy się w Loutraki to tylko dlatego by w tej okolicy znaleźć miejsce na nocleg. W kurortach rzadko przebywamy :wink: , a po tym co zobaczyliśmy, raczej się to nie zmieni :lol: .
Antyczny Korynt był obowiązkowym punktem programu. I nie z powodu chęci spotkania jego "cór" :wink:

weldon napisał(a):Dla "poważniejszych" statków jest za wąski.

No właśnie. Tyle włożonej pracy a właściwie nie spełnia swej roli. Za to turyści mają na co popatrzeć :D .

Crayfish napisał(a):Jednak fotografie kanału pierwszy raz w Was widzę.
Patent z opuszczaniem mostu też oryginalny.

weldon napisał(a):E tam. Przecież napisał, że u Małgosi i Pawła pierwszy raz widzi, a to przecież szczera prawda :D
A taki opuszczany most to ja już gdzieś, u kogoś, w relacji, widziałem.

Jacek S napisał(a):Fantastyczny ten most (ten opuszczany ma się rozumieć).

U nas na pewno po raz pierwszy :D , u innych na cro.pl już się wcześniej pojawiały :D , np też u Leszka albo w niedokończonej niestety relacji Chrisa. Ten drugi pokazał ten opuszczany most o którym wcześniej czytałem, ale nie sądziłem, że są takie dwa :roll: . Warto go było zobaczyć, a zwłaszcza przejść się po mokrych deskach :D

mariusz-w napisał(a):A mówi się, że wszystkie drogi do Rzymu prowadzą ...

Karditsa Rzymu raczej nie przypomina skoro w przewodniku nie ma o niej ani słowa :lol: . Jednak jak widać dróg do niej dostatek, co z pewnością nieźle by mnie wkurzyło jakbym się tam z Larisy wybierał...

pelkin1971 napisał(a):Robi wrażenie 8O

Może kiedyś będzie dane zobaczyć :D

Miejsce jest z pewnością warte tego by poświęcić mu chwilę więcej niż tylko przejechanie autostradowym czy zwykłym mostem. To, że jest wąski, było widać, natomiast nie czuć zupełnie tej 80 metrowej wysokości nad poziom morza....

longtom napisał(a):Choć to chyba barka i holownik :?:

Tak, to ten sam zestaw, który potem oglądaliśmy jak wypływał z kanału i zrobiliśmy mu zdjęcia.

Np takie :D

Obrazek

Jak widać czasem płynie też coś oprócz statków wycieczkowych :D

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:46 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.11.2011 13:01

kulka53 napisał(a): To, że jest wąski, było widać, natomiast nie czuć zupełnie tej 80 metrowej wysokości nad poziom morza....



Kto nie czuł, ten nieczuły jest tak ogólnie na przebywanie na wysokości. Ja niestety bardziej jestem czuła. Nawet stół i krzesło na środku kuchni poczułam ostatnio no i szybko zeszłam na podłogę.
Mnie zaskoczyło, że kanał ma 6km a jego koniec jak na dłoni widać, że on taki krótki a taki problem był z jego przekopaniem.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.11.2011 13:09

Lidia K napisał(a):Nawet stół i krzesło na środku kuchni poczułam ostatnio no i szybko zeszłam na podłogę.

Był czas, że 3,60 miałem do sufitu 8O :D .
Teraz 1,20 mniej :D .
pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.11.2011 13:29

Do sufitu mam 3m, o 20-30 cm za dużo. Przy 2,4m sufit spada mi na głowę i czuję, że nie ma czym oddychać, mało powietrza w pomieszczeniach. Siła przyzwyczajenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 196
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone